Final Fantasy XI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

100licad, co Ty w ogóle chcesz expować? Bo większość jobów wymaga więcej jak 1 suba.
100licad pisze:tylko nie można do dunes chyba ze względu na dominację innej nacji.
Można, jeśli zaniosłeś co trzeba. Jeśli nie, musisz zanieść, gdy Valnoob będzie pod władaniem Bastok (oczywista oczywistość).
100licad pisze:docelowo chcialbym chyba ninja
Ninja jest drogi jak diabli. Na samo ninjutsu wydasz majątek.
vacek pisze:rng
Ostatnio się dowiedziałam, ze na samą amunicję 1-75 idzie zwykle 1 milion +.
100licad
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 13:39

Post autor: 100licad »

Ja chce expowac thf. Choć z tego co widzę to droga przez mękę. Levelowanie war do 13 zajęło mi chyba połowę tego co analogiczne levelowanie thf. Moje obecne osiągnięcia to thf 22/ war 13. Co do innych jobow to nie chce grać magami na pewno, podonie odpada raczej rng/ sam/ mnk. Chce grać czymś co pasuje do thf ideologicznie a tu najbliżej chyba corsair, ale jeszcze nie widziałem by ktoś tym grał. Jeszcze za mało wiem o jobach zaawansowanych aby zdecydować na pewno, ale chyba mam czas bo z tego co czytałem te questy to się nie zrobi samemu na lvl30.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

THF/NIN to must have. Wątpię, abyś dał radę zrobić quest na Utsusemi:Ichi, a na pewno go nie kupisz, bo kosztuje średnio 200k Gil.
TUTAJ masz opis questu na ninja. Musisz mieć dostęp do Kazham. Ja Ci nie pomogę, bo jestem na innym serwerze. (sądzę, ze jesteś na Ramuhu?)
100licad pisze:Chce grać czymś co pasuje do thf ideologicznie a tu najbliżej chyba corsair
Corsair to quest w Aht Urhgan Whitegate, gdzie się wybierasz ok. 50. Ponad to słyszałam, ze questy na joby z dodatku ToAU nie są zbyt miłe i łatwe.
100licad pisze:zrobi samemu na lvl30.
Przeceniasz siłę lv.30. Trochę zrobisz, ale nie wszystkie. Na pewno nie blu, cor i pup na 30.
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Jobs poczytaj sobie opisy questów.
A skoro tak bardzo chcesz thf:
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Thief
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Co masz na mysli mowiac ideologicznie podobny do thiefa? Corsair jest calkiem innym typem joba. Thief to damage-dealer, Corsair to support z domieszka damage - bedacy pod tym wzgledem kopia rangera. Na dodatek uzywa Gun'ow do ktorych amunicja kosztuje jeszcze wiecej niz strzaly/bolty.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

No i cor, to takie połączenie trochę rng z brd. Jakby nie było. Fajnie jest pomarzyć, ale jesteś na razie noobkiem bez kasy, więc patrz realnie. THF jest fajny, ale dio braku invite musisz sie przyzwyczaić. No i od 20, a tym bardziej 30, thf bez suba NIN jest bez sensu.
100licad
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 13:39

Post autor: 100licad »

Po woli się przyzwyczajam aczkolwiek i tak jest lepiej niż myślałem. Thf jednak coraz bardziej do mnie przemawia jako bardzo specyficzny job, ale potrafiący naprawdę dużo. Brak kasy i noobienie jest pewnie nieodzowne na początku ale jeszcze mój thf osiągnie szczyty możliwości. Swoją drogą ff xi to naprawdę unikatowa gra gdzie na prawdę spotkało mnie dużo szczęścia, a inaczej mowiac gracze naprawdę sa pozytywnie nastawieni do noobkow jak ja (lub na razie miałem szczęście).
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

100licad pisze:Chce grać czymś co pasuje do thf ideologicznie a tu najbliżej chyba corsair
jesli ma byc wyjety spod prawa to corsair rzeczywiscie moze byc. Ale tak naprawde to chyba tylko nin jest podobny.
Go Go Yubari pisze:Ponad to słyszałam, ze questy na joby z dodatku ToAU nie są zbyt miłe i łatwe.
Zależy, blue mage jest prosty. ALe corsair to chyba w ogóle najtrudniejszy job do zdobycia spośród wszystkich.
No i od 20, a tym bardziej 30, thf bez suba NIN jest bez sensu.
tak naprawde thf/war jest calkiem spoko. I przypuszczam ze /sam lub /mnk, /rng czy pare innych jobów by sie spisalo niezle. Ale ludzie sobie ubzdurali ze musi być /nin i koniec kropka. To niestety ten minus ffxi, jak i zreszta wilu mmorpg, ze nie mozesz w pełni grać tak jak ci sie podoba.
100licad pisze:Brak kasy (...) jest pewnie nieodzowne na początku
nie nie, brak kasy jest po prostu nieodzownym elementem ffxi ;) (zawsze)
100licad pisze:z tego co czytałem te questy to się nie zrobi samemu na lvl30.
w ogóle w ffxi nie wiele zrobisz sam. Taka gra.

W kazdym razie powodzenie z thf. Chcieć to móc. A i tak prostsze to niż np zabawa w smn imo (: Sam Thf aż taki drogi nie jest, najgorsze to tylko zdobyć ten przeklęty scroll >.<'
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

ludzie ubzdurali sobie /nin, bo thf bazuje na evasion a utsusemi jest do tego stworzone, a po za tym 2x knife = szybsze tp a thf tak naprawdę zadaje porządne obrażenia wsami + sneak atack + trick atack, no i specjalne właściwości niektórych noży są świetne, więc lepiej mieć dwa na raz.
Kairi-chan pisze:nie nie, brak kasy jest po prostu nieodzownym elementem ffxi ;) (zawsze)
chyba, że należysz do jakiegoś uber hnmlsa, pozostałe 98% graczy ma zawsze mało kasy :grin:
Black Mage
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Kairi-chan pisze:A i tak prostsze to niż np zabawa w smn imo
Odkąd jest level sync, to mam często smn w party. Wystarczy samemu cos złożyć...
vacek pisze:chyba, że należysz do jakiegoś uber hnmlsa, pozostałe 98% graczy ma zawsze mało kasy
Albo jeśli zaciśniesz pasa i oszczędzisz 1m na jakis craft XD

SATA rlz.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

ludzie ubzdurali sobie /nin, bo thf bazuje na evasion a utsusemi jest do tego stworzone
To zdanie jest nielogiczne. Utsusemi jest wlasnie doskonale dla jobow, ktore maja slabe evasion. Samo utsusemi niweluje potrzebe jego posiadania ;p Thief majac doczynienia ze zwyklymi mobkami moze unikac standardowo o wiele wiecej ciosow niz inne joby. Mimo wszystko wiemy, ze nie jest to "MP Efficient" w zaden sposob ;p
I btw. 2 bronie nie zawsze oznacza szybsze Tp ;)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Chodziło mi ogólnie. Nie ma sensu zagłębiać się w szczegóły i system gry, bo sam zainteresowany i tak tego by nie zrozumiał :wink:
Black Mage
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

No dobra, odpaliłem wczoraj grę. Muszę przyznać, że nie należy do łatwych/przyjemnych. Dla człowieka, który wraca po 11 godzin pracy to nie jest najlepszy tytuł - szczególnie dlatego, że już na starcie musiałem się nauczyć jak się chodzi, zapoznanie się z systemem.... wszystko to takie archaiczne i wymaga wysiłku zupełnie niepożądanego. No ale może trzeba przez to przebrnąć...

P.S. nie wiadomo czemu mój Mac się wieszał przy wyborze postaci, kiedy nadjeżdżałem myszką na Galka albo Mithra. Za każdym razem. Wybrałem Tarutaru - w końcu tym chyba 11stka się różni od innych MMO.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Dzisiaj juz komputery nie powinny miec z tym problemow, ale... w Configu jest opcja ustawienia "Simplified Character Creation" czy jakos tak
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Haseo
Kupo!
Kupo!
Posty: 21
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 21:06
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: Haseo »

Nie widziałem gdzie to wrzucić, a więc daje to tutaj.
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95339,6 ... l#skomentu
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

SE w chu*@ leci z FFXI przez to nowe mmo, bo to co zrobili w rok powinno być zrobione w 3-4 miesiące
Black Mage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”