Final Fantasy XI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Raczej migracje w stronę Ramuha nie będą możliwe. Jest to stary serwer, z wieloma graczami 70+ (sporo osób ma 2+ joby na 70+) i jak juz to będą migracje z Ramuha. Mogracje się robi na nowe serwery, które mają mało graczy.

Jakbyś dokładniej sprawdził linka co podałem to byś zobaczył, że na Ramuhu jest nas coś około 50 aktywnych osób.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Co do myszki. Nie jest aż tak łatwo, ale lepsze to niż strzałki. Co do pada się nie wypowiem, bo mi klawiatura weszła w krew. Hades - hmm... no, thanks.
JanoHan

Post autor: JanoHan »

witajcie... jestem poczatkujacym na FF XI. Szwagier wprowadzil mine na Ramuha i jak narazie mam RDM na 5lvlu i kończe 2 misje. Szczerze mowiac nie wiem co i jak dalej.. wiem tylko podstawowe rzeczy takie jak: zmiana klasy na 8 lvlu i sub od 30.. chyba. Moze macie jakies stronki z opicem klas i podklas, z informacjami jak sie synteze robi i z czego, ogolnie z tematyką finala 11.. moze sa jakies inne fora niż Krypta? Pozdrawiam i prosze o pomoc :)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

JanoHan pisze:zmiana klasy na 8 lvlu
że co?
JanoHan pisze:sub od 30
omg. tak to jest jak noob uczy nooba. Może nie jestem wiele lepsza, ale...
Zmiana klasy? Podstawową profesję możesz zmienić na inną, dowolną PODSTAWOWĄ profesje na każdym levelu. Quest na suba jest na levelu. 18. Od 30 można robić questy na uber profesje.
JanoHan pisze:Moze macie jakies stronki z opicem klas i podklas, z informacjami jak sie synteze robi i z czego, ogolnie z tematyką finala 11..
Napisze to wprost. Ty leniu patentowany. Nie chce się przejrzeć nawet kilku ostatnich stron, co? Nawet wpisać w Google odpowiednich słów: Final Fantasy XI się nie chce, co? Żesz kurcze, a potem jeszcze takiemu pomagaj.
Chcesz forum? Masz:
http://www.mmorpg.pl/viewforum.php?f=43 ... 1c0eb65691
Oto dom graczy FFXI, a zwłaszcza tych z Ramuha. Bo zapewne nie wiesz, że 90% polaków gra właśnie na Ramuhu? -_-
Tam juz oni się Tobą zajmą.
I rada na przyszłość: Najpierw sprawdź czy czegos nie napisano, zanim zadasz to samo pytanie co setki osób przed Tobą.

Wkurzyłam się. O.

[ Dodano: Sob 10 Cze, 2006 15:42 ]
ps: Rank 2 narazie Ci się na nic nie przyda. Ponoć im większy Rank, tym wiecej się płaci za ustawienie home pointu. Rank 2 przydatne jest do zrobienia Rank 3, a za to nie weźmiesz się /raczej/ szybciej jak na 30 levelu.
JanoHan

Post autor: JanoHan »

dzieki :) choc nie trza bylo tak naskakiwać ;) zdażyłem juz znaleść kilka źródeł wiedzy, odpowiedź na forum była desperackim aktem troszke ;) teraz już wiem troszke więcej :) nie powiem coś też dzieki Tobie :)

wybacz mi moje lenistwo ;) :oops:
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Za ustawienie Home Pointu się nie płaci...

I wyższy Rank tym teoretycznie lepsze przedmioty do otrzymania za Conquest Points. Tyle, że w tym momencie ważne jest które miejsce zajmuje nasza nacja. Jak 1 to wiadomo, że tych itemków będzie więcej niż jaky było to miejsce 3.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Krzysiek2099 pisze:Za ustawienie Home Pointu się nie płaci...
Nie? A czym jest te 200 czy 400 G za home point? np. na Valkurm obecnie dominuje Windurst, a Ty jestes z Bastok. Bulisz u taru za ustawienie. I z tego co mi wiadomo - im wiekszy rank, tym więcej bulisz.
Adam First

Post autor: Adam First »

ach, tak, czyli juz wszystko jasne - gdy home point jest na terenie Twojego 'hrabstwa' - nie placisz. jesli dominuje inna mafia - placisz. o!



akurat u nas (serw Fairy) na Valkurm dominuje Bastok, wiec nic nie idzie tam uiszczac. a wiem. bo juz lv 10 jestem i razno toporzyskiem wywijam, w party z gangiem Tarutaru. biegaja dookola wielkiego Golki czaruja i sie smieja. jest milo, pozytywnie.
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Nemesis pisze:
Krzysiek2099 pisze:Za ustawienie Home Pointu się nie płaci...
Nie? A czym jest te 200 czy 400 G za home point? np. na Valkurm obecnie dominuje Windurst, a Ty jestes z Bastok. Bulisz u taru za ustawienie. I z tego co mi wiadomo - im wiekszy rank, tym więcej bulisz.
Ok. Proszę Cię już się tu więcej nie wypowiadaj, gdyż jak mącisz w tak prostej sprawie to co dopiero będzie jak przejdziemy do trudniejszych. Ja mam dopiero 50 level jednym jobem, więc moja wiedza też jest ograniczona.

Napiszę dużymi by to było widoczne:

Za Home Point się nie płaci!

To o czym piszesz to Outpost!

Co do outpostów to szczerze mówiąc niewiem jak tam jest z cenami. Zazwyczaj albo płacę 200 albo 800 (wiem, że to zależy od tego do kogo należy dany Region) a mam Rank 5. A z outpostów zacząłem ogólnie korzystać jak miałem Rank 5, więc niewiem jakie były ceny wcześniej i jakoś mi to rybka szczerze mówiąc.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Krzysiek2099 pisze:Za Home Point się nie płaci!

To o czym piszesz to Outpost!
Jezu krzysiek, ale jest tekst "Pay 200 G"? Jest. Jest "Set Your Home point?" Jest. Więc czego ty chcesz. Zwał jak zwał. Home poitn to najprostsze wytłumaczenie o co chodzi, teraz im wytłumacz co to outpost.

[ Dodano: Pon 12 Cze, 2006 10:58 ]
Krzysiek2099 pisze:A z outpostów zacząłem ogólnie korzystać jak miałem Rank 5, więc niewiem jakie były ceny wcześniej i jakoś mi to rybka szczerze mówiąc.
No widzisz. Ja słyszałam od Rank 5+, ze czasem nawet płacą 1k z hakiem za ustawienie homepoint. A nawet więcej k. Więc jak widzisz, dla nowych raczej to ma różnicę. Choć Rank 2 i tak robi większość do 10 levelu...
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Te są czasem płatne. Zwracam honor. Ale kto ustawia Home Pointy w terenie. A zwłaszcza na Valkurm, gdzie w rejonie levelu 14-16 zmienia się sprzęt (chyba, że się lubi noobić/ gimpić). I wtedy co... z bucika do miasta. Albo jak mamy full plecak... to samo. Ja tam ustawiłem HP w terenie 3 razy: 2 razy na Valkurm jak zaczynałem grę (Warriorem, musiałem dawać potem z buta do Bastok i spowrotem) i trzeci raz w Yuhtunga Jungle jak robiłem THFa. Miałem wtedy cały sprzęt na 30 level w MH a w Kazham jest Nomad Moogle. I ogólnie patrząc to wszystkie te HP były zbędne. Znam tylko jeden logiczny powód do ich używania - wędrówka solo do Jeuno na niskim levelu. Ale zazwyczaj można kogoś poprosić o eskortę. Także możliwe, że tu się buli więcej wraz z levelem ale nie widzę większego sensu to robić.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Krzysiek2099 pisze:Ale kto ustawia Home Pointy w terenie. A zwłaszcza na Valkurm, gdzie w rejonie levelu 14-16 zmienia się sprzęt (chyba, że się lubi noobić/ gimpić)
Lub, gdy się weźmie ze sobą stuff na dalesze levele :roll: Mi się tak zdarzało. I wtedy ustawiałam hp skoro miałam tam trochę czasu spedzić. No i wiele zalezy od profesji, a raczej - jak często umiera ;)
Krzysiek2099 pisze:Także możliwe, że tu się buli więcej wraz z levelem ale nie widzę większego sensu to robić.
Wiesz, ale taki beastmaster to często ginie i mu sie raczej nie oplaca za każdym razem z miasta dymać ;) Znam ludzi, którzy praktycznie cały czas mają Home point w Jeuno ^^'
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Nemesis pisze:A oto pewna bzdura, którą znalazłam.
"Warrior jest podstawową klasą tzn. Tank, czyli jest jak tarcza chroniąc przyjaciół. Jest zdolny używać wszystkie rodzaje broni i zbroi. Żołnierz jest na każdej bitwie, bo to na niego ma koncentrować się atak. "
Sprostowanie:
a) Warrior nie zawsze jest tankiem. Czasem może słuzyć provoke, gdy takowe wygaśnie main tankowi.
b) Pomine gramatyczną niepoprawność zdania kolejnego. Nie może używac każdej broni, ani zbroi.
c) I nie jest niezbedny w party.

PLD
" Mimo czarów leczących Paladin jest używany jako "Tank"."
Głównie dlatego. Cure zwiększa hate, co sprawia, ze mobek koncentruje się na pld. I o to chodzi. Jako tank może utrzymac hate właśnie poprzez leczenia samego siebie. No i ułatwia tym samym zycie whm.

"Zdolność leczenia drużyny."
LOL! PLd nie ma za wiele tego mp. Głównie tyle, ile mu potrzeba na leczenie samego siebie. Żeby potem nie było.

Znalezione na pewnej stronie. Myslę, że obalenie tych kilku informacji wam się przyda.

[ Dodano: Pon 05 Cze, 2006 22:38 ]
Aha:
o hume:
"mają bardzo dobrze zbalansowane statystyki, dzięki czemu nie posiadają słabych stron"
Mocnych w związku z tym, tez nie :lol:

"także mogą wykonywać prawie wszystkie profesje."
Prawie? Jakie prawie? Lol.

o elvaanach:
"Większość Elvaan wydaje się uniknać sfer gospodarczych, woląc surowy styl życia jak wykwalifikowany swordfighter."

Czyżbysmy zapomnieli, ze taką postacią steruje żywy człowiek, który może lubic orgietki z mithrami? :lol:

"Tarutaru są rasą wykwalifikowanych magicznych użytkowników, którzy swój dom nazywają Windurst."

Hmmm... Windurst to miasto, no i wiele taru od niego stroni :lol:

O chocobo:
"Trzeba dużych umiejętności, żeby ich dosiadać, ponieważ mają bardzo dziką naturę. "
Umm... Trzeba tylko questa zrobić :roll:

No dobra. Musiałam. End.
Tych głupot nie wymyślił autor strony tylko to są przetłumaczone i troche zmienione opisy jobów i ras napisanych przez samo SE, chociaż ostanio wywalili je z oficjalnej strony FFXI
Black Mage
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Dobra. Ale czy to przetłumaczone czy samodzielne - głupota jest i basta.
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Ależ ja jestem wściekły... :x Mam grę, wszystko poinstalowane ale karty nie mam... miałem dostać już dawno temu ale nie spodziewałem się, że to aż tak się przeciągnie. Kurier powinien przyjść do z kartą już tydzień temu nie wspominając o tym, że od swojej siedziby do mojego miasta ma zaledwie 100km. Cóż, za głupotę swoją i innych muszę teraz płacić...
Gamertag: Szalony Szkot
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”