FF Tactics

Nie zapominamy o miłośnikach strategii w świecie FF. To dział dla Was.

Moderator: Moderatorzy

Muchlej

FF Tactics

Post autor: Muchlej »

W necie przeczytałem, że ogólnie żeńskie postacie są lepsze. Czy to prawda i dlaczego? Czy wybór płci jest bardziej wskazany dla jakichś zawodów? Jak to się odbija na statystykach?

A jak ma się sprawa z brave i faith? Przeczytałem, że przy bardzo niskich/wysokich statystykach postacie odchodzą. Jakie wartości tych parametrów są najlepsze?

Opłaca się przyłączać Agrias i Mustadio do składu czy lepiej dalej rozwijać zwykłe postacie? Jaki jest najlepszy skład drużyny w grze?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

TETSUSAIGA! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Go Go Yubari pisze:TETSUSAIGA!
W tłumaczeniu: "Nie ten dział - prawi8dłowy to kategoria Help."

Przeniesiony, odblokowany
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Darios

Post autor: Darios »

Go Go Yubari pisze:TETSUSAIGA!
lol, nie można po polsku? -.- Widać przecież że nowu użytkownik to można mu wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Muchlej pisze:W necie przeczytałem, że ogólnie żeńskie postacie są lepsze. Czy to prawda i dlaczego? Czy wybór płci jest bardziej wskazany dla jakichś zawodów? Jak to się odbija na statystykach?
Ja tam zawsze miałem mniej więcej pół na pół jeżeli chodzi o płcie. Ale faktycznie kobiety są przydatniejsze.

Po pierwsze możemy im zakładać wstążki (ribbon) chroniące przed wieloma czy też wszystkimi statusami.

Po drugie: możemy im zakładać perfumy. Warto tu wspomnieć o Setiemson, która to nakłada Auto - Haste (przez całą walkę), Auto - Transparent (jesteś niewidoczny do wykonania ataku, czaru, itp. ale możesz się przemieszczać) i Magic Atack +1. Zabójcza rzecz.

Po trzecie: gdzieś wyczytałem, że w walce spotykamy więcej mężczyzn niż koniet, a więc Charm (który działa tylko na przeciwne płcie) jest bardziej przydatny ;)

Pomijając juz ten 3 punkt to dwa pierwsze pokazują o sile kobiet :D

Muchlej pisze:Czy wybór płci jest bardziej wskazany dla jakichś zawodów?
Nie, ale kobieta nie może zostać Bardem, a mężczyzna Dancerem.
Muchlej pisze:A jak ma się sprawa z brave i faith? Przeczytałem, że przy bardzo niskich/wysokich statystykach postacie odchodzą. Jakie wartości tych parametrów są najlepsze?
Jak masz brave ponizej 6 albo faith powyżej 94 to wtedy Twoi towarzysze Cię opuszczą.
Brave'a warto mieć w sumie jak najwięcej. Szczególnie u monka. Duży brave=silniejsze ataki i większy % powodzenia reaction abilities (np. Blade Grasp Samuraja). Jednak jeżeli szukasz przedmiotów za pomocą move-find item to musisz mieć jak najmniejszego brave'a bo będziesz znajdywał same phoenix downy. No i jeszcze jedno - jak brave podczas walki spadnie poniżej 10 to postać zamieni się w kurczaka i będzie biegać po całej planszy unikając przeciwników. Po każdej turze brave wzrasta o 1.

Faith jest tak samo przydatny jak i nie ;) Plusy: większe obrażenia zadawane magią, większy % powodzenia czarów takich jak Haste (i rzucający czar i ten na którego jest on rzucany powinni mieć dużo faitha). Minusy: większy faith=większe obrażenia od magii, większy % powodzenia nakładania negatywnych statusów. Zwróć uwagę, że gdyby mieć 0 Faitha (na stałe da sie mieć najmniej 3) to ataki magiczne nie zabierałyby żadnych obrazeń. Ale też nie uleczylibysmy czy teżwskrzesili taką postać białą magią...
Muchlej pisze:Opłaca się przyłączać Agrias i Mustadio do składu czy lepiej dalej rozwijać zwykłe postacie?
Pewnie, że się opłaca przyłączać. Mustadio nawet muszisz mieć, żeby zdobyć ukryte postacie. Ale jeżeli chodzi Ci o ich użyteczność w walce to też jak najbardziej. Wprawdzie po pewnym czasie Agiras może sie okazać słaba (nie powiem czemu, bo może jeszcze tego nie wiesz ;) ) Mustadio jednak powinien mieć któryś z pistoletów nawalających magią, wtedy jest bardziej przydatny. Ja Agiras miałem zawsze, a Mustadio może 2 razy na 8 przejść.
Muchlej pisze:Jaki jest najlepszy skład drużyny w grze?
To już musisz sam odkryć ;) Ale polece Ci takie ustawienia jobów:

Job: Ninja, 2 job: w sumie obojętnie, reaction: albo sunken state albo blade grasp, support: możesz użyć equip armor, żeby zwiększyć HP, ale ja wole Concentrate, Move: move+2, ew. 3 ;)

Job: Monk, 2 job: Squire - ze względu na accumulate, reaction: counter, Support: equip armor albo attack UP, Move + 2,3

That's the lesson for today ;)
jaga2

Post autor: jaga2 »

Jak zamierzasz przejść tylko grę bez zdobywania dodatkowych postaci, to najszybszą metodą na przejście jest ustawienie: 5 x NINJA ( item, counter, concentrate, teleport) i nie ma bata.
Awatar użytkownika
Myszaq
Kupo!
Kupo!
Posty: 136
Rejestracja: śr 18 sty, 2006 19:13
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Myszaq »

Wg. mnie mając samego Orlandu można przejść gre polecam także Ninja,Samuraja lub kogoś z Two Swords :D
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Mam takie małe pytanie nooba. Czy da się jakoś zmniejszyć obrażenia zadawane przez Night Sword w trakcie potyczki w Lionel Castle? Facet ciągle się leczy tym atakiem, tak że wątpię aby zwykła sieczka coś dała, a Jumpa udaje mu się uniknąć. >_<
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ababeb pisze:Czy da się jakoś zmniejszyć obrażenia zadawane przez Night Sword w trakcie potyczki w Lionel Castle?
Niestety nie.
Ababeb pisze:a Jumpa udaje mu się uniknąć
?Jakim cudem?

Jest dużo sposobów na Gafgariona. Najlepiej będzie jak rozwalisz/zabierzesz mu jego miecz (tylko nie zawsze wychodzi ;P ). Możesz też podlecieć czarnym Chocobosem i zabrać z tamtąd Ramzę :D W ostateczności otwierasz bramę i atakujesz całą ekipą ;)
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Jaco pisze:Jest dużo sposobów na Gafgariona. Najlepiej będzie jak rozwalisz/zabierzesz mu jego miecz (tylko nie zawsze wychodzi ;P ).
Ciekawa porada. Dzięki, spróbuję. :)
Jaco pisze:Jakim cudem?
Bo jest za szybki. Dam przykład. Gafgarion uderza swoim Night Swordem i otrzymuję obrażenia. Następuje moja tura, w której wyprowadzam Jump. Teraz inne postacie wykonują swoje ruchy... no i znowu kolejka Gafgariona. Nie wykonuje żadnych ataków tylko po chamsku się przesuwa o jedną czy dwie kratki. >_<'
Jaco pisze:Możesz też podlecieć czarnym Chocobosem i zabrać z tamtąd Ramzę
Tia, żebym tak wiedział skąd wziąźć czarnego chocobo. ;P
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ababeb pisze:Bo jest za szybki.
A no tak - my mistake ;) Myślałem, że po prostu pisze 'miss' albo coś.

Chocobosa powinieneś mieć - o ile uratowałeś go kiedyś tam. Jak zauwazyłeś znoszą one jajka i pewnego razu moze się wykluć czarny, albo czerwony ;]
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Jaco pisze:Chocobosa powinieneś mieć - o ile uratowałeś go kiedyś tam. Jak zauwazyłeś znoszą one jajka i pewnego razu moze się wykluć czarny, albo czerwony ;]
Ou. To może być problem, bo w jednej z walk mi zdechł. :/ No, ale zawsze mogę złapać nowego. :P
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Abbaddon

Post autor: Abbaddon »

omg! co za problem... teleport, albo ignore high i jesteś poza jego zasięgiem.

lub: jaki kolwiek item dajacy auto - transparent albo conter - transparent

albo dajesz dupkowi zombi to będzie sie sam zabijał, albo sam zakładasz curse ringa co jego night sword bedzie cie leczyc a go zabijać...

lub, dajesz konter speed up [czy jajk to sie zwie,] bazowe umiejetnosci ramzy i ciągle krzyczysz i uciekasz a on nawet jak cie walnie to jeszcze cie przyspieszy...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Nie zapominaj, że to jest 2 chapter, gdzie niektórych zdolności musiał by się specjalnie uczyć. Auto transparent nie ma co marzyć, no a counter transp. to trza ninje zrobić, potem się wyuczyć (900Jp). Teleport - 600 JP, Ignore Heught - 700 bodajrze... speed save - 800 Jp.... Na to wszystko trza czasu. Najszybciej bedzie z weapon break, albo zombie, o ile to zadziała (nie próbowałem), ale najpierw trza Oracla.
Abbaddon

Post autor: Abbaddon »

lol... z braku łaku w chapteri miałem już kilka masterów >< tak jakos mi sie nie spieszyło ^^

ale albo w.break albo kradziez miecza.. swoją drogą.. co jak co, ale teleport to chociaz mógłbyś mieć :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „FF Tactics i FF Tactics Advanced”