Metin 2

Nie tylko FF XI jest grą typu MMO RPG. Tu jest miejsce dla takich jak choćby Ultima Online czy Ragnarok. Tutaj też można porównać FF XI do innych gier MMO.

Moderator: Moderatorzy

Jaką Postać lubisz najbardziej.

Ninja
3
10%
Wojownik
3
10%
Sura
2
6%
Szaman
1
3%
Wszystkie
1
3%
Żal mi czasu na tą grę.
21
68%
 
Liczba głosów: 31

Emeraldzik

Metin 2

Post autor: Emeraldzik »

Musze Przyznać że ta gra jest Super :mrgreen: :mrgreen: .

1.Rozbudowany system tworzenia klasy postaci :) .

Wojownik grałem ją trochę ale już nie gram :Wojownicy są najskuteczniejsi w walce wręcz ze względu na swoje uzbrojenie oraz wytrzymały pancerz. Dążą oni do zdobycia jak największej siły oraz równowagi umysłu.

W rezultacie używać mogą dwuręcznych mieczy zadających potężne obrażenia oraz tarcz dzięki którym mogą bronić się przed atakami wroga.



Ninja tera ją gram :Ninja są zawodowymi zabójczyniami, potrafiącymi atakować z zaskoczenia. Używają tylko lekkich zbroi aby zachować zwinność oraz szybkość.

Jako wynik poświęcenia tym zdolnościom Ninja są mistrzyniami w walce zarówno sztyletami jak i łukami.



Szamani : Szamanki dzięki swej mądrości potrafią używać zaklęć oraz magii. Ich zdolności mistyczne potrafią być bardzo przydatne podczas walki oraz do wspomagania swoich przyjaciół.



Sura Bardzo dziwni są : Sura to wojownicy którzy posiedli magiczne moce w momencie gdy zdecydowali się wyhodować Demoniczne Nasienie na swojej ręce. Dlatego właśnie są doskonali w walce wręcz lub w niszczeniu wroga na odległość za pomocą magii.


Każda klasa ma dwie drogi np. Ninja może wybrać zabójcę albo Sztukę .

Można mieć konia expić, z kolegami łowić ryby, bić się (SUPER) i wiele wiele innych, jak ktoś ma jakieś pytania pisać na PW.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Ps dałem ankietę.
Ostatnio zmieniony wt 14 paź, 2008 21:26 przez Emeraldzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Re: Metin 2

Post autor: Sid Demset »

Emeraldzik pisze:Można expić
orly?
Emeraldzik pisze:bić się
NO WAI!!!
Emeraldzik pisze:Ps dałem ankietę.
respect
Dopiero Zaczynam
wtedy każdemu się gra podoba


ekhm... panowie i panie, przedstawiamy wam olewającego wszelkie zasady interpunkcji krytyka gier MMO - Sida!!!


Gra jest beznadziejna. W pierwszy tydzień bawiłem się super, później gra leżała na dysku i czekała na format. Co NAJBARDZIEJ irytuje? Ilość dzieci poniżej 14 lat, które olewają ortografię i kulturę. Nie potrafią mówić po polsku, ani też zachowywać się jak ludzie (potrafią napisać "prosze" w prośbie o party... to jak dotychczas największy sukces kulturalny). Nieustanne błagania o nabicie expa, yang (walutę w grze), czy cokolwiek innego jest tak monotonne i denerwujące, że anioł by nie wytrzymał. Następnie "koksy" - ludzie, którzy myślą, że im wszystko wolno bo szybciej zaczęli grać. Olewają wszystkich dookoła i przeszkadzają nowym.

Teraz co do samej gry - questy są BEZNADZIEJNE jak i sama gra. Większość z nich polega na zabiciu x liczby potworów (przepraszam - leśnych zwierzątek bądź też zbuntowanych emo-klanów-ciemności bądź dzikusów) lub na przyniesieniu jakiegoś przedmiotu (bieganie między miastami ok. 4 razy aby przynieść dziecku ciasto ryżowe - zadanie na wyższym lvl-u ~~). System ekwipunku jest zerżnięty z byle MMO. Tj. przedmioty +0 do +9 oznaczające ich siłę oraz magiczne zdolności/whatever które znane są od pokoleń (błyskawice, kule ognia, etc.). Temat NPC ominę, bo służą oni tylko "ulepszaniu" przedmiotów (kowal), dawaniu bezcelowych, żmudnych i banalnych questów za niewiarygodne ilości yang lub expa (patrz - ciasto ryżowe) oraz skupowaniu przedmiotów za kilka razy mniejszą cenę niż można u nich kupić (w innych MMO czy RPG kupujesz za cenę 2x sprzedajesz za x - teraz kupujesz za ok. 5x - sprzedajesz za x...). Jeśli chce się mieć konia - należy pójść do "lochu małp" - tam natłuc dzikie zwierzęta i czekać aż padnie "medal". Ok, już się nie dziwie czemu nikt nie przyjmuje medali od prezydenta - bierze je z wnętrzności jakichś człekopodobnych.

Później konia się karmi (raz na tydzień wystarczy jedno sianko/marchewka/cokolwiek jest tam karmą). Wychodzi to drożej niż sam zakup "medalu" konnego. Lepiej już sobie sprawić nowego konia niż karmić starego.

Nie chcę mi się dłużej wymieniać, bo po pierwsze dawno w "to" nie grałem, a po drugie mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. Czekam, aż jakiś wielki mędrzec ukaże mi zalety tej gry. Good luck :>.
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Sid Demset pisze:ekhm... panowie i panie, przedstawiamy wam olewającego wszelkie zasady interpunkcji krytyka gier MMO - Sida!!!
No to pojechałeś! Zapowiadasz się jako krytyk naprawdę nieźle :lol:

Również z niecierpliwością czekam na argumenty zachęcające do zagrania w ten MMO, bo po Twoim poście mam ochotę jedynie na zmianę tego tematu na 'Gry mmorpg, które trzeba omijać szerokim łukiem'. :)
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Emeraldzik

Post autor: Emeraldzik »

Ekhem dopiero zaczynam oznacza około 3 tygodnie gry ziom.
Sid Demset pisze: ekhm... panowie i panie, przedstawiamy wam olewającego wszelkie zasady interpunkcji krytyka gier MMO - Sida!!!
Nie rozumiem ;) .
Sid Demset pisze:Gra jest beznadziejna. W pierwszy tydzień bawiłem się super, później gra leżała na dysku i czekała na format. Co NAJBARDZIEJ irytuje? Ilość dzieci poniżej 14 lat, które olewają ortografię i kulturę. Nie potrafią mówić po polsku, ani też zachowywać się jak ludzie (potrafią napisać "prosze" w prośbie o party... to jak dotychczas największy sukces kulturalny). Nieustanne błagania o nabicie expa, yang (walutę w grze), czy cokolwiek innego jest tak monotonne i denerwujące, że anioł by nie wytrzymał. Następnie "koksy" - ludzie, którzy myślą, że im wszystko wolno bo szybciej zaczęli grać. Olewają wszystkich dookoła i przeszkadzają nowym.
Żal skoro grałeś tylko tydzień to sie nie dziw, nie każdy nie umie pisać ale to tylko gra :P
.
Sid Demset pisze:Teraz co do samej gry - questy są BEZNADZIEJNE jak i sama gra. Większość z nich polega na zabiciu x liczby potworów (przepraszam - leśnych zwierzątek bądź też zbuntowanych emo-klanów-ciemności bądź dzikusów) lub na przyniesieniu jakiegoś przedmiotu (bieganie między miastami ok. 4 razy aby przynieść dziecku ciasto ryżowe - zadanie na wyższym lvl-u ~~).


Haha :lol: tort ryżowy jest chyba na 16 lvl jaki według ciebie to duży lvl( :lol: ) to ci coś powiem 16 lvl to ja robie w 2 dni to nie jest nawet norm lvl więc niemów :wink: .



A poza tym zadania to może beznadziejne, ale na początku aby gracze wiedzieli o co chodzi (dla nowych graczy) zrób misje na 27 lvl trzeba zabić kliku goe pae co są bardzo rzadko w grze albo zniszczyć metin bitwy lub ciemności.


Sid Demset pisze:Temat NPC ominę, bo służą oni tylko "ulepszaniu" przedmiotów (kowal), dawaniu bezcelowych, żmudnych i banalnych questów za niewiarygodne ilości yang lub expa (patrz - ciasto ryżowe) oraz skupowaniu przedmiotów za kilka razy mniejszą cenę niż można u nich kupić (w innych MMO czy RPG kupujesz za cenę 2x sprzedajesz za x - teraz kupujesz za ok. 5x - sprzedajesz za x...). Jeśli chce się mieć konia - należy pójść do "lochu małp" - tam natłuc dzikie zwierzęta i czekać aż padnie "medal". Ok, już się nie dziwie czemu nikt nie przyjmuje medali od prezydenta - bierze je z wnętrzności jakichś człekopodobnych.

Później konia się karmi (raz na tydzień wystarczy jedno sianko/marchewka/cokolwiek jest tam karmą). Wychodzi to drożej niż sam zakup "medalu" konnego. Lepiej już sobie sprawić nowego konia niż karmić starego.

Ulepsz sobie bez zwoju na +9 broń ciekawe czy zrobisz.

Wcale nie tylko u innych npc się kupuje aby ulepszać u kowala bronie zbroje i inne.

Wcale się nie dostaje dużo yang dla 35 lvla 300k to nic, a na riba fmsa i inne trzeba zbierać bardzo dużo około milion yang, ty pewnie masz 5 lvl i 10000 yang i uważasz że masz najwięcej.

Medal bardzo trudno zdobyć od małp ja kupiłem.

A karmi się konia nie ras na tydzień tylko ras na dzień, zależy ile się go używa :roll: .
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Póki autor nie napisze czegoś konkretniejszego, nie da linków, screenów etc. temat ląduje w Offtopiczalni.
Emeraldzik

Post autor: Emeraldzik »

Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Emeraldzik pisze:trzy rodzaje konia, dużo noobuw i.t.p
Co tam Final Fantasy XI ... przy takich atrakcjach idę grać w Metin 2. <pędzi ściągać jak najszybciej>
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Haichi pisze:Co tam Final Fantasy XI ... przy takich atrakcjach idę grać w Metin 2. <pędzi ściągać jak najszybciej>
a jest tam takich więcej? :D

Emeraldzik, myślę, że powinieneś pracować jako przedstawiciel handlowy, doskonale radzisz sobie z reklamą produktu... albo jako nauczyciel i to polskiego! tak, to sa fuchy na przyszłość, zastanów się zanim wybierzesz jedną z dróg... bo przecież możesz wybrać 2 a nawet 3! tylko musisz wykonać odpowiedni quest i zebrać określoną ilość yang... np. sprzedaj konia i marchewki :P
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Gagarin pisze:doskonale radzisz sobie z reklamą produktu... albo jako nauczyciel i to polskiego! tak, to sa fuchy na przyszłość, zastanów się zanim wybierzesz jedną z dróg... bo przecież możesz wybrać 2 a nawet 3! tylko musisz wykonać odpowiedni quest i zebrać określoną ilość yang... np. sprzedaj konia i marchewki :P
Tak, ten mistrz ortografii i stylistyki naprawdę zachęcił mnie do porzucenia Tibii i zmiany mojego trybu życia. Teraz zdrowiej się odżywiam, mam większego, Steve Ballmer przynosi mi gazetę w zębach i kawę, a co najważniejsze - zaoszczędziłem 99,99 ZŁ nie wydając na grę ani złotówki! Takie okazje to tylko w Erze i Telezakupach! Emeraldzik, pozwól, że wyrażę ci moją wdzięczność. :)
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
swiena
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: wt 14 paź, 2008 20:52

Post autor: swiena »

Soryy za odświeżenie jakby co ale ta rozmowa tutaj mnie rozwaliła. autor tematu: 12 letni pro gracz sławnej gry Metin2(tak to ten metin) zna się na rzeczy, gdy zobaczyłem tą gre na początku i u kumpla gdy zdobył 40lv stwierdziłem że ta gra to shit shit i jeszcze raz shit. a grają tam tylko 10-12 latkowie ze względu na polski język gry oraz ułomną prostotę gry
Awatar użytkownika
Squall
Kupo!
Kupo!
Posty: 86
Rejestracja: pn 18 gru, 2006 15:31

Post autor: Squall »

Lekko odświerze ten temacik , ale i krytycy tej gry jaki i jej gracze mają trochę racji. Owszem, misje są dupne, a wiem to bo miałem 34 LVL. Jest tam pełno kretynów, dzieci od 10 do 12 lat który proszą o podexpienie itd. itd. Ale przyznać trzeba że gra wciąga, czasem trudno się z niej wyrwać. Wg. mnie to naprewno gra fajniejsza od Tibii. Ogólnie to ta gra nie jestes taka zła, ale gracze i ona sama często działa na nerwy :D
Awatar użytkownika
Sephir
Cactuar
Cactuar
Posty: 320
Rejestracja: ndz 13 lis, 2005 17:23

Post autor: Sephir »

Squall pisze:Wg. mnie to naprewno gra fajniejsza od Tibii.
Whoa! No way! Lepsza od Tibii!? W czym? Chyba nie w grafice, czy muzyce?
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Sephir pisze:Whoa! No way! Lepsza od Tibii!? W czym? Chyba nie w grafice, czy muzyce?
Wiesz co? XD W domu drugi komputerowiec w to pocina... I to nawet znośne jest :P Klienta mam już zainstalowanego, cholera, może się nawet w to zacznie grać? :lol:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Gveir pisze:Wiesz co? XD W domu drugi komputerowiec w to pocina... I to nawet znośne jest :P Klienta mam już zainstalowanego, cholera, może się nawet w to zacznie grać? :lol:
Świat gry jest przeogromny i nieźle zaprojektowany. Sama gra też niczego sobie. Problemem jest zwalone community pełne PKrów i innych dupków (przynajmniej na tych serwerach, z którymi miałem do czynienia). Jakiś rok (?) temu spróbowałem z nową postacią ale chyba na Rookgardzie dałem sobie siana - są ciekawsze rzeczy:)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Gram już chyba jakieś dwa i pół tygodnia... Gra sama w sobie jest znośna nawet, ale jakieś 5 - 6 lat za obecnymi MMORPG (FF XI i WoW łykają ja na śniadanie bez popitki). Gra się nawet przyjemnie mimo wszystko, ale ludzi ją strasznie dobijają... Najczęściej słyszanym wyrazem jest: "won" i inne próby obejścia blokady przekleństw w grze. Sytuacja z dzisiaj - w końcu dorwałem questowy Metin Bitwy i dzięki bogom sam go rozwaliłem (nikt nie zauważył) - chwilę później widzę następny, ale gracz pisze, aby zostawić bo ma na niego quest. Ok. Ale zaraz się zjawili inni, zabili go, rozwalili Metin i "TEJ MISJI NIE ZROBISZ! XD". Żałosne. Ewentualnie PK którzy zaczynają, a jak przegrają obrażają - "i mnie zabił dekiel..." (słowa Szamana który próbował dwa dni temu na mnie szczęścia).

Dzisiaj akurat jest event - nastała mikołajkowa noc i spadł śnieg. Ale oczywiście zgraja 12 latków tak zatruła SB gry, że nic się nie dało odczytać, czy np. smok się nie pojawił na pustyni (boss wszystkich bossów) czy gdzieś nie ma kogoś dającego prezenty... Baraniejewo dosłownie.

Gram tylko z powodu drugiego komputerowca w domu - party na dwóch i można się jakoś nawet cieszyć grą bez potrzeby pałętania się w otoczeniu dzieciaków które myślą tylko jak kogoś obrazić, albo zabrać loot czy poprzeszkadzać...

Szkoda, bo gra nawet znośna, można pograć i jakoś nie zabić się własną pięścią przez jej głupotę, ale polskie community jest okropne -_-"
Emeraldzik pisze:Żal skoro grałeś tylko tydzień to sie nie dziw, nie każdy nie umie pisać ale to tylko gra :P
O! Koronny przykład typowego gracza :lol: "Żal" występujący w ilościach nadmiernych.
Emeraldzik pisze:Haha :lol: tort ryżowy jest chyba na 16 lvl jaki według ciebie to duży lvl( :lol: ) to ci coś powiem 16 lvl to ja robie w 2 dni to nie jest nawet norm lvl więc niemów :wink: .
A po ile godzin dziennie grasz? Nie każdy ma czas, żeby grać po 8 - 10 dziennie... Mi to zabrało jakiś czas, nie powiem, bo dzienne sesje urządzam maks. 2h. Inna sprawa, że w tą grę nie chce się grać dłużej na jedno posiedzenie. Bezlitosny, niesamowity grind potworków czasami tak zniechęca że szok.
Emeraldzik pisze:zrób misje na 27 lvl trzeba zabić kliku goe pae co są bardzo rzadko w grze albo zniszczyć metin bitwy lub ciemności.
Nic za bardzo trudnego - zniszczenie Metinów nie jest niesamowicie trudne, trudne jest tylko opędzenie się od celowych przeszkadzaczy. A co misji na lvl. na mobki - szału chwilami idzie dostać, zwłaszcza od chwili kiedy zaczynasz dostawać zlecenia na wrogów ludzkich. Co jak co, ale pół dnia żeby znaleźć kilu z nich (z np. wymaganych chociażby 30) to lekka przesada.
Emeraldzik pisze:Ulepsz sobie bez zwoju na +9 broń ciekawe czy zrobisz.
Zrobione wczoraj - musisz mieć fuks i tyle, nic innego. W tej chwili nie muszę już dłuuugo szukać nowej broni.

Ogólnie niestety społeczność (że się powtórzę) jest do anusa jak diabli. A szkoda, bo chociażby funkcja małżeństw w grze pokazuje że mogłoby być fanie. Nie wiem jak to na serwerach za granicą, ale u nas jeżeli nie ma się kogoś sprawdzonego do grania, to można się pociąć o dzieci neo i im podobnych.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „MMO”