RAGNAROK Online

Nie tylko FF XI jest grą typu MMO RPG. Tu jest miejsce dla takich jak choćby Ultima Online czy Ragnarok. Tutaj też można porównać FF XI do innych gier MMO.

Moderator: Moderatorzy

teh_pwner

RAGNAROK Online

Post autor: teh_pwner »

Lubicie się rozwijać ? rozwijać swoje Micro :D. Polecam wam gra Ragnarok Online jest to MMO. Dobra zabawa gwarantowana. Przede wszystkim polecam tą gra osobą które uwielbiają rywalizacje i współprace. Jeżeli chodzi o samą grę jest zrobiona w stylu M&A. Mam tam parę klas a każda z nich ma w sobie coś od Rycerzy po krzyżowców, zabójców, złodziei. ( Teraz zobaczymy ile osób odpowie na POST :) Czysta ciekawość :D )

Większe Info na

http://www.drt.prv.pl/ - Można tu grać. Jeden z najlepszych Polskich servów.
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Mozliwe ze byl juz omawiany, ale ja nie mialem szansy wtedy sie wypowiedziec ;] wiec.... Nuuuuda ;] Ragnarok to nudna sprawa imao ;] nie ma tam nic poza ludzmi ktorych mozna spotkac, rozgrywka jest taka ze buch buch buch, skill, udawanie martwego, buch buch, level up, zmiana klasy, czar, albo jakies kombo, job up zmiana klasy, 99 lv, you alll noobs ;] Ragnarok nawet nie uczy myslenia, jest to imo gra w ktora graja ludzie ktorzy nie maja w co grac, oczywiscie lepsze to od tibii ;] Podobnie jest z FlyFF co prawda jest tam wiecej skilli co w ogole ratuje, ale ciagle to samo, zeby gdzies dojsc musiasz po EXPowac. w jakims miejscu. Swiat w ogole nie jest zbalansowany, przejdziesz dwa tereny dalej w RO i juz potwory wciagaja cie nosem, co zmusza cie do EXPienia. Oczywiscie KDR jest jednym z lepszych "prywatnych" serverow, ale co to jak na kazdym kroku jakis gowniaz krzyczy "daj 100 golda" jakby sam nie mogl pofarmic -_-'. Nie mowie ze RO jest ZUEEE, ale nudne moim zadniem, szkoda zycia, no moze wojny miedzy gildiami jeszcze ujda, no ale brak mozliwosci stworzenia gotowej postaci PvP :roll: ehh
Ostatnio zmieniony pn 14 sie, 2006 10:37 przez Vaan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

^ Wiesz wydaje mi się, że w większości MMORPG chodzi przedewszystkim o levelowanie w górę i jak to nazwałeś "BUM BACH!" XD. Co prawda są produkcje które oferują jakieś dodatki ale nudzą się one równie szybko jak to "levelowanie i bUM BACH".

A co do samego Ragnaroka to ja kiedyś dużo grałem ale fakt znudził mi się (tak samo jak Lineage 2 i pare innych MMORPG). Jednak jak ktoś nie grał to polecam ^^.
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Po tym co Vaan napisales , to diablo jest niemalze indentyczne ^^ tylko zamiast "daj 100 golda" ludzie krzycza "Free ITEM PLZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" xD i na BN licza sie tez zdobyte itemy ^^
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Vaan pisze:no ale brak mozliwosci stworzenia gotowej postaci PvP
Ale Cię Guild Wars rozpieściło :lol:
Ragnarok wygląda ciekawie i nic poza tym nie oferuje ^_^
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Haichi pisze:Wiesz wydaje mi się, że w większości MMORPG chodzi przedewszystkim o levelowanie
Oczywisie masz racje ^^ ale mnie ciagle expowanie nuzy. Guild Wars, co prawda jest to CORPG, ale elementy MMO sa w miescie, tam 20 level to max. i mozna go nabic w ciagu jednego dnia. Liczy sie tam tylko skill i myslenie, a nie to jak wysoki masz level. Obecnie czekam na Darkfall, w ktorym nie bedzie zadnych leveli ;]
Thompson pisze:Ale Cię Guild Wars rozpieściło :lol:
I ciagle rulez ^^
teh_pwner

Post autor: teh_pwner »

Dlatego też podkreśliłem że to dla ludzi którzy lubią konkurować. „Musze być silniejszy od tego gościa z 99 lvl xD” Dlatego bicie lvl pozwala na to :) no cóż może to jest gra dla ludzi którzy nie maja co robić z czasem Ale zawsze to jakaś rozrywka
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

RO jest całkiem fajne grałem roche na KDR alemnie również sie znudziło ;/ bardziej podzeszło mi granie na BN w Diablo 2 LoD, ale przawdopodobnie tylo przez to że grałem z przyjaciułmi z mojego miasta w jednym klanie (Hunters Forever rulezzzzz ;) ), ale klan sie niestety spnął ;/ no i granie sie skonczyło jak wyjdzie D3 to może sie reaktywujemy :P
wracając do RO - całkiem przyjemnie gra wygląda i miłośników M&A może to przyciągnąć ale na długo nie zatrzyma. tak jak pisał Haichi, jak ktoś nie grał to polecam
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Haichi pisze:Wiesz wydaje mi się, że w większości MMORPG chodzi przedewszystkim o levelowanie w górę i jak to nazwałeś "BUM BACH!"
W RO czy WoW może tak. Ale stanę w obronie FFXI, które zżera mi ostatnio zbyt wiele godzin z życia. I tutaj jes to czego innym, a RO napewno mmorpg brakuje. Tutaj trzeba mysleć, bo tylko przemyslane party może poradzić sobie z danym mobkiem. Czasem kilka party idzie na jedneko, taki boss. Farmowanie to normalka. Dodatkowo poboczne questy, misje etc. Im wyzszy level tym gra więcej oferuje i staje sie przyjemniejsza. No, ale FFXI jest uważany za jeden z trudniejszych mmo... RO sie ludzie zachwycają, bo nie trzeba bulić ok 50zł miesięcznie. Jak Tibią... Ale czego wymagać od gry online ogólnie dostępnej i graficznie...starej?
teh_pwner pisze:Dlatego też podkreśliłem że to dla ludzi którzy lubią konkurować. „Musze być silniejszy od tego gościa z 99 lvl xD” Dlatego bicie lvl pozwala na to
Oh dzizas, nabijesz w miesiąc 4 postaciami max levele i to ma byc satysfakcja? Satysfakcja jest ubicie maksymalnego, 75lv. w FFXI w rok. Ja mam po roku 51 dopiero...
Co to za przyjemność i frajda, gdy wiesz, że możesz szybko nabić max level i O? -_-
no cóż może to jest gra dla ludzi którzy nie maja co robić z czasem Ale zawsze to jakaś rozrywka
Dzizas,a myślałam, że technologia XXI w. oferuje więcej rozrywek na zabicie czasu...

Ogólnie. RO mnie nie pociąga, a jak zobaczyłam napaleńców Innerworld na ich stronie, jak się slinia do TEGO, to mi się tym bardziej odechciało.... Wolę nabic 5 leveli w miesiąc w o wiele lepszej grze, niż max level w byle czym.
teh_pwner

Post autor: teh_pwner »

Nemesis pisze:Czasem kilka party idzie na jedneko, taki boss. Farmowanie to normalka. Dodatkowo poboczne questy, misje etc. Im wyzszy level tym gra więcej oferuje i staje sie przyjemniejsza.
Widać że w RO nic nie osiągłeś I mało widziałeś jak na przykład idzie 50 osób na Bossa w RO na przykład Thanatos i nie mogą go pokonać albo w L2 jak Klany się zbierają żeby zabić smoka Antharasa więc naprawdę nie tylko FF pod tym względem wymiata. Tylko jak wiadomo każdy mmo składa się do wykokszenia postaci.
Nemesis pisze:Oh dzizas, nabijesz w miesiąc 4 postaciami max levele i to ma byc satysfakcja? Satysfakcja jest ubicie maksymalnego, 75lv. w FFXI w rok. Ja mam po roku 51 dopiero...
Co to za przyjemność i frajda, gdy wiesz, że możesz szybko nabić max level i O? -_-
ohh Dzisas ale w Ro masz coś takiego że jak zwalisz build postaci iżle rozdasz staty to w życiu nie osiągniesz 99 lvl. A na dodatek ajk masz 99 lvl to sięzaczyna zabawa jak MAs PVP, Eventy,WoE, Sige, MvP.
Nemesis pisze:Dzizas,a myślałam, że technologia XXI w. oferuje więcej rozrywek na zabicie czasu...
Niby tak ale jak sięczeka na jakiś fajny tutł na konsolke to w tym czasie mmo jest najlpeszym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

teh_pwner pisze:Widać że w RO nic nie osiągłeś. I mało widziałeś
NIE gram ani NIE grałam w RO. Żal mi na to czasu i pieniędzy. Porównuję to do Tibii. Naczytałam się o tym i napatrzyłam na screeny. NIE podoba mi się.
A Ty kup okulary, jeżeli źle widzisz. Moja cierpliwość ma swoje granice. Sam może pojmiesz o co mi chodzi. I naucz się języka polskiego.
teh_pwner pisze:wymiata.
Jak narazie nikt, poza Toba, nie swierdził, iz RO wymiata... Fanboye sux.
teh_pwner pisze:A na dodatek ajk masz 99 lvl to sięzaczyna zabawa jak MAs PVP, Eventy,WoE, Sige, MvP.
Eh czyli zmuszanie do expowania. Tym bardziej mnie to zraża. Znów porównanie do FFXI: Są eventy, że level tymczasowo spada do 1 i bez znaczenia jest, czy masz uber paladyna na 75 czy thiefa na 11, bo jest się równym. Nie ma tego wyscigu szczurów...
teh_pwner pisze:mmo jest najlpeszym rozwiązaniem.
Bullshit. Chyba, ze dodasz "MOIM ZDANIEM". Sa jeszcze książki, filmy, muzyka, inne gry :roll:

Dobra coś na temat.
Mało urozmaicone te profesje. No, ale to IMO.
Z RO lubie jedynie arty ;)
http://www.legendra.com/art/wallpapers/ ... ll_315.jpg
http://fouinar.blog.jeuxvideo.com/image ... 952387.JPG
Obrazki są imo bajeczne. Natomiast sama grafika... jakas jednorodna i monotonna. IMO.
http://moonrock.jp/~don/d/data/20021120 ... aos_01.png
http://www.dragonclan-forum.de/content/ro/winter.jpg
http://www.dragonclan-forum.de/content/ro/stadt.jpg
Dzizas i jak tu odróżnić własna postac od cudzej :x

Wniosek z tego taki: Wieje mi nudą. Rozgrywka i samo expowanie może i przyciągnać, ale pytanie czy jest w stanie tak samo wciągać po roku systematycznej gry. IMO - NIE.
No, chyba, ze kogoś zadowalaja mało wymagające gry. HMPFT.
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Powiem w ten sposób, według mnie RO to bardzo, bardzo dobra gra, której tak naprawde niczego nie brakuje. Były tu zarzuty co do grafiki, ale ja osobiście nie zwaracam prawie wogóle uwagi na grafike jeśli gra jest fajna, a RO takie jest. Expowanie należy tam raczej do przyjemnych czynności i nie jest męczące.

Sporo osób patrząc właśnie na screeny stwierdza: "Jezu co za syf..chodzisz, wlaczysz z jajkami, patelniamy i innymi skaczącymi kulkami.." uważam jednak, ze to olbrzymi plus tej gry. Dzięki temu jest zabawna i przyjemna dla oka. Jeszcze odnośnie grafiki to jest to taka grafika, która właśnie nigdy nie robi się brzydka bo nie korzysta z jakiejś wyspecjalizowanej grafiki (shader 3.0 itd)

Przestałem grać w RO tylko z jednego powodu, miałem problemy z opłaceniem subskrypcji (raz opłaciłem 3 miesiące kożsytajac z Euro transferu ale kosztował on dodatkowo 60 zeta więc stosunkowo sporo) bo w tamtym czasie nie miałem jeszcze żadnej odpowiedniej karty..
Nemesis pisze:W RO czy WoW może tak. Ale stanę w obronie FFXI, które zżera mi ostatnio zbyt wiele godzin z życia. I tutaj jes to czego innym, a RO napewno mmorpg brakuje. Tutaj trzeba mysleć, bo tylko przemyslane party może poradzić sobie z danym mobkiem.
Jak część osób może wiedzieć to swojego czasu grałem w FFXI jednak musiałem niestety przerwać, ale zauważyłem jedno, to prawda że do bossów trzeba mieć odpowiednio dobrane party ale jest też ogromny minus, mianowicie nie da się praktycznie wogóle singlować a to ogromny minus bo nie zawsze da się znaleźć odpowiednie party.

Ostatnio byłem u kumpla i pokazał mi WoW'a..na tyle mi sie spodobał, ze założyłem sobie 10 dniowego triala..i co? Od paru dni obok mnie stoi pudełko z grą^^ i tam jest to swietnie rozwiązane, expować można samemu bez większych problemów i idzie to stosunkowo szybko, jednak na bossów trzeba zebrać się w drużyne 5 osobową (lub jeśli jest naprawde truno to 40 osobową - praktykowane dopeiro na 60 lvlu, bo wcześniej nie trzeba)

W sumie wyszło z tego porównanie w pewnym stopniu 3 MMORPG'ów ale niech będzie :P podsumowując: każda z 3 ma coś świetnego w sobie, Final ..jest po prsotu finalem ze znanymi czarami, summonami i kurami^^, RO ma bardzo przyjemno grafike dzięki której łatwo i przyjemnie można spędzić przy niej bardzo dużo czasu oraz według mnie fajne klasy postaci, natomiast WoW ma świetny sposób expowania i tak naprawde chyba największe wsparcie techniczne.

To oczywiście nie są wszystkie plusy/minusy wspomnianych pozycji ale wydaje mi się, że są to te elementy w których te gry najbardziej się różnią ;) pozatym jak pare razy pisałem, jest to tylko i wyłącznie moje skromne zdanie :)
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Preacher pisze:mianowicie nie da się praktycznie wogóle singlować a to ogromny minus bo nie zawsze da się znaleźć odpowiednie party.
Preacher na tyle na ile grałeś, to nie masz zbytniej wiedzy, więc... Ja niby nie grałam w RO, dlatego nie wykluczam, ze może byc ciekawe, podkreślam, ze nie dla mnie. Solować się da. A Beastmaster praktycznie soluje do 75 levelu. Więc... EOT.
Preacher pisze:Ostatnio byłem u kumpla i pokazał mi WoW'a..na tyle mi sie spodobał, ze założyłem sobie 10 dniowego triala..i co? Od paru dni obok mnie stoi pudełko z grą^^
Heh. Mówiłam, ze FFXI jest grą trudną. Mówiłam, ze do 30 to praktycznie wieje nudą. Mówiłam. Nie wytrzymałeś :/ Nie Ty jeden eh. LS się wkurzy... ekhu. Ja dopiero teraz odkrywam uroki tej gry. Misje, questy, NMy, AF...mam tyle do roboty, ze robie wszystko na raz... obled.... A party? Od 40 to juz nie mam zlych party... EOT ><
Preacher pisze:i tam jest to swietnie rozwiązane, expować można samemu bez większych problemów i idzie to stosunkowo szybko, jednak na bossów trzeba zebrać się w drużyne 5 osobową
Heh WoW to...easy prey z tego co od ludzi, którzy sie z WoW na FFXI przerzucili...
Preacher pisze:Dzięki temu jest zabawna i przyjemna dla oka
No własnie. Z jednej strony miło i kojaco, ale z drugiej...ile wytrzymasz tą słodycz? RO imo to dobry początek dla nooba na polu mmorpg. Ja zaczęłam od FFXI i troche żałowałam, iż nie mogłam się w tym połapać. RO poza tym polecałabym raczej graczom do ok 17-18 roku zycia... ta słodycz jest jednak... ciut niepoważna...no, ale co ja tam wiem. Grisznak wie lepiej :O
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Nemesis pisze:Mówiłam, ze FFXI jest grą trudną. Mówiłam, ze do 30 to praktycznie wieje nudą. Mówiłam. Nie wytrzymałeś
iwesz to nawet nie chodzi o to ze jest nudną grą, fakt nie zgłębiłęm jej całkowicie ale np w WoWie od samego początku masz mase możliwych questów do wykonywania

no ale tak czy inaczej, nie chodzi o to zeby się kłucić, Tobie podoba się FFXI, ja natomiast nie mówie że jest złe tylko że są rzeczy, któe mnie w nim drażnią (głównie kwestia właśnie lvlowania, bo tak de facto można mówić co się chce ale gra się właśnie po to, żeby stawac się lepszym itd)
Nemesis pisze:Heh WoW to...easy prey z tego co od ludzi, którzy sie z WoW na FFXI przerzucili...
Tak, to musze przyznać bez bicia :P WoW jest łatwiejszy od FFXI, przynajmniej jak narazie odnosze takie wrażenie, a to pewnie przez to (tak znowu wracam do tego samego, ale to o to sie głównie wszystko rozbija) że tu można bez problemu solowac przez cały czas a party do lvlowania

No ale tak jest zawsze, jedni wolą to drudzy tamto i właśnie dlatego mamy tyle mmo i będzie ich ciągle przybywać :)
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Preacher pisze:Sporo osób patrząc właśnie na screeny stwierdza: "Jezu co za syf..chodzisz, wlaczysz z jajkami, patelniamy i innymi skaczącymi kulkami.."
Coz ja nie oceniam zbytnio gier po grafice, gdyż i tak wiadomo ze GW ownuje je wszystkie ^^ mimo to RO graficznie jest bardzo sympatyczne, możliwość chodowania tak uroczej rysunkowej postaci poprostu urzeka ^^ co prawda bicie sie z dropsami, czy swierszczami jest troche dziwne, ale kazda gra ma pare beznadziejnych i nieudamych potworow.
Nemesis pisze:RO poza tym polecałabym raczej graczom do ok 17-18 roku zycia
Zaiste lepsze to od Tibii, w ktora niestety gra wielu dorosłych blądzących graczy XD
Preacher pisze:No ale tak jest zawsze, jedni wolą to drudzy tamto i właśnie dlatego mamy tyle mmo i będzie ich ciągle przybywać
Juz nie moge sie doczekać az wejdzie Ragnarok 2, o ile rozgrywka zmieni sie troche i nie bedzie to pokroju pierwszego RO, jak i R.O.S.E. czy FlyFF to wtedy dobrze, oby jedynym co sie napewno zmieni nie byla tylko grafika. heh nadzieja matka głupich -_-'
ODPOWIEDZ

Wróć do „MMO”