Final Fantasy XI

Dział dla online-owej części FF

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Lol dzięki za waszą powoli wyczerpującą się cierpliwość (co jest całkiem zrozumiałe ^^) Gra zamówiona, niedługo zaczynam ^^
Trochę poczytałem, popatrzyłem i zainteresowałem się bardem. Widzę, że najpopularniejsze połączenie to BRD/WHM. Cóż, healer z buffami to świetna sprawa. Zastanawia mnie to czemu nie widzę połączenia RDM. Udało mi się tylko wyczytać, że takie połączenie najmniej daje. Tylko wciąż nei wiem dlaczego.
Zephonimm

Post autor: Zephonimm »

Chciałem się dowiedzieć ile osób z tego forum regularnie gra w FFXI. Zamówiłem już dość dawno, troche pograłem (2 miesiące) i muszę przyznać rację Wszechwiedzącemu, że bez porządnego teamu ani rusz:):). Z japończykiem nie pogadasz, oni mają chyba jakąś blokadę moralną, która nie pozwala im używać angielskiego... :/
Z USA jest dużo łatwiej, oczywiście jeśli lubi się grać po nocach. Po dwóch miesiącach stwierdziłem, że jednak nie lubie:). A z Europy nie ma tak wielu graczy.
Gra odleżała na pólce prawie pól roku, ale z przyjemnością (taaaak:)) znów do niej wrócę, jeśli okaże się, że są osoby władające Jednym Poprawnym I Prawidłowym Językiem chętne do grania:).
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

http://www.mmorpg.pl/viewforum.php?f=43 ... f187985e22

Tu znajdziesz polaków grających w FFXI
see u in game :grin:
Black Mage
Zephonimm

Post autor: Zephonimm »

Wielkie dzięki. No to chyba znów zacznę... gnhhhhehehe :twisted:
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Vacek, gdybym osobiscie nie dostała zgody od Kraka na podawanie tego adresu, sam musiałbys się wpierw o to spytać...Jakby nie było. Pamiętaj na przyszłość.
Nie raz miałam party, gdzie ciągle mi się znaczki japońskie pojawiały. Nic nie gadałam, tylko robiłam swoje. Najlepsze party jakie chyba miałam. Szybki, spory exp. Może się nie dogadasz, ale przynajmniej nagrasz.
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Baa... Japonia, Korea.. oni by tylko potworki tłukli^^
Gamertag: Szalony Szkot
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Thompson pisze:Baa... Japonia, Korea.. oni by tylko potworki tłukli^^
Eeee... :| ... WTF?... co?

Japsy są najlepsi w te bierki na świecie. Dlatego są przedmiotem docinków. Krzaczki nie krzaczki. Zazwyczaj party z nimi to sama przyjemność.

Co do gadania po angielsku z nimi... zazwyczaj znajduje się jedna osoba w party, która tłumaczy angielski na krzaczkowy. Pozostali jednak piszą tylko po krzaczkowemu. Także zazwyczaj staram się pisać translatorem.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Ja kocham japończyków *O*, jak kiedyś będę miał z nimi party to nieważne krzaczki czy litery ... i tak iich kocham <3 <3
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Japończyk japończykowi nie równy. Raz mnie wywalili, bo nie znałam japońskiego :lol: Exp i party z japończykami to normalna gra. Każdy robi to, co do niego należy i mobki nie mają szans. W party międzynarodowym łatwo o sprzeczki, w japońskim, nie. Nie wiem od czego to zależy.
Thompson pisze:Trochę poczytałem, popatrzyłem i zainteresowałem się bardem. Widzę, że najpopularniejsze połączenie to BRD/WHM.
Barda wszyscy kochają i chcą w party, ale jest to dośc nudne zajęcie. Biegasz w kółko od melee do magów i grasz różne piosenki. Nic poza tym. Za to mało się ginie.
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

No, Ty się napewno nie pokłócisz bo japońskiego nie znasz :)
Go Go Yubari pisze:dośc nudne zajęcie
Heh, tak myślałem. Ale mam problemy z tymi klasami, dobrze, że jeszcze trochę czasu jest zanim zacznę. Na czym polega słabość RDM? Wiem, że uczy się wszystko później ale czy te czary, które ma taka hybryda są słabsze od prawidłowych klas dla których te czary są przeznaczone?
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

RDM ma mniej mp niż przeciętny mag. I nie uczy się wszystkich zaklęć whm i blm (żeby nie było). Ogólnie rdm jest (chyba) brany (na początku zwłaszcza) jako zapchajdziura. Ani nie jest dobrym dd , ani magiem. Jasne, że wszystko zalezy od sprzętu i rasy, ale...
Jak ktos ma do wyboru whm czy rdm, weźmie predzej whm. Lub przy wyborze rdm pld weźmie pld. No chyba, ze potrzebuje back healera. Nie wiem jak to jest z rdm na późniejszych levelach. Ponoc się sprawdza i jest chetnie brany. Więcej nie powiem, bo rdm się nie nagrałam.
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Cóż, dzięki... mój ostateczny wybór padł na.... TADADA!! BLM/WHM. (cóż za niespotykane połączenie :P)
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Go Go Yubari pisze:Exp i party z japończykami to normalna gra
w pełni się zgadzam, najgorsze pt to takie jak się trafi na samych NA którzy lubią sobie pogadać zamiast grać, raz miałem takie, że puller nic nie robił tylko gadał o jakimś meczu przez godzine. :sad:
Black Mage
Adam First

Post autor: Adam First »

vacek pisze:puller nic nie robił tylko gadał o jakimś meczu przez godzine.
:lol:

i ja dolaczam do n00bkow, jutro spodziewam sie przesylki, tak ostatecznie, tak w przekornikowanej dziurze na listy w drzwiach. ze spoconej lapy hindusa-pocztyliona w turbanie. pewnie wrzuci, uderzy to o podloge i sie cos uszkodzi, no tak.


zeby nie bylo pustym przebiegiem (jak to mama zawsze powtarzala), pytanie: na baze pod Lancera, lepiej THF czy moze WAR? jesli WAR, to taki tank czy moze jakies inne wskazania?
teraz spac.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Adam First pisze:na baze pod Lancera,
Ja może nie jestem na czasie. Lancer?
Adam First pisze:jesli WAR, to taki tank czy moze jakies inne wskazania?
War robi za tanka, chyba, że w party jest pld lub/i nin. Wszystko zależy od tego, kto ma najwięcej def.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XI - Online”