Pytania

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Celes
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: pt 12 lut, 2010 02:27

Pytania

Post autor: Celes »

Witam.
Jestem nowa na forum i od niedawna poznaje świat Final Fantasy. Siódemkę mam już za sobą, teraz przechodzę szóstkę... no i tu mam dość dziwny problem. Na początku, gdy jako Terra rzucałam FIRE to czar uderzał we wszystkich przeciwników, a od jakiegoś czasu mogę go rzucać tylko w jednego wroga. To samo dotyczy innych czarów, ICE, HEAL itp.
Dodam tylko, że gram na zSNES.

Z góry dzięki za pomoc :)
True Blonde
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Hmm , może odpowiedź Cie zszokuje ale ... gdy ustawiasz czar na przeciwnika / kumpli naciśnij R , lub L nie pamiętam ff6 przeszedłem z 8 lat temu. ( Spojrz jak masz skonfigurowane przyciski od pada i naciśnij któryś z tych co wymieniłem ) - po naciśnięciu powinno się pojawić więcej strzałek.
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

http://www.k-ff.com/phpbb2/viewtopic.php?t=119

Uprzedzając następne pytanie: w grze pojawiają się również zaklęcia, które można rzucać tylko na jeden lub wiele celów.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
IceRaven
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pn 14 gru, 2009 11:49

Post autor: IceRaven »

Mam pytanie. Gram w FF III przez emulator FCEUltra i doszedłem do momentu gdzie ludziki z miast zaczęli mi gadać jakimiś dziwnymi literkami i znaczkami.

Jest to błąd gry czy emulatora?
Screen
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Imo błąd gry
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
O-Yama666
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: śr 31 mar, 2010 01:02

Post autor: O-Yama666 »

Witam serdecznie mam takie pytanko jak przejsc bossa Bahamuta w FF 3 na nintendo ds ?? a zatem tak ma postacie z Lv. 14 , 14 , 13 , 13 , Hp. 248 , 244 , 225 , 220 , moje postacie zadaja bossowi 0 punktow atak , on mi zadaje za kazdym razem 800 punktow Hp -/+ 50 :( nigdy nie mniej niz 750 punktow Hp :cry: . moje wszystkie czary , ataki nie dzialaja :cry: jak go rozwalic ?? :?:
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Wyeksp, albo o ile się nie mylę to na tym etapie gry możesz kupić czar Reflect - niech każdy rzuci na siebie i czaka na Megaflare'a.
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

O-Yama666 pisze:postacie z Lv. 14 , 14 , 13 , 13 , Hp. 248 , 244 , 225 , 220
o_O z czym do ludzi.... o ile się nie myle to jest to walka, którą należy/można przegrać... a w sumie chyba trzeba uciec. Jakbys go pokonał to efekt byłby taki sam... W tej części reflect nie zadziała na niego, Marku :P
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Jaco pisze:o_O z czym do ludzi.... o ile się nie myle to jest to walka, którą należy/można przegrać... a w sumie chyba trzeba uciec.
O ile się nie mylę, nie mylisz się.
Jaco pisze:W tej części reflect nie zadziała na niego, Marku :P
Reflect działa w oryginalnej wersji Famicomowej, w remaku na DS wyrzucili to. Podobnie jak Vanish+Doom w FFVI Advance.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Kyho
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 22:00

Post autor: Kyho »

Witam gram teraz w FF 1 na komórce , mam postacie z 7lvlem , ale nie oto chodzi . Na krypcie w opisie pisze , że jest półwysep , a na nim ostatnie dwa kwadraty , natomiast na nich o wiele mocniejsze potwory niż w okół miasta . Mam nadzieje , że zbytnio nie pomieszałem i zrozumiecie oco chodzi . No więc moje pytanie tyczy się tego półwyspu , a mianowicie gdzie on się znajduje ? Mógłby ktoś go zaznaczyć na mapie z krypty i wysłać tutaj ?

Z góry dziękuje
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

Obrazek
Niezbyt trudne do znalezienia ;)
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Kyho
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 22:00

Post autor: Kyho »

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź

Jeszcze mam jeden problem :D , a mianowicie jak postacie są promowane ? Np White Mage->White Wizard ? Po osiągnięciu konkretnego poziomu lub wykonaniu questa ?
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

Wszystko jest na krypcie. Idziesz do Bahamuta on będzie chciał od ciebie dowodu męstwa. Idziesz do wieży z numerem 25 i musisz zdobyć Rat Tail. Potem wracasz do Bahamuta i on zmienia twoich bohaterów w lepsze profesje :roll:

Żeby uprzedzić następne pytanie: Bahamut jest pod numerem 18 ;)
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Awatar użytkownika
Khomaniac
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pn 05 kwie, 2010 21:19
Lokalizacja: Gimbaza

Post autor: Khomaniac »

FFVI: Celes z podczepionym Strayem zatrzymała się na nauce skilli na 80% i dalej nie chce iść. Co robić?

EDIT: Teraz podobny problem z Edgarem, ma podpiętego Ifrita i nauka Drain się zatrzymała na 63%.
ALWAYS I WANNA BE WITH YOU
AND MAKE BELIEVE WITH YOU
AND LIVE IN HARMONY, HARMONY, OH LOVE~
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Khomaniac pisze:EDIT: Teraz podobny problem z Edgarem, ma podpiętego Ifrita i nauka Drain się zatrzymała na 63%.
O ile pamiętam to drain ma przyrost doświadczenia x1 a inne zaklęcia Ifrita miały chyba x10 czy jakoś tak, więc spróbuj wybić znacznie więcej przeciwników, bo Drain ma przyrost doświadczenia 10 razy mniejszy od pozostałych zaklęć, i po prostu może po ubiciu większej ilości wrogów skoczy % do przodu, a Stray prawdopodobnie również ma skilla x1 lub x2

PS: na forum jest dział HELP do zadawania pytań, radze tam pisać następnym razem, to pewnie prędzej ci ktoś odpowie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”