Która??

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Który ze starych finalków lubisz najbardziej?

1
18
9%
2
7
4%
3
6
3%
4
13
7%
5
64
33%
6
86
44%
 
Liczba głosów: 194

Norbi666

Post autor: Norbi666 »

eh miałem na mysli to że mu grafa przeszkadza grafa to nie wszystko ..... liczy sie grywalność a poza tym troche sie zdenerwowałem wtedy bo sobie przypomniałem jak miałem atari wtedy to było kilka kresek i sie jaralem z tego :) a on wyskakuje że grafa.... :)
Toori

Post autor: Toori »

Hieh... mi ta grafa i teraz nie przeszkadza i w sumie całkiem niedawno zacząłem FF1 przechodzić :D Jedyne co mi przeszkadza to trochę wolne tempo gry, ale tak pozatym to fajnie jest.
Browar

Post autor: Browar »

Witajcie...wróciłem po długim czasie:)
Co do temtu...aktualnie gramw Final Fantasy 4 i ta gra jest naprawde wspaniał. Ostro wciąga ale jednak mój faworyt to dalej piąteczka - nie pokonana.
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Kurcze kiedys musze sie zabrac za te starsze finale - tylko kiedy... w najblizszej przyszlosci nie widze takiej mozliwosci :(

lol Browara nie bylo tak dlugo bo sie zmienial - efekty widac na avie :lol:
Wreszcie wszedles na "dobra" droge :621:
rpgomaniak!

Post autor: rpgomaniak! »

Na początku gdy tylko zobaczyłem wysokość postaci w ff5 ogarnoł mnie śmiech,ale to tylko
pierwsze i BŁĘDNE wrażenie gdyż właśnie zaczołem grać w tego finala i jest naprawdę
dobry
Browar

Post autor: Browar »

Piątka dla mnie rządzić będzie zawsze! Gdyby grafika była dzisiejsza i gra była dłuższa kto wie czy by nie prześcigneła legendanej siódemki! Dla mnie rozwala na maksa!
Szóstka- za krótka ale bardzo fajna, Jak to FF:)
Czwórka - narazie gram ale coś mnie od niej odpycha. Jakoś nie ci bohaterowie, ciężko mi się wczuć w gre. Ale zobacze z czasem...
Norbi666

Post autor: Norbi666 »

FF5 za krótka???? Przecież tam były 3 światy....
No ale przynajmniej ktoś ma takie same zdanie 5 Rulez !!!
Fin

Post autor: Fin »

2.To oznacza ze nie jesteś fanem ff...Bo te starsze części to legenda to one własnie dały początek dalszym ff....
Ależ ja nie chce być jakimś ff-owym otaku! Poza tym nie przesadzajmy z tym sięganiem w przeszłość-owszem, te gry to pewna podstawa, ale seria przeszła daleką drogę od swych korzeni.

samo raczej nci sie nie poprawi a square mysli o nowych rzeczach bardziej...

Niezupełnie-wydano juz FF I i II na GBA, oraz na PSX, choć o tym napewno wiesz.
Sympatyczne, małe ludziki pozostały, natomiast grafika osiągnęła poziom 5-6, co w zupełności wystarcza do przyjemnej gry. Mma zamiar sobie FF Origins kupić.
eh miałem na mysli to że mu grafa przeszkadza grafa to nie wszystko

"Grafa to nie wszystko" jest stwierdzeniem popularny, słusznym i jakże banalnym.
Oczywiscie, że grafa to nie wszystko. Liczy się fabuła, miodność, a także i pare jeszcze innych czynników. Tym niemniej grafika nie może odstręczać od gry. Bo to ma być przyjemność, a nie tortura. Nawiasem mówiąc, pierwszw czesci,rozbudnowaniem i fabułą też nie zachwycają. Oczywiście, abstrahując od czasów w których zostały wykonane.
Giglamesh? a co w tym takiego rewelacyjnego? poza tym mylisz piątka niesie ze sobą świetną fabułe i ogromną dawke humoru... Może poprostu jest dla Ciebie za trrudna?
Gilgamesh był chyba najciekawszą postacią piątki.
Cała reszta jest dość sztampowa, płaska i w porównanią do 4 stanowi istotny krok w tył.
Exdeath, oprócz tego, ze ma idiotyczne imię, jest gigantycznym drzewem :roll:
Rzeczywiście, gra jest miejscami zabawna. Ale chyba wolę, tragiczną, epicką historyjkę,niż przypowieść o czwórce wojowników światła.
Norbi666

Post autor: Norbi666 »

Jak dla mnie opoweiść o 4 wojownikach była spoko ....
A co do imienia Exdeath to tłumacząc to,no fakt jest głupie ale po angielsku fajnie brzmi :)
Ale w 5 najbardziej podobał mi sie pomysł z przełażeniem do innych światów.
Nie wiem czemu ale 6 nie przypadła mi do gustu wole jakoś 4 i 5.Fakt miala najlepszą grafike ze "starszych finali" ale srednio mi sie podobała.... Może ejszzce pogram w nią i sie wczuje...
Fin

Post autor: Fin »

6 miała zdecydowanie najciekawszy, quasi-steampunkowy świat, multum bohaterów, cikawe związki pomiędzy nimi, że o takich elemenach jak muzyka, fabuła czy grafika nie wspomnę....
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

jakoś grałem w ff6 ale nie mogę się przekonać do tej gry i z resztą żadnej z ff1-6 jakoś kojarzą mi się z Mario brosem i Tankami na pegazusa....
glamorous vamp
rpgomaniak!

Post autor: rpgomaniak! »

jakoś grałem w ff6 ale nie mogę się przekonać do tej gry i z resztą żadnej z ff1-6 jakoś kojarzą mi się z Mario brosem i Tankami na pegazusa....
Każdy ma inne gusta.Mi osoiście się podobało.A na początku też mi się kojarzyło z mario,ale tylko na początku.
Browar

Post autor: Browar »

No pewnie, że każdy ma swój gust. Ja osobiście nie moge strawić finalkó 1,2 i 3. Nie mam na nie siły...ale taka 5 i 6 - very well:).
Ale wiaodmo, ze przyjemniej sie gra gdy masz zajebistą grafike i efekty wizualne. Ale warto mimo wszystko się z nimi zapoznać..
kocioł

Post autor: kocioł »

mi najlepiej pasują
6i4
nad innymi tyle nie siedziałem :D
Haker

Post autor: Haker »

mi 6 i 5 (bo w inne nie grałem już nie chciało mi się :D )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”