Metin 2

Nie tylko FF XI jest grą typu MMO RPG. Tu jest miejsce dla takich jak choćby Ultima Online czy Ragnarok. Tutaj też można porównać FF XI do innych gier MMO.

Moderator: Moderatorzy

Jaką Postać lubisz najbardziej.

Ninja
3
10%
Wojownik
3
10%
Sura
2
6%
Szaman
1
3%
Wszystkie
1
3%
Żal mi czasu na tą grę.
21
68%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
XkoniX
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: wt 09 gru, 2008 20:13
Lokalizacja: Wiżajny

Post autor: XkoniX »

Vivi714 pisze:Wut?! To tam się robi klasy postaci :shock: ?
Nie!!

Wybierasz i masz 2 tryby zrobienia klasy. Beznadzieja :!:
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Konkretnie - są cztery klasy postaci: wojownik, szaman (mag), ninja i sura (wojownik z kilkoma magicznymi mocami). Każda ma dwie ścieżki rozwoju. Ogólnie nic specjalnego, ba - biedne to nawet dosyć srogo. Z gry zrezygnowałem - po 30 poziomie uzyskanie kolejnego to kosmiczny grind, ulepszenie ekwipunku pożera niesamowite ilości waluty i zawsze jest obciążone absurdalnie wysoką szansą niepowodzenia (zniszczenie przedmiotu), w czym nawet nie pomaga zwój zapobiegający zniszczeniu, bo jest po prostu koszmarnie drogi. Trzeba by grać po 8 - 10 godzin dziennie, żeby wyjść na swoje w kategorii ekwipunku i doświadczenia. To ja już podziękuję. A na początku grało się nawet przyjemnie...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
XkoniX
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: wt 09 gru, 2008 20:13
Lokalizacja: Wiżajny

Post autor: XkoniX »

Gveir pisze:Konkretnie - są cztery klasy postaci: wojownik, szaman (mag), ninja i sura (wojownik z kilkoma magicznymi mocami). Każda ma dwie ścieżki rozwoju. Ogólnie nic specjalnego, ba - biedne to nawet dosyć srogo. Z gry zrezygnowałem - po 30 poziomie uzyskanie kolejnego to kosmiczny grind, ulepszenie ekwipunku pożera niesamowite ilości waluty i zawsze jest obciążone absurdalnie wysoką szansą niepowodzenia (zniszczenie przedmiotu), w czym nawet nie pomaga zwój zapobiegający zniszczeniu, bo jest po prostu koszmarnie drogi. Trzeba by grać po 8 - 10 godzin dziennie, żeby wyjść na swoje w kategorii ekwipunku i doświadczenia. To ja już podziękuję. A na początku grało się nawet przyjemnie...
Dokładnie.
Tylko tyle, że ja na 26 przestałem :grin:
ReMo676

Post autor: ReMo676 »

Cześć tez kiedyś grałem w Metin2 i nawet mam starą postać jeśli się nie mylę to 45lvl woja
ale mi się już znudził :P Teraz gram w Cabal Online super gra i wątpię, że mi się znudzi :grin: .
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

ReMo676 pisze:Teraz gram w Cabal Online super gra i wątpię, że mi się znudzi :grin: .
Nie mów hop, penie nawet prędzej niż myślisz. Ja po trzech latach w GW dostałem takiego wstrętu, że w żadnego erpega, nawet normalnego, nie chce mi się grać. Jednakże moją ranę po części wyleczył odzysk kasy, ze sprzedaży konta. :)
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

ReMo676 pisze:Teraz gram w Cabal Online super gra i wątpię, że mi się znudzi
Też tak myślałem, przez 2 tygodnie a po miesiącu nie mogłem patrzeć na Cabala lol
Black Mage
ReMo676

Post autor: ReMo676 »

MOże i ci się znudziła ale to znaczy że dobrze nie znasz sie na grach MMORPG. :grin: lol
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

ReMo676 pisze:MOże i ci się znudziła ale to znaczy że dobrze nie znasz sie na grach MMORPG. :grin: lol
Z czego to wnioskujesz? Można być wielkim znawcą, a gra i tak się może znudzić. Sam grałeś latami w World Of Warcraft, Final Fantasy XI, Guild Wars, Lineage 2, Ultima Online czy Everquest? Chociaż w jedną z wymienionych? Odpowiedź 'nie' należy traktować jako: "sam się nie znam, ale próbuję wyjść na znawcę.".
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Haseo
Kupo!
Kupo!
Posty: 21
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 21:06
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: Haseo »

ReMo676 pisze:MOże i ci się znudziła ale to znaczy że dobrze nie znasz sie na grach MMORPG. :grin: lol
Ty chyba nie wiesz co mówisz, to że ktoś zna się na grach mmo, to bardziej odnosi się do techniki grania swoją postacią (ma skilla i wie co do czego służy), wie że np. nie bierze się nie swoich itemów w instancjach (każdy noob jest ninją [bierze wszystkie itemy dla siebie, a nie daje losowania]), zna swoje miejsce w raidzie / instancji; potrafi dobrać itemy i enchanty do sposobu grania (tank / dps / healer); ale w żadnym wypadku nie odnosi się do tego, że komuś się znudzi gra. Przeważnie każde mmo opiera się na wykonywaniu podobnych questów i dlatego się nudzą po jakimś czasie. Czy to ma oznaczać że ktoś się nie zna?
Napisałem to samo co Gveir, ale on to bardzo uprościł.
[edit]
Myślałem że Metin2 ma grafikę jak Tibia, ale się przeliczyłem. Mimo to interfejs pozostawia wiele do życzenia, nawet WoW ze swoim standardowym UI wygląda lepiej; pytanie jest tylko czy warto tracić czas na mało ambitne MMO?
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Haseo pisze:czy warto tracić czas na mało ambitne MMO?
W dodatku serwer może w każdej chwili zniknąć z powodu malejącej populacji i nieopłacalności utrzymania vide Tabula Rasa. Choć to marny argument, gdyż każda nawet najlepsza produkcja może tak skończyć. Trzymając się tego to zaskoczyło mnie oświadczenie ArenaNet w sprawie przyszłości GW1:
"GG: So the last 5.000 players will still be running around in GW1 in 2050.
Jeff Strain: If they want to play it, we’ll keep the servers running."
Źródło
Shuhia Taiba
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: czw 09 kwie, 2009 10:29

Post autor: Shuhia Taiba »

Haseo pisze:pytanie jest tylko czy warto tracić czas na mało ambitne MMO?
Pytanie jest które MMO jest ambitne?
Animak

Post autor: Animak »

Co za krzywy umysł stworzył to grę _^_ :lol:. Pełno bugów, dzieci neo poniżej 12 lat którzy piszą "poekspish?" lub "nauczys će klonowania bromi?" :lol:. Jedynie od czego lepsza ta gra to od Tibii :smile:, choć i tak wszystko jest lepsze od Tibii -.-".
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Animak pisze:dzieci neo poniżej 12
Animak pisze:_^_
Animak pisze: :lol:
Animak pisze: :lol:
Animak pisze: :smile:
Animak pisze:-.-"
Animak
ಠ_ಠ
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Animak pisze:dzieci neo poniżej 12 lat którzy piszą
Jak już, to "dzieci neo poniżej 12 lat, które piszą". ಠ_ಠ
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Idealny przykład kiepskiego tłumaczenia.

Metin 2 w wersji, którą mamy w Polsce jest po prostu do BANI.
Mała czcionka, tłumaczenie jak z Google Translate i do tego jeszcze dzieci neo (nawet i 5-cio letnie). :P

Jeżeli ktoś myśli, że nie mówię prawdy to na prawdę polecam zagrać. Pogracie 5-6 godzin i się wam porządnie przeje. Jeśli nie to wklejcie to sobie do podpisu w profilu:

98% graczy MMO, którzy zagrali w Metin 2 PL odeszło od niej po kilku godzinach. Jeśli należysz do tych 2%, które pozostało w grze to gratuluję głupoty.

To jest tylko i wyłącznie moje zdanie, a jedyną osobą odpowiedzialną za to jest jakieś dziecko neo, które przez te 5-6 godzin za mną chodziło. :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „MMO”