Jak popsuć FFVI

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Jak popsuć FFVI

Post autor: qfas »

Cały topic zawiera mniejsze i większe spojlery dotyczące Final Fantasy VI, więc jeżeli jeszcze nie grałaś/eś w szóstkę, nadrabiaj zaległości i wróć dopiero po skończeniu gry.

Przekopując internety, natknąłem się na ciekawy materiał dotyczący FFVI, mojej ulubionej części serii. Dotyczy on "złamania" założonej przez twórców kolejności zaliczania wydarzeń fabularnych. Trik polega na zdobyciu Airshipa zaraz po opuszczeniu Narshe (czyli na samym początku gry), co umożliwi dotarcie do każdej lokacji w grze, mając głęboko w poważaniu to, co zaplanowali dla nas Kwadratowi. Efekty? Całe zatrzęsienie moogli w drużynie, wybuchające sprite'y, Bannon z przytwierdzoną na stałe do nóg tratwą z Lete, Locke na stałe przebrany za żołnierza Imperium, czy duchy - pogromcy bossów. Śmiechu jest cała kupa, zaś efekty wykorzystania tego buga zostały udokumentowane na tym blogu:

http://lparchive.org/Breaking-Final-Fantasy-VI/

Nie jest to losowy glich, więc jeżeli ktoś uskarża się na nadmiar wolnego czasu, może spróbować powtórzyć te wywijasy u siebie. Have fun!
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Nie wiem, czy to przypadek, ale przeglądając tą stronkę zaatakowało mnie stado trojanów :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”