AION

Nie tylko FF XI jest grą typu MMO RPG. Tu jest miejsce dla takich jak choćby Ultima Online czy Ragnarok. Tutaj też można porównać FF XI do innych gier MMO.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

AION

Post autor: Go Go Yubari »

Kolejna śliczna gra mmo się szykuje. Podstawowe pytanie brzmi: czy będzie coś więcej niż wizualny zachwyt? Czy gra będzie w stanie wciągnąć graczy na tyle, aby grali w nią ponad 3 lata? Czy skończy jak śliczny Lineage II, który jest przede wszystkim bardzo ładny?

To się okaże w praniu.

http://eu.aiononline.com/en/conceptart
http://eu.aiononline.com/en/movies
http://eu.aiononline.com/en/music

Gra na razie wyszła w Koreii. Przyznam szczerze, ze choć jest kolorowa, to chętnie w nią zagram ^^
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Wszystko zależy od rynku jaki będą chcieli potraktować Aionem. Osobiście mam nadzieje, że nie będzie to okrutny i bolesny grindfest jak L2, który pomimo świetnego audio i ładnej grafiki jest przyjemny jak walenie głową w dębowy stół. (grałem w L2 dość długo, pod kosmatą i miękką w dotyku otoczką kryje się okrucieństwo zabijania setek stworów bo nie ma nic innego do roboty).
Aion wygląda przyjemnie, a beta już pobiła rekordy popularności w Korei. Osobiście dam mu szansę, mając nadzieję, że mój poczciwy blaszak uciągnie to na tyle by niska rozdzielczość tekstur nie wypaliła mi mózgu, a zęby nie pogryzły monitora.
Bądź co bądź czekam na tą grę od pierwszego trailera.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Nareszcie. AION ma mieć swoją premierę 26 czerwca. Z drugiej strony w wielu źródłach donoszą, ze premiera jest przesunięta na wrzesień. Dammit. No nic. Kilka filmików:

Klasy
Gameplay
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Grałem trochę w Chinski retail uzywajac English Patcha. Chinczycy maja swietny system platnosci, szkoda, ze my nigdy czegos takiego nie ujzymy ;)
Gra napewno nie jest rewolucja na rynku MMORPG. Jest to raczej dobrze zrobiony tytul, ktory spodoba sie tym, ktorzy taki rodzaj rozgrywki lubia(L2, czy nawet WoW), a Ci ktorzy oczekiwali czegos nowego raczej sie zawioda ^^;

http://img15.imageshack.us/img15/1045/aion0001w.jpg
http://img15.imageshack.us/img15/295/aion0000zjh.jpg (te dwa mobki przede mna walcza ze soba - niezle sie zdziwilem jak to zobaczylem w pierwszej chwili, podoba mi sie takie cos :D )

Grafika jest bardzo ladna, a jednoczesnie gra jest dobrze zomptymalizowana i nie wymaga super poteznej maszyny. Bardzo fajny sa fabularne cut-scenki, ktore dla gracza FFXI, jak ja, pozwalaja czuc sie prawie jak w domu ;)

System tworzenia postaci jest bardzo rozbudowany. Przypomina troche Simsy ;) Mamy naprawde wiele opcji i o ile na filmikach widac same pieknosci i muskulature nic nie stoi na przeszkodzie zeby zrobic panne, ktora moglaby uchodzic za trolla, niziolkow, czy inne "dziwactwa" ;)
http://i4.photobucket.com/albums/y131/L ... 0000-1.jpg
http://i4.photobucket.com/albums/y131/L ... fuggly.jpg

Jedna fajna sprawa o ktorej czytalem, niestety sam nie doswiadczylem bo za dlugo nie pogralem, to system transferu statsow. Zdobyles super potezny miecz, ale wyglada jak drewniana zabawka? Nie ma sprawy, moze przeniesc statystyki do swojego super plonacego miecza, ktory niestety ma nedzne parametry!

Minusem wersji chinskiej byl fakt, ze gra wydana zostala w wersji 1.0, gdzie Korea miala juz 1.3. Podstawka to spory grindfest, zawierajacy troche bledow i niedociagniec. Fajnie jakby wersja nasza wyszla z wyzszym numerkiem niz 1.0, ale cos watpie.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Czyli gra dobra w oczekiwaniu na FFXIV ;) W porównaniu z XI, system tworzenia postaci nawet w WoWie jest bardziej skomplikowany. Chciałabym zobaczyć coś bardziej wymagającego w XIV.
Wracając do AIONa, to wydaje mi się to tym, co napisałeś. L2 + WoW. Można solować, partować i jest PvP. No i gra wygląda ślicznie.
"Cennik" będzie zapewne podobny jak w WoWie i FFXI (?).
Jezu, ja w samym menu tworzenia postaci spędzę pół dnia >_< Damn.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Rzuciłem nieco okiem na chińską wersję. Pobiegałem odrobinę bez sensu i muszę przyznać, że Aion wygląda rewelacyjnie wyciskając solidny FPS na niezbyt wygórowanym sprzęcie przy maksymalnych detalach.

Customize postaci jest niemal taki jak w Everquest 2 co jest rzeczą raczej dobrą. Jak Gakulo wspomniało, gra nastawiona jest na tworzenie piękności i piękniusich chłopców, ale można zrobić też niezłego raszplatora.
Sterowanie postaci też jest w stylu starego, dobrego Everquesta lub Anarchy Online. Czyli chwilowo lepszego nie wymyślili.

Niedługo czeka mnie europejska beta, więc zdam pewnie więcej relacji z jakimiś screenshotami.

@GGY: Chcesz rozbudowania? Zapraszam do EQ2.
Ostatnio zmieniony śr 17 cze, 2009 10:58 przez hay, łącznie zmieniany 1 raz.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Ja juz swoją kopię gry zamówiłem i w beta tez pogram ... szczerze jednak mówiąc dużo od tej gry nie oczekuję. Graficznie i owszem gra prezentuje się najlepiej ze wszystkich dostępnych MMO w tym momencie, ale co do zawartości ... nie jestem już tak pozytywnie nastawiony. Nie należy zapominać, że jest to NCSOFT który znany jest z grinderów bez większego celu. Podobno Aion ma być inny, ale czy tak w rzeczywistości będzie? To się okaże. Wolę być jednak mile zaskoczony niż rozczarowany.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Z bety wynika, że ma potencjał. Gra ma główną fabułę, cutscenki fabularne, questy główne i poboczne, sporo możliwości mechanicznych, grind na niskich poziomach nie jest uciążliwy, a prezentacja gry rewelacyjna. Świetna oprawa audiowizualna, mnogość smaczków, pogoda zależna od lokacji, a same walki zaczynają być efekciarskie bardzo szybko. NCSOFT odwalił kawał niezłej roboty.
Kwestia tylko czy będzie w stanie przykuć na dłużej.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Gram w dwa mmo na chwilę obecną i nie zamierzam rezygnować z żadnego. Do tego dochodzą zwykłe gry. AION ponoć jest WoWowaty, ale jak znam życie, do WoWa mu pewnie wiele brakuje. Teraz jest taki wysyp mmo, że nie nadążam lol. Jakbym chciała we wszystko pograć, to bym sie na niczym nie skupiła. AION był wielce przeze mnie wyczekiwaną grą, ale z czasem "omg muszę pograć" zmieniło się w "nah, mam w co grać". W dodatku 3cie płatne mmo jest mi na chwilę obecną zbędne >_>' Poczekam na opinie, ale wątpię, żebym ruszyła AIONA w tym roku, a jak wiadomo w przyszłym ma się pojawić FFXIV...no cóż :roll:
Awatar użytkownika
Lilith
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 09:25

Post autor: Lilith »

No a ja gram w Aiona od Europejskiej premiery.
Szczerze liczyłam na coś więcej ze strony NCSoftu, ale nie mogę zaprzeczyć iż Aion to dobry tytuł. Niestety jak dla mnie to za mało questów - zdecydowanie. W WoWie questów jest multum, wiem że Aion nie ma jeszcze tylu lat i dodatków, ale mimo wszystko jak dla mnie tych questów jest za mało.

Grindu jest sporo, który czasem męczy mniej czasem więcej. Instancje nie są jakieś szczególne - na razie mam 40 lvl więc nie mam dostępu do wszystkich.
Świat oczywiście piękny, jest tez sporo porozlewanych tekstur, no ale gdyby nie to gra miałaby jeszcze wieksze wymagania sprzętowe.

Latanie przereklamowane ;P Niestety jest ograniczenie - i to dosyć spore.

No i wkurzający fakt, że jest zbyt dużo botów i goldsellerów, coraz mniej ale są - a GMów jak nie było widać tak ich nie ma.

Do WoWa mu daleko i nie sądze by go pobił, bo wiadomo grafika to nie wszystko. Ale jesli gra będzie dobrze wspierana i obietnice przez producentów będą spełniane, to będzie naprawdę dobry tytuł, który (przynajmniej mnie) nie zmusi do powrotu do WoWa ;)
A jak nie to szybko gra się znudzi...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Po trailerze miałam wielką chcicę, przyznaję. Teraz nie wiem, czy jest sens zaczynać kolejne mmo, a z tego co widzę/słyszę/czytam (wybierzcie dowolne), to nie jest to must play tytuł.

(Pomijając fakt, ze teraz w ogóle nie mam czasu na mmo)
Sam WoW jest na tyle zajmujący, że kupowanie nowej gry, zaczynanie jej i płacenie za nią abonamentu, wydaje mi się bez sensu.

AION jest ślicznym cacuszkiem, ale niech mi ktoś powie, co ma takiego, że chce się grać?
Coś, co wyróżnia go od innych mmo?

Jednak poczekam na FFXIV...
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

NCSoft wydalo ostatnio filmik pod tytulem "Vision of Aion":
http://www.youtube.com/watch?v=5PAM0wr7 ... r_embedded#
Jak sami powiedzieli jest to dokladnie "wizja" jaka maja dla tej gry - co oznacza pewnie ni mniej ni wiecej, ze planuja sporo rzeczy ktore tam mozemy zobaczyc wprowadzic - ale kiedy i czy wszystkie to nikt nie wie :p
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Lilith
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 09:25

Post autor: Lilith »

"Vision of Aion" zapowiada się bardzo smacznie dla tych grających, ja sama już grając w Closed Bety pisałam na forum (przykładowo) iż mounty by się przydały, ze względu właśnie na zbyt ograniczone latanie, więc filmik bardzo mi się podoba :)

Ale jak sam Ayase napisał: "it's a vision of what we're hoping to get out there in the future." To wróży, że nie predko sie doczekamy - o ile sie doczekamy.


Co wyróżnia prócz osłony graficznej? Praktycznie nic oprócz latania które fakt - faktem jest fajne, ale i tak jak na razie zbyt ograniczone.

W Aionie czuć koreańską rękę, gdzie niestety jest spory nacisk na grind. Nie ma go tyle co w L2, ale dla mnie jest troszkę go za dużo co po prostu nudzi i męczy. Są np. powtarzalne questy x100 itp. A i ogólnie jak pisałam dla mnie q i tak jest za mało ^^ Te powtarzalne to robię raz... Ile razy można robić ten sam quest? Żeby jeszcze były z tego porządne nagrody...
Plusem (dla mnie) jest to, że czuć w samej grze te azjatycki klimat, emotki, wielkie bronie, oryginalne fryzury, stroje, humor. Ja to lubię.

Fajne jest to, że ma wątek fabularny, jest sporo cutscenek. Są questy tylko fabularne, jak i zwykłe questy.
W Aionie jest rozwinięty całkiem craft. No ale by zrobić Experta w jakiejś profesji to idzie się namęczyć bo nie jest lekko.

Jeśli komuś nie przeszkadza grind - nie jakiś do bólu, ale grind to myślę, że nie będzie żałował zakupu. Co prawda instancji na razie mało jest, a PVP ma ciągle ten sam motyw, ale mam nadzieję, że będą jakieś dodatki czy inne major update'y rozszerzające zakresy rozgrywki.

Świat jest piękny ale tez troszeczkę za mały jak dla mnie :) Są gdzieniegdzie brzydkie pozlewane tekstury, ale niektóre widoki i efekty zapierają dech w piersiach.

Aion ma potencjał to pewne, ale jak NCSoft nie zrobi nic aby to wykorzystać, i nie przestanie rzucać słów na wiatr to Atreia opustoszeje...

Ja ani nie zachęcam ani zniechęcam. Tytuł dobry, ale jak na razie nie na tyle by rzucać dla niego wszystkie inne tytuły.


Ciekawi mnie jaki będzie nowy FF ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „MMO”