FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Raziel
Kupo!
Kupo!
Posty: 69
Rejestracja: śr 24 sty, 2007 14:58

Post autor: Raziel »

Banasz pisze:juz zrobione wszystko, dzieki! ale mam taka kwestie do zastanowienia sie, jak myslicie ktore celestiale sa warte wyekwipowania dla dobrze wymaksowanej postaci, a dla ktorych postaci lepiej zrobic bronie samemu?
Możesz spróbować zrobić broń dla Lulu. Tzn. ona ma triple overdrive, co w sumie można by spróbować zamienić na Magic +20%. Być może się okaże, że faktycznie wtedy zadaje większe obrażenia magią. Ale pewnie siła ataków fizycznych znacznie spadnie.
Co do overdrive to w przypadku Lulu (przynajmniej póki nie jest wypakowana na maxa, bo tak jej jeszcze nie rozwinąłem i nie wiem) to nie warto go moim zdaniem robić. Tracimy sporo w kolejce ruchu (czy jak ten pasek kolejności nazwać :P), a siła jest porównywalna z doublecast (nie pamiętam czy tak się to nazywało w FFX. Chodzi o umiejętność, dzięki której jedna postać może 2 razy wykonać magiczny atak w jednej turze).
Desiu

Post autor: Desiu »

Jakie sa Eyeballe w FF10?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Floating Eye (Mi'ihen Highroad)

Buer (Thunder Plains)

Evil Eye (Macalania Snowfield)

Ahriman (Mt. Gagazet / Inside Sin)

Floating Death (Omega Ruins)
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

Czy jest jakiś sposób na zdobycie Winning Formula oprócz tego, który jest w przedmiotach? Chodzi mi o Triple Overdrive.

PS. Skoro tak biegle znasz potwory z wszystkich grup, to czemu ich nie spiszesz i nie umieścisz na kryptę> :lol:
wito

Post autor: wito »

proste pytanie. Jak się łapie chocobo :P
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Coś mnie ominęło w tej grze, czy w X nie łapie się chocobo Oo' ?
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

Eee, nie lapie się. Chocobo można jedynie wypożyczyć od trenerki na Calm Lands (stare pytanie gdzie ona jest: zmienia swoje polożenie zależnie od tego jak dostaniesz się na Calm Land; jeśli za pomocą Airshipa jest ona zaraz na poludnie), oraz w Remiem Temple, lecz tylko do wyścigów. -_-'
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

proste pytanie. Jak się łapie chocobo :P
Chocobo można łapać w FFX-2, ale w X?
Desiu

Post autor: Desiu »

Gdzie jest Home w którym mogę znaleźć Chimere?
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

na Bikanel Island,bedziesz tam po wydarzeniach w Macalania Temple
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Chyba, że już tam byłeś. Wtedy już tam nie wrócisz.
wito

Post autor: wito »

1. Mam pytanie z kad mozna na koncu ffx zbierać quest bo porobil bym sobie jeszcze jakies zadanka. W opisie pisze tak
Witaj na statku, który od teraz będzie do twojej dyspozycji - jeśli chcesz polecieć w dowolne miejsce na świecie to zgłoś się do Cida. Pojawi się lista możliwości. Możesz też odnajdywać nowe miejsca. Szczegóły opiszę w dziale Questy.
Tylko ze jakos tego dzialu nie widze.

2. Drugim pytaniem moim to gdzie się dobrze trenuje postacie? Jestem Przy junalesce a moje postacie sa mega slabe Auron ma najwiecej zycia 4500 a inni po 2000 cos. Chodzi mi o to gdzie trenowac jak juz airshipa bede miec.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

wito pisze:Tylko ze jakos tego dzialu nie widze.
Bo go nie ma jako takiego działu... te "questy" to :
http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=27
http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=19
http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=77
http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=29
wito pisze:2. Drugim pytaniem moim to gdzie się dobrze trenuje postacie?
Poczatkowo walki w Omega Ruins, potem http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=79 ->
Krypta pisze:Szybkie zdobywanie AP

Potrzebna do tego jest broń o następujących zdolnościach:

* Overdrive->AP
* Double/ Triple AP
* Triple Overdrive

W tym zestawie najbardziej kłopotliwą do zdobycia cechą jest Triple AP. Wings To Discovery, potrzebne do wprawienia jej w broń, są trudnodostępnym delikatesem. Żeby ułatwić sobie sprawę najlepiej wywalczyć tą cechę w broniach zostawianych przez One Eye z Monster Areny. Pozostałe modyfikacje (Triple Overdrive, Overdirive -> AP) są już łatwiejsze do uzyskania.

Gdy już będziesz posiadać broń z potrzebnymi właściwościami, udaj się na Monster Arenę i przystąp do walki z Don Tonberrym. Overdrive Mode ustaw na Commrade. Osoba atakowana (kozioł ofiarny) dostaje tryb Stoic. Każdy twój atak jest kontrowany czarem "Karma". Ilość obrażeń jest uzależniona od ilości zabitych przeciwników. Teraz zostało tylko atakować Don Tonberry'ego kozłem ofiarnym i wskrzeszać go za pomocą pozostałych postaci. Po takiej walce można wyciągnąć kilkanaście tysięcy doświadczenia (często 99lvl) i jest to najlepszy sposób na szybkie AP.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

hm, nieźle się expuje auronem z jego celestialem i OD slayer - początek bitwy ->dragon fang-> end z full OD i tak w kółko. Zresztą mieć po 2000 hp przy yunalesce nie jest tak źle, ja mam auronem 6300(z hp+10%) zaraz po fluxie... ale robię single class challenge :).

moje pytanie: w blitzballu można wygrać jakąś sferę poza luck? mam około 15wolnych slotów więc przydałoby się je zapchać, a nie mam szans na monster arenie.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Rusty pisze:moje pytanie: w blitzballu można wygrać jakąś sferę poza luck? mam około 15wolnych slotów więc przydałoby się je zapchać, a nie mam szans na monster arenie.
Z gatunku "Sphere" nagrody są takie:
LV1 Key Sphere
Return Sphere
Teleport Sphere
Luck Sphere
Power Sphere x5
Magic Sphere x5
Speed Sphere x5
Ability Sphere x5

Od siebie radze pobawić się/podkoksować na MA zamiast mordować sie w Blitzballu ;) Szybciej, efektywniej i weselej ^^'
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”