Final Fantasy XI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Galka w subligarach wlasnie ok wyglada.
No ja tez ten wolny czas wykorzystuje na levelowanie low lv jobow ^^ WAR do 37 zrobiony :) Blu ciagne, juz 30, Dnc 26. Najbardziej mnie boli THFa ruszac :( Lv26, ale tak niecierpie tego joba na low lv, ze paranoja

Ja mam zajecia od siodmego dopiero ^^; teoretycznie w czwartek mialbym, ale sie dogadalismy, ze nie ma co przyjezdzac bo w piatek juz zajec nie mamy :D
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jako, że robię maga od 0, to na razie biję blm i whm do 37... Jutro <znaczy później-dzisiaj> smoka na rank3 idę załatwić _^_' Nic to. Grunt to chcieć ;)

Dobrze, że jest szkoła, człowiek musi wstać,ubrać się, umyć, wyjść...nie hoduje ciągle garba przy FFXI :lol:
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Ja tam gdybym miał wziąć teraz nową postać to bym wziął Galkę. SAM Galka FTW. Osobiście już mniej patrzę na design rasy.

Co do dzisiejszego kursu USD to za dwa konta i 3 alty (26$) płacę ~70zł. W Ojro to bym beknął stówkę. 3 dychy mieć a niemieć.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Widziałam, przeczytałam, skomentuję i idę w swoją stronę.

Nie ma to jak zacząć na nowym forum od razu rzucając się na jednego z najbardziej lubianych userów na forum - gratuluję instynktu samobójczego.
kamilus pisze:Ktoś podciąga to pod prywatę i dramę, ja daję się podpuścić i już powstał offtop
Jedyną taką osobą jest autor tych słów, czyli... ty. Kilka innych cytatów:
"2. Tak - Loth mnie nie lubi hehe... Ona i jeszcze jeden Polak na całym serwerze. Reszta potrafi ze mną grać =]", czy: "Nie zwracajcie uwagi na marudzenie Loth, że "psują grę, SE ssie... "
kamilus pisze:*przygryza się w język by nie wyciągać kolejnych brudów Loth*
Tani teatrzyk, na który nikt tu się nie nabierze, prędzej należy to czytać jako *ciężko połyka swoją urażoną >>wirtualną<< dumę*
kamilus pisze:Kolejny argument ZA polskim community: na Ramuhu zapoznały się wśród Polaków co najmniej 4 pary w tym jednak jedna mieszana. ;)
Także do boju. Ramuh zaprasza!
Marny argument - takie pary to przypadki incydentalne, które bez podtrzymywania w realu nie miałby szans. Wyczuwam tu syndrom OWA - "Virtual, Virtual über Alles".
kamilus pisze:Dalsza drama z mojej strony jutro wieczorem - napiszcie tu troszkę
O ile jeszcze będziesz jak miał tu wrócić, bo "pieszczochów" na forum mamy pod dostatkiem. Żyją krótko, często marnie i wylatują z wielkim hukiem, po tym jak się już forum z nich naśmieje. Prawdą jest to, co mówią - że masz talent do wzbudzania negatywnych emocji, bo kilkoma postami już zdążyłeś wyrobić sobie tutaj opinię jak na mmo. Zamiast "ratować ludzi przed popełnieniem błędu" i uprawiać prywatę, pokaż coś merytorycznego.

Gdyby były sygnały że cyrk trwa, zainterweniuję.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Pejson

Post autor: Pejson »

Witam wszystkich!

Kryptę czytam już od około 2 lat. Ale jakoś nie czułem potrzeby rejestracji na forum. Ale do rzeczy. Ostatnio (czyt. wczoraj) zamówiłem sobie FFXI na allegro. Nie mogąc doczekać się, poszukiwając informacji oraz z innych jeszcze powodów trafiłem tutaj. Nie wiem czy to tak można się wpieprzać do Was, wszyscy tu się znają i lubią (bądź nie, jak zdążyłem przeczytać :grin: ) Mimo to zaryzykowałem i właśnie o to powstaje ten post. Chodzi o to, że niedługo też będę grał w FFXI i jestem totalnie zielony. Szukam dobrej duszyczki, która pomoże mi w moich początkach :D . Wyczytałem już, że duża część Polaków gra na serwerze Ramuh i też tam wystartuje. Mam jeszcze kilka pytań, które mnie nurtuję:

1. Czy oprócz pieniędzy który wydam na grę + abonamentu gra wymaga jakiś wpłat?
2. Wiem, że trzeba płacić za postacie. Czy pierwsza jest free? Jak uaktywnić sloty na więcej postaci? Tworze postać i większy rachunek czy jak?
3. Klasy. Załóżmy, że mam Taru White lvl5. Zmieniam go na Black. Mam lvl 5 czy 1? Jeżeli zaczynam tą klasę od nowa to co mi zostaje po White lvl5?
4. Subclassa ma 50% lvl postaci. Mam Hume Warrior lvl 75. Biorę subclass White, którego nie trenowałem. Jestem 75/1 czy 75/37?

Z góry dzięki za odpowiedź, sorry jeżeli namieszałem :P
Pejson
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Pejson pisze:Nie wiem czy to tak można się wpieprzać do Was
Śmiało, niektórzy nie mają wścieklizny ;)
Pejson pisze:wszyscy tu się znają
Nie wszyscy.
Pejson pisze:i lubią
Polemizowałabym :twisted:
Pejson pisze:Chodzi o to, że niedługo też będę grał w FFXI i jestem totalnie zielony
Jak KAŻDY kto kiedyś zaczynał...
Pejson pisze:Szukam dobrej duszyczki, która pomoże mi w moich początkach :D
Zależy co masz na myśli. Pomoc pomocą, ale jeśli chodzi o całkowite prowadzenie za rączkę, to chyba mało kto to popiera.
Pejson pisze:1. Czy oprócz pieniędzy który wydam na grę + abonamentu gra wymaga jakiś wpłat?
LOL Nie. Chyba, że nie masz dodatków, ale to logiczne, że musisz je kiedyś kupić.
Pejson pisze:Czy pierwsza jest free?
OMG Nie! Za pierwszą bulisz 12 dolarów <lub euro, jeśli masz wersję EU>, a za każdą następną 1 dolar/euro.
Pejson pisze:Jak uaktywnić sloty na więcej postaci?
Można mieć 16 postaci, a opcje odpowiednie są w menu...
Pejson pisze:Załóżmy, że mam Taru White lvl5. Zmieniam go na Black. Mam lvl 5 czy 1?
Pomyśl logicznie. Nie expowałeś blm, to niby czemu masz mieć lvl.5? Masz taki level jaki masz, a każdy job musisz expować od levelu 1.
Pejson pisze:Jeżeli zaczynam tą klasę od nowa to co mi zostaje po White lvl5?
Masz WHM 5 i tyle. W MogHouse możesz zmienić main job i support job na cokolwiek, choćby war, a whm 5 i tak będziesz miał.
Pejson pisze:4. Subclassa ma 50% lvl postaci. Mam Hume Warrior lvl 75. Biorę subclass White, którego nie trenowałem. Jestem 75/1 czy 75/37?
I znów pomyśl logicznie >>
Zacznijmy od tego, ze War/whm to do solowania i to nie często dalej jak do levelu 10.

Wracając do pytania.
Masz whm 5 i bierzesz sobie ten job dla WAR75. Masz wtedy (LOL) WAR 75 / WHM 5.

Eh, w szkołach zamiast religii, mogliby wprowadzić logikę. Bardziej przydatne. :roll:
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Pierwsza postać kosztuje 12,95 ($ lub E) a każda kolejna jak się nie mylę 0,95 (albo 1 $ lub E, ale nie będę się kłócił o kilka centów). Wszystko co potrzebne do stworzenia postaci jest opisane w instrukcji dołączonej do gry łatwo i wyraziście za pomocą obrazków.

Levele jakie zrobiłeś w grze nie przepadają. Tyle, że w przeciwieństwie do np. WoW, w FFXI możesz robić kilka (naście) jobów na jednym koncie. Jak Ci się sprzęt zmieści na jednej postaci to nie będziesz musiał zakładać dodatkowej jako muła (ang. mule). Jak zrobisz WHM 5 i zamienisz w domku (Mog House) na BLM to będziesz miał BLM 1, gdyż BLMa nigdy nie używałeś, więc z jakiej racji masz mieć na nim levele.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Pejson

Post autor: Pejson »

Dzięki za wszystko, wszystko już rozumiem. Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Jak mam grę i 3 dodatki to mogę grać czy muszę dokupić WoTG?
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Możesz na spokojnie grać. WoTG i tak Ci się nie przyda przez spory czas jeszcze.

Z dodatkami to jest tak, że zawierają one pewne zony. Jeżeli jakiegoś nie masz to po prostu nie wejdziesz w niektóre miejsca.

[ Dodano: Sob 15 Mar, 2008 11:57 ]
Adminka zamkneła temat Trial to zrobię dopisek tutaj, gdyż szlag mnie trafił jak przeczytałem post osoby generalnie gówno wiedzącej o ffxi... 15 dni triala starczy na zrobienie 60 Lv (od zera!!!)? Chyba tylko gimp postaci bez suba. A w tym wypadku tylko GSi wezmą do party. Jak grałeś w WoW to nie pisz o FFXI, gdyż nie gry mają ze sobą wspólną jedną rzecz... gatunek mmorpg.

Więcej hakerskich ataków? Jeżeli nawet są, to odkąd gram w FFXI (a trwa to już baaardzo długo) to tylko raz spotkałem się z oficjlanym komunikatem od SE, że nastąpił atak DoS i będzie maintance. Także pod tym względem SE robi świetną robotę.

Jeżeli ktoś kupuje grę, za którą się płaci, gdyż koleś mu powiedział, że jest fajna, to jest dla mnie skończonym idiotą. Co wy jesteście bracia pedały? Znacie swoje gusta od podszewki? Grałem w kilka innych FF (i parę innych rpg) i dlatego wiedziałem, że FFXI przyciągnie mnie klimatem (FFXI jest to pierwsze i jedyne moje mmo). A nie dlatego, że mi ktoś powiedział, że jest fajna. I teraz najlepsze: o istnieniu FFXI powiedział mi mój przyjaciel, z którym łupałem namiętnie FF7 i FF9. Tyle, że on nigdy FFXI nie kupił. Czyli mówiąc wprost kupiłem tę grę teoretycznie w ciemno. A w praktyce jak już pisałem... byłem pewny, że przyciągnie mnie klimatem.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
I am Vincent
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pn 30 maja, 2005 18:27
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: I am Vincent »

Hej, ja mam takie pytanko dotyczące FFXI, chodzi o to, że załóżmy kupuję to:

http://www.allegro.pl/item357574622_fin ... tion_folia].html ,

to czy w tym mam już pierwszą postać, czy potym jak zapłacę 140zł to jeszcze będę musiał zapłacić za pierwszą postać?
Basista szuka kapeli, może to właśnie Buźka będzie ze mną grał!!!
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Za abonament dostajesz pierwszą postać. Za następne musisz już dopłacać.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Abonament = 12 >z hakiem< dolarów/euro za postać numer 1. Pobiera Ci 1 dolara/euro na wstępie z konta, żeby sprawdzić, czy masz czym płacić. Bardziej się opłaca płacić w dolarze, zważywszy na obecny kurs. Wtedy musisz zamówić wersję amerykańską, gdyż w wersji europejskiej zniesiono możliwość wyboru pomiędzy tymi dwoma walutami. Każda kolejna postać to 1 dolar/euro.
Awatar użytkownika
I am Vincent
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pn 30 maja, 2005 18:27
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: I am Vincent »

Trudno załatwić teraz tą grę a edycja deluxe jest kusząca...

USA 1 USD 2.2203
EUGiW 1 EUR 3.4385
(dane z 06.05.08)

choć z drugiej strony różnica jest znaczna...:(

Mam jeszcze jedno pytanie, czy jeżeli będę chciał przestać grać w Finala na jakiś czas, to mogę jakoś zahibernować swoją postać, żeby za nią nie płacić, ale żeby była dostępna jak znowu będę chciał sobie pograć, czy żeby przestać płacić będę musiał usunąć postać?
Basista szuka kapeli, może to właśnie Buźka będzie ze mną grał!!!
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Nie, nie musisz kasować postaci, żeby przestać płacić. Ja robię tak już od dłuższego czasu. Moje Content ID (postać) jest "zamrożone". Jak tylko zachce mi się grać, klikam re-activate, płacę za miesiąc grania i wszystko. Lepiej jednak podjąć decyzje o de-aktywacji wcześniej, bo może ci kasę pobrać zanim zdążysz zamrozić postać.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Najlepiej zawieszać Content-ID przed 1wszym. Ostatnie dni miesiąca są najlepsze. Wtedy wykorzystujesz miesiąc, za który zapłaciłeś na maksa, ale nie bulisz za kolejny.
Tylko ja nie rozumiem po co kupować FFXI, jeśli już myśli się o zawieszaniu gry :/ No, ale z drugiej strony, kto pyta nie błądzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”