FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Xardax

Post autor: Xardax »

Hello,

pierwsze co zrobię, to powiem, że szukałem na forum, nie znalazłem, dlatego piszę (bo przeglądać po kolei 200 stron też mi się nie chce za bardzo).

A więc chodzi mi o ten kawałek
"Wróć do kobiety. Na nieszczęście teraz synek jest zgubą. Udaj się na "świetlistą ścieżkę", gdzie mniej więcej po środku jest małe skrzyżowanie. Jedna z dróg to ślepy zaułek i tam znajdziesz chłopaka. Właśnie to miejsce służy wzbogacaniu Celestial Weapons, dlatego zapamiętaj je dobrze! Podchodząc do wielkiej lśniącej bulwy wciśnij X i w ten sposób naładujesz wszystkie bronie. Tutaj również Coudy Mirror zamieni się w Celestial Mirror. "
(cyt. z http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=19)

a bardziej konkretnie o fragment:
"Udaj się na >>świetlistą ścieżkę<<... i tam znajdziesz chłopaka "
no i chodzę po tej Macalanii wte i wewte i nic, ani chłopca, ani "wielkiej lśniącej bulwy" nie mogę znaleźć.

Może coś pomijam, ale na północ od kobiety (tej co szuka męża, a potem synka) są "motylki" i potem Lake Macalania, na południu od niej Thunder Plains, a na wschód Calm Lands ... przynajmniej u mnie :-p

proszę o pomoc, jak znaleźć chłopca i świecącą bulwę :-) bo opis jest świetny, dużo pomaga, ale w tym fragmencie się po prostu nie łapię.

Dzięki
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Xardax pisze:"Udaj się na >>świetlistą ścieżkę<<... i tam znajdziesz chłopaka "
LooooooooooL.

Ok. Masz save point na początku zaraz (wchodząc do Macalanii z Thunder Plains). I masz 3 opcje:
a) iść w prawo
b) iść środkowa ścieżką przez las do Lake Macalania
c) najbardziej na lewo masz ścieżkę...tak...takie światło, po którym się chodzi.

Idziesz tą ścieżką (nie da rady sie na niej zgubić) i masz chłopaka. Gdzie tu wielka filozofia? Może kup sobie okulary? Takie porządne.

PS: http://www.youtube.com/watch?v=ZUSEqQqa ... re=related
Xardax

Post autor: Xardax »

no faktycznie lol :-/

nie widziałem tej dróżki w lewo, a biegałem jak opętany tam wszędzie :-)

dzięki wielkie, a co to okularów to podobno nie potrzebuję ;-p
Awatar użytkownika
Kadaj
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 15 wrz, 2008 14:19

Post autor: Kadaj »

Witam jestem nowy i proszę o pomoc w sprawie calm lands a mianowicie poszukuje ostatniego stwora do monster areny właśnie na tej lokacji zdobyłem wszystkie i brakuje mi tylko tego jednego a obszedłem już cale "calm" czy ma ktoś pomysł może gdzie mam go szukać?? proszę o pomoc i z góry dziękuje 8)
Awatar użytkownika
Ajudah
Kupo!
Kupo!
Posty: 43
Rejestracja: wt 04 wrz, 2007 22:21
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Ajudah »

a jakiego moba ci brakuje??
Ja mogę być miła dla jednej osoby dziennie, i to <beeeeep> nie jest Twój dzień

Wiem, że jesteśmy fanatyczkami, ale ile można tańczyć?
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Ten gościu z areny powie cie gdzie szukać. Idź do niego i wybierz "chat"
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
Kadaj
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 15 wrz, 2008 14:19

Post autor: Kadaj »

Ok dzięki
:)

[ Dodano: Sro 17 Wrz, 2008 13:21 ]
Jeszcze jedno czy można jakoś pominąć bahamuta (dark aeon) bo nie zdobyłem dla Tidusa sun cresta i czy można walczyć z chocobo eater??
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Kadaj pisze:czy można jakoś pominąć bahamuta (dark aeon) bo nie zdobyłem dla Tidusa sun cresta
Zacząć grę od nowa i nie pominąć skrzynki... Tak, to jedyna opcja dla "nie chcę bić Bahamuta, bo zapomniałem o skrzynce".
Kadaj pisze:czy można walczyć z chocobo eater??
Już z nim walczyłeś. Raz. Z tego co wiem, tyle wystarczy. Nie, nie możesz z nim walczyć drugi raz. No chyba, że:
masz save'a sprzed walki z nim.
b) zaczniesz grac od nowa

LOL.
Awatar użytkownika
Kadaj
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 15 wrz, 2008 14:19

Post autor: Kadaj »

ok dzięki

[ Dodano: Sro 17 Wrz, 2008 17:45 ]
a co do tego że nie chce go bić to bd musiał tylko chciałem uprzednio mieć wszystkie celestial weapon
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Kadaj pisze:a co do tego że nie chce go bić to bd musiał tylko chciałem uprzednio mieć wszystkie celestial weapon
bahamut to leszcz, spokojnie styknie ci world champion dla wakki. Ewentualnie można jeszcze się pofatygować po godhand dla rikkku i masamune dla aurona Zdobycie tych nie jest specjalnie czasochłonnne i nie doprowadzi cię do szału, jak w przypadku caladbolga tidusa i związanej z nim jazdy na chocobo :twisted:

[ Dodano: Sro 17 Wrz, 2008 23:24 ]
Kadaj pisze:czy można walczyć z chocobo eater
nooo tak jakby. Na monster arenie możesz odblokować podobnego potwora. Ten z areny różni sie od swojego poprzednika przedewszystkim duuużo większą siłą i nie mając doświadczonej ekipy naprawdę ciężko jest go pokonać.
Zresztą masz linka :grin: (to ten pierwszy od góry)
http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=32
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
Kadaj
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 15 wrz, 2008 14:19

Post autor: Kadaj »

No tak już z nim walczyłem:P:P

[ Dodano: Czw 18 Wrz, 2008 08:05 ]
I dzięki za wskazówki
Awatar użytkownika
Misiek1974
Kupo!
Kupo!
Posty: 34
Rejestracja: sob 13 wrz, 2008 07:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek1974 »

Pytanko odnośnie Expert Sphere Grid w ffx international, czyli która opcją w japońskim menu przy pierwszym wyborze , włączyłem napisy po angielsku ale nie wiem jaki wybrałem Expert Sphere Grid , czy różnią się jakoś kolorem i wielkością? , w ffx grałem dawno i nie pamiętam jak to wyglądało w zwykłym ff10, po prostu nie chce grać znowu na starym pierwotnym Expert Sphere Grid a grę już rozpocząłem..

Sprawa druga bo się w końcu pogubiłem , ile jest wersji ffX int. ??? 2,3?
na stronce doczytałem się że wersja pal ma najwięcej dodatków czyli dark aeony , nowy boss i drugi Sphere Grid , hmm czyli ta wersja jaka ja posiadam z napisami japońskimi (potem można zmienić dopiero na angielskie) jest zła? , nie rozumiem,czyli wersja pal international ma odrazu wszytko po angielsku.....
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

metalrevan pisze: i nie doprowadzi cię do szału, jak w przypadku caladbolga tidusa i związanej z nim jazdy na chocobo :twisted:
To sie akurat da zrobic w 10 minut jesli ci nie odbija przez glupie nerwy. Pare jazd aby zalapac co i jak i czekac az uklad balonikow bedzie odpowiedni = na starcie musisz miec pierwszego po prawej, latwiej wyprzedziec przeciwnika i wyjsc na dluga z nim za plecami. Nie przejmowac sie zbieraniem balonow bo nie saz az tak wazne, tylko tym by cie mewy nie pierdykly.
Awatar użytkownika
verde94
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 maja, 2007 20:30

Post autor: verde94 »

ja mam pytanko proszę pomóżcie mi jak najszybciej, nie mogę pokonać Sanctuary Keeper walczę[tidus,yuna,lulu] wale overdrive summonów.. i zawsze jest tak ze zjadę mu moją taktyką do 4 000 hp ale wtedy on rzuca ze 3 razy curaga i dupa......
plz pomóżcie mi próbowałem z 30 razy i pod koniec miałem ochotę rozwalić pleja .......
Pomocy
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Eeee wygląda na to, że musisz trochę podpakować postacie, zwłaszcza yune aby wzmocnić aeony. Pamiętam, że nie musiałem wzywać wszytskich żeby rozwalić tego gościa. Możesz też spróbować wrzucić mu poison za pomocą bio. Nie dawaj slow bo skontruje haste

[ Dodano: Nie 21 Wrz, 2008 21:57 ]
hmm na krypcie też napisano, żeby rozwlalić go overdrivami aeonów. Jak naładujesz wszytskim i będzięsz je po kolei odpalać to powinieneś go rozwlić bez rzadnych problemów. Sam bahamut zadaje swoim mega flare z jakieś 16 k obrażeń. Po za tym lepiej podpakuj się już teraz, ponieważ jeśli nie możesz rozwalić takiego leszcze to naprawdę bardzo ciężko będzie ci pokonać bossa w zanarkand (tego drugiego, celowo nie pisze o kogo chodzi, żeby nie spoilować) 8)
Ostatnio zmieniony ndz 21 wrz, 2008 21:27 przez metalrevan, łącznie zmieniany 2 razy.
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”