Final Fantasy XI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

enjoythesilence

Post autor: enjoythesilence »

Hmm :) Jesli ktos mnie spotka na serwerze ( Ramuh ) , to zagadajcie ;) Milo by bylo ^^
Chubisubi - obecnie BLM14/WHM7 :)
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Go Go Yubari pisze:Pamiętaj, ze jeśli ściągasz ze Stanów (a się opłaca, bo obecnie nie mozna wybrać waluty płatności, a jak wiadomo w dolarach się bardziej opłaca niż w euro), to dodatki też ze stanów. Choć teraz chyba wystarczy zapłacić za dodatek i ściągnąć jak zwykłe aktualki...dunno. Tak czy siak w zimie pojawia się kolejny dodatek.
Niestety nawet o tym nie pomyślałem i zamówiłem wersję 2007 Edition, ale z europejskiego sklepu (więc siłą rzeczy gra będzie europejska x3). Zresztą już trudno. Ja i tak kalkuluję w euro więc sama gra wyniesie mnie ok 13 euro bodajże beż żadnych dodatkowych opcji typu tetra master etc.) ... płacąc dolarami wyszłoby to ok. 9 euro ... różnica jest ale chyba z tej pozycji w jakiej się znajduje innego wyjścia nie mam (głupek głupek GŁUPEK ><"!)

BTW, tak teraz już tak chyba można bo na oficjalnej jest coś, że ściągasz dodatek i płacisz tylko za jakiś kod. Tak mi się wydaje xD
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Nie wiem. Ja samą grę kupowałam 2 lata temu w Empiku lol, a dodatek ToAU w Ultimie. Teraz chyba będzie tak, że płacisz i zsysasz. Nie wiem, przekonamy się w praktyce za kilka miesięcy. Radzę zajrzeć na forum http://www.mmorpg.pl do FFXI. Tam można się sporo dowiedzieć od ludzi, którzy wiedzą na bieżąco co i jak.
Współczuje płacenia w euro. Nie licz na 13 Euro. Jak będziesz miał wyższy level, będziesz potrzebował kolejnych postaci do trzymania sprzętu. ;) 1 euro więcej...porażka, ale sam zobaczysz, że niezbędna.

Chubi. Odezwij się na wyżej podanym forum i zobacz kto rozdaje perły do POLISH ONRY ls'a. Lub poproś..w ODPOWIEDNIM temacie o perłę. Ktos się z Toba umówi i da.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Go Go Yubari pisze: Współczuje płacenia w euro. Nie licz na 13 Euro. Jak będziesz miał wyższy level, będziesz potrzebował kolejnych postaci do trzymania sprzętu. ;) 1 euro więcej...porażka, ale sam zobaczysz, że niezbędna.
Nie no ja nie narzekam xD ... na final fantasy xi mogę maksymalnie wydać miesięcznie 20 euro ... myślę że wystarczy ;)
Awatar użytkownika
Mastek
Kupo!
Kupo!
Posty: 143
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003 10:50
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Mastek »

witam

widze ze temat obszerny :D dlatego moze w kilku zdaniach ktos mi pomoze odpowiedziec na te oto pytana ? :P bo moze zdecyduje sie pograc w final fantasy XI

1. ile bedzie mie kosztwac ta zabawa gra + oplaty
2. czy jezeli zaloze sobie 2 postacie (1 moja , 2 brata) bedzie mozna grac jednoczesnie
3. juz tyle dodatkow wiec co ja mam kupic :P gre + wszystko czy jak? ostatnia wersje tylko
4. gral moze ktos w linejdza 2? i moze mi powiedziec czy duzo lepszy jest ten final?

pozdro :P


edit :P

przeczytalem "Dobry start" juz wiem duzo wiecej :P
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Ja grałem w Lineage 2 i ... jak na moje oko Final Fantasy XI wydaje się dużo lepszą grą. Co prawda nie było mi dane grać w L2 na płatnym serwerze (z czego nie jestem dumny), ale mimo to sama gra naprawdę po jakimś czasie ssie . Grafika jest chyba lepsza (chociaż też nie do końca) ale poza tym nie ma tam nic czego Final Fantasy by zaoferować nie mogło. Poza tym, GoGo już wspominała gdzieś, że w Final Fantasy XI niektórzy ludzie grają już po 3-4 lata ... wniosek nasuwa się sam (chyba Oo").
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Mastek pisze:1. ile bedzie mie kosztwac ta zabawa gra + oplaty
Zależy. Jeżeli kupisz wersję europejską, będziesz musiał płacić w euro. Bardziej się opłaca sprowadzić grę ze Stanów. Sprowadzenie kosztuje, ale 12 dolarów miesięcznie bardziej się opłaca niż 12 euro.
Będziesz płacił 12 $/euro na początku każdego miesiąca i po 1 dolarze/euro za każdą kolejna postać (co jest nieuniknione, bo będziesz miał więcej sprzętu niż zdołasz pomieścić).
Ja za postać główną i 3 dodatkowe płace średnio 48 zł miesięcznie, ale płacę w dolarach (kupiłam grę w Empiku 2 lata temu, kiedy nie było możliwości płacenia w euro).
Mastek pisze:przeczytalem "Dobry start" juz wiem duzo wiecej
Miło, ze komus się przydało...
Mastek pisze:2. czy jezeli zaloze sobie 2 postacie (1 moja , 2 brata) bedzie mozna grac jednoczesnie
Nie.
Mastek pisze:3. juz tyle dodatkow wiec co ja mam kupic :P gre + wszystko czy jak? ostatnia wersje tylko
Najlepiej - Ten zestaw. Niekoniecznie na Allegro...

W zimie wychodzi kolejny dodatek. Jesli sprowadzisz grę ze Stanów, dodatek tez będzie musiał być US. Na szczęście SE wprowadza możliwość zapłacenia za dodatek jak za abonament => płacisz kartą i ściągasz pliki jak update. Nie wiem jak to wyjdzie w praniu.

Z tego co słyszałam od rożnych ludzi L2 jest ładniejsze graficznie...i nic poza tym. Trzeba się liczyć z tym, że na obecną ere next genów, FFXI grą piękną nie jest. Chociaż ja gram 2 lata i pokochałam te pikseliozy niekiedy XD

Haichi, a Tobie się radzę zastanowić nad profesją i dostosować rasę. Niby wszystkim da sie wszystko robić, ale jak się zaczyna, lepiej mieć do przodu, a niektórym rasom na solo lvl.1 jest łatwiej magią czy toporem, innym mniej ;)
Awatar użytkownika
Mastek
Kupo!
Kupo!
Posty: 143
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003 10:50
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Mastek »

dzieki za szybka odpowiedz

a jak wyglada sprawa clanow, pvp, mass pvp?



ps. ja gram w l2 juz 2 lata i mi sie nie nudzi ale to w sumie sprawa ludzi, clanu, wojen itd ale to nie jest forum o l2 :P


wiec naprawde mnie interesuje jak wyglada pvp w finalu?
pare sekund i po walce czy jak, troche trzeba sie na meczycc?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Mastek pisze:a jak wyglada sprawa clanow, pvp, mass pvp?
Są linkshelle - perły - cos a'la gildie. Znaczy czat lol.
Nie ma jako takiego pvp w FFXI, co wielu osobom przeszkadza.
http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=26025&start=0
-> "PvP tylko na specjalnych obszarach do tego przenaczonych z customowym level capem (czyli powiedzmy jak jest cap 60 to wszyscy powyżej zostaną "obcięci" na czas versusa do tego levelu). PvP występuje w postaci czegoś na kształt capture the flag w dwóch wariacjach. "
Awatar użytkownika
Mastek
Kupo!
Kupo!
Posty: 143
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003 10:50
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Mastek »

Go Go Yubari pisze:Najlepiej - Ten zestaw. Niekoniecznie na Allegro...
kupilem ... hmmmm mam nadzieje ze to byla dobra decyzja :P


ps. rozumiem ze w tej wersji bede placic w dolarach (taniej) ? bo tam lepek pisze ze moge tak i tak :P
http://www.allegro.pl/item224653152_fin ... u_usa.html
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Go Go Yubari pisze: Haichi, a Tobie się radzę zastanowić nad profesją i dostosować rasę. Niby wszystkim da sie wszystko robić, ale jak się zaczyna, lepiej mieć do przodu, a niektórym rasom na solo lvl.1 jest łatwiej magią czy toporem, innym mniej ;)
Wydaje mi się tylko, czy pamiętasz moje niezdecydowanie co do klasy i rasy postaci xD ?

Moje Final Fantasy XI dzisiaj przyszło ... będę płacił w Euro - nie szkodzi, przeżyję to jakoś. Gorzej wygląda fakt, że wciąż nie wiem czy zaczynać grę czy się trochę wstrzymać ... sam nie wiem. Głupio mi trochę teraz, że kupiłem właśnie w tym momencie ale co tam :roll: stało się, a nie będę tego odsyłał do sklepu.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Mastek pisze:bo tam lepek pisze ze moge tak i tak
Nie mam pojęcia. Nie mam tej wersji. ToAU wyszedł z rok po tym, jak kupiłam swojego FF11.
Haichi pisze:Wydaje mi się tylko, czy pamiętasz moje niezdecydowanie co do klasy i rasy postaci xD ?
Nie pamiętam. Od 2óch miesięcy tu nie zaglądałam i pamięć mi się wykasowała.

Kupiłeś, zacznij grać. Jak zdrowo-rozsądkowo do tej gry podejdziesz, to się nie uzależnisz ;)

Byle nie hume. Hume jest do wszystkiego i do niczego. Zawsze się od niego znajdzie lepszy mag czy melee. Ja mam np. 2 postacie. 1 na maga i jedna do mordobicia. Wole zdecydowanie taka opcję niz 1 hume >>'
Awatar użytkownika
Mastek
Kupo!
Kupo!
Posty: 143
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003 10:50
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Mastek »

ja juz wiem wybiore ELVAAN i robie jakiegos woja :D
maga mam na L2 i tez zamiata (71lv) :D


niemoge sie doczekac az przyjdzie gra i spotkania w wirtualnym swiecie :D
Haichi robimy clan :P??
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Go Go Yubari pisze:
Haichi pisze:Wydaje mi się tylko, czy pamiętasz moje niezdecydowanie co do klasy i rasy postaci xD ?
Nie pamiętam. Od 2óch miesięcy tu nie zaglądałam i pamięć mi się wykasowała.

Kupiłeś, zacznij grać. Jak zdrowo-rozsądkowo do tej gry podejdziesz, to się nie uzależnisz ;)

Byle nie hume. Hume jest do wszystkiego i do niczego. Zawsze się od niego znajdzie lepszy mag czy melee. Ja mam np. 2 postacie. 1 na maga i jedna do mordobicia. Wole zdecydowanie taka opcję niz 1 hume >>'
XD a ja właśnie miałem hume wybrać x3 ... dobra to może też elvanna wybiorę ... na początek >.>" ...
Haichi robimy clan :P ??
Może jak dojdę do jakiejś wprawy xD ... narazie to ja nawet nie wiem jak w to grać ^^" ... dobra idę się rejestrować >O<"!
Awatar użytkownika
Mastek
Kupo!
Kupo!
Posty: 143
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003 10:50
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Mastek »

Haichi pisze:Cytat:
Haichi robimy clan ??



Może jak dojdę do jakiejś wprawy xD ... narazie to ja nawet nie wiem jak w to grać ^^" ... dobra idę się rejestrować >O<"!
hehe zanim ja zaczne to juz pewnie bedziesz wymiaatac:P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”