gba czy psx

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

szkut
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 00:17

gba czy psx

Post autor: szkut »

mam pytanie czym się różnią FFV i FFVI na obu tych konsolach?

gba czy psx co wybrać
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

FFV i VI na psx'a mają dodatkowe filmiki, na początku i na końcu gry. Poza tym się raczej niczym nie różnią od wersji SNESowej.


Za to na GBA jedna i druga gra ma wiele dodatkowych rzeczy: nowe joby w FFV, nowe questy i dungeony tu i tam. Za to filmików brak.


Sam nie grałem w wersję na GBA, ale raczej bym ją polecił. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby na tą konsolkę poziom trudności był zmniejszony...
MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

Poziom trudności w ff 4,5,6 na GBA nie uległ zmianie. No chyba, że będziemy liczyć go jako nowe joby/espery. Poza tym jeszcze się różnią tłumaczeniem przedmiotów/czarów/umiejętności i postaci. W ff6 poprawiony został bug związany z kombinacją vanish + doom (W wersji na snesa doom działał wtedy nawet wtedy, gdy postać na którą jest rzucany była chroniona przed nagłą śmiercią).
Noctis

Post autor: Noctis »

Ja osobiście przeszłem 4-5-6 na GBA i w porównaniu z psx to rzeczywiście, filmików wiele brak, albo są nie całe/zmienione.
Ale lepiej jest trzymac Cecila i jego ekipe między łapami, niż tarmosic pada i z pikselowanymi ludkami wielkości truskawki (?) głowic się czy to kamień czy dołek.
<nie wiem czemu to napisałem, ale wiecie o co kaman, nie?>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”