League of Legends

Nie tylko FF XI jest grą typu MMO RPG. Tu jest miejsce dla takich jak choćby Ultima Online czy Ragnarok. Tutaj też można porównać FF XI do innych gier MMO.

Moderator: Moderatorzy

Czy słyszałeś o League of Legends?

Gram już w Ligę.
3
60%
Tak, ale nie zainteresowała mnie.
1
20%
Do teraz nie.
1
20%
 
Liczba głosów: 5

Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

League of Legends

Post autor: Vivi714 »

LoL jest grą drużynową. W tym momencie gra się na dwóch mapach (3v3 i 5v5), ale to ta druga jest uważana za "główną" (grają na niej praktycznie wszyscy). W każdym meczu wybieramy jednego czempiona (a jest ich cała masa, w obecnej chwili 83) i naszym zadaniem jest niszczenie wrogich budynków, by w końcu doprowadzić do destrukcji wrogiego Nexusa. Wszystko jest oczywiście bardzo pokomplikowane i ogólnie, gdy gramy ze znajomymi gra daje ogrom frajdy. Ostatnio jest naprawdę BARDZO popularna i szybko się rozwija. Istnieje mnóstwo forów na jej temat, więc nie widzę potrzeby, by tłumaczyć aspekty gry. :) Polecam dla tych, którzy mają grających znajomych. (Chociaż jak znajdzie się kilka osób na K-FF'ie to zawsze możecie spróbować pograć razem).

Ja gram na EU Nordic & East (nazwa mówi sama za siebie, gracze z Polski są do niego przypisani na starcie, oczywiście można to zmienić przy rejestracji, później jest to płatne). Mój nick to Vincernal. Pozostałe serwery to EU West i US. Zainteresowanym życzę cierpliwości i dobrej zabawy. :)

http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/L ... gends_Wiki - Wikia LoL, poczytać nie zaszkodzi.

http://eune.leagueoflegends.com/ - Oficjalna strona.

http://leagueoflegends.pl/ - Największe polskie forum.

PS: Uprzedzam oczywiste pytanie dotyczące płatności - gra ogólnie jest darmowa, za IP (punkty przyznawane za grę) można kupić wszystko oprócz skinów zmieniających wygląd czempiona (poza tym nie wnoszą żadnych zmian, tylko Frostfire Annie wkurza ze względu na tekstury ze skilla i te ze skina :P). Runy zwiększające statystki dla postaci kupowane na wyższych poziomach konta można kupić tylko za IP, więc nie martwcie się o to, że ktoś będzie was miażdżył dzięki RP kupionemu z realne pieniądze. Co prawda można kupić sobie IP Boosta, ale mało kto z moich znajomych z tego korzysta (a tak szczerze to nikt).
Rumpelsztuc
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: czw 22 wrz, 2011 19:33

Post autor: Rumpelsztuc »

Riot Games nie przykłada się do serwerów EU, gracze to w większości dzieci, trolle i rosjanie. Customer support ostatnio też nie spisuje się najlepiej.
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Rumpelsztuc pisze:Riot Games nie przykłada się do serwerów EU, gracze to w większości dzieci, trolle i rosjanie. Customer support ostatnio też nie spisuje się najlepiej.
Po pierwsze nie wszyscy Rosjanie to nieumiejący grać idioci. Po drugie mam 30 level i jakoś trolli nie widzę (ostatni raz zdarzyło mi się w wakacje). Po trzecie, co rozumiesz przez słowo "dzieci"? Często osoby w wieku 14-16 lat grają dużo lepiej od tych "dorosłych". I tak, mam 15 lat i często to właśnie ja jestem czynnikiem dającym przewagę mojej drużynie. Support nie działa najlepiej? Zgadzam się, ale wystarczy być cierpliwym i pozytywnie podejść do sytuacji. Czy Riot nie dba o serwery EU? Nie jest źle, w końcu po podziale na West i N&E nie ma kolejek, lagów też nie mam.

Wczoraj można było przez pewien czas wypróbować nowy tryb gry - Dominion, w którym dwie drużyny walczą o punkty rozmieszczone na mapie (jest ich łącznie 5, coś a la Batlleground Arathi Basin z WoW'a) i bardziej od liczby killi liczy się szybkość działania i ogarnięcie. Czekam, aż wprowadzą go na stałe.

Polecam tę grę. Do zobaczenia na Fields of Justice! ;)
Rumpelsztuc
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: czw 22 wrz, 2011 19:33

Post autor: Rumpelsztuc »

Vivi714 pisze:
Rumpelsztuc pisze:Riot Games nie przykłada się do serwerów EU, gracze to w większości dzieci, trolle i rosjanie. Customer support ostatnio też nie spisuje się najlepiej.
Po pierwsze nie wszyscy Rosjanie to nieumiejący grać idioci. Po drugie mam 30 level i jakoś trolli nie widzę (ostatni raz zdarzyło mi się w wakacje). Po trzecie, co rozumiesz przez słowo "dzieci"? Często osoby w wieku 14-16 lat grają dużo lepiej od tych "dorosłych". I tak, mam 15 lat i często to właśnie ja jestem czynnikiem dającym przewagę mojej drużynie. Support nie działa najlepiej? Zgadzam się, ale wystarczy być cierpliwym i pozytywnie podejść do sytuacji. Czy Riot nie dba o serwery EU? Nie jest źle, w końcu po podziale na West i N&E nie ma kolejek, lagów też nie mam.
99% Rosjan to nieumiejący grać komuniści, mówiąc komuniści mam na myśli bezmózgie małpy (zdarzył mi się zindoktrynowany cep który mówił że Rosja jest najlepszym krajem ever. Mówiąc dzieci i trolle mam na myśli instant lockerów, upartych bęcwałów którzy pójdą solo top Soraką i nie ustąpią mimo racjonalnych argumentów i wyjaśnień (najczęściej takie typy w ogóle nie piszą). Ludzie którzy w grach rankingowych grają postaciami poraz pierwszy, ludzie którzy łapią się za gry rankingowe nie znając podstawowych taktyk w grze jak np. last hitting.
Jeżeli chodzi i serwery EU, forum jest słabo rozwinięte, strona ma bugi (np. chcąc wejść na support forum zostaję przeniesione na hiszpańskie, mimo zgłoszenia problemu nadal tak jest.) Porównaj sobie stronę US is EU, zobaczysz co mam na myśli.

Na 1000 zagranych gier jest na prawdę bardzo mało takich gdzie mógłbym z uznaniem przeciwnikom powiedzieć GG WP.
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Podaj swój nick. :)

Wiesz ja raz trafiłem na bota (jako AD carry) z Soraką pushującą mi miniony, więc wiem co Cię irytuje. A bugi na stronie EU widziałem, ale jakoś mi specjalnie nie przeszkadzają (zmiana języka z polskiego na angielski przy prawie każdym logowaniu czy wielojęzykowy spis przedmiotów xD). Co do Rosjan, to widziałem kilku dobrych, a instalock to niestety specjalność naszych rodaków (oczywiście po chwili "take tank noob", coś mnie wtedy trafia po prostu). Jednak po wyjściu Diablo III i tak najpewniej na stałe odejdę od LoL, często bardziej męczy niż bawi.
Rumpelsztuc
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: czw 22 wrz, 2011 19:33

Post autor: Rumpelsztuc »

Nick: Brandestoc1337

Dobrze to ująłeś - bardziej męczy niż bawi. W ten weekend miałem już pierwsze wykłady więc wypadało by rzucić to ustrojstwo, trza by w robocie jakieś nadgodziny popracować etc. Nie ma czasu :P

Co do Diablo III to bym chętnie zagrał, pożyjemy zobaczymy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „MMO”