Final Fantasy XI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Obrazek

To przestaje być zabawne <wstaje z podłogi>. SE mnie dobija.
Kuraudo

Post autor: Kuraudo »

Witam, przepraszam za odswiezanie tematu, bycmoze umieszczam swoj post w zlym miejscu.
Planuje zakupic FFXI, wiem, ze troche pozno, ale dopiero "ucywilizowalem sie" ;) Chcialbym sie dowiedziec, czy jest jeszcze sens zakupu i gry w FFXI? WoW zmonopolizowal rynek mmo, a ciezko juz zakupic oryginalna kopie gry. Mam nadzieje, ze jej zywot wkrotce sie nie zakonczy.
Jak widze jest tu kilku graczy FF Online i chyba najbardziej orientujecie sie w temacie...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Kuraudo pisze:Witam, przepraszam za odswiezanie tematu, bycmoze umieszczam swoj post w zlym miejscu.
Po to jest ten temat, ten dział. Tylko popularny mało.
Kuraudo pisze:Chcialbym sie dowiedziec, czy jest jeszcze sens zakupu i gry w FFXI?
A dlaczego nie? DAlej ludzie grają, przybywa nowych graczy. Nie ma problemu.
Kuraudo pisze:WoW zmonopolizowal rynek mmo
F**k WoW ;) WoW zmonopolizował, bo jest łatwiejszy. Ludzie lubią łatwe gry.
Kuraudo pisze:a ciezko juz zakupic oryginalna kopie gry
FFXI? No bywają problemy.
ALE:
a) http://www.empik.com/produkt?productId= ... Fantasy_XI - można zadzwonić/napisać do Empiku i spytać sie o możliwość zamówienia.
b) http://www.interactcd.com/cgi/PrintDeta ... 2248906195
c) http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?p=548142#548142 <- pytaj tutaj. Oni mogą wiedzieć więcej.
Kuraudo

Post autor: Kuraudo »

Go Go Yubari pisze:a) http://www.empik.com/produkt?productId= ... Fantasy_XI - można zadzwonić/napisać do Empiku i spytać sie o możliwość zamówienia.
b) http://www.interactcd.com/cgi/PrintDeta ... 2248906195
c) http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?p=548142#548142 <- pytaj tutaj. Oni mogą wiedzieć więcej.
Wielkie dzieki
kamilus

Post autor: kamilus »

1. Wita Was "gorszy od obu braci Kaczyńskich" ;)
2. Tak - Loth mnie nie lubi hehe... Ona i jeszcze jeden Polak na całym serwerze. Reszta potrafi ze mną grać =]
3. Przejdźmy do sedna.

To, że większość Polaków gra na Ramuhu jest sporą zaletą. Nie jest to intuicyjny WoW gdzie wszystko sprowadza się "kliknij, zabij, weź kasę".
Startującym radzę się zapoznać z tematami:
http://mmorpg.pl/viewtopic.php?t=18958
http://mmorpg.pl/viewtopic.php?t=10011

Inaczej możecie liczyć na zbesztanie w polskim LSie :D:D
W zasadzie każdy z perełką "Provoke" (jasno zielona), "CrazyChocobo" (ciemniejsza zielona) to Polak. Raczej należy pisać o swoim przybyciu na tamtym forum, gdyż tutaj mało kto zagląda.

Nie zwracajcie uwagi na marudzenie Loth, że "psują grę, SE ssie... " itd. Ona bardzo lubi marudzić :D
Sporo ludzi się rozeszło jednak nadal można liczyć na sporą rozrywkę. Gra 2 lata przynajmniej jeszcze pożyje.

Ważna informacja to to abyście postarali się zakupić wersję amerykańską. Wówczas płatność będzie w dolarach. Wychodzi to poniżej 40zł miesięcznie. Wersja europejska płatna jest w euro i wychodzi to około 60zł miesięcznie. Najlepiej więc kupić kluczyk w www.interactcd.com , a instalkę ściągnąć z torrentów (lub poczekać na przesyłkę - jak kto woli).

Kolejna ważna informacja. Jeśli chce się być dobrym w późniejszym endgame - trzeba dobierać rasę do joba (względnie job do rasy).
Tarutaru WAR może być dobry, ale nie będzie bardzo dobry. Nie pomogą sprzęt i merity. Hume i tak będzie do tego najlepszy.
Może zrobię kiedyś skrócony spis gdy zajdzie takowa potrzeba (nadal trwa spór pomiędzy PLD: Galka vs. Elvaan :D).
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Pomijając fakt, że "Loth" tutaj nikomu nic nie mówi...
kamilus pisze:2. Tak - Loth mnie nie lubi hehe... Ona i jeszcze jeden Polak na całym serwerze. Reszta potrafi ze mną grać =]
Zejdź na Ziemię, znam masę ludzi, którzy chętnie po Tobie jeżdżą... Wzbudzasz tyle negatywnych emocji wśród polskich graczy, jak chyba żaden inny user. Grają z Tobą? No pewnie, bo maja w tym interes. Eh..złudzenia, złudzenia.
kamilus pisze:W zasadzie każdy z perełką "Provoke" (jasno zielona), "CrazyChocobo" (ciemniejsza zielona) to Polak.
Nie dość, ze tej zieleni jest masa, to jeszcze granie na Polish Only ls'ie jest imo bez sensu. Zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę ilość dram na dobę.
kamilus pisze:Nie zwracajcie uwagi na marudzenie Loth, że "psują grę, SE ssie... " itd. Ona bardzo lubi marudzić :D
kamilus pisze:Kolejna ważna informacja. Jeśli chce się być dobrym w późniejszym endgame - trzeba dobierać rasę do joba (względnie job do rasy).
Jestem tu od 3ech lat, nie musisz pouczać userów, co mają robić.
Pierdolisz jak Pudzian. Każdą rasa się da zrobić job. Nie ma znaczenia jaką masz rasę, ma znaczenie czy umiesz grać swoją profesją (+ oczywiście stuff). Nie liczy się rasa, liczą się umiejętności.
kamilus pisze:Hume i tak będzie do tego najlepszy.
Hume jest beznadziejny. Do wszystkiego, czyli do niczego. Zawsze tak pisałam i zawsze pisałam, ze imo.
kamilus pisze:Może zrobię kiedyś skrócony spis gdy zajdzie takowa potrzeba
"Może". I tak to tutaj nikogo nie obchodzi co zrobisz, kiedy i czy w ogóle.

Jeśli przyszedłeś tylko po to, żeby zgrywać wszechwidzącą wyrocznię, to mówię szczerze, daruj sobie. Sporadycznie ktoś tutaj zagląda do działu FFXI, a gdy ma pytania - odsyłam na forum mmorpg. Nie potrzeba nam Twoich "mądrości".
Ostatnio zmieniony wt 01 sty, 2008 21:54 przez Go Go Yubari, łącznie zmieniany 1 raz.
kamilus

Post autor: kamilus »

*przygryza się w język by nie wyciągać kolejnych brudów Loth*

OK. Przechodząc do sedna - nie słuchajcie Jej odnośnie gry i mechaniki, bo najzwyczajniej w świecie - wypisuje głupoty.
Chciałaby oszukać najprostszą w świecie matematykę.
Wyjaśnię to na przykładzie.
Najpierw magowie. Konkretnie BLM (bo takowym gram). Za każdy czynnik można uzyskać od 0 do 2 punktów. Z góry zaznaczam, że każda rasa może nosić dokładnie ten sam equip z wykluczeniem RSE, których się na wyższych levelach już w ogóle i nigdy nie używa (bo są cienkie).
Czynniki: podstawowe statystyki, statystyki z equipu, statystyki z meritów.
Tarutaru: 2 (statystyki) + 2 (najlepszy equip) + 2 (full merity) = 6
Hume: 1 + 2 + 2 = 5
Galka: 0 + 2 + 2 = 4

Czy ktoś zauważa skromną różnicę pomiędzy 4, a 6? Myślę, że dla każdego, zdrowo myślącego człowieka jest to jasne. Można grać i mieć wiecznie lvl50, a można szybko zakończyć etap levelowania i zacząć bawić się w endgame.

OK. Przejdźmy do przypadku WAR i RNG.
Najpierw WAR, który potrzebuje hybrydy statystyk STR+DEX+AGI - jego zadaniem jest zadawanie DMG, czyli mieszanka szybkiego bicia i nieobrywania (od tego są PLD i NIN):
Tarutaru: 0 + 2 + 2 = 4
Hume: 2 + 2 + 2 = 6
Galka: 1 + 2 + 2 = 5

No, ale nasza specjalistka pewnie sądzi, że WAR ma tankować bo nigdy nie wyszła poza noob-area... To może dla oświecenia powtórzę - tankowaniem zajmują się PLD i NIN. WAR ma bić. Tylko i wyłącznie.

RNG - tutaj bardzo podobnie jak z WAR - z tą różnicą, że większy nacisk na AGI+DEX - Hume będzie najlepszy, a Galka najsłabszy.

Także nie jest tak jak Wasza tutejsza guru pisze. Hume to nie jest jakaś rasa "do wszystkiego i niczego". Są po prostu joby, w których sprawdza się najlepiej.

DRK,NIN,PLD: Galka, względnie Elvaan (nadal trwa spór - czekamy na dowody :D)
SAM,WAR,RNG: Hume
SMN,BLM,WHM,RDM: Tarutaru
DNC,THF,NIN: Mithra
MNK,PUP: Elvaan

Zdziwi Was zapewne to, że NIN pojawia się przy dwóch rasach. Wynika to z tego, że są dwa setupy NINów w endgame. Do stricte tankowania (a tam przydaje się wysokie VIT i sporo HP) szybkich mobków i do tankowania mobków powolnych - tam zaś przyda się wysokie AGI i evasion. Są joby, które bardzo ciężko zaklasyfikować gdziekolwiek - np. DRK. Tutaj po długich (5 minut) obliczeniach stwierdzam, że jednak Galka > Hume. Galka z refreshem też powinien dać radę, a ma wyższy STR.
Jobem super uniwersalnym są zaś BST i BRD. Cieżko je przypisać do jakiejkolwiek rasy.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

hahaha.
Nie wiem czy zauważyłeś <może byłeś zbyt zajęty swoim ego>, ale tego i tak nikt nie przeczyta. Każdy kto chce wiedzieć coś konkretnego - jest odsyłany do mmorpg, albo dostaje linki do już istniejących poradników. Więc szczerze wątpię, aby ktokolwiek to przeczytał, a tym bardziej skorzystał. O ile w ogóle by zrozumiał co tutaj wymodziłeś.
Możesz się ze mną zgadzać lub nie, ale sprawy między nami, pozostaw między nami. Poradnik sux? Wiem. Nie lubimy się? Wiem. Tylko zapamiętaj, ze jesteś na moim terenie. Tutaj sobie wsadź w 4 litery "bzdury Loth". Może tylko Gok wie, co Loth oznacza. Loth vs Kamilus zostaje na mmo, a najlepiej na PW i tellu, jeśli bardzo pragniesz.
Tyle względem wyjaśniania sobie pewnych rzeczy.
Samotnik

Post autor: Samotnik »

kamilus pisze:*przygryza się w język by nie wyciągać kolejnych brudów Loth*

OK. Przechodząc do sedna - nie słuchajcie Jej odnośnie gry i mechaniki, bo najzwyczajniej w świecie - wypisuje głupoty.
Chciałaby oszukać najprostszą w świecie matematykę.
Wyjaśnię to na przykładzie.
Najpierw magowie. Konkretnie BLM (bo takowym gram). Za każdy czynnik można uzyskać od 0 do 2 punktów. Z góry zaznaczam, że każda rasa może nosić dokładnie ten sam equip z wykluczeniem RSE, których się na wyższych levelach już w ogóle i nigdy nie używa (bo są cienkie).
Czynniki: podstawowe statystyki, statystyki z equipu, statystyki z meritów.
Tarutaru: 2 (statystyki) + 2 (najlepszy equip) + 2 (full merity) = 6
Hume: 1 + 2 + 2 = 5
Galka: 0 + 2 + 2 = 4

Czy ktoś zauważa skromną różnicę pomiędzy 4, a 6? Myślę, że dla każdego, zdrowo myślącego człowieka jest to jasne. Można grać i mieć wiecznie lvl50, a można szybko zakończyć etap levelowania i zacząć bawić się w endgame.

OK. Przejdźmy do przypadku WAR i RNG.
Najpierw WAR, który potrzebuje hybrydy statystyk STR+DEX+AGI - jego zadaniem jest zadawanie DMG, czyli mieszanka szybkiego bicia i nieobrywania (od tego są PLD i NIN):
Tarutaru: 0 + 2 + 2 = 4
Hume: 2 + 2 + 2 = 6
Galka: 1 + 2 + 2 = 5

No, ale nasza specjalistka pewnie sądzi, że WAR ma tankować bo nigdy nie wyszła poza noob-area... To może dla oświecenia powtórzę - tankowaniem zajmują się PLD i NIN. WAR ma bić. Tylko i wyłącznie.

RNG - tutaj bardzo podobnie jak z WAR - z tą różnicą, że większy nacisk na AGI+DEX - Hume będzie najlepszy, a Galka najsłabszy.

Także nie jest tak jak Wasza tutejsza guru pisze. Hume to nie jest jakaś rasa "do wszystkiego i niczego". Są po prostu joby, w których sprawdza się najlepiej.

DRK,NIN,PLD: Galka, względnie Elvaan (nadal trwa spór - czekamy na dowody :D)
SAM,WAR,RNG: Hume
SMN,BLM,WHM,RDM: Tarutaru
DNC,THF,NIN: Mithra
MNK,PUP: Elvaan

Zdziwi Was zapewne to, że NIN pojawia się przy dwóch rasach. Wynika to z tego, że są dwa setupy NINów w endgame. Do stricte tankowania (a tam przydaje się wysokie VIT i sporo HP) szybkich mobków i do tankowania mobków powolnych - tam zaś przyda się wysokie AGI i evasion. Są joby, które bardzo ciężko zaklasyfikować gdziekolwiek - np. DRK. Tutaj po długich (5 minut) obliczeniach stwierdzam, że jednak Galka > Hume. Galka z refreshem też powinien dać radę, a ma wyższy STR.
Jobem super uniwersalnym są zaś BST i BRD. Cieżko je przypisać do jakiejkolwiek rasy.
Buahahahha co za bzdury. Kto opracował forme punktacji, na jakiej podstawie i przyznawał punkty? Komisja w skłdzie kamilus? Jak to opracowales z kalkulatorem teroretycznie? Co ty wiesz o jobach i ich wykorzystaniu, zależnosciach miedzy możliwosciami i rasa jak ty masz tylko taru blm 75 lol. Przyszedłeś tutaj, ponieważ na mmorpg wszyscy już żygają twoimi wywodami i byś zostal wysmiany z takimi teoriami? Chcesz tu udać mądrego przed ludzmi którzy nie maja pojecia o FFXI bo w niego nie grają? Hume lepszy WAR niż galka lol Żałosne.
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

I can belive it. Ja tu mam jeszcze konto. Ze 3 lata tu nie zaglądałem.

Co do kwesti grania z Polakami. Stwierdzenie żeby olać Ramuh bo są tam Polacy opiera się w 100% na tym, że taka osoba nie lubi się z kilkoma z nich. Chyba by mnie pogieło, że zmieniłbym serwer tylko dlatego, że nie lubię ilku osób gadających w moim języku. Jak myślicie dlaczeg Japsy są najlepsi w mmo? Gdyż m.in. porozumiewają się ze sobą w swoim języku (M.IN.) i dokładnie rozumieją co się do nich mówi i czego oczekuje. Jakbym poszedł na inny serw i miałbym nawijać po angielsku to bym gówno zdziałał. Polacy mi naprawdę dużo pomogli.

Na resztę tematów się nie wypowiadam, gdyż są to subiektywne zdania kilku nielubiących się osób i ja się mieszać nie będę. A zdań będzie tyle, ile jest osób grających.

EDIT: Ilość postów nieprzeczytanych - usuniętych: 25863. Nieźle.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Krzysiek2099 pisze:I can belive it. Ja tu mam jeszcze konto. Ze 3 lata tu nie zaglądałem.
No. Ja to pamiętam jak się fajnie żarłam z Toba o bezsensowności FFXI i płacenia. Oj teraz to życia bez FFXI nie ma XD

Z Polakami to jest tak, jak Krzych zauważył - i co jest chyba normalne wszędzie (choc polskie dramy...poezja), że jedni się lubią bardziej inni nie. Jedni potrafią zlewać tych, których nie lubią i robić swoje, a inni nie. Gdy pisałam, ze Polacy "psują mi klimat", widać tak było wtedy. Teraz jestem na polskim ls'ie 7 chyba osób i jest mi dobrze. Znaleźć sobie towarzystwo i wsio.
Krzysiek2099 pisze:EDIT: Ilość postów nieprzeczytanych - usuniętych: 25863. Nieźle.
Byłoby więcej, ale sprzątaliśmy XD

Btw, Krzychu - uaktualnij siga :>
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Niestety, polskie community to nie to co było kiedyś :cry:
Prawde mówiąc teraz to w ogóle nie wiem jak dokładnie wygląda bo się całkiem odesparowałem in-game, ale wystarczy mi czytac to co sie dzieje na forach ;/
Nie wtrącam się w wasze sprawy osobiste, natomiast Kamilus rzeczywiście twoje dane i poglądy na zależności Job-Rasa mają niewiele wspólnego z rzeczywiostością - chyba, że ktoś naprawdę jest perfekcjonistą. Wybaczcie, ale ja w życiu nie wybrałbym Galki czy Elvaana tylko dlatego, że są dobre w jakimś jobie - nie znosze jak te rasy wyglądają :570:


Ps. Tak rzadko już tutaj pisuje, że aż zapomniałem jak zajebistego avatara tutaj mam :D
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Gokulo pisze:Wybaczcie, ale ja w życiu nie wybrałbym Galki czy Elvaana tylko dlatego, że są dobre w jakimś jobie - nie znoszę jak te rasy wyglądają :570:
To tez ma znaczenie. Wolałabym robić taru pld i mieć fun, niż galkę. Ja wyznaję taką małą zasadę, ze muszę lubić swoja postać. Musi mi się podobać wizualnie i po prostu wzbudzać moją sympatię (na swój pikselowi sposób). Nie dziwie się, ze jest więcej humek niż elvaanek. Jakby nie było design humek jest <imo> bardziej atrakcyjny aniżeli elvaanek.
Fun fun fun. Podstawa tego wszystkiego. Galka blm daje fun? OK. Taru pld cieszy? Super.
A ze jednej rasie jest w czymś łatwiej niż drugiej? Cóż. Przynajmniej jest urozmaicenie.

"Ps. Tak rzadko już tutaj pisuje, że aż zapomniałem jak zajebistego avatara tutaj mam"
Ano. Lenn Cię kocha za niego XD


Lenn: WTF? XD
Ostatnio zmieniony wt 01 sty, 2008 22:23 przez Go Go Yubari, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Haha,
Ja tylko się cieszę, i Garnet chyba tak samo, że kolejni ludzie zarazili się Xenosagą ^^
No ale bez OT :)

No Humki design mają rewelacyjny imo :D Chyba najlepiej wyglądające postacie. Ja to w ogóle miałem być Mithrą XD Moja pierwsza postać na serverze Carbuncle, ale potem dowiedziałem się, że troche polaków na Ramuhu gra i przeskoczyłem i zrobiłem Taru tym razem - to było za czasów jak gra dopiero w stanach wyszła i była nas garstka. Jezu jak dawno to było, a jakim ja szczylem wtedy byłem XD Ja chyba z 16 lat a tam same 20+ czy nawet 30+ :D
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Go Go Yubari pisze:
Gokulo pisze:Wybaczcie, ale ja w życiu nie wybrałbym Galki czy Elvaana tylko dlatego, że są dobre w jakimś jobie - nie znoszę jak te rasy wyglądają :570:
To tez ma znaczenie. Wolałabym robić taru pld i mieć fun, niż galkę. Ja wyznaję taką małą zasadę, ze muszę lubić swoja postać. Musi mi się podobać wizualnie i po prostu wzbudzać moją sympatię (na swój pikselowi sposób). Nie dziwie się, ze jest więcej humek niż elvaanek. Jakby nie było design humek jest <imo> bardziej atrakcyjny aniżeli elvaanek.
Fun fun fun. Podstawa tego wszystkiego. Galka blm daje fun? OK. Taru pld cieszy? Super.
A ze jednej rasie jest w czymś łatwiej niż drugiej? Cóż. Przynajmniej jest urozmaicenie.

"Ps. Tak rzadko już tutaj pisuje, że aż zapomniałem jak zajebistego avatara tutaj mam"
Ano. Lenn Cię kocha za niego XD


Lenn: WTF? XD
Też tak uważam ... postać ma mi się podobać i ma mi się z nią spędzać przyjemnie czas :roll: ... i w jednym miałaś też rację - nie czytam tych wypocin na temat jakichś różnic między 4 a 6 lol bo jak potrzebuję informacji to idę do strony encyklopedii Final Fantasy XI _-_" - a poza tym, kamilus po co się męczysz, żeby udowodnić która rasa jest lepsza do czego? Przecież i tak każdy wybierze taką jaką chce. Ja mam Taru Taru maga, ale lubie Hume'ów i i tak jako drugą stworzyłem sobie Hume'a mimo, że są do niczego :roll: . Tyle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”