Pytania

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Donosiciel
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 15:39
Lokalizacja: Z nienacka!

Post autor: Donosiciel »

Nie wiem jak załatwić Chaosa w FF1 na psp. xD
Postacie:
KNIGHT LVL 54
ekw:
weapon-braveheart
All diamond-genji helm
i protect ring
status:
str 38
agl 34
int 20
stm 35
Lck 30

atk 49
Accuracy 255
def 75
eva 114
NINJA LVL 53
sun blade
flame shld
black cowl
diamond armlet
genji gloves

str 31
agl 40
int 15
stmn 21
luck 44
att 47
acc 255
def 63
eva 141

Ick ciosy to około 5-55

:612:
szkut
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 00:17

Post autor: szkut »

mam pytanie czym się rózni FFI na komórkę od wersji na nes'a?

rzuciłem czar fog aby oślepić wrogów i mieli nad głowami taką chmurkę z okularami tzn czar zadziałał następnie rzuciłem czas silence po czym chmurka zmieniła się na 3 kropeczki czyli czar tez zadziałał, ale czy te statusy nakładają się na siebie czy jeden zastępuje drugi?
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

@Donosiciel,
Masz dość słabe bronie, postaraj się zdobyć Masamune'a i Excalibura. Do tego nie napisałeś całego składu... jak masz Black Mage'a/Wizard'a to rzuć na swoich wojowników czary haste i temper - powinni nawet tymi broniami co mają teraz zadawać dużo większe obrażenia Chaosowi. Do tego flare'a też dobrze na chaosa działa ;]
Awatar użytkownika
sai
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2010 11:34
Lokalizacja: Tczew

Post autor: sai »

Dokładnie polecam Excalibur bądz Masamuse.
Opisz pozostałe postacie, bo nie wiem jaką drużyną grasz.
Ja kończyłem przed chwilką 2 Warriorami, BM, WM i poszło z Chaosem jak z płatka.
Opis Moich leveli w innym temacie.
W zasadzie do walki podeszłem 3 postaciami. Biały mag wcześniej zginął i nie miałem go jak wskrzesić. Najlepsze jest to że pokonałem go samymi 2 wojownikami bez najmniejszych problemów. Tylko że jeden miał Excalibur a drugi Masamuse. To naprawdę dużo daje, a zdobyć te bronie to nie kłopot. Skorzystaj z solucji. Jak masz jeszcze jakieś pytania, służe pomocą.
postscriptuum

Post autor: postscriptuum »

Witam!
Mam delikatnie mówiąc problem:P;p
Gram w FFI w wersję na komórkę.
I sleeping bag jedyna rzecz której moge na razie użyć do regeneracji w podróży nie regeneruje moim magom spelli ,(tzn nie zwiększa im się ilość spelli do zużycia)
z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

postscriptuum pisze:Witam!
Yo!
PS pisze:Mam delikatnie mówiąc problem:P;p
Jak my wszyscy...
PS2 pisze:Gram w FFI w wersję na komórkę.
Cóż, mogło być gorzej... ja np. jutro mam ustny egzamin z C2
PS3 pisze:I sleeping bag jedyna rzecz której moge na razie użyć do regeneracji w podróży nie regeneruje moim magom spelli ,(tzn nie zwiększa im się ilość spelli do zużycia)
Bo Sleeping bag regeneruje tylko HP i to nie całe.
PS4 pisze:z góry dziękuję za pomoc
Ale w czym Ci pomóc?
kret15

Post autor: kret15 »

Witam. Mam maly problem. Po kupieniu wrozki w desert caravanie, udalem sie do miasta Gaia. Po wejsciu do niego wrozka sama wyleciala. Problem polega na tym, ze nie moge jej kupic drugi raz i nie mam zadnych wczesniejszych zapisow. Co zrobic? Wolalbym nie zaczynac gry od nowa, jest jakis sposob?

GGY: Czytelny post podstawą powodzenia.
Ostatnio zmieniony sob 12 lut, 2011 23:09 przez kret15, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

W tymże samym mieście powinien być staw, gdzieś na północy. Tam jej szukaj.
Godfryt

Post autor: Godfryt »

Witam,
właśnie dorwałem FF3 na mojego ipod toucha - grałem już dawno temu w FF7 (ukończone) i FF8 na PSX, więc w temacie troszkę jestem zorientowany - i mam problem , czy da się postaci rozdzielać punkty: ataku, magii czy obrony - bo dostaję jakieś punkty przy zdobyciu level`u ale jak wejdę w status to nic nie mogę zaznaczyć ani zmienić...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Jeżeli grasz w wersję na NESa to są to pewnie job points, które pozwalają Ci na zmiany jobów Twoim postaciom (o czym się pewnie jeszcze nie przekonałeś)




(100 lat temu grałem w tą wersję więc nie daje 100% gwarancji, że to co wypisałem powyżej jest prawdą...)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Generalnie jest tak, że są punkty CP (lub jakoś tak), które pozwalają na zmianę Jobów. Każdy Job w miarę zdobywania expa zyskuje levele, magowie przy tym dostają + 1 zaklęcie na poszczególnych poziomach zaklęć.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
kret15

Post autor: kret15 »

Witam, mam kolejne pytanie odnosnie FF1. W opisie przejscia na stronie krypty zauwazylem dopisek (czytaj: trzeba) no i nie wiem gdzie cos takiego jest. I chcialbym tez dowidziec sie czy gdzies na stronie sa porady do roznych zadan pobocznych, w trakcie gry znalazlem pare takich ale nie bardzo sobie z nimi radze. Czy jest jakis poradnik?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Nie, obecnie nie mam czegoś takiego, ale może w przyszłości.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
jalokim0

Post autor: jalokim0 »

W FFVI (wersja advance) w operze kiedy gram Locke`m nie mogę się wydostać z loży, z jednej strony jakiś facet blokuje przejście a z drugiej drzwi nie chcą się otworzyć. Spotkał się już ktoś z taką sytuacją? Bug czy coś przeoczyłem?
Awatar użytkownika
jog
Kupo!
Kupo!
Posty: 27
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 13:19
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: jog »

JalokimO

Czy chodzi o moment w którym masz kilka minut na dorwanie Ultrosa? Bo wtedy faktycznie z jednej strony jest jakiś koleś, a z drugiej są zamknięte drzwi. Jeśli chodzi o tę scenę (a mniemam że tak) to robisz po prostu tak, że gadasz z tym kolesiem i on mówi Ci żebyś przesunął jedną z dźwigni za nim (z tego co pamiętam to pierwszą od prawej) i po tym odsuwa się tak, że robi Ci przejście do dźwigni. Przesuwasz ją i biegniesz do tych zamkniętych drzwi po drugiej stronie, i okazuje się że wcale nie są już zamknięte i możesz sobie przez nie przejść ;)

Jeśli nie chodzi o to, to nie wiem - może faktycznie jakiś błąd ;)
Chyba że mówisz o wcześniejszej scenie w której Locke musi się udać do Celes - ale wtedy wyjścia nie są zastawione (ale musisz iść w dół ekranu - nie tam do góry w stronę sceny) i w zasadzie nie ma problemu.

W sumie minęło jakichś 10 dni, więc myślę, że już dawno poradziłeś sobie z tą przygodą. Anyway, dobrego grania!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”