Jobs in Final Fantasy V

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Pavel

Post autor: Pavel »

no tak... ale z tego co mi wiadomo to najwięcej dostajesz za 5 Statue w zamku nie pamiętam w chwili obecnie jakim ale chyba Bal... a mianowicie całe 8... ale za to w Cleft dostajesz sporo expa... a tak poza tematem to który miałeś poziom gdy pokonywałeś Ex-Death'a...??
Gildor Laavel

Post autor: Gildor Laavel »

61-62, ale głowny boss to niesamowity pionek :sad: O wiele większe wrażenie stanowił dla mnie Shinryu, czy Mimic...
Xellos

Post autor: Xellos »

Kończcie OT...
Mam pytanie: Ostatni skill summonera przyzywa losowego summona... ale jak to? Za darmo? Na początku walki?
Xellos

Post autor: Xellos »

Aha czyli dodaj się nowa komenda? Thx OWA

Jeszcze jedno czy mugłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć o co chodzi z tym jobem any? Po wymasterowaniu innych jest niby taki dobry? Wiem, że można mu dać 2 dowolne umiejętności i dowolne wyposażeni, ale słyszałem, że mu też jakeś skille same się aktywują (np. MP+30%) o co chodzi z tym wszystkim?
Pavel

Post autor: Pavel »

wszystkie skille "passive" są automatycznie aktywowane... np. tak jak napisałeś już mp+30%, dash itp... nie aktywuje się chyba tylko 2-handed, bothhand itp... czyli wynika z tego, że po wymasterowaniu wszystkiego, a nawet wcześniej Job Any jest najlepszy...

a co do ostatniego bossa... naprawde jest takim pionkiem...?? no tak... ostatni bossowie przeważnie nie byli najsilniejsi w serii FF... niefart... tylko jeśli chodzio o walkę z Shinryu to czy pod koniec trzeciego świata da się jeszcze kupić te pierścionki...?? o ile dobrze pamiętam są to Coral Ring...
Xellos

Post autor: Xellos »

Thx Pavel, te pierścionki chba można jeszcze gdzieś kupić bo wydawało mi się, że można...
Gildor Laavel

Post autor: Gildor Laavel »

Pavel pisze:nie aktywuje się chyba tylko 2-handed, bothhand
Nie pamiętam który, ale ten skill do trzymania dwóch broni też jest używany automatycznie, za to z kolei wszystkie te zwiększające życie i manę nie, znaczy trzeba je podpiąć...
Pavel

Post autor: Pavel »

ano tak... sory, mój błąd... ale fakt że nieaktywują się niektóre zdolności nie zmienia tego, że job ANY jest najlepszy...
Gildor Laavel

Post autor: Gildor Laavel »

Any ma też niestety swoje minusy: zacząłem niedawno grać od początku w taki sposób, aby po zdobyciu części kryształu od razu wytrenować dostępne joby na max. Efekt był taki, że płynąc przez kanał chciałem okraść tamtejszego bossa. Niestety ten głąb zaatakował, a jako że wszystkie moje postacie mają mnicha na master, niejaki Galuf oddał i walka się skończyła...
Xellos

Post autor: Xellos »

Z tego co pamiętam to on miał tylko Potiona więc żadna strata :wink:
Pavel

Post autor: Pavel »

no niby tak... ale grałeś na Znesie czy na Playu...?? jeśli na Znesie to nie ma problemu bo możesz zapisać w dowolnej chwili i próbować ile chcesz... a jak mniemam postacie były na dość wysokich poziomach więc mogłeś również włączyć wszystkim job'a Thief...:P
Xellos

Post autor: Xellos »

Grałem na ZSNES-ie i nie zapisywałem w takim momencie tylko straciłem pare kolejek na kradnięcie i się zawiodłem, że tylko potiona miał :sad:
Gildor Laavel

Post autor: Gildor Laavel »

Xellos pisze:się zawiodłem, że tylko potiona miał
Niniejszym zaprzestaję prób... :wink:
Pavel

Post autor: Pavel »

jakoś nie używałem Steal i teraz żałuję bo nie wykradłem Gilgameshowi paru rzeczy :( a teraz mam za niski poziom by ukraść coś od kogoś dobrego...
Pheonix

Post autor: Pheonix »

Czy tylko trenując Łucznika można osiągnąć umiejętność X-Fight? Bo nie chce mi się go trenować :l
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”