FF7 HELP: problem z przejściem/zdobyciem

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Podobny błąd jest w Northern Crater, gdy wysyłasz drużynę różnymi trasami. Tifa odpowiednio wysłana daje ci "Mythril', którym tak naprawdę jest... Mystile Armor.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

tak,widocznie takich błędów jest nieco więcej w grze, bo właśnie w jednym z opisów na gamefaqs natknełem się na coś takiego w opisie lokacji the crater / whirlwind maze:
* Note that it says you get a 'Last Elixir'! Yes, this is the power
of the Square translators at work. 'Last Elixir' was the Japanese
name of the Megalixir item, and if you look at your menu, you will
have gotten an extra Megalixir, not a new item called 'Last Elixir'.
Didn't they do a good job on the translation? :)
A więc znowu błąd tłumaczenia/tekstowy z jap na ang, zamiast Megalixir --> Last Elixir
dwojeczka

Post autor: dwojeczka »

Witam,

Mam problem z przejsciem .... randki w Gold saucer :)
Podczsa rejsy gondola po 3 filmiku nic sie nie dzieje (znaczy sie bohaterowie siedza ale z oknem gondoli jest czarny ekran.
Nie moge nic wcisnac, probowalem przeinstalowac gre kilka razy, probowalem ustawiac rozne parametry kart graficznych , wszelkie patche albo bez patchy ... poprostu nic m nie pomaga !
Moze ktos wie co moze byc nie tak ???
Z gory dzieki !
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

Wiem, to może być pirat :roll:
Haū! Omochikaerī!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
Awatar użytkownika
zbiku90
Kupo!
Kupo!
Posty: 65
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 20:34

Post autor: zbiku90 »

Moim zdaniem dużo bezpieczniej jest przechodzić wersje PSX na emulatorze. Wtedy nie ma prawa nic sie zawiesić ;)
"Fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering..."
Arashi

Post autor: Arashi »

Ej mam pytanie - nie wiem, ale nie moglem znaleźć w tej 131 stronicowej poradni odpowiedzi, bo pytającego zbyli niczym...

Mam właśnie zdobiyć 4 limit tify, ten fortepian itp i dzieje się takie coś dziwnego... przy Re i przy Ti miga mi ekran i nie chce grać. Znaczy nie słychać nutek. Nie mam pojęcia czemu. Czy to możliwe, że np. nie mogę zdobyć tego limitu tak wcześnie i dlatego nie chce mi grać?
Jakby nie było jestem na 1 płycie - ale wiem skądinąd, że limit Reda już mieć się da...
Gram na oryginalnej platynowej wersji i na PSX.


GZO: Czasem warto poszukać na stronie głównej serwisu, gdzie zazwyczaj wszystko opisane jest w poradniku od A-Z. >>klik<<
Ostatnio zmieniony wt 01 lip, 2008 18:06 przez Arashi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zbiku90
Kupo!
Kupo!
Posty: 65
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 20:34

Post autor: zbiku90 »

Hmmm z tego co pamiętam to żeby zdobyć limit Tify trzeba zagrać na pianinie trzykrotnie... Pierwszy raz we wspomnieniach Clouda w Kalm, następnie na CD 1 podczas wizyty w Nibelheim (gdzie jak podejrzewam właśnie jesteś) i dopiero gdy zagra sie melodię na CD 2 po przyzwaniu Meteoru dostaje sie limit. Moge sie mylić ale w każdym razie na 100% trzeba mieć Tife w drużynie. Co do limitu Reda masz racje, da sie go zdobyć już na CD 1 i także w Nibelheim ;)
"Fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering..."
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

zbiku90 pisze:Hmmm z tego co pamiętam to żeby zdobyć limit Tify trzeba zagrać na pianinie trzykrotnie...
Nie całkiem, ogólnie żeby zdobyć ten limit to wystarczy na drugim dysku odpowiednio odegrać sekwęcję mając Tife w drużynie, te granie na pianinie we wspomnieniach Clouda w Kalm, o ile dobrze pamiętam, jedynie zdradza ci jaką sekwęcje musisz zagrać. Ja jak przechodziłem pierwszy raz grę to nie wiedziałem że można grać na pianinie by zdobyć limit i wyczytałem o tym dopiero w pewnej gazetce, będąc na trzecim dysku poprostu zagrałem sekwęcje mając Tifę w drużynie i miałem limit bez grania na pianinie na pierwszym dysku.
Arashi pisze:Mam właśnie zdobiyć 4 limit tify, ten fortepian itp i dzieje się takie coś dziwnego... przy Re i przy Ti miga mi ekran i nie chce grać. Znaczy nie słychać nutek. Nie mam pojęcia czemu. Czy to możliwe, że np. nie mogę zdobyć tego limitu tak wcześnie i dlatego nie chce mi grać?
Jakby nie było jestem na 1 płycie - ale wiem skądinąd, że limit Reda już mieć się da...
zdobycie limitu Tify jest dostępne dopiero od CD 2, też mam platynówkę na PSX, dziwi mnie że ci ekran miga, może przetrzyj plytkę bo prawdopodobnie się źle wczytuje, nie pamiętam a wręcz jestem pewny że u mnie ekran nie migał.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Arashi pisze: Mam właśnie zdobiyć 4 limit tify, ten fortepian itp i dzieje się takie coś dziwnego... przy Re i przy Ti miga mi ekran i nie chce grać. Znaczy nie słychać nutek. Nie mam pojęcia czemu. Czy to możliwe, że np. nie mogę zdobyć tego limitu tak wcześnie i dlatego nie chce mi grać?
Bo grasz na złym fortepianie -__-' Ten syndrom "migania" przy Re i Ti występuje w fortepianie w Shinra Mansion - a z niego nic nie wypadnie... Musisz zagrać na tym w pokoju Tify na 2 CD mając ją w drużynie ...
logatus
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 17:28
Lokalizacja: z Otchłani

Post autor: logatus »

Mam problem. Jestem w jaskini Gi i doszłem do tego bossa, ale za chiny nie mogę go pokonać. Robię wszystko co mogę, ale to nic nie pomaga. Może macie jakiś sposób na jego pokonanie.



GGY: Ucz się polskiego i stosuj interpunkcję. Jej brak, podchodzi pod regulamin.
Ostatnio zmieniony pt 04 lip, 2008 10:50 przez logatus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

logatus pisze:Mam problem. Jestem w jaskini Gi i doszłem do tego bossa, ale za chiny nie mogę go pokonać. Robię wszystko co mogę, ale to nic nie pomaga. Może macie jakiś sposób na jego pokonanie.
O ile dobrze pamietam, to ten boss jest typu "undead" (nieumarły), mozna na niego zucac zaklecia leczenia, potiony, hi-potiony, x-potiony, elixiry i tego typu rzeczy by zadac mu spore obrażenia
logatus
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 17:28
Lokalizacja: z Otchłani

Post autor: logatus »

Witam.Ten nieumarły nadal nie chce zginąć.Zabija każdego ,tak że nie ma sposobu na obrone.I ma 5500 tysiąca HP, co jest niemożliwością na jego pokonanie.I mam jeszcze jedno pytanie, czy są kody do tej gry?
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

logatus pisze:Witam.Ten nieumarły nadal nie chce zginąć.Zabija każdego ,tak że nie ma sposobu na obrone.I ma 5500 tysiąca HP, co jest niemożliwością na jego pokonanie.
Widocznie kiepsko się bronisz ;>. Który lvl mają Twoje postacie? Poexpuj trochę w jaskini a poźniej bierz się za Bossa. Acha, pewnie już to wiesz, ale nie baw się z ognikami, szkoda na to czasu.
I mam jeszcze jedno pytanie, czy są kody do tej gry?
Ponieważ ja się dziś dobrze obroniłem i mam dobry humor, nakieruję Cię w dobre miejsce-> O, tutaj. Powodzenia :)
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

http://www.k-ff.com/Final7/index.php?n=18 w ostateczności zaglądnij :wink:
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

logatus pisze:Witam.Ten nieumarły nadal nie chce zginąć.Zabija każdego ,tak że nie ma sposobu na obrone.
No to widocznie masz za niski poziom HP. Tak jak mówi Grzybek z Octu, poexpuj trochę i zdobądź trochę poziomów. Przecież ta jaskinia jest kopalnią EXP! Ja jak pierwszy raz zobaczyłem, ile doświadczenia się tu dostaje za pokonanie stworów, to chyba blisko 2 godziny nic nie robiłem, tylko łaziłem tu i tam pokonując potwory. 5-10 poziomów można tu zdobyć bez niczego, a walki nie są jakoś stosunkowo trudne. Jak ci się drastycznie obniży poziom MP, to wróć do Cosmo Canyon i odpocznij w gospodzie, nie zważaj na mamrotanie Buggenhagena. :)
logatus pisze:I ma 5500 tysiąca HP, co jest niemożliwością na jego pokonanie.
Eee tam, gadasz.... Ja nie miałem z jego pokonaniem jakichś kosmicznych problemów, a nawet nie znałem jego słabych punktów z opisu z krypty, a moja taktyka na tamtejszą chwilę brzmiała "wyślij wszystkie summony jakie posiadasz, potem wal tymi z ice/lighting/fire materia, które są podłączone do all-ów, w międzyczasie jak będzie okazja walnij z limita". :) Ewentualnie daj się trochę poobijać potworkom z jaskini, aby wszystkie postacie miały już przed walką z bossem ustawionego limita, to bardzo ułatwi sprawę. No i uzdrawiaj się, jak poziom HP za nisko ci się obniży, u mnie każda z postaci miała przypiętą własną materię restore i każda martwiła się o siebie jeśli chodzi o uzdrawianie.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”