Która??

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Który ze starych finalków lubisz najbardziej?

1
18
9%
2
7
4%
3
6
3%
4
13
7%
5
64
33%
6
86
44%
 
Liczba głosów: 194

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Zdecydowanie IMO najlepszą z 16 i 8 bitowych FF jest VI. Przygoda jest długa, fabuła dobra (chociaż nie wyszukana, to obfituje w tak duża różnorodność zdarzeń głównego wątku, że hej!), dużo postaci, najwięcej z całej serii (i to nawet sensownie i wcale nie pobieżnie pokazanych, dwa światy, potężną liczbę przedmiotów, broni i czarów, no i sporą mapę świata. Staroszkolny system walki czterema postaciami też jest naprawdę dobry i się sprawdza. Jednak wszystko blednie przy klimacie, który zwłaszcza w World Of Ruin jest po prostu genialny i niesamowicie ukazuje zniszczenie i beznadzieję po zniszczeniu świata. Inną sprawą są świetnie oddane historie postaci, często niejednoznaczne i zagadkowe, mają w sobie coś co można zapamiętać. To jest FF jakiego chciałbym zobaczyć remake! FF V stawiam tuż za VI - chociaż jest od niej gorsza zwłaszcza w przedstawieniu postaci, które są znacznie bardziej 'płaskie' i naiwne. Reszta jest jak najbardziej ok ^^
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
wyzga

Post autor: wyzga »

Mi się wszystkie od 1-6 podobają 8) zagłosowałem na 1 ponieważ jest chyba najtrudniejsza. V ma baardzo ładną muzykę ( te intro :wink: ).
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

Jak dla mnie to chyba V... chociaż zastanawiałem się nad VI- w zasadzie stawiam je na równi, ale nie było opcji, żeby 2 zaznaczyć ;) To dlaczego wybrałem 5? Nie wiem, chyba czynnik X miał tu spory wpływ :D A tak serio to do mnie przemówił świtny system Job-ów... Szczególnie różne kombinacje dla postaci. Dla mnie generalnie "te starsze" są świetną odskocznią od "tych nowych", gdzie można skoncentrować się nie tylko na wodotryskach graficznych, ale głównie na tym, o co tu chodzi- czyli na fabule.
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
fortis33

Post autor: fortis33 »

dajcie spokuj! gralem w finale I, II, III, IV, V,VI i kilka nowszych i uwazam ze bezkonkurencyjny jest final V z powodu mozliwoscizminieania profesji postaci i ciakawej fabuly. Co prawda profesje mozna zmieniac tez w FF1 i 3 ale nie ma tylu tam zdolnosci i fabula nie jest taka ciekawaj jak w V-ce. Pozatym sa tam tez "Mega Bossowie" Omega i shinryuu z ktorymi fajnie jest sie pomeczyc. :D O levele jest dość cieżko zwłąszcza kiedy nie ma pszyspieszenia (na konsolach :( ) Wiec gra zajmuje do 70 godzin zanim sie wbije 75lv. ma jeszcze pare wad ale nie ma porownania z pozostalymi czesciami .FF6 tez byl spoko ale osttecznie wole 5-ke
Awatar użytkownika
Yuna
Kupo!
Kupo!
Posty: 152
Rejestracja: pt 15 cze, 2007 12:29

Post autor: Yuna »

FFV jest bardzo ciekawa. Bardzo ciekawie opracowana fabuła, szkoda, że my nie możemy interweniować w fabule i chronić świata przed nadejściem Exdeatha, cóż taka fabuła i nikt jej nie zmieni. Profesje są ciekawe. Czasami masterowanie ich zabiera dużo czasu ( A pozatym nie wiem jak udaje mi się przejść cały świat I na 16 lvl.). Szczególnie : Red Mage, Mimic, Berserker. Dobrze obmyślone są niektóre ability, szczególnie podoba mi się combine. Można także sobie podpakować łatwo (lub niełatwo zależy na czym trenujemy) Hp i Mp za pomocą abilitiy:HP + 10/ 20/ 30 % Monka , lub MP + 10 % White Mage, lub oczywiście ability MP + 30 % Black Mage

Fortis33 weź edytuj posta, bo takie coś nie przejdzie uwadze GGY
żywiec
Kupo!
Kupo!
Posty: 38
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 22:18
Lokalizacja: Korboniec

Post autor: żywiec »

Ciekawa fabuła, zawsze wokół krąży jakaś tajemnica dotycząca naszych bohaterów i przeszłości. Cała historia jest wo gule świetnie ułożona a nie jakieś głupie ratowanie świata ( no tu tez się go ratuje ale to głównie zemsta :twisted: ) wiele postaci o niezwykłym odbiegającym od rzeczywistości. No ale szczególnie podobały mi się mowy postaci w szczególności Reml, n i oczywiście każda postać miała jakieś załamanie w życiu - każdemu coś się stało czego do śmierci nie zapomni . Ale co ja będę mówił, musicie zobaczyć :wink:
KJG
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: czw 21 lut, 2008 15:08
Lokalizacja: Porąbka

Post autor: KJG »

Dla mnie też 5 podobało mi się najbardziej ponieważ nie trzeba było cały czas zmieniać drużyny bo w innych częściach albo gineli i trzeba było zmieniać albo się mialo 10 kolesi do wyboru :PI wogulę system Jobów no co tam mówić więcej 5 rządzi :)

GGY: INTERPUNKCJA na litość boską.
Ostatnio zmieniony wt 04 mar, 2008 14:09 przez KJG, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hanus
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: pn 21 lip, 2008 23:07

Post autor: Hanus »

jedynka jest kultowa i za ta ja lubie
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Hanus pisze:jedynka jest kultowa i za ta ja lubie
Bułki są pyszne i dlatego lubię je jeść.

Jak widzisz, dwa powyższe zdania są miernym uzasadnieniem prezentowanych upodobań. Należałoby trochę te myśli rozwinąć.
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

FFV - w moim rankingu wygrywa dzięki jo'bom. W niektórych częściach FF nudziły mnie sposoby rozwijania postaci (np. FFVI). A emulacja IV na z GBA wcale mnie nie kręci (kupować też nie będę).
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

fabularnie rządzi 6, jest przede wszystkim ciekawa i ma Gau XD mistrza debeściaka :P
5 tez nie jest zła, fabuła dosyć prosta, postaci jest niewiele, główny bohater jest nieco dziwny, ale ma za to najlepszy system rozwoju postaci! nawet przebił pod tym względem 8 :) no i w 5 możemy sobie trochę polatać na smoku :]
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Mariusz
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: pt 17 lip, 2009 10:50
Lokalizacja: Kamień

Post autor: Mariusz »

Szczerze mówiąc trudny wybór grałem we wszystkie poza trojką
każda była dobra ale najlepsza była szóstka w zadaj innej nie było tak wiele zwrotów akcji ale niestety ostatnia walka nie była wymagająca bo ostatniego bosa zabiłem przy pomocy dwóch atma wapon dla tych co nie wiedzą to są miecze które zabierają tyle hp ile hp ma postać która ich używa
:twisted:
Ci którzy tu wchodźcie porzucicie wszelką nadzieje.....Piekło Dantego
U kończyłem FF I FF II FF IV FF V FF VI FF VII FF VIII FF IX FF X FF X2 FF XII (FF T)( FF DOC)
:)
Awatar użytkownika
RedWizard
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: ndz 30 sie, 2009 18:27

Post autor: RedWizard »

Co prawda nie grałem w części 4-6 ale pierwsze 3 były dla mnie wyjątkowe. Druga część niestety była trochę trudna do ogarnięcia na początku i trzeba było wiele exp aby przejść do kolejnego dungeon'u ale miała ciekawe portrety postaci. W trójkę grało się przyjemnie spotykając starych wrogów z pierwszej części ale trochę jej brakowało tego heroizmu, a jedynka była w sam raz, nie trzeba było godzin expienia jak w dwójce, nie było co prawda możliwości zmiany klasy postaci ale nadrabiała to fabułą i włąśnie heroizmem, niemal każda napotkana osada potrzebowała od nas pomocy, każdy napotkany nowy rodzaj przeciwnika zmuszał do wymyślania nań taktyk, co z tego że reszta finali może mieć to wszystko, a nawet więcej... część pierwsza byłą pierwszą i nie ostatnią(jak nazwa wskazuje) fantazją twórców, któa wyznaczyła kierunek nowym RPG :wink: .
firio
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: śr 28 kwie, 2010 08:13

Post autor: firio »

Dwójka dla mnie była najlepsza i wcale dużo nie musiałem exp dobijać. Tylko poziom normal bez biegania po jaskiniach trochę wkurzał. Fajne bronie i czary (szczególnie Ultima). Fakt w 3,4 i 6 nie miałem okazji grać ale obczaje to jeszcze może skorektuje swoją wypowiedż ha ha ha.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”