FF Tactics

Nie zapominamy o miłośnikach strategii w świecie FF. To dział dla Was.

Moderator: Moderatorzy

seraphit

Post autor: seraphit »

NIe to zalezy tylko od szczęscia np. jak chciałem wychodowac uribo i dostac z za niego najlepszy plecak chodziłem po mapce z 10 h
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

KAIN pisze:Mam pytanko czy chocobo wykluwa się w zależności od jakiś atrybutów czy od naszego szczęścia?
Jeśli pytasz co powoduje wyklucie - czas. Pochodz po mapie a sie jajko wykluje... Dokladnie nie wiem ile potrzeba - ale to żadna różnica jeśli bedziesz poruszał sie pomiedzy dwoma niebieskimi lokacjami znajdującymi sie kolo siebie ;)
KAIN pisze:Warto trenować "kurczaki" ?
IMO - nie. Ale jest 1. zasadniczy plus wszystkich hodowli - potem w walce sami możemy naszego pupila "Poach'nąć" - i przy lepszych potworkach zdobyć całkiem niezły Equip ;)
Nibel

Post autor: Nibel »

Czemu jeśli już jesteśmy w ostatniej lokacji ( Orbonne, Chapter 4 ), to za walki dostajemy Gil'e, skoro nie można już wrócić na mapkę świata ? Mam jeszcze pytanie, otóż : jakiego Gun'a używa właśnie tam Balk ( jakby z Thunder'em taki ) :?:

PS : Może jestem w błędzie ?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Nibel pisze:Czemu jeśli już jesteśmy w ostatniej lokacji ( Orbonne, Chapter 4 ), to za walki dostajemy Gil'e, skoro nie można już wrócić na mapkę świata ?
A czemu nie? Za każdą walkę w grze dostajemy kasę - więc za te również. Autorom nie chciało się widocznie kodu gry zmieniać :lol:
Nibel pisze:Mam jeszcze pytanie, otóż : jakiego Gun'a używa właśnie tam Balk ( jakby z Thunder'em taki ) :?:

PS : Może jestem w błędzie ?
Nie jesteś - zresztą - zawsze możesz zajrzeć do inventory przeciwnika i przekonać się samemu :) A używa on Blast Gun - najlepszej spluwy w grze (Attack Power: 22 Evade %: 5% Range: 8 ).

Można ją zdobyć:
1) W Deep Dungeon (Tiger), jako skarb z podłogi -> współżędne <10, 8>.
2) Okraść Balk'a w 1 lub 2 walce z nim.
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Kiedyś miałem Tactics'a na Psone i jakoś dochodziłem do klas takich jak ninja, samurai, summoner, teraz jak gram na PC to jakoś nie mogę. Możecie mi podać link do strony ze spisem jobów i wymaganiami albo zawsze może ktoś sam napisać ale wątpię żeby mu się chciało :D
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

kwazi pisze:To mi przypomina o tym że musze w koncu opis skonczyć >.<
Sam opis nie jest tak ważny bo gra jest prosta, ale taki spis to by się przydał :D
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Darth pisze:Sam opis nie jest tak ważny bo gra jest prosta, ale taki spis to by się przydał :D
^__^ jest w planach - a opis skończę skoro już go zacząłem :P Co to za facet co zaczyna a nie kończy? :lol:
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Z tego "drzewka" wynika, że żeby móc zostać samuraiem wystarczy mieć 3 lvl knight'a, takowy posiadam i nie mogę nim zostać :'< A także 3 lvl monk'a żeby zostać lancerem który też posiadam i nie mogę nim zostać, mogę najwyżej geomancer'a. Coś przeoczyłem czy może nie wszystkie klasy można mieć odrazu po spełnieniu wymogów?(mam chapter 1) :x
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Darth pisze:Z tego "drzewka" wynika, że żeby móc zostać samuraiem wystarczy mieć 3 lvl knight'a, takowy posiadam i nie mogę nim zostać :'<
Niet... trzeba mieć 3 lv Knight'a, 4 lv Monk'a i 2 lv Lancer'a.
Darth pisze:A także 3 lvl monk'a żeby zostać lancerem który też posiadam i nie mogę nim zostać, mogę najwyżej geomancer'a
Nie umiesz czytać drzewek :> Ale w sumie ono dziwne jest.... Żeby mieć Lancer'a potrzebujesz mieć 3 lv Thief'a.
Darth pisze:Coś przeoczyłem czy może nie wszystkie klasy można mieć odrazu po spełnieniu wymogów?
Można mieć w każdym momencie. Ale...
Darth pisze:(mam chapter 1)
Po co Ci tak szybko? :P Poza tym nie kupisz dla Samurai'a broni nie prędzej jak w 3 chapterze... chyba...
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Jaco pisze:Po co Ci tak szybko? :P Poza tym nie kupisz dla Samurai'a broni nie prędzej jak w 3 chapterze... chyba...
No nie wiem, może po to żeby już mieć gotowe wszystko :P

A tak na marginesie to co robi summon Golem? I czy działa na jedną osobę czy na całą drużynę?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Darth pisze:A tak na marginesie to co robi summon Golem? I czy działa na jedną osobę czy na całą drużynę?
Działa na całą drużynę. Zapobiega obrażeniom od kilku ataków fizycznych zadanych przez przeciwników orężem (np. miecz, łuk, laska itp). Nie chroni przed atakami zwierząt. Rzuć go na siebie a następnie daj się komuś trafić w wyżej wymieniony sposób to sam zobaczysz ;) BARDZO przydatny Summon ;)
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

W opisie gdzieś znalazłem, że najlepsze profesje to Ninja i Monk z Two Swords, ale czy Monk może jakąkolwiek broń? Chyba, że chodzi tu o Equip Sword np. u Knighta.
A i jeszcze jedno... jakie najcenniejsze umiejętności posiada Calculator?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

W opisie gdzieś znalazłem, że najlepsze profesje to Ninja i Monk z Two Swords, ale czy Monk może jakąkolwiek broń? Chyba, że chodzi tu o Equip Sword np. u Knighta.
I zgadza się
Ninja -> świetny wojownik, szybki o dużym zasięgu + dwa ciosy na turę

Monk - najsilniejsza postać fizycznie + jak damy mu umiejętność Two Swords atakuje on 2x na turę <jak Ninja>. Two Swords powoduje podwójny atak na turę - nazwa może sugerować, że wymagany jest oręż ale tak nie jest ;)
Darth pisze:A i jeszcze jedno... jakie najcenniejsze umiejętności posiada Calculator?
Wszystkie te, które odnoszą się do "kalkulowania" ataku. Pozostałe <Reaction, Support, Move> są w sumie bezużyteczne...
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Woa Ramzes jako Monk z Two Sword's naprawde wymiata, zabiera 120-170 i to podwójnie :P

W którym rozdziale można zdobyć już Cloud'a? Co trzeba DOKŁADNIE zrobić? Prosiłbym o dokładny opis tego bo jak kiedyś grałem to udało mi się tylko go sprowadzić do Ivalice, ale potem już go nie spotkałem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „FF Tactics i FF Tactics Advanced”