Game Boy, Nokia N-Gage, Dual Screen, słowem: kieszokonsolki

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Kto, wg. Ciebie, zawładnie rynkiem małych konsolek?

Nintendo Dual Screen
9
12%
Nokia N-Gage
4
5%
Sony PSP
39
52%
Nie wiem i mam to gdzieś
23
31%
 
Liczba głosów: 75

Mati-San

Post autor: Mati-San »

Ja tylko na Ultimie widziałem japońską wersję PSP - na specjalne zamówienie http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=2746
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Jeszcze niedostępne, poczekamy sobie kilka miesięcy.
Póki co pozostaje ściąganie trailerów. Osobiście, po obejrzeniu zapowiedzi Metal Gear Acid i MediEvil'a, wciąż nie wierzę własnym oczom. Whoa.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Heh a kiedyś się zachwycano Game Boy;em Advance'm ;) No takie małe coś, a tyle potrafi. Uh, gorzej z kasą, ale od czego jest spadek.... -_-'
bard lynar

Post autor: bard lynar »

White SeeD pisze:Ach, jakie słodkie :]
(jeszcze trochę i stracę resztki szacunku do Firmy Spedalonego Hydraulika)
Żeby było śmieszniej, to w Famitsu Nintendogs dostało 40/40.
Ach, tak w ogóle, to może niektórych zdanie o NDS zmieni się, jak usłyszą, że będzie nań wydane m.in. Shin Megami Tensei, Xenosaga, Lunar Genesis (kontynuacja LL, jeśli się nie mylę), Secret of Mana... nie wiem jak na was, ale na mnie obecność tych tytułów na liście gier wciąż robi wielkie wrażenie ;]

Jeszcze z ciekawszych gier:
http://www.gamespot.com/ds/strategy/sho ... index.html
Czyż nie zapowiada się pięknie?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

PSP rlz i takie jest moje zdanie. Zawsze wolałam konsole Sony nad Nintendo (mam tylko PS2 i Game Boy Color ;) ) Poza tym graficznie PSP wydaje mi sie o wiele lepsza. No i slicznie wygląda jak dla mnie ^_^
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Go-Go-Yubari pisze:No i slicznie wygląda jak dla mnie ^_^
Prawda? Elegancko, gustownie... jak Sony się za coś weźmie, to od razu musi przejąć pałeczkę lidera ^^. Panowie z N. próbują być rewolucyjni na siłę, moim skromnym zdaniem pomysł z podwójnym ekranikiem nie wypali poza granicami KKW. GameBoya mam i cenię go ogromnie (setki mi pożarł baterii, ale zawsze świetnie się bawiłem)... no, mam tylko nadzieję że Nintendo tak łatwo się nie podda, bo monopol na rynku to bardzo zła rzecz.
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Z tym udziwnianiem i rewolucjami... Nową kieszonsolkę N kupiłbym nawet, gdyby miała jeden ekranik i to nie dotykowy. Tak więc - przynajmniej dla mnie - te bajery to w DS to tylko miły dodatek, w przyszłości z pewnością bardzo pomocny. Gry, które zostały stworzone tylko po to, aby pokazać jaki to cool szpan (Project Rub, etc.) nie interesują mnie.

Jeśli o design konsolek chodzi - PSP rzeczywiście wygląda fajnie, ale ekranik (jak na mój gust, a zwykle mam trochę odmienny XD) stanowczo za duży. Co do kolorku, czarny dies też jest całkiem całkiem. Do obu konsolek jest też duuużo skinów do kupienia, taki na przykład w krowie łaty ;]

A grafika - bez wątpienia PSP góruje nad DS, co tu dużo mówić. Ale na przykład Nintendogs wcale nie wygląda wiele gorzej, aniżeli niektóre gierki z pspka ;] W każdym bądź razie mi grafika z DSa podoba się jak najbardziej, ta pikseloza ma urok.

Nie mogę się doczekać E3 - pokażą nowe gry na DS i GBE2 ;]
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

bard lynar pisze:Jeśli o design konsolek chodzi - PSP rzeczywiście wygląda fajnie, ale ekranik (jak na mój gust, a zwykle mam trochę odmienny XD) stanowczo za duży
No i o to chodzi, czyż nie? :roll: Na duzym lepiej widać te śliczne graficznie gierki *__*
Poza tym Nintendo Game Cube i to coś z dwoma ekranikami. Pfff. Sony stawia na normalny, elegancki wygląd i to mi się podoba. Udziwnienia sa dobre dla młodszych konsumentów (sorry). Zero udziwnień, tylko to co niezbędne. Elegancja, prostota i wspaniałe wnętrze. Ah... :oops:
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Wokół wielkiego N krąży jednak taka klimatyczna otoczka, nieważne jak bardzo spedalona byłaby ta firma (już nie będę ^^). Bard, chociaż mam gust inny, całkowicie Cię rozumiem (tak jak tysiące japończyków ^^). Ale skin w krowie łatki? Bleee :]
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

White SeeD pisze:Ale skin w krowie łatki? Bleee :]
Mam fotel w krowie łatki ^_^ Ten przy komputerze ;)

Nintendo to Nintendo. To tak jak Microsoft. Potęga i w ogóle, ale jednak konkurencja rośnie w siłę. Co do japończyków, to przeciętny ma w domu kilka różnych konsol i po ileś gier do każdej. Po co się ograniczeć tylko do jednej? :roll: '
Darios

Post autor: Darios »

PSP odstrasza ceną!
A jak bym miał kupić jaką kieszonsolkę to na pewno nie teraz. DS jest w miarę tani, ale nie ma na razie dobrych gierek (oczywiście moge sie mylić).
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Darios2 pisze:PSP odstrasza ceną!
A jak bym miał kupić jaką kieszonsolkę to na pewno nie teraz. DS jest w miarę tani, ale nie ma na razie dobrych gierek (oczywiście moge sie mylić).
Wiesz. Za jakość trzeba płacić. Aby PSP było tanie, trzeba tyle czekać co na obecną cenę PS2. Jasne, ze lepiej wydac pieniadze na cos innego, ale jeżeli, np.: dostaje się kasę z ulotką "tylko na przyjemności" to fajnie. Eh, fajnie by było. Co do DS, to nic mnie do tego nie przekona.
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Nintendo... czy to taka potęga? GameCube cienko przędzie- coraz mniej dobrych gier, coraz mniej użytkowników... Big N zostaje w tyle, podczas gdy prawdziwą potęgą jest Sony (zwyczajowa już nazwa "Walkman", wymyślona została właśnie przez panów z Sony, którzy pierwsi wymyślili taki "przenośny grajek" ^^) i to właśnie ta firma będzie toczyć walkę z ciemną stroną mocy (Microsoft), a wraz z nią- z potężnym imperatorem (de)Bilem Geytsem.
Swoją drogą, ciekawe czemu Micro... jeszcze nie sforsowało buciorami rynku kieszonsolek? Pewnie im nie wychodzi, mając wzgląd na rozmiary X-pudła- nie mają talentu do miniaturyzowania ^^
(nie, to nie był żaden objaw konsolowego szowinizmu)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

White SeeD pisze:Swoją drogą, ciekawe czemu Micro... jeszcze nie sforsowało buciorami rynku kieszonsolek? Pewnie im nie wychodzi, mając wzgląd na rozmiary X-pudła- nie mają talentu do miniaturyzowania ^^
(nie, to nie był żaden objaw konsolowego szowinizmu)
X-Box sux chyba bardziej niż Game Cube. PlayStation rlz i nie ukrywam, ze zapatrzona jestem tylko w Sony. Jeszcze się na tej firmie nie zawiodłam (tak jak na komórkach Nokii). Tak więc PSP jest ślicznym dziełkiem sztuki i powala grafiką. Ceikawe czy wydadzą FF na PSP *________*
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Moo!

Na www.decalgirl.com macie sporo skinów do DSa i PSP. Są obrzydliwe, ale można im przesłać własny projekt... to by była dobiero osobista zabawka ;]
Ceikawe czy wydadzą FF na PSP *________*
Tak, FFVII Crisis Core - kontynuację FFVII, ale prawdopodobnie spartolą ;]

A, odnośnie tego spedalenia N - jak dla mnie ninny ma po prostu parę swoich serii (Mario, Legend of Zelda, Kirby, Metroid, etc.) które regularnie wydaje na większość konsol, ale jest i pełno nowych produkcji, niekoniecznie pedalskich i dziecinnych. Niektóre gry na DSa zapowiadają się świetnie i nie będą to same odgrzewane kotleciki ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”