Błędy w Final Fantasy 7-9

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
ultima110

Błędy w Final Fantasy 7-9

Post autor: ultima110 »

Chciałem wam napisać o jednym z błędzie w Final Fantasy 7. Po przejściu praktycznie całej gry już nie miałem co robić bo wszystkich Boss'ów zabiłem i zrobiłem praktycznie wszystko prócz zdobyć Sourc'ów żeby pod pakować postać ( tylko jedną bo z resztą postaci to zrobiłem ) aż w końcu zawalczyłem z potworami, które dają chorobe "Fury" no więc użyłem "Hyper" raz na postać i przypadkowo nacisnąłem drugi raz i powstało coś takiego że jak użyje dwa razy Hyper na postać to na początku mi zdejmuje "Fury" a później daje mi "Saddness" a "Tanquailizer", po dwukrotnym użyciu na postać zdejmuje "Saddness", ale za to daje mi "Fury". Nie wiem czy te przedmioty mają takie zastosowania czy to jest błąd w grze. Moim zdaniem to jest błąd w grze sami osądźcie wkąńcu po co ja ten temat założyłem, żebyś Cię mówili o swoich odkrytych błędach a potem żebyśmy osądzili czy to błąd czy nie. No dobra to tylko tyle narazie :D :D :mrgreen:
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Jest odwrotnie jak napisałeś:

Hyper -> zdejmuje Sadness, a jesli postać jest w normalnym stanie "zakłada" jej Fury.
Tarnqualizer -> zdejmuje Fury, a jeśli postać jest w normalnym stanie "zakłada" jej Sadness.

Sadness - Limit ładuje się 2x wolniej
Normal - Limit ładuje się 1x
Fury - Limit ładuje się 2x szybciej

I to nie żaden bug tylko normalna kolej rzeczy... Hyper to najczęściej używany :? przeze mnie przedmiot w grze...
ultima110

Post autor: ultima110 »

Wiem,wiem mój błąd pomyliłem się ale dzięki za to chociaż będę wiedział że to nie błąd... :P :P :lol:
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

Poza tym w stanie "Fury" postać częśniej pudłuje atakami- tak byanajmniej zauważyłem.
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Tiglatpilesar
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: wt 26 cze, 2007 16:43

Post autor: Tiglatpilesar »

W stanie Sadness postać otrzymuje trochę mniejsze obrażenia. Dlatego tranquillizer jest obowiązkowy we wszelkiego rodzaju low level games.
Dark koki

Post autor: Dark koki »

Znalazłem aż 4 błędy podczas tej słynnej sceny:

http://youtube.com/watch?v=9qnyxd7Vq0Q

Kod: Zaznacz cały

1. Sephiroth spada z powietrza bez rękawiczek, a gdy zabija Aeris ma je nałożone
2. Aeris stoi najpierw przodem do schodków a potem tyłem.
3. Gdy Cloud niesie Aeris ta obraca się o 180 stopni na jego ramionach :o 
4. Cloud puszcza Aeris z rąk a ta spada jakieś 20 m gdy Cloud normalnie sobie stoi w tym samym miejscu 
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony ndz 30 wrz, 2007 11:37 przez Dark koki, łącznie zmieniany 1 raz.
UNO_is_MAD

Post autor: UNO_is_MAD »

Dark koki, !! Zaznacz spoilery !
Dziwne ze wszystkie bledy tycza sie jednego zdarzenia ... smierdzi mi tu hiszpanska inkwizycja...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Punkt 3 - w którym miejscu? Bo jeśli chodzi o scenę, w której Cloud się odwraca to chyba logiczne, że wszystko co niesie obraca się razem z nim.
Punkt 4 - przed filmem widać, że idzie po płyciźnie w jeziorze. Można tą różnicę wyjaśnić tym, że Cloud stoi na skarpie w jeziorze - zresztą po chwili widać, że cofa się kilka kroków. Ujęcie "od głębi" zostało tak zrobione, że nie widać skarpy, ale to nie znaczy, że jej tam nie ma.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Dark koki

Post autor: Dark koki »

Sephiria pisze:Punkt 3 - w którym miejscu? Bo jeśli chodzi o scenę, w której Cloud się odwraca to chyba logiczne, że wszystko co niesie obraca się razem z nim.
Spójrz na Clouda gdy bierze Aeris na ramiona, a gdy trzyma ją we wstawce FMV(czy jak to się tam nazywa :razz: )

Sorki za brak wstawienia Kodu :P
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Mógł ją sobie przełożyć w międzyczasie, czego nie ma potrzeby pokazywać.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”