Cabal Online

Nie tylko FF XI jest grą typu MMO RPG. Tu jest miejsce dla takich jak choćby Ultima Online czy Ragnarok. Tutaj też można porównać FF XI do innych gier MMO.

Moderator: Moderatorzy

siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Cabal Online

Post autor: siN »

Niedawno zacząłem w to grać i muszę powiedzieć że jestem więcej niż pozytywnie zaskoczony.
Nie wiem jak inne mmorpgi, ale ten jest dopieszczony, tzn: płynne ruchy postaci, efektowne animacje, piękna grafika, dużo skilli, dużo questów - które dają adekwatne do levela doświadczenie; nie jest ich za mało, za dużo - w sam raz. Oprócz tego podstawowe sprawy jak handel, rozmowy, gildie, drużyny itp itd. Osobiście uważam że gameplay jest dobry, mi póki co ta gra się nie znudziła. Efektowne pvp (możliwość zrobienia własnego "kombo"), również wojen (gildii i nacji), do wyboru obie płcie - bez dyskryminacji :D. Co również ważne - gra jest darmowa.

Co do wymagań, ja gram na nazwijmy to "średnich" detalach, mimo to gra działa bardzo płynnie. W ciągu 20 dni uświadczyłem ze 2 lagi.

Postacie do wyboru:
Warrior - tłumaczyć nie trzeba
Blader - można by powiedzieć, że samuraj (2 katany)
Wizard - po prostu mag
Force Archer - y, łucznik
Force Shielder - wojownik, cechujący się dużą obroną, posiada tarczę
Force Blader - jakby pół woj pół mag

Zobaczcie, jak to wygląda w praktyce:
intro?
preview - prezentacja klas oraz ich wspomnianych niżej battle mode'ów
filmik1
filmik2
jedne z lepszych skilli - mini spoiler - jeśli sam chcesz je odkryć, to "nie psuj" sobie zabawy
recenzja - gameplay, czyli jak to wygląda "na prawdę"

Oficjalna strona - zakładamy konto, ściągamy klienta (~800mb), po odpaleniu ściągają się updatey (naprawdę niedługo). Teraz już tylko tworzymy konto w grze i można grać. Na jednym koncie możemy stworzyć 6 postaci.

Co jeszcze z ważnych rzeczy... społeczność jest miła (tylko dużo turków - nigdy na to nie zwracałem uwagi, aż do teraz :P), polaka nietrudno znaleźć, masa europejskich narodowości. Nie ma tutaj hacków (przynajmniej na forum o tym nic nie ma i mnie to też osobiście nie spotkało); ostatnio wykryto jakiś jeden przypadek, ale nie są to sprawy typu kradzieży kont, także spokojnie.
Jeśli zaś znudzi się wam wasza podstawowa broń, to każda z postaci ma tzw bm2 (battle mode 2), co daje jej... inną broń, bądź dodatkową właściwość, np. mag rzuca 2 czary naraz.

Zaznaczę tylko, że obecnie (tj. od piątku) gra jest nieczynna, bo serwer był przenoszony do Niemiec, gdzie już się znajduje. Od dzisiaj trwają testy updateów, wykrywanie ewentualnych bugów i ich naprawa, czyli trwa closed beta. Wszystkie prace powinny być zakończone jutro bądź pojutrze - po więcej info odsyłam na forum tejże gry.

No więc co - ściągajcie, zagrajcie i powiedzcie co sądzicie :)
Ostatnio zmieniony wt 03 cze, 2008 22:27 przez siN, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

O grze słyszałem, podobno całkiem dobra - ale istnieje podobno zasada, żeby nie zadzierać z grającymi tam turkami. Potem ma się przesane na wieki...
siN pisze:Blader - można by powiedzieć, że samuraj (2 katany)
siN pisze:filmik1
Jak tak patrzę na wspaniale wyglądającą walkę dwoma mieczami, to mam ochotę ściągnąć od razu i grać...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

Cóż mogę powiedzieć, cieszy mnie to :D. Ściągaj i spróbuj - na pewno nie zaszkodzi. Co do turków, to problem z nimi taki, że żaden nie zna angielskiego, a gdy walczysz z potworkami to podchodzi i Ci je zabija (często). Wtedy wyzywasz takiego do PVP, łupiesz mu tyłek i już Ci nie przeszkadza. Tyle. Tylko tyle. Mit o Turkach, który przedstawiasz, jest chyba przesadzony :P.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

siN pisze:Ściągaj i spróbuj - na pewno nie zaszkodzi.
Może spróbuję, może nie - znając siebie wiem, że jeżeli się spodoba, to będzie źle... Szczątkowe, bo szczątkowe, ale jakieś życie chcę mieć XD
siN pisze:Co do turków, to problem z nimi taki, że żaden nie zna angielskiego, a gdy walczysz z potworkami to podchodzi i Ci je zabija (często). Wtedy wyzywasz takiego do PVP, łupiesz mu tyłek i już Ci nie przeszkadza. Tyle. Tylko tyle. Mit o Turkach, który przedstawiasz, jest chyba przesadzony :P .
Wiesz, parę osób mi mówiło, że właśnie w Cabal można mieć w ten sposób przerypane... Ale cóż, może się samemu sprawdzi ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
zbiku90
Kupo!
Kupo!
Posty: 65
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 20:34

Post autor: zbiku90 »

Ostatnio ściągnąłem sobie tą giere z ciekawości i musze powiedzieć że całkiem mi sie podoba. Grafika nawet niezła, efektowne (i efektywne ;) ) skille, przyjemna muzyka i duża ilość questów - wszystko co powinno być w dobrym MMORPG. Na tle gatunku ciekawa jest też możliwość robienia combo, co znacznie urozmaica rozgrywke. Przyznam że wcześniej grałem tylko w MU online i Diablo II, ale Cabal przypasował mi jak narazie najbardziej z wymienionych. Jedyną wadą jest podobieństwo questów do siebie, bo większość sprowadza sie do eksterminacji mobków. Warto dodać że jest w wiekszości za darmo (chociaż istnieje konto premium i serwery tylko dla posiadaczy tego konta). Pozdrawiam i zachęcam do zagrania - warto chociaż spróbować ;)
"Fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering..."
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ja w to gram, jestem z reguły na kanale 14. Mam niski level bo mam za mało RAM'u, możliwe że dokupię to więcej pogram. Muszę przyznać, że TOP przy tym się chowa pod wielką warstwą mułu.
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Misiek1974
Kupo!
Kupo!
Posty: 34
Rejestracja: sob 13 wrz, 2008 07:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek1974 »

Miło że ktoś gra w Cabala , moja przygoda z ta grą trwa już rok czasu i nadal potrafi mnie przykuć do kompa na wiele godzin , ostatnio wszedł kolejny update więc na brak nowości nie można narzekać.
Sin na którym serwerze grasz ? i jaką masz postać, lv ,range itp ?
a oto moje dane
Warrior
nik- tyrantx
lv - 150
skill rank - trancender/trancender
serwer - mars
nacja - capella

zapraszam wszystkich chętnych do mojej gildii CapellaPolishLegions :)
Awatar użytkownika
DarkM
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarkM »

Podobnie jak Misiek1974
Grałem w Cabala miałem tako postać

Klasa:FS
Lv:152
Skill:Duble Transcelender
serwer:Mercury
nacja:Capella

Zapraszam do Gildii Nemesis 100lv +
Ginę by powstać!
Powstaję by walczyć!!
Walczę by zwyciężać!!!
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Post autor: Sid Demset »

Jakiś czas temu przeczytałem w tym temacie o tej grze, muszę przyznać, że BARDZO przyjemnie mi się w nią gra :>

Dużo questów, dostępnych kilka co lvl (prawie cały czas). Niestety, po pewnym czasie się nudzą, ale dają dużo kasy :D

System rozwijania postaci bez pomocy "przypakowanych" graczy, tj. dostaje się expa za ilość zadanych obrażeń nie za zabijanie, nie można grindować nowych graczy.

Już od początku, po wykonaniu pierwszych questów, mamy do dyspozycji 3 krainy - Lodu, Dżunglę i Pustynię (później oczywiście dochodzi więcej, zależnie od postępów w lvl i questach).

Bardzo dobry system skillów (skilli?), cudna grafika (działa na moim złomie, nie czepiać się :D) i przyjemna muzyka, jednak tutaj uwaga, po kilku tygodniach radzę wyciszyć i zamienić na winampa, po prostu jest monotonna na dłuższą metę.

3 główne serwery-światy, mnóstwo sub-servów (kanałów) sprawia, że zawsze znajdzie się dla ciebie miejsce, a nikt nie będzie bił twoich mobów (chyba, że jest chamem).

Zachęcam do gry, jeśli lubi się rozgrywkę na wysokim poziomie.

info o mnie:

Serwer MARS,
gildia HeroesOfPoland (siedzimy na kanałach 19-23)
Wizard 40 lvl, nick [VeniVidiVino]
Jak chcecie zacząć to pisać do mnie, pomogę :]
KarinsBlade
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 14:18

Post autor: KarinsBlade »

Jako ze mam postać na 152 Lv (Wizzard) moge wam powiedzieć kilka rzeczy:

1 gra jest fajna ale do czasu potem koncza sie qwesty i pozostaje dobiajnie LV i Honoru co mnie juz znudziło mam 10 range(honoru oczywiscie)
2 w grze króluje jedna "profesja" Blader pojedzie kazdego jest przesadzona postacia niezrownowazona do innych (pewnie ruszylem mrowisko, ale powiedzcie kogo nie pokona BL na BM2 + jego crity co wynoszą ponad 20.000 oczywiscie majac odpowiedni staf)
BL jako pierwszy soluje wszystkie dungi oczywiscie poza najnowszym tego nikt nie przejdzie solo
3 na moi serwerze (jupek) na kazdym chanelu w Port Lux i Ruinie mozna znaleźć botera ktory bedzie tam bootowal tydzien a nawet i dluzej i GM go nie zbanuje. Raportowanie praktycznie nic nie daje.

Podalem tylko negatywne aspekty tej gry ale jej glownym problemem jest zalewajaca masa bootow nawet po 5 na spocie i wiejaca nuda po zdobyciu 150 LvL i wyzej.
Poza tym gra jest przyjemna skille wygladaja fenomenalnie systrem walki jest rozbudowany aury BM2 i COMBO. Eventy sa dosyc czeste ale bywaja 3 miesieczne przerwy gdy nic sie nie dzieje. Gra ciagle sie rozwija, sa pety ktore wkoncu odgrywaja jakas role w grze a nie tylko jako dodatek estetyczny.
Goraco polecam ta gre jest darmowa nic nie kosztuje sciagasz i grasz.
Jesli macie problemy z instalacja gry( co zdaza sie czesto) na polskim oficjalnym forum znajdziecie szybka pomoc.
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Post autor: Sid Demset »

bootowal
bootow
sry, ale brzmisz jak Niemiec ^^


A to fakt, ze Blader i Warrior to imba style, ale imo gra polega na dobrej zabawie, a nie na "koksowaniu" postaci. Wizard jest o tyle urozmaicony, ze ma wiele czarów.

Archerem i Shielderem bardzo mało osób gra. Pzerwa. Ale Force Bladerem i Wizardem już dużo, nie są to więc chyba "złe" klasy, w porównaniu do Bladera i Warriora.
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Już dawno miałem w to zagrać, ale przeczytanie waszych postów jeszcze bardziej mnie zachęciło do zanurzenia się w świecie Cabal. No dobra - ściągam Cabal downloader i znowu to, czego w MMO nienawidzę - głupich błędy w instalacji i update'owaniu. Dobra, będę walczył z programem do końca, a jak ktoś z Was miał podobny błąd(przy ściąganiu women7 mi error wyskakiwał i się cały program zamykał) to napiszcie, jak sobie z tym poradziliście. Z góry thx. :)

[ Dodano: Czw 22 Sty, 2009 21:24 ]
Problem rozwiązany. Troche się namęczyłem, ale naprawde warto było! :) Gra jest ŚWIETNA:
- klimatyczna muzyka
- dynamiczne walki
- lekki i sprawny system rozwoju postaci
- całkiem ciekawe klasy
- bardzo dobrze zrobiony świat
- radocha z gry
- jak na MMO to całkiem przyzwoite questy

Moja ocena (jak na razie, gram od 3 dni): 8+/10
ReMo676

Post autor: ReMo676 »

Nie grałem jeszcze w Cabal online ale pożyczyłem od kumpla i sobie jutro pogram 8) :lol:
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Fajnie że podzieliłeś się z nami tą nowiną :roll:
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

kwazi pisze:Fajnie że podzieliłeś się z nami tą nowiną :roll:
Nie wiem czemu, ale takie wręcz beznadziejne dialogi Mnie bardzo śmieszą. xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „MMO”