Special Character Commands ( F F 6 )

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Najfajniejszy SChC to

Steal
5
5%
Blitz
42
43%
Morph
10
10%
Tools
19
19%
SwdTech
6
6%
Leap / Rage
2
2%
Slot
1
1%
Throw
3
3%
Runic
5
5%
Lore
5
5%
 
Liczba głosów: 98

Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

Ty też jesteś powolniak, ten post ma chyba z miesiąc.
Jaco pisze:Potem po zuzyciu Morph musi się znowu naładować. Czyli jak w jednej walce pasek morpha zejdzie do zera to w następnej włączy nam się tylko na chwile.
Hmmmm, a ja pamiętam, że się nie dał użyć przez kilka następnych walk, aż do naładowania.
<- <- ^ :wink:
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Sabin

Post autor: Sabin »

Slot rządzi!! Uwielbiam tą nieobliczalnośc a zresztą nieźle wygląda (jak na snesa oczywiście)
Grajus

Post autor: Grajus »

Ja lubie Tools bo nie trzeba nic robić tylko wcisnąć klawisz(to przez te moje lenistwo) Blitz trzeba jakieś kompinacje,SwdTech-trzeba czekać,Throw też jest fajne(ale Shadow rzuca przedmiotami które trzeba kupić!)Rage jest głupie poniewarz nic nie można zrobić z Gav-em.
Morph-jeszcze tego nie używałem :P Steal-przydatne ale tylko przy walce z Bossem
Awatar użytkownika
squcloud
Kupo!
Kupo!
Posty: 117
Rejestracja: ndz 09 paź, 2005 16:48
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: squcloud »

Blitz jest najciekawsze, słodko się wpisuje te kombinacje. No i jeszcze Lore jest fajne.
Whadya think you're doing?
Duży problem

Post autor: Duży problem »

ja wogóle nie iwem jak wpisywać ten Blitz :( próbuje od 30 minut i nie obcykałem w kórym momencie :( prosze o szybką odpowiedź
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Duży problem pisze:ja wogóle nie iwem jak wpisywać ten Blitz :( próbuje od 30 minut i nie obcykałem w kórym momencie :( prosze o szybką odpowiedź
ARGH!!! http://www.k-ff.com/Final6/index.php?n=22 Może by tak wyrzucić stronę i zostawić forum? Na jedno by wyszło i jaka oszczędność miejsca na serwerze! BTW, nie łaska zajrzeć tutaj: http://www.k-ff.com/phpbb2/viewtopic.php?t=119 ? :/
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
pazio

Post autor: pazio »

Jak dla mnie to zdecydowanie najciekawsze są blitz i tools. Natomiast zupełnie nierozumiem jaka była motywacja autorów podczas tworzenia rage :/ To największy kit wśród umiejętności...
BTW: Czy za pomocą step mine da się zadać obrażenia większe niż 9999 ? Nie używam postaci Strago, więc nie wiem jak to wygląda w praktyce, a opis tej umiejętności teoretycznie to dopuszcza.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Nie sądzę, bo do FF 7 włącznie jest zaimplementowany 9999 damage limit. SYtuacja ulega zmianie dopiero w FF 8 i FF 10 (z przerwą w FF 9).
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Etelgrin

Post autor: Etelgrin »

Najlepszy Ability w FF6 to bez wątpienia MORPH, sadze tak poniewaz jak wygrasz duzo walk Terrą bez uzycia owej umiejetnosci to potem trwa ona niezwykle dłuuugo mozesz zadac nawet 7500 FIREm 1 :!: Mozna zrobic fajny odjazd walisz morph potem MERTON i juz masz po druzynie uwierz mi to naprawde niezmiemsko zwieksza MAGIC PWR. STR tez ale nietak jak mag. power, cóz ja lubiłem Terre w ostatniej walce zielony pasek morph wcale prawie niemalał gdyż przez jakies 50/60 leveli nieuzylem tego skilla zreszta nawet jak uzyjesz to jak powszechnie wiadomo mozna go zatrzymac
M@rio_16

Post autor: M@rio_16 »

Ja uważam za najlepszą umiejętność Tools,głównie na początku Auto Crossbow,potem Chainsaw i ewentualnie Drill.Blitza nie znoszę,ale Sabina lubię.Taki Sword Tech jest całkiem niezły,szczególnie ta ostatnia technika.Nie wiem co widzicie w Runicu,ja tego w ogóle nie używałem,poza tym bossem co trzeba go używać.Morph jest beznadziejny.Ze steala też nie korzystam za często.Lore...no,jeszcze ujdzie.Zamiast Slota wolę Gil Rain czy jakoś tam się to nazywało :grin: Rage uznaję za w miarę przydatny,choć tylko niektóre techniki.Na koniec Throw,hmm....nie używam bo zawsze za szkoda mi wyrzucać broni :P chyba że Shuirikeny ale one są za słabe.Over
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

M@rio_16 pisze:Blitza nie znoszę
Bo?
M@rio_16 pisze:Taki Sword Tech jest całkiem niezły,szczególnie ta ostatnia technika
Guzik prawda - ładuje się sakramencko wolno, poza tym w momencie gdy to uzyskasz masz już na wyposażeniu jedną z lepszych katan i wrogowie padają po dwóch-trzech zwykłych ciosach o średniej sile.
M@rio_16 pisze:Nie wiem co widzicie w Runicu,ja tego w ogóle nie używałem,poza tym bossem co trzeba go używać
Głupio cytować siebie, ale nie chce mi sie pisać tego na nowo
nie tylko za darmo doładowuje poziom MP Celes, ale przede wszystkim chroni przed zaklęciami wroga i pozwala spokojnie spać w walkach z bossami.
Ułatwia też okradanie bossów i szregowców, którzy nadużywają magii

M@rio_16 pisze:Morph jest beznadziejny.
I jak Ignorant
przydatne, jeśli wie się kiedy używać. W Boss Fightach z Ultrosem jest bardzo przydatne - kombinacja Fire2 + Morph zadaje 9999 dmg już w pierwszym świecie! To bardzo dużo jak na ten etap gry.
Do końca świata równowagi bardzo przydatne, później (z racji tego, że wszyscy mogą mieć namocniejsze zaklęcia) faktycznie zbędne.
M@rio_16 pisze:Ze steala też nie korzystam za często.
A szkoda
Ababeb pisze:Za to Capture z Offering daje ładne efekty. (cztery kradzieże!)
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

o_O tym raze jestem w większosci - Blitz. gdyby nie fakt, ze przy kotwicy Edgara gra mi sie czasem wieszala, to pewnie wybralbym Tools.
matiz teh masta

Post autor: matiz teh masta »

jepiej późno tu coś napisać niż w cale :P
Tools\Machines* - dobre szczególnie na początku gry, trudno zapomnieć tych wszytskich wrogów, których z miejsca zabiło sie auto-crossbow'em\bowgun'em*
Blitz\Deathblow - Przydatne od samego początka, Fire Dance na wielu wrogów, Aura Bolt na jednego, jednej z chyba najlepszych commandów
Morph\Transform*-Genialne, Terra\Tina* będąc w formie espera\phantom beast'a* zadaje znacznie silniejsze obrażenia zarówno atakując i rzucając czary
Lore\Blue Magic*-czy ja wiem czy w ogóle przydatne? raczej nie. może gdybyśmy mieli tą komende troche szybciej w grze, wraz z możliwością zdobycia wtedy nowych technik to MOŻE bym zmienił zdanie
Rage - praktycznie bezużyteczne
SwrdTech\Sword Technique*-czasem przydatne (wzłaszcza Quadra Slam na początku), ale weź czekaj minute aż ci sie załaduje (tutaj pewnie ci co używają Active ATP wolą zmienić na Wait :D)
Steal - cholernie przydatne, bo czasem od niektórych wrogów można wyciągnąć fajne rzeczy

ale sie rozpisałem, nie ma co :mrgreen:
*Zależy na jakie tłumaczenie sie powołujesz. Te pierwsze to nazwa z tłumaczenie Ted'a Woolsey'a (to ten kolo co przetłumaczył FFVI w 94'tym), a drugie pochodzi z fanowskiego tłumacznia RpgOne
Greddo

Post autor: Greddo »

Zdecydowanie SwdTech!

Blitz weźmie wiadomo - 9999, ktoś napisał, że Quadra Slice Cyana zabiera w sumie 8000, ale jakoś mi to nie pasuje. Albo mnie pamięć zawodzi albo najzwyczajniej tak nie jest. Pamiętam, że po odpowiednim dopakowaniu postaci Cyan ładował 'poczwórnym cięciem' o wieeele więcej. Fakt faktem w teorii można uciąć przeciwnikowi do tych niespełna 40 tysięcy. Wiem, wiem, teoria - ale jednak technika najskuteczniejsza.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Greddo pisze:Fakt faktem w teorii można uciąć przeciwnikowi do tych niespełna 40 tysięcy. Wiem, wiem, teoria - ale jednak technika najskuteczniejsza.
Tyle, że SwdTech potrzebuje czasu żeby się naładować. Na Quadra Slice potrzeba 7, a jeśli jest na tyle wytrenowany że każde cięcie zabierze 9999, to zapewne zwykły atak da tyle samo. Dodajmy do tego Genji Glove (nie zmienia efektu SwdTecha) i już Cyan pogrzebany. To znaczy - 4 cięcia na 7 tur z Quadra Slice, a z Genji Glove tych cięć będzie 14.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”