Game Boy, Nokia N-Gage, Dual Screen, słowem: kieszokonsolki

Nowinki a la konsole, komórki, net, jak i problemy z nimi związane

Moderator: Moderatorzy

Kto, wg. Ciebie, zawładnie rynkiem małych konsolek?

Nintendo Dual Screen
9
12%
Nokia N-Gage
4
5%
Sony PSP
39
52%
Nie wiem i mam to gdzieś
23
31%
 
Liczba głosów: 75

Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Flaming Amarant pisze:Nokia N-Gage - bez komentarza
You want to piece of me ? :D ja mam N-Gage ale coś widze że nikt nie lubi tej konsolofoni, mimo to ja lubie N-Gage wrzuciłem se w nią emulatory i mam GBC, GBA, Nes i SNes w jednej kieszeni, zapewne w PSP i DS będzie można też wrzucić emulki więc zapewne będzie można emulować PSX :D
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Wierzysz w cuda? ;)
Flaming Amarant

Post autor: Flaming Amarant »

Vaan pisze:ja mam N-Gage
Respect 8) Nie mówię, że N-Gage jest zła. Po prostu cena odstrasza ludzi.
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

White SeeD pisze:Wierzysz w cuda?
wierzę w moc konsoli, o emulatory to się nie martwię bo ktoś napewno wymyśli, policz sobie 30 mhz PSX, a 2x300 mhz PSP ;)
Flaming Amarant pisze:Po prostu cena odstrasza ludzi.
Może cena konsoli, ale gry można ściągnąć z oficjalnej strony N-Gagea za free :D
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Jeśli o cenę NG chodzi, to, z tego co słyszałem, Nokia planuje znacznie ją zmniejszyć (jeśli dobrze pamiętam, to 200-300 zł, ale gwarancji nie daję). Myślę, że to zwierzę jest warte zakupu. Mimo wszystko kasę wydałem na DSa. Mówi się, że NGage ma wszystko, a PSP/DS jedynie gry - to częściowo prawda, ale czekam na jakiś naprawdę porządny organizer (najlepiej z możliwością pisania .txt - wtedy mógłbym na tym pisać, zamiast na ciężkim i przestarzałym laptopie-macintoshu - i z możliwością zapisywania rysunków stylusem, bo to z kolei dałoby mi możliwość robienia szybkich szkiców), mp3/movie player, no i oczywiście emulatory SNESa przede wszystkim. Z tego co wiem, ten na GBA nie stał na najwyższym poziomie (brak muzyki, niepełna szybkość), ale możliwości DSa (szybszy procesor, więcej kanałów dźwiękowych) powinny pozwolić na dobrą emulację tej konsoli. Aż się nie mogę doczekać, aż na swojej konsolce pomłócę w rolpleje ze snesa ;]
A co do emu na N-geja, to znając życie na pewno pozostawiają wiele do życzenia. Zapewne brak jest w nich dźwięku, a ekranik jest niezadowalająco mały... może się mylę?
White SeeD

Post autor: White SeeD »

N-gage już dawno przestał się liczyć w walce minikonsolek- to taki bardzo drogi telefon ;]. Teraz zostały tylko PSP i DS, chociaż moim skromnym zdaniem ten pierwszy zjada drugiego na śniadanie, i nie liczyłbym na sukces DS (no, chyba że w Japonii, tam kochają te wszystkie popierdółki i geyowskiego Mariana) w obliczu takiego oponenta. Pomysł z dwoma ekranikami kompletnie mi się nie podoba, bo:
a) to takie udziwnianie na siłę
b) jak na razie znajduje zastosowanie tylko w cukierkowych popierdółkach ;]
c) dotykanie ekranu? Ciekawe, ile to to pożyje.
Mhm, po wspaniałym, mistrzowskim Game Boy'u oczekiwałem od Nintendo trochę więcej. A tu proszę- jak Sony w coś się zaangażuje, to od razu lecą wióry (najsampierw Walkman, potem PlayStation, teraz PSP :])
Mati-San

Post autor: Mati-San »

To, że Gameboy był mistrzowski to prawda ale przy tym nie miał praktycznie konkurencji o ile była jakaś inna przenośna konsolka dostępna na naszym rynku. Tak więc GB był pewniakiem i nic nie mogło mu zagrozić.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Z tego cow iem na DS a już na pewno na PSP, bo tak Sony też chciało i pisały o tym w testach różne gazety, może nie tylko grać ale odtwarzać muzykę czy filmy. Ktoś w jednej z gazet w teście pisał, że koleś zgrał sobie z TV wiadomoiści i odtworzył potem na PSP. DSzadje się jest przystosowane do pisania docsów, a jeśli nie to w planowanej przystawce ma się pojawić. W tym momencie N-Gage staje sie tylko telefonem i to dość drogim, a wtedy szkoda zachodu. Moim zdaniem Nokia już zdaje sobie sparwę, że na rynku pocketów nie ma zcego szukać.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Zapisywanie doców w DSie ma się dopiero pojawić. Jedyne, co póki co można robić, to ćwiczenie pisania na dotykowej klawiaturki i rysowania w PictoChacie ;]
Na DS/GBA SP pojawił się już odtwarzacz filmów i mp3 - nazywa się Play-Yan i w sklepie lik sang kosztuje około 80$ (niestety wersja japońska). Jakby ktoś chciał oszczędzić, może sobie sprawić jeszcze takiego nieoficjalnego, ale i tak dobrze ocenianego jeszcze z generacji GBA - jakieś 25$. Wystarczy jeszcze dopłacić na odpowiednią kartę pamięci i mamy kombajn ;]
Dla fanów tradycyjnych konsolek Ninny szykuje już GBE, czyli nowego Gameboya. Powinno się pokazać na najbliższych targach E3 w maju. Prawdopodobnie graficznie będzie dorównywać PSP.
Jeśli chodzi o innowacyje DSa - każdy ma swój gust. Z początku mi również nie podchodziły, ale w niektórych grach jest to naprawdę wielka wygoda - teraz rzeczą realną staje się stworzenie porządnego RTSa czy FPP na kieszonsolkę. Przyznam, że zbiory mini gierek (WarioWare, Project Rub) z wykorzystywaniem możliwości konsolki nie przemawiają do mnie ;]
Ponadto Dual Screen sprzedaje się wbrew pozorom bardzo dobrze - choć może PSP nie przebije.
Cukierkowe popierdółki? No cóż, jak na razie... Ale te całe właściwości znajdą zastosowanie w takich elementach, jak inwentarze w grach, a ponadto programy (już się szykują dwa ciekawe do tworzenia muzyki), organizery, etc, etc...
A tak poza tym to nie sam geyowski Marian pojawia się w konsolkach N ;]
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Jako że w offtopiczalni nic nie mogę siem dowiedzieć to tu zapytam.
Różnice i podobieństwa między PS2 a Slim PS2.
glamorous vamp
White SeeD

Post autor: White SeeD »

ta jest gruba a ta cienka ^^
poza tym:
PS2 slim ma wbudowany Network Adapter
jest droższa
bardziej cicha
można zamontować system wkładania płytek jak w PSX'ie (klapka otwierana)
podobno bardziej awaryjna od starej PeeSdwójeczki, więc póki nie wyeliminują problemów radziłbym inwetstować w starsze PS2. Mniej skomplikowana technologia zazwyczaj mniej się psuje. Tyle wiem
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
bard lynar

Post autor: bard lynar »

Należy też dodać, że to najlepiej się prezentująca graficznie gra na DS ;]
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Ach, jakie słodkie :]
(jeszcze trochę i stracę resztki szacunku do Firmy Spedalonego Hydraulika)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Czy PSP już jest u nas dostepna?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologia”