FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

wladziu

Post autor: wladziu »

Witam;

bardzo przepraszam ale kompletnie nie rozumiem opcji szukania na tym forum, wpisuję przykladowo AIRSHIP i szukam, a ten mi wyswietla przykladowo caly dzial " HELP!! Jak przejsc grę/ zdobyc cos " ... a tam jest poza 140 stron do przejrzenia

wiec ladnie proszę pomozcie, bo mam takie pytanko jak zdobyc cos takiego jak hastaga czy chociaz slow ... gralem juz raz z solucją i zbieralem co sie dalo a hastagi nie widac, tak samo nie mam Bio ...a wedlug solucji powinienem je juz dawno miec

aaa ... i jeszcze pytanko czy wybranie standardowego/ zaawansowanego GrIDU na poczatku gry ma wplyw na rozwijanie umiejętnosci typu bio itp.??
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Hastega jest na trasie Tidusa tzn w lewym górnym rogu standardowego Gridu. Tak jego wybór ma znaczenie, w Expercie est mniej wolnego miejsca i szybciej się uczy danych zdolności, ale jeśli myślissz o darkacxh to nieprzydatny jest expert
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

wladziu pisze:Witam;

bardzo przepraszam ale kompletnie nie rozumiem opcji szukania na tym forum, wpisuję przykladowo AIRSHIP i szukam, a ten mi wyswietla przykladowo caly dzial " HELP!! Jak przejsc grę/ zdobyc cos " ... a tam jest poza 140 stron do przejrzenia
-___-' OMG a załóżmy, że zamiast AIRSHIP szukasz czegoś o 7777 w FF VII to musisz zrobić to tak:
http://img107.imageshack.us/img107/9941/3452352su7.jpg
"Pokaż wyniki jako: Posty" i po kłopocie.
Antari18

Post autor: Antari18 »

Witam

Słuchajcie mam pytanie (pewnie potraktujecie mnie jak nooba ale plx help!)

Po wizycie w Baaj Temple okazało się że muszę jeszcze aktywować parę posągów w poszczególnych świątyniach. Zacząłem od tej w Besaid. I tu Zonk!!! Muszę walczyć z Dark Aeonem Valeforem. Przeczytałem że ma on 800 000 hp więc ja z moimi postaciami mogę się schować. Czy jest jakiś sposób na dotarcie do świątyni w Besaid bez konieczności walki z Dark Aeonem Valeforem?? To samo tyczy się świątyni w Macalania. Czy można jakoś uniknąć tych walk???
Awatar użytkownika
Piter
Kupo!
Kupo!
Posty: 177
Rejestracja: śr 23 sie, 2006 15:00
Lokalizacja: Lubawka

Post autor: Piter »

Antari18 pisze:1. Zdobyłem Rusty Sword i chciałem zamienić go na Masamune więc udałem się do Mushrom Road tak jak było napisane w opisie. Następnie odnalazłem kamień (posąg jakiegoś wojaka) wepchnąłem Rusty Sword do środka i nic!!! Pojawił się jedynie jakiś znak na skale obok. Kiedy do niej podejdę to pisze tylko "It won't open". Co mam zrobić dalej żeby dostać Masamune??
http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=19 czasami czuję się jak google..
Edit:
Z tym oto lustrem udaj się jeszcze raz do "jakiegoś znaku"
Antari18 pisze:2. Po wizycie w Baaj Temple okazało się że muszę jeszcze aktywować parę posągów w poszczególnych świątyniach. Zacząłem od tej w Besaid. I tu Zonk!!! Muszę walczyć z Dark Aeonem Valeforem. Przeczytałem że ma on 800 000 hp więc ja z moimi postaciami mogę się schować. Czy jest jakiś sposób na dotarcie do świątyni w Besaid bez konieczności walki z Dark Aeonem Valeforem?? To samo tyczy się świątyni w Macalania. Czy można jakoś uniknąć tych walk???
Bez sie nie da, Zanmatem trzeba ściąć..
"Wstąp do armii, zwiedzaj świat, spotykaj interesujących ludzi i zabijaj ich."
"Wybieramy sobie przyjaciół, wybieramy wrogów, ale Bóg daje nam sąsiadów."
Antari18

Post autor: Antari18 »

Piter pisze:http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=19 czasami czuję się jak google..
lol wiem skasowałem już to niestosowne pytanie ;)
Piter pisze:Zanmatem trzeba ściąć..
hmm to jakiś atak Yojimbo, tak?? Poczytam więcej w Krypcie.
Wiem że to lamerskie pytania ale mam tę grę dopiero od tygodnia.
Awatar użytkownika
Piter
Kupo!
Kupo!
Posty: 177
Rejestracja: śr 23 sie, 2006 15:00
Lokalizacja: Lubawka

Post autor: Piter »

Antari18 pisze:hmm to jakiś atak Yojimbo, tak?? Poczytam więcej w Krypcie.
Wiem że to lamerskie pytania ale mam tę grę dopiero od tygodnia.
nom
czytaj, kolejność jest taka:
najpierw szukasz na stronie, jak nie ma to szukasz jeszcze raz, jak naprawdę ni ma to pytasz ;]
więc czytaj i nie mów że to lamerskie pytania bo każdy z nas miewał początki, gorsze bądź lepsze zależy ;]
"Wstąp do armii, zwiedzaj świat, spotykaj interesujących ludzi i zabijaj ich."
"Wybieramy sobie przyjaciół, wybieramy wrogów, ale Bóg daje nam sąsiadów."
Awatar użytkownika
Syriusz15
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 03 paź, 2006 16:38
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Syriusz15 »

Przede wszystkim cieszę się , że Final Fantasy X wciąż ma nowych fanów :) Zanmato to overdrive aeona - Yojimbo . Najmiesz go w Cavern of the stolen Fayth
Nigdy nie ufaj dziewicy w kaloszach :D
Nie wiem co ma w sobie final fantasy , ale zakochałem się w tej grze.
Antari18

Post autor: Antari18 »

Syriusz15 pisze:Przede wszystkim cieszę się , że Final Fantasy X wciąż ma nowych fanów :)
Powiem szczerze że z początku nie mogłem się przekonać ale potem wsiąkłem bez reszty :D
Syriusz15 pisze:Zanmato to overdrive aeona - Yojimbo
Hmm... w krypcie czytałem co innego. :P Właśnie za bardzo nie rozumiem o co chodzi z tym Zanmato :razz: Wiem tylko tyle że zależy od szeregu czynności które wykonasz podczas walki np. czy Yojimbo ma naładowany pasek overdrive'a lub ile mu zapłaciłeś. Ale jak się to cudo odpala lub włącza nie mam pojęcia?? Mogę liczyć na małą pomoc??? :o
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Zanmato (zabija każdego wroga) jest w sumie losowe - ja zapłaciłem mu 666 gil i zciął po 7 razie Dark Velefora... Informacje na Krypcie to tylko wyjaśnienie działania jego algorytmu.

Czyli -> płacisz Yojimbo -> jak zrobi Zanmato to ok -> jak nie - kaplica i dajesz Load przed np. D. Veleforem. Oczywiście jak mu zapłacisz np. 1500000 gil jest wieksze prawdopodobieństwo, ze sieknie z Zanmato niż przy 666 ale IMO nie opłaca sie tyle bulić. Overdrive Yojimbo tylko zwiększa prawdopodobieństwo tego ataku...
Antari18

Post autor: Antari18 »

Czyli Zanmato jest automatyczne??? Po prostu płacisz i (przy odrobinie szczęścia) Yojimbo robi Zanmato, tak??
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Antari18 pisze:Po prostu płacisz i (przy odrobinie szczęścia) Yojimbo robi Zanmato, tak??
W skrócie - tak :)
<Tylko zrobi to prędzej, jak zapłacisz mu dużo - a zrobi rzadziej jak dostanie najniższą krajową :lol: >
Bucher444

Post autor: Bucher444 »

witam,
mam mini problem którego sam nie umiem rozwiązać :wink: no więc, chodzi mi o animę, mam aktywowane 4 posążki, zostaje ten z kilika i z zanarkand i tu mój problem :? jak idę do kilika temple to przed światynią stoi dwóch matołów i nie chcą mnie wpuścić :evil: co zrobić żeby tam wejść oraz drugi problem, jak zdobyć "skarb" z zanarkand cloister of trials?
z góry dziękuję :*
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Bucher444 pisze::*
Nie dawaj buziaczków obcym ludziom na obcym forum, bo tutaj mało kto się przyznaje do homoseksualizmu lub zainteresowania cyberkiem -_-

http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=2 Poza tym wiele Ci nie pomogę, bo zawsze miałam Ifrita od początku.

Co do Zanarkand. Musisz zdobyć skarb, a do tego celu musisz "zapalić" WSZYSTKIE białe kwadraty (w obu pomieszczeniach). Banał. Tylko nie jedź windą w dół i nie wpadaj na pomysł zobaczenia miejsca walki z Yunalescą, bo dorwie Cie Dark Bahamut i rozgniecie.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Bucher444 pisze:jak idę do kilika temple to przed światynią stoi dwóch matołów i nie chcą mnie wpuścić :evil: co zrobić żeby tam wejść
http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=41 ->
Krypta pisze:Trzeba się jeszcze skonsultować z Measterem Miką. Porozmawiaj z Cidem, który zabierze cię na Highbridge. Załatw co trzeba i wróć na statek.
Czyli musisz obejrzeć tą scenke z Miką na Highbridge - wtedy bedziesz miał ponowny dostęp do wszystkich świątyni (w tym do kilika temple) bo nie bedziesz już ZUYm heretykiem.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”