Jobs in Final Fantasy V

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
gilgamesh
Cactuar
Cactuar
Posty: 210
Rejestracja: pn 06 gru, 2004 19:29
Lokalizacja: Mazury

Post autor: gilgamesh »

ff5fan pisze:Niewiem czy wiecie ale najlepsza klasa jest jej BRAK
Przeciez dopiero co o tym pisalem, moze bys czytal uwazniej. Co do twojej taktyki to taka zla nie jest, ale ja bym bardziej proponowal Mg sword na Flare, wtedy jedna postacia na ture zadaje sie ok 11.000 dmg. Poza tym o ile dobrze pamietam to mim ma umiejetnosc mime + 2 (a nie jedna tak jak w pozostalych jobach) umiejetnosci do podpiecia wiec zamiast robic zwyklych ziomow i dawac im mime to mozna zrobic mimow z summon lub white magic plus jeszcze jedna umiejetnosc.
Jarzyk

Post autor: Jarzyk »

Ale żeby dać jakiekolwiek umiejętności muszą mieć Job, potem moge zrobić bez Joba i dać zdolność!
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Muszę jeszcze "podrążyć" V, bo nie ruszałam Jobów typu chemist, hunter, geomancer. Jakoś zawsze u mnie liczy się siła! Czy może są przydatne? MIMIC+BAHAMUT RZĄDZI :lol:
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Z tego co na razie zaobserwowałam, to bardzo dobre wyniki daje połączenie Thiefa z Red Mage.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
kleinTOD

Post autor: kleinTOD »

Moje ulubione połączenia:
DoubleHand+X Fight
BlackMage+ Animals
DoubleHand+Capture

Moje pytanie:
Czy ktoś sklecił coś ciekwaego kiedykolwiek Chemistem z Mixa?
Najlepsze miksturki jakie stworzyłem to DarkElixir, Mustard Bomb, Black Flare i Failure ( :wink: )
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Ja na razie spróbowałam tylko Kiss of Blessing, aby sprawdzić czy wykończy Ex-Deatha i zadziałało. Nie bawię się w takie klocki :D W ostatecznej walce wspaniale spisuje sę Ribbon - Na końcu miałam 2 Mimic i 2 normal z umiejętnościami Dancera Ribbon (tylko u mimików oczywiśie).
Gildor Laavel

Post autor: Gildor Laavel »

Najlepszym jobem jest oczywiście Any po wymasterowaniu całej reszty. Co do najlepszego ustawiania skillów, to byłoby tak: najważniejsze są x-fight + M.sword + flare(wtedy postać podczas jednej tury zadaje około 9000*8, jeżeli oczywiście ma dwa miecze lub sztylety). Reszta według upodobań, ale proponowałbym dać komuś X-Magic i White Magic. Przydatne także jest Haste 2.
Jest też inny sposób na zdobycie mimica: trzeba ustawić job na any, postacie powinny mieć: x-magic, white magic, black magic, summon-golem, magic sword- aspil i x-fight. Rzucamy golema, podajemy aspil na magic sword i wysysamy manę łobuzowi. gdy już skończy mu się zdolność rzucania meteora, atakujem black magic. Proste.
Pavel

Post autor: Pavel »

tylko rodzi się problem... trzeba najpierw wymasterować wszystkie pozostałe... a jeśli komuś brakuje czasu przy zdobywaniu joba mimic polecam sposób taki... w teamie wystarczy mieć time wiz'a i po końcu walki rzucić EXIT... trywialne rozwiązanie...
Gildor Laavel

Post autor: Gildor Laavel »

Pavel pisze:w teamie wystarczy mieć time wiz'a i po końcu walki rzucić EXIT
To się rozumie przez samo się, ale nie trzeba mieć time wiza, ponieważ wystarczy dać jakiejś postaci time magic. Rozwiązanie to przydaje się też do opuszczania ostatnich lokacji, już nie pamiętam jak one się nazywały...
Pavel

Post autor: Pavel »

no niby tak, ale nie miałem wtedy zmasterowanego time wiz'a wystarczająco żeby rzucać ten właśnie czar...:P a poza tym... nie wiesz gdzie mógłbym podpakować postacie w trzecim świecie przed pójściem do Cleft Of Dimension...??
Gildor Laavel

Post autor: Gildor Laavel »

Zależy na których masz aktualnie, bo najlepszym do tego miejscem był zamek (chyba, już nie za bardzo pamiętam) Exdeatha, tam gdzie było dużo tych smoków...
Pavel

Post autor: Pavel »

aktualnie na 42... i nie mogę znaleźć stworka, tudzież grupy stworków dającyh sporo exp'a i AP'ków... a jeśli chodzi Ci o ShieldDragon'y to dają same AP... a gdy próbowałem porwać się na Omege to zabiła mnie 3 ciosami:D więc wniosek, że trzeba jeszcze podpakować postaci... albo mieć item o którym nic nie wiem...:P
Gildor Laavel

Post autor: Gildor Laavel »

Jest takie miejsce, ale to w Cleft, ja tam pakowałem postacie. Mówię oczywiście o zamku, w którym są deathclaw, iron golemy i cośtam dancer. Ja Omegę i Shinryu pokonałem mając postacie na 60lvlach, ale myślę, że wcześniej też by się dało.
Pavel

Post autor: Pavel »

no cóż... planowałem nie wybierać się tam ale widzę, że wybór jest niewielki... tyle tylko, że tam nie dostajesz AP chyba... no cóż widzę, że czekają mnie 2 etapy levelowania... na Joba i levele super... :grin: więcej czasu przed Finalem :twisted:
Gildor Laavel

Post autor: Gildor Laavel »

Pavel pisze:tyle tylko, że tam nie dostajesz AP
Rzeczywiście... jakoś nigdy mi się to w oczy nie rzuciło, chociaż wydaje mi się, że lepiej jest najpierw wymasterować wszystko na maxa, a dopiero później trenować postacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”