Która??

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Który ze starych finalków lubisz najbardziej?

1
18
9%
2
7
4%
3
6
3%
4
13
7%
5
64
33%
6
86
44%
 
Liczba głosów: 194

NeoBoala

Post autor: NeoBoala »

Kurcze ludzie jak może się wam podobaćbardziej szósteczka od wspaniałej piąteczki?
Przecież piątka to na maxa dopracowane pod względem graficznym cudo starego pokolenia/starej mechaniki. Nigdy nie widziałem lepiej dopracowanej gry spod tamtego engine-a. A przecież szóstka to co lepsza grafa, ale patrząc na inne gry robione na tym samym enginie to słabiutkza grafa.
Powiecie, że przecież liczy się fabuła, ale pomyślcie przecież w piątce była o niebo lepsza.
Pozatym w piątce ostatni boss był o wiele silniejszy i było większe wyzwanie.
No i nie możecie zapomnieć, że w szóstej części narzucone było kim ma się być, jaką klasąz góry, tylko można było sobie wybierać czy chcemy iśćw *** czy w **. A w piątce było około 20 trybów rozwoju i każdy całkowicie nowatorski, inny i dobry.
Myśle, że to wystarczy, żeby was przekonać, a jak nie będę podawał miliony innych argumentów.
Browar

Post autor: Browar »

wiesz każdy ma własne zdanie...ale fakt...ja KOCHAM PIĄTECZKE...stawiam ją tuż za ff7,8 i 9....bo w dziesiąke i dlaesze nie grałem...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Sorry Winnetou, ale niżej jak 6. nie grała, a fabuła 6-tki bardzo przypadła mi do gustu i uważam, że nie bez powodu szóstka bywa określana mianem najlepszej części sagi.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
RAfi_joł_[on]

Post autor: RAfi_joł_[on] »

W FF6 grałem i mi sie bardzo podoba i powiem że jest fajne rozłożenie postaci np. shadow często lubi uciekać :P albo np. są fajne postacie np. mała dziewczynka z dziadkiem :D
Red

Post autor: Red »

FF 6 RULES!!

najlepsza z tych od 1 do 6!!
Mati-San

Post autor: Mati-San »

Najlepszą częścią starej sagi Final Fantasy jest bez wątpienia FF6. Każda postać jest inna i to właśniej jest w tej grze super. Poprostu FINAL FANTASY 6 RULEZ!!!!!
Zao

Post autor: Zao »

Najlepszy jest Final Fantasty 6! A dlaczego? Dlatego, że ma najlepszą fabułe i żadna 1 czy 5 jej niedorówna.
Bardock

Post autor: Bardock »

najlepszy final to final 6 bo ma najlepsza grafike, najlepsza fabule i grywalnosc i wogule jest kul:)
shuyin

Post autor: shuyin »

Podpisuje sie pod Bardockiem. Final Faantasy 6 jest kul.(kurcze alefajne słowo musze gdzieś zapisać bo zapomne ;) )
Ostatnio zmieniony sob 12 cze, 2004 15:35 przez shuyin, łącznie zmieniany 1 raz.
szczuru

Post autor: szczuru »

Powiem Jedno 5. To Był Pierwszy Final, w którego zagrałem i Niesamowicie Mi Się Podoba.Posiadam Wersje na PSX"a i Rom Po PL na SNES'a (link: www.ff5jaro.prv.pl)
Toori

Post autor: Toori »

Najbardziej do gustu przypadły mi 5 i 6. FF6 za niesamowite postacie (ach, ten słodziutki Gau ;P ) a "piątka" za ogromną ilość klas do wyboru. Poza tym w obu extra grafa (ja naprawdę tak sądzę), muza (nie nabijać się, mnie się podoba!) i, of course, fabuła. Tylko w "szóstce" pomysły jakieś takie świeższe (mój ulubiony - opera :))
Dark_Paladin

Post autor: Dark_Paladin »

Ja tam naj lubie FF4, bo jak sie ja pozna na wylot to reszta jest o poziom nizej... :D
Mati-San

Post autor: Mati-San »

Ostatnio w moje ręce trafił FF4 i musze powiedzieć że jest naprade dobry. Jak mam porównać FF4 i FF6 to teraz są u mnie po równo
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Ja oddałem mój głos na jedynkę. Może i nie najlepszy system (chociaż, jeśli ktoś lubi Dungeons & Dragons... Red Mage rules!), może i nie najlepsza fabuła (Mało skomplikowana, ale za to jaka baśniowa! Smoki, księżniczki, elfy... ), może i nie najlepsza grafika (lol:)), ale ten klimaaaaacik... miodzio! Wyżyłowany poziom trudności zaliczam in plus, bo taki mały hardcore tylko dodaje smaczku. Poza tym od tego wszystko się zaczęło :P
Toori

Post autor: Toori »

Za 4 się jeszcze nie zabrałem, ale mam zamiar szybko nadrobić zaległości :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”