jaki team w ff6?

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Jenov pisze:Ciekawe czemu nikt nie wymienia Mimica :shock:
Faris pisze:Na dłuższą metę, Mimic akurat w ff6 nie był szczególnie przydatną postacią. Czasami lepiej było mieć kilku dobrych warriorów.
Bo niema takiej postaci w FF6 :lol: Z Jobem z FF5 wam sie pomyliło. Gracze :lol:
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Jenov

Post autor: Jenov »

HaHa to chyba tobie się coś pomyliło albo nie grałeś zbyt dokładnie w FF6 :lol:
A Mimic jak dla mnie to obowiązkowa postać - powtarzanie ostatniego blitza Sabina bądź teź 8 ataków czy 2-krotnego np. Holy to niezły bajer :D
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Jenov pisze:Ciekawe czemu nikt nie wymienia Mimica :shock:
Bo w FF6 Mimic ma imię. :P W tej części Mimic ma na imię Gogo i IMO jest całkiem przydatny.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Krzysiek2099 pisze:Bo niema takiej postaci w FF6
Hmm widać nie szukałeś tej trójkątnej wyspy, bo jak pamiętam Gogo (XD) się tam znajdował. :twisted: Buhahaha mam satysfakcję :]
jest całkiem przydatny.
Ale bez drużyny jest niczym, jak to Mimic :P

A Relm to właściwie czym się zajmowała? Pamiętam, że raczej nie miewałam jej w drużynie. Wiem jedynie, że mogła używać Control gdy ekwipowała jakiś przedmiot. Czy może jest dobra w walce?
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Relm robiła obraz potwora, przez co wykonywała jeden z jego ataków, o ile dobrze pamiętam.
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Relm robiła obraz potwora, przez co wykonywała jeden z jego ataków, o ile dobrze pamiętam.
Dzięki za informację, skleroza :) To chyba była opcja "Sketch", coś mi świta. Niezbyt to przydatne, tak na marginesie, bo niektóre postacie mają ciekawsze techniki.
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Gogo to postać a Mimic to zdolność. Tak więc niema takiej postaci w FF6. Jest postać posiadająca taką zdolność. A jeżeli jest taka postać to czemu np. niema jej w opisie Krypty?
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

http://www.k-ff.com/Final6/index.php?n=18
http://www.k-ff.com/Final6/index.php?n=7#Gogo

A co to jest? Reportaż o przestępstwach pingwinów? ;p
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
hyniowy dziadek

Post autor: hyniowy dziadek »

Krzysiek2099 pisze:Gogo to postać a Mimic to zdolność. Tak więc niema takiej postaci w FF6.
Mimic to również profesja, job, zawód... Faris mówiąc "Ale bez drużyny jest niczym, jak to Mimic" myślała o profesji...

PS. Inni zresztą też...
Jenov

Post autor: Jenov »

Krzysiek2099 pisze:Gogo to postać a Mimic to zdolność. Tak więc niema takiej postaci w FF6. Jest postać posiadająca taką zdolność. A jeżeli jest taka postać to czemu np. niema jej w opisie Krypty?
Jeśli już czepiać się szczegułów to : Mime to zdolność, Gogo to postać, Mimic to zawód hehe
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Krzysiek2099 pisze:Gogo to postać a Mimic to zdolność. Tak więc niema takiej postaci w FF6. Jest postać posiadająca taką zdolność. A jeżeli jest taka postać to czemu np. niema jej w opisie Krypty?
Coś mi się wydaję,że przeoczyłeś Gogo i nie chcesz się przyznać ^^ - bo taka dyskusja co jest profesja,co postacią i czy mimic to to samo co Gogo - głupota. Jak mówisz w FF6 o mimicu to rzecz jasna masz na myśli Gogo, który tę umiejętność posiada ;) Czepianie się słówek do niczego nie prowadzi..
Jenov pisze:Mime to zdolność
http://www.k-ff.com/Final6/index.php?n=18 - przeczytaj ;) Jak zwał tak zwał, co za różnica :)
Mimic to przydatna profesja zarówno w FF5 i 6 - ja bazowałam najczęciej na jednej profesji ofensywnej i mimicu - później to już tylko leczenie pozostaje.
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Krótko: temat jest "jaki team w ff6". Mamy postać o nazwie Mimic? Nie. Więc o co chodzi? Czepiam się? Może i tak ale mam rację.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Jenov

Post autor: Jenov »

Już tak ogólnie się przyjeło, że nieraz mówimy mime, bądź mimic zamiast używać całego imienia, bo tak jest wygodniej :D Ty natomiast widocznie zapomniałeś o tym, że w 6-tce też mimujemy.
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Krzysiek2099 pisze:Mamy postać o nazwie Mimic?
Mamy postać o nazwie Mimic, a jej imię to Gogo ^^ Czepiasz się.

eot lepiej, bo robi się "masło maślane"

Czy ktoś może używał Umaro? Postać przez cały czas w berserku, czyli nie da się kontrolować, do tego nie ma jakiś zadowalających umiejętności. Chyba najgorszy bohater z całej grupy. (to raczej stwór, a nie bohater)I w dodatku ogranicza się do wypowiedzi w stylu "Argh, urgh, ghaah" :]
Jenov

Post autor: Jenov »

Zgadzam się, beznadziejny był. Ale uczciwie należy przyznać że nie on jeden był tandetny. Połowa postaci w 6-tce to badziewka np. Relm :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”