Final Fantasy XI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tenrag
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 lip, 2008 21:13

Post autor: Tenrag »

Dzienki.
Czyli jest tylko amerykańska?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Haichi pisze:3) Nie
Jak nie, jak tak. Jeśli kupisz grę w Europie, będziesz płacił w euro. Możesz kupić takze wersje US i będziesz płacił w dolarach.
Tenrag pisze:Dzienki.
DziĘki, jak już. Polski to łatwy język, wbrew pozorom.
Tenrag pisze:Czyli jest tylko amerykańska?
Jak wyżej.
Awatar użytkownika
Tenrag
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 lip, 2008 21:13

Post autor: Tenrag »

A wie ktoś gdzie można kupić
wersję amerykańską, bo nie znalazłem
nigdzie informacji?
Wszędzie piszą tylko że se można zamówić,
ale czy US czy EU to jóż nie.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Tenrag pisze:A wie ktoś gdzie można kupić wersję amerykańską, bo nie znalazłem
nigdzie informacji?
Pewnie w internetowym sklepie amerykańskim? :roll:

Poza tym, Euro tanieje, więc wielkiej różnicy nie będzie w płatności.
Wersja europejska
Wystarczy pokopać
Awatar użytkownika
Tenrag
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 lip, 2008 21:13

Post autor: Tenrag »

Może i tanieje ale według aktualnego kursu
w dolarach płaciłbym ok.30zł a w euro ok.48zł. mieszięcznie
wielka różnica to nie jest ale po roku zaoszczędziłbym
180-240zł a to jóż coś.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Go Go Yubari pisze:Jak nie, jak tak. Jeśli kupisz grę w Europie, będziesz płacił w euro. Możesz kupić takze wersje US i będziesz płacił w dolarach.
Zrozumiałem, że chodziło mu o to czy istnieje wersja która pozwala mu na wybór waluty ... nie doczytałem >>'.
100licad
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 13:39

Post autor: 100licad »

Witam jako nowy gracz ff online zacząłem ostatnio grę na ramuhu i zasadniczo jako ze o party trudno grałem sam i osiągnąłem 17 level tylko ze dobiegniecie z bastoku do miejsca gdzie leci exp zajmuje ok dziesięć minut. Czy można jakos to przyspieszyć. Po drugie czy opłaca się aktywować dodatki na początku czy są one przeznaczone dla wyzszych leveli. Może nie opłaca się już grać na ramuhu tylko na innym serverze
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

100licad pisze:Witam jako nowy gracz ff online
Dostajesz pierwsze i ostatnie ostrzeżenie, dotyczące braku interpunkcji w Twojej wypowiedzi.
100licad pisze:zacząłem ostatnio grę na ramuhu
Z 98% innych Polaków. Nie wiem, czy winieneś się cieszyć lol.
100licad pisze:zasadniczo jako ze o party trudno
Jakas bzdura. Teraz, gdy jest level sync, party bardzo łatwo znaleźć praktycznie każdym jobem (no może thf i bst nie)...
100licad pisze:osiągnąłem 17 level tylko ze dobiegniecie z bastoku do miejsca gdzie leci exp zajmuje ok dziesięć minut.
To zrób outpost teleportowanie. Gadasz z Galką od signetu (przy bramie). Zanosisz co Ci da, do danego Outpost. Potem możesz się teleportowac z tego miejsca do miasta i odwrotnie. Teleportuje facet na przeciwko wind w Metalworks.
Aby móc gdzies zanieść informacje, musi ten rejon być pod władaniem Bastok. Obecnie Valkurm jest chyba Windurst, więc nie możesz tam zanieść. South Gustaberg jest zawsze nasze, wiec wybierz to.
100licad pisze:Po drugie czy opłaca się aktywować dodatki na początku
Jak je masz, to aktywuj.
100licad pisze:czy są one przeznaczone dla wyzszych leveli.
Aht Urhgan jest +/- od 50 levelu. CoP i ZM pewnie masz od razu z FFXI (trzeba mieć). WotG też sie przydaje, zwłaszcza, ze dnc i sch to łatwe questy. Nie to, co blu, cor i pup z ToAU.
100licad pisze:Może nie opłaca się już grać na ramuhu tylko na innym serverze
Jedyna różnica jest taka, że na Ramuhu siedzi większość polaków. Tyle różnic między Ramuhem, a innymi serwerami.
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Go Go Yubari pisze:zacząłem ostatnio grę na ramuhu

Z 98% innych Polaków. Nie wiem, czy winieneś się cieszyć lol.
błąd, bo polaków na innych serwerach jest dużo więcej niż np. napisane na mmorpg.pl :P
100licad pisze: Po drugie czy opłaca się aktywować dodatki na początku czy są one przeznaczone dla wyzszych leveli.
Dla wyższych, chociaż można być w dobrym pt, około 15lvl w kor-cośtam tunel obok bastok, ale ta lokacja wymaga zarejestrowania Rise of the Zilart.
Może nie opłaca się już grać na ramuhu tylko na innym serverze
Jak ramuh Ci nie przypasuje to możesz do mnie, na diabolosa wpaść
Black Mage
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

vacek pisze:błąd, bo polaków na innych serwerach jest dużo więcej niż np. napisane na mmorpg.pl
Łącznie może i tak, ale mi chodziło o ilość polaków na 1 serwer. Zresztą, gdyby inni raczyli się chociaż do listy dopisać, byłaby jaśniejsza sytuacja.
vacek pisze:kor-cośtam
Korroloka Tunnel.
vacek pisze:ta lokacja wymaga zarejestrowania Rise of the Zilart.
Jesli kupił grę normalnie (w pudełku) to musi mieć CoP i RotZ. Już 3 lata temu była dostępna głównie ta wersja. Teraz jest fajnie, bo są z CoP, RotZ (pisałam ZM z przyzwyczajenia lol), ToAU i WotG.
vacek pisze:Jak ramuh Ci nie przypasuje to możesz do mnie, na diabolosa wpaść
To może rozreklamuj siebie i kolegów lepiej.
100licad
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 13:39

Post autor: 100licad »

Dzieki za szybka odpowiedz. Niestety mój wybór to THF, więc może dlatego mam problem z party. Gadalem z typem od sygnetu, ale nic mi nie dał. Może to kwestia braku dodatku lub niski rank (2). W każdym razie aktywuje jutro te dodatki (choc nic nie zrozumialem z tego co mi dadza) i może teleport będzie działał, a jak do outpostu to nawet jest w north g.

GGY: Racja. Pomyliło mi się.
Ostatnio zmieniony pt 07 lis, 2008 18:43 przez 100licad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

100licad pisze:Gadalem z typem od sygnetu, ale nic mi nie dał. Może to kwestia braku dodatku lub niski rank (2).
Zdaje mi sie ze Outpost warp do valkurm nie jest dostepny przed levelem 20 <choc moge sie mylic > Nawet jesli mozna zrobic supply quest to i tak nie da rady sie teleportować. Tak mi przynajmniej świta, bo pamiętam że się kiedyś naciełam

Jest inny sposób, Idziesz do Selbiny, podchodzisz do niebieskiego kryształa i ustawiasz tam sobie Home Point. I wtedy gdy jestes np w Bastok, zmieniesz job na jakis lvl1, idziesz do gustaberg, dajesz się zabić i klikasz 'return to home point'. Na miejscu gadasz z Nomand Moogle i zmieniasz job na właściwy :] Szybko i sprawnie. <ofc mozna też zrobić w drugą stronę, tylko wtedy ustawiasz Home Point w Bastok, i giniesz w Valkurm>
100licad pisze:Niestety mój wybór to THF, więc może dlatego mam problem z party.
Jeden z powodów <z wielu>, dla których porzuciłam THF. Jeśli nie masz sub joba Ninja to marny twój los. Polecam jednak zmienić joba, bo sie jeszcze zniechęcisz >:3
100licad pisze:W każdym razie aktywuje jutro te dodatki (choc nic nie zrozumialem z tego co mi dadza)
Po prostu dostęp do nowych lokacji, jobów i questów. Rise of Zilart w zasadzie niezbędne, reszta jak chcesz.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Jezeli je juz posiadasz to nie ma zadnych przeciwwskazan zeby je aktywowac, wiecej za gre sie nie placi :]

Btw. Teleport do Valkurm jest teraz od lv10, ale z tego co pamietam nie trzeba spelniac levelowych wymagac zeby wziasc supply? Ale moge sie mylic.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
100licad
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 13:39

Post autor: 100licad »

Już mogę się teleportować do North G, tylko nie można do dunes chyba ze względu na dominację innej nacji. Mam pytanie dotyczące subjoba (mam już questa zrobionego). Jak rozumiem musze teraz wybrac innego joba i go rozwijac jako main aby potem go dac jako sub (bo mam wszystko poza thf na 1). Jeśli tak to czy można zmienić suba - docelowo chcialbym chyba ninja ale to dopiero później będzie możliwe (chyba po 30lvl) ale może na razie bym zrobił cokolwiek. Co do thf to podoba mi się i nie chce zmieniac. W każdym razie dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

tak musisz rozwijać go jako main, z tym, że rozwijasz go do połowy twojego normalnego maina, czyli jeżeli chcesz mieć thf na 75 to wystarczy, że będziesz miał sub na 37. Subów możesz mieć ile chcesz, dla thf najpopularniejszy jest nin, ale nie boli też mieć inne np. war czy rng.
Black Mage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”