Trial FFXI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

Czy trial pomoże w rekrutacji nowych graczy?

Tak. Dzięki trialowi na pewno wiele osób zacznie grać w FFXI.
3
14%
Nie. Trial nic nie zmieni.
2
9%
Możliwe, jednak 14 dni to mało.
13
59%
Możliwe. Moim zdaniem 14 dni to dosyć, zeby zapoznać się z mechaniką gry.
4
18%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Trial FFXI

Post autor: Go Go Yubari »

Stało się. Dostępny jest 14dniowy TRIAL FFXI. W 2 tygodnie wiele się nie zobaczy, ale trial na pewno pozwoli wam sie przekonać, że FFXI mimo upływu lat, wciąż jest wartą uwagi grą. Świadczy o tym masa osób, które grają w tą grę już 4 (i wiecej) lata.

Vana'diel czeka ^^v

http://www.fileplanet.com/191959/190000 ... e-EU-Trial
Ostatnio zmieniony sob 11 paź, 2008 13:48 przez Go Go Yubari, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Przy level sync jak ktoś dokładnie zapozna się z mechaniką gry, można zobaczyć całkiem sporo ... ale znając życie większość oleje takie strony jak wikia czy inne serwisy informacyjne na temat FFXI i pozwiedza tylko początkujące miasto(a) ...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Widać, ze 14 dni to mało, ale z drugiej strony - to nie jest darmowe mmo. SE pokazuje ci grę i pozwala poobserwować co i jak. Chcesz więcej? Kup grę. Logiczne rozumowanie. Dodajmy do tego fakt, że 1wszy miesiąc i tak jest za friko, gdy kupisz grę.
Cud, ze w ogóle Trial się pojawił. Głupio, ze tak późno. Mimo to zauważyłam, ze gra się rozruszała. Coraz więcej nowych graczy.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Jasne ... w 14 dni całej się nie rozgryzie. Ale gdyby nie było level sync, w 14 dni nie zrobiłoby się prawie nic. Poza tym widać, że SE stara się za wszelką cenę przyciągnąć nowych graczy ... ten trial to dosyć klasyczny ruch, a level sync to nic innego jak ułatwienie całej rozgrywki. Ogólnie wiadomo, że FFXI było grą dosyć trudną, szczególnie dla nowicjuszy. Teraz już tak do końca nie jest, bo wszystko zostało ułatwione ... dzięki czemu więcej ludzi chce grać. Tak mnie się wydaje.

A co do rozruchu to ja niestety nie widzę, bo musiałem przerwać grę przez całkowity brak czasu _-_".
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

No przyznam że to miła niespodzianka :> Na bank skorzystam... Mimo, że mmorpg niezbyt trawie to zawsze warto poznać coś nowego, co ma w dodatku "FF" w nazwie. Thx za info, Go.

Ciekawe, że wczoraj kumpel mnie namówił na ściągnięcie próbnej wersji WoW'a :lol: powoli zaczyna mi miejsca na dysku brakować xD
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

kwazi pisze:Thx za info, Go.
Podziękowania należą się osobom na mmorpg. Ja tylko przekazałam dalej ^^'
kwazi pisze:Ciekawe, że wczoraj kumpel mnie namówił na ściągnięcie próbnej wersji WoW'a :lol:
Oh, litosci. Odwieczna wojna WoW vs FFXI. Zupełnie inne gry. FFXI trudniejszy i ładniejszy graficznie (imo). No, ale sam posprawdzaj. W 14 dni wiele nie zobaczysz, ale uwierz, gra warta abonamentu. Ja gram 3 lata i imo to najlepszy FF XD Choć miewam kryzysy czasem XD
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Tu akurat nie chodziło o wojnę WoW vs. FFXI bo o Finalu znajomy nawet nie słyszał ;) Ot - czysty zbieg okoliczności :] Ale fakt - sam się przekonam co fajniejsze :D ... Jak już mi się wszystko uda uruchomić xD

Na razie ściągnięcie pliku to była najszybsza i najprostsza część xD W PlayOnline już się zalogowałem - teraz mi zasysa uaktualnienia do gry xD nieco to potrwa (10h remaining... na razie :lol: ). Ale już jestem nagrzany jak Arab na kurs pilotażu :D Klasyczna muzyczka Finalowska nacina z głośników i już mi się klimat udziela :3

Aha - i jeszcze jedno - interfejs PlayOnline jest świetny, klimatyczny, konsolowy a kursor w postaci kimającego Chocobo mnie rozczulił... :D
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Na początek (na trial nie musisz decydować czym chcesz grać) radziłabym jakąś silna rasę (elvaan lub galka) i war. Soluje się bardzo szybko i dość łatwo o party. Wybierz Ramuh i daj znać, jaki masz nick, to przyjdę Cię podleczyć XD
<tarutaru war jest słodki XD>
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Podobny darmowy trial był dostepny juz wczesniej. Tzw buddy pass http://www.playonline.com/ff11us/downlo ... index.html
Problem w tym, ze trzeba wyszukac kogos, kto jest w posiadaniu "ffxi:the vana diel collection", ale trial za to trwa 30 dni ;)

A ze SE wprowadzilo ten trial dla wszystkich to swietna sprawa ;) Imo 14 dni zupełnie wystarczy by zapoznac sie z grą, bo przeciez tylko o to chodzi - by się z nia zapoznać. Mnie wystarczył 1 dzień by się zakochac :} <choc wtdy był inny klimat, bo poczatkowe miasta roiły się od newbie.. teraz miasta te sa praktycznie opustoszałe. No ale moze dzieki trialowi, znowu zakwitnie w nich zycie ^^ Byłoby fnatastycznie>
Go Go Yubari pisze:radziłabym jakąś silna rasę (elvaan lub galka)
lol.. chcesz go zniechęcic juz od samego poczatku? >.<' Wszystkie rasy sobie swietnie radzą, wazne by lubiec swoja postac ^^ Ale zgodze sie z tym, by wybrac warriora na początku bo łatwiej, <whm czy jakims thf mozna sie zniechecic> Blm też jest fun^-^
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Kairi-chan pisze:lol.. chcesz go zniechęcic juz od samego poczatku? >.<'
No ok... może być taru war, ale to raczej mały fun bez suba i z hp taru...
Ok, może chce byc manthrą, sorry. Hume? Ewww. Juz lepszy elv, byle nie w subligarach.
Kairi-chan pisze:Blm też jest fun^-^
O tak. Nie ma to jak solo blm bez suba XD
Ma się zapoznac z grą, nie wiadomo czy ja kupi. W tym wypadku, lepiej niech ma silną rasę, która nie ginie zbyt szybko. W końcu ma 14 dni XD
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Go Go Yubari pisze:Hume? Ewww. Juz lepszy elv
mogłabym polemizować
Go Go Yubari pisze:może być taru war, ale to raczej mały fun
tarutaru jest zawsze fun ^o^ <a jaki excitement hehe>
Go Go Yubari pisze:byle nie w subligarach
female onry prz.
Go Go Yubari pisze:może chce byc manthrą, sorry
90%-centom mithr to nie przeszkadza ;P
Go Go Yubari pisze:Nie ma to jak solo blm bez suba XD
grałam jako blm bez suba troche i naprawde jest spoko. Fakt, ze zycie tracisz szybko ale tez zadajesz bardzo duze obrazenia. A zadawanie duzych obrażeń jest bardzo fun ^.^
Go Go Yubari pisze:lepiej niech ma silną rasę
nom nie wiem czy galka specjalnie zachęca do gry >.<'. Jakbym miala grać galka to bym rzuciła ffxi w kąt i bym poszła ciasto piec >:3
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Nie chce kłamać ani nic bo nie pamiętam w 100%, ale Buddy Pass nie był chyba do końca takim trialem, bo nadal wymagał kupienia pudełkowej wersji gry.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Pograłem nieco, podkoksowałem do 13 lv, obecnie robię Questy/Misje :3 ... i już chyba wiem o co chodziło Go Go. Faktycznie - ten MMORPG jest inny od pozostałych - o wiele trudniejszy (od konsolowego sterowania poczynając na czasochłonności zadań kończąc).

Parę razy padłem bo źle obliczyłem swoje możliwości i nie zdążyłem zwiać przed Goblinami albo żydziłem na Potiona przed wejściem do lochu. :lol: Ale, o dziwo, zamiast mnie to wk***ić (jak to dzieje się zazwyczaj) tylko mnie to zmotywowało - poświeciłem więcej czasu aby się przygotować, wrócić na miejsce i dokończyć zadanie :> Satysfakcja z tego była potworna mimo nikłej nagrody :D

Oprawa AV -> <3 Szczególnie muzyka przypadła mi do gustu - po prostu Final pełną gębą :] Grafa mnie na początku odrzuciła - ale po zmianie rozdzielczości w opcjach (nieźle zakopanych zresztą w osobnym katalogu _^_ ) wszystko wygląda schludnie, realistycznie i ... dobrze. Na razie - bez rewelacji i fajerwerków, ale nie grafa przecież najważniejsza :]

Reasumując - na razie poznaje podstawy tego świata sam - łażę, gadam z NPCami, wczuwam się w misję - i bardzo mi się w Vana'diel podoba :D Gra zrobiła może nie zrobiła na mnie piorunującego (jak FF XII) wrażenia - ale bardzo dobre, a to jak u mnie na MMORPG "5+" ;) A te 14 dni Traila przy <dość> intensywnym graniu myślę, że wystarczy podjąć decyzję czy na dłuższy czas dofinansowywać Square ;)

PS.: MOG <3 Ładniejszego w serii FF nie widziałem (słodko tymi skrzydełkami macha)
PS2.: Tarutaru też urocze szkraby :3
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Będę niebawem online, to Cie zaprowadze po kryształ do teleportacji i strefy, w której będziesz expował do 20 XD

Grafika jest jaka jest, ale jak na tak leciwego mmo, trzyma poziom imo. Szkoda, ze nie zobaczysz Wajaom Woodlands i Whitegate w te 14 dni <3
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Gokulo pisze:Buddy Pass nie był chyba do końca takim trialem, bo nadal wymagał kupienia pudełkowej wersji gry.
Gdy sie wejdzie na linka ktorego podałam to jest tam cos takiego: "Download your free FFXI", wiec chyba jednak nie trzeba kupowac gry ;) Co zresztą byłoby bezsensu bo przecież pierwszy miesiac w ffxi i tak jest darmowy
kwazi pisze:Gra zrobiła może nie zrobiła na mnie piorunującego (jak FF XII) wrażenia
imo ff12 dość podobne do ff11
kwazi pisze:MOG <3 Ładniejszego w serii FF nie widziałem (słodko tymi skrzydełkami macha)
To stworzenie jest zue, mówie ci >.< Dasz mu łóżko a on bedzie żądać jeszcze jakiegoś pierścionka bo go nie stać na kupno prezentu dla mamy >.<' A juz nie chcę wspominać o wredocie eventowych moogli <a zwłaszcza tego demona od bonanzy >.< > A na poczatku wydawał sie taki miły... Całe to MHMU to jedna wielka mafia i tyle (nie próbuj tego zrozumieć kwazi ;) )
kwazi pisze:Tarutaru też urocze szkraby :3
taruuu ~^o^~ meow <właściciele tarusiów są strasznie wykręceni zresztą.. czasem sie ich boje x.x >
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”