MMORPG

Nie tylko FF XI jest grą typu MMO RPG. Tu jest miejsce dla takich jak choćby Ultima Online czy Ragnarok. Tutaj też można porównać FF XI do innych gier MMO.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ariel
Kupo!
Kupo!
Posty: 105
Rejestracja: śr 15 wrz, 2004 22:30
Lokalizacja: eudezet
Kontakt:

MMORPG

Post autor: ariel »

Chciałem się ws zapytać jakie znacie dobre mmorpg czyli rpg online; najlepiej bezplatne :]
Po maturze 4 miechy wolne to bedzie czas zeby wreszcie se pograc :twisted:
Ja o świcie chce budzić się z ułożonym życiem to wiem, porządkiem w głowie wzrokiem z pod pewnych powiek
http://qwas2004.republika.pl
Awatar użytkownika
neo rpgomaniak
Kupo!
Kupo!
Posty: 85
Rejestracja: pt 10 mar, 2006 15:22
Lokalizacja: Z domu

Post autor: neo rpgomaniak »

Ragnarok fajny ;)
Mu online też, ale mi nie działa XD
FF XII online płatnyyyyy buuu.
Psychotest osobowościowy bez pytań
:P Kto to zrobił?!
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Ja oczywiście zawsze polecam Guild Wars, zwłaszcza ze już 28 kwietnia wychodzi dodatek GW:Factions. Co prawda temat o GW juz uległ usunięciu i jest to CORPG choc elementy MMO sa w miastach, ale jest bezpłatne :D Oczywiście na tyle bezplatne o ile kupisz te gre ;] gdyż wymaga unikalnego access-keya który można tylo i wyłącznie kupić/odkupić (nie ma innej możliwości) a dalej grasz bez opłat ile dusza zapragnie.

Wiecej na:
http://www.guildwars.com
http://www.guildwars.pl
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

neo rpgomaniak pisze:FF XII
FFXI skarbie.

Ja dodam, ze 18 wychodzi nowy dodatek...więcej jobów, lokacji, misji i frajdy ;)

Warte tych pieniedzy.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

a ja gram sobie w Endless Online. taki przyjemny mmorpg z mangową grafiką (oczywiście free). gra jest jescze w powijakach, ale autorzy intensywnie nad nią pracują i regularnie wypuszczają coraz to nowszą wersję. dodatkowo admini co jakiś czas organizują różne eventy z nagrodami (a to kasa, a to unikalny ekwipunek lub inne przedmioty). gra ma bardzo przyjemny system walki i jest non pvp (chyba, że zdecydujesz się na walkę na arenie). dodatkowym plusem jest to, że nic się nie traci w przypadku 'zgonu' w przeciwieństwie do tej okropnej Tibii :shudder:.
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

Lineage 2, całkiem ładna grafika i generalnie przyjemnie się gra. Oczy mi się zamykają, odwiedź oficjalną stronę Lineage2.com i poczytaj/ogladaj troche. Powodzenia.
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Awatar użytkownika
ariel
Kupo!
Kupo!
Posty: 105
Rejestracja: śr 15 wrz, 2004 22:30
Lokalizacja: eudezet
Kontakt:

Post autor: ariel »

lineage 2 jest platny :( trzeba abonament placic około 50zł miesiecznie
Ja o świcie chce budzić się z ułożonym życiem to wiem, porządkiem w głowie wzrokiem z pod pewnych powiek
http://qwas2004.republika.pl
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

Nom na oficjalu niestety tak, ale na przykład porównując do wow'a i chociażby ff XI - ja wybieram l2.
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Freak

Post autor: Freak »

To ja tez sie wypowiem:P grałem juz w wiele MMORPG, w tym darmowych i moje odczucia

Flyff - takie to proste, banalne i nudzi po 5min jak wiekszosc darmowych:P
Lineage II - kiedys grałem w to mase czasu, bardzo fajne, przyjemnie się gra i wogole
Guild Wars - grasz pierwszy raz - cudo, przy kazdej nastepnej postaci powtarzenie q nuzy...ale zawsze zostaje PvP
Tibia - nigdy nie zrozumiem na czym polega fenomen tej gry...grafika jak na mojej komórce, gra jest powolna jak nie wiem i wogole..nie dla mnie to

Reszty darmowych nawet nie wymieniam bo nie ma sensu, polowy pewnie ine znacie:D
Teraz sobie gram w WoW (wiem, wiem, platne, ale warte placenia tego haraczu co miesiąc)-nie nudzi, duzo ludzi, masa questow, ciekawie zrobione profesje...po prostu fajne jest;D
kornikos4

Post autor: kornikos4 »

RO, RO, i jeszcze raz RO. Czyli Ragnarok online. Ale jeżeli już, to tylko na najlepszym polskim serwerze - KDR (www.kdr.prv.pl). Wspaniały świat, społeczność, gildie, WoE, po prostu spróbuj , a nie pożałujesz :).
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Dante pisze:Lineage 2, całkiem ładna grafika i generalnie przyjemnie się gra
Oooo nie racji to ja ci nie przyznam, gra jest niesamowicie nudna, chodzisz z miejsca na miejsce czasami spotkasz jakiegos wroga, misje tez troszke nudne - znajdz 6 tego i tego, zabij 3 tych i tych, bleah. Wyglad owszem przyjemny, miasta tez niczego sobie, no i cena ktora wynosi chyba 99zl.
Gralem tylko pare godzin u kolegi, znudzilo mnie totalnie- nie polecam tej gry.
Awatar użytkownika
neo rpgomaniak
Kupo!
Kupo!
Posty: 85
Rejestracja: pt 10 mar, 2006 15:22
Lokalizacja: Z domu

Post autor: neo rpgomaniak »

kornikos4 pisze:RO, RO, i jeszcze raz RO. Czyli Ragnarok online. Ale jeżeli już, to tylko na najlepszym polskim serwerze - KDR (www.kdr.prv.pl). Wspaniały świat, społeczność, gildie, WoE, po prostu spróbuj , a nie pożałujesz .
Ja też tam jestem... Gierka fajer bajer, ale czasem lepiej nie wychodzić z miasta bo można spotkać coś takiego: Obrazek

Dodam tylko, że to od razu mnie zabiło. Nawet nie wiedizałem co się dzieje XD. Ale gra super. Można nawet brać śluby :oops: hodować pety(zwierzątka, nie papierosy :P )
chatować i wiele innych. Polecam. Po pl oczywiście. Serwe kdr of course ;)

PS: Mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd się wzieła tamta baka ze screena?
Psychotest osobowościowy bez pytań
:P Kto to zrobił?!
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

neo rpgomaniak pisze:PS: Mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd się wzieła tamta baka ze screena?
Jak swego czasu grałem na zaganicznym serwerze <nie wiem jakim..> to po wyjściu z miasta spotkało mnie coś podobnego XD Tyle że mnie jakiś kozioł zabił - ale traci sie tylko 1% exp wiec light :]
neo rpgomaniak pisze:Po pl oczywiście. Serwe kdr of course ;)
Właśnie kończe patchować i zaraz wchodze do gry :D Brakowało mi jakiegoś MMORPGa na ten czas wolny ;)

Ja również RO polecam - ze względu na klimat i bardzo małe wymagania sprzętowe - co dla mnie ma kolosalne znaczenie :D
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

gra jest powolna jak nie wiem i wogole..
A kto ma wiedzieć :P Mnie też nie podeszło.

Kimahri ty poświęciłeś na l2 kilka godzin, ja poświęciłem 1,5 roku. Ciebie znudziło mnie nie więc wniosek z tego taki że są ludzie i ludzie. Wg. mnie jest to tytuł warty uwagi (conajmniej!).

Ostatnio ukazał się update tzw Chronicle 4(od poczatku dostajemy kolejne rozdziały jako update'y które rozbudowują grę, od 1 do 4 narazie dobrneliśmy). W tej odsłonie można miedzy innymi brać śluby i łowić ryby. Już w ostatnim (c3) zjawił się wszechserverowy quest zwany seven signs dzięki któremu całe rzesze graczy rywalizują między sobą łączac nawet całe sojusze (sojusz = >=5 klanów / klan 1<>30 osób).

Mamy tu także coś co nazywa się castle siege - z nazwy wywnioskować można że istnieje możliwość dzielenia przywileju posiadania własnego zamku co wiąże się z nakładaniem podatków na obywateli pobliskiego miasta a także jego stałych uzytkowników (czyt. graczy) a także, będąc królem owej twierdzy otrzymujemy możliwość latania na smoku. Wszystko oczywiście wymaga nieco czasu i umiejętności ale przede wszystkim gra jednoczy całe rzesze ludzi. Sam możesz być dobrze znanym i silnym graczej ale dokonać tu możesz coś większego jedynie przystępując do większej grupy innych graczy.

Kolejna sprawa to tzw pvp (player vs player) czyli możliwość pojedynkowania się między graczami. Oczywiście w pvp może brać udział więcej niż jedna osoba. Całość może odbyć na arenie (których w grze są dwie) oraz w koloseum które jest głównym miejscem organizowania wszelkich większych turniejów.

Podsumowując, i tak wszystkiego nie jestem w stanie tutaj opisać, może zamieszczę na dniach jakieś filmy dla zainteresowanych przedstawiających poczynania graczy. Od siebie dodam tyle że spotkałem solidną grupę przyjaciół z całego świata i zdarzyło mi się nawet spotkać z ludzmi znajdującymi się poza granicami kraju. Życzę miłej zabawy zainteresowanym.

www.lineage2.com - oficjalny servis l2. Tam przeczytać możecie o wszystkim.
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
kornikos4

Post autor: kornikos4 »

neo rpgomaniak - co do tego Twojego screena, to widze, że jacyś kolesie sie bawili w DB przed pronterą. Tzn. zbiera się takie patyczki - Dead branch, i otwiera się je w jakimś miejscu, a z niego wyskakuje losowy mob, może być każdy. No a niektórzy są nieodpowiedzialni i odpalają je w takim miejscu gdzie chodzi pełno novice'ów i 1st classów, Grrr... No w każdym razie jeżeli ktoś nie będzie czegoś wiedział co do RO na KDR, to niech pisze do mnie :p[/center]
ODPOWIEDZ

Wróć do „MMO”