FF7 HELP: problem z przejściem/zdobyciem

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

KJG pisze:Nie wiem jak "wziąć"materie z huge materia,oprócz Bahamuta Zero
http://www.k-ff.com/Final7/index.php?n=9 - idziesz do Huge Materii z wymasterowanymi materiami danego koloru -> Opcja "Look Closer" -> i masz
KJG pisze:jeszcze małe pytanko gdzie jest Leviatan?
http://www.k-ff.com/Final7/index.php?n=14#L :roll:
kojot

Post autor: kojot »

Witam

w jaki sposób można najłatwiej zdobyć Hero Drink oraz Megalixir?

Z góry dziękuję za odp. :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Megalixir - jedyne stałe i pewne źródło to drop z Master Tonberry w Northen Crater... Poza tym - Gold Saucer Wonder Square (ale niezwykle rzadko się trafia w losowaniu przedmiotów w automacie).

Hero Drink - można jedynie wygrać na Chocobo Square oraz znaleźć jednorazowo w Icicle Village oraz Northen Crater.
KJG
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: czw 21 lut, 2008 15:08
Lokalizacja: Porąbka

Post autor: KJG »

Kurde gdzieś kiedyś czytałem gdzie jest Guidebook ale teraz nie mogę tego znaleźć.To pytanie jasne gdzie to jest?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

W podwodnym reaktorze, w przeszklonym przejściu na dnie oceanu czasem atakuje nas Ghostship (najczęściej - w lokacji tuż przed wejściem do reaktora) - użyj na nim Morph.

Alternatywa - czasem występuje jako ostatni przeciwnik na Battle Square (w Normal Battles - w Special jest zaraz na początku gdzieś...)
Damiano611

Post autor: Damiano611 »

Mam problem ze znalezieniem drugiej ulotki Turtle Paradise ;/ Mógłby ktoś mi dać screena gdzie dokładnie ona się znajduje? Jestem w momencie kiedy trzeba odbić Areis i szukałem koło windy ale nie było ;/ Pomocy - Z góry dzięki..
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

>.<'

Tylko ze względu na to, że dzisiaj jest dzień Matki.

Obrazek
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Damiano611

Post autor: Damiano611 »

Aaaa...nie zauważyłem XD Wielkie Dzięki za pomoc ;]

[ Dodano: Pon 26 Maj, 2008 22:23 ]
Mam jeszcze pytanie jak już odczytam te wszystkie ulotki to gdzie odebrać nagrode? Na krypcie nie pisało, było napisane tylko gdzie się znajdują...Z góry ThX ^^
Strugus600

Post autor: Strugus600 »

Nagrodę odbierzesz w Wutai w barze (tam gdzie siedzieli turkowie)...zagadaj z barmanem...
Jackob_pl

Post autor: Jackob_pl »

Mam problem z Ruby'm...

Otóż: robię wszystko dokładnie tak jak jest napisane w dziale z ruby'm, ale on wyciąga te macki trzeci raz i wtedy mime niezbyt pomaga (nie mam czasu na wskrzeszenie drużyny).
W rundzie piątej używam mime, ruby dostaje 2x KOtR (razem dostał już 6 razy). Runda następna: on wysuwa macki, ja robię mime, w efekcie raz dostają macki, a raz ruby. Dostał już 7 razy KOtR. Ruby chowa macki. I w tym momencie nie wiem co zrobić, bo mam do wyboru:
1.mime, czyli 2x KOtR czyli śmierć weapona, a drużyna (martwa) nie dostaje ani exp ani ap.
2.w-summon: phoenix - KOtR. Drużyna jest wskrzeszona, a żeby pokonać ruby'ego został 1 KOtR. Ruby używa whrilsandu - jedna postać poszła do piachu. Robię mime, leci phoenix zaraz po nim 2-gi whrilsand i w tym momencie została mi jedna postać więc końcowy efekt jest taki sam jak w 1-szym przypadku bo dwie osoby nie dostają ani exp ani ap.

Co mam robić???
Pomóżcie...
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Stocz walkę inaczej? :roll:

1. Przystępujesz do walki z dwiema zabitymi postaciami -> Rubby wbija macki w ziemię
2. Wskrzeszasz swoich -> Big Guard etc. -> W-Summon + KOTR -> Mime każdym z kolei (w obwodzie final Attack + Phoenix, u wszystkich Ribbony, jak dwie/trzy postacie mają Mistile bez problemu unikną kontry)
3. NIGDY nie atakujesz macek (jak je wyjmie - po tobie...)
Awatar użytkownika
zbiku90
Kupo!
Kupo!
Posty: 65
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 20:34

Post autor: zbiku90 »

Z tego co pamiętam to najprostszym sposobem (przynajmniej według mnie) na Ruby było użycie Hadesa. Tylko trzeba bylo przed bitwą zabić dwie postacie i zacząć ją z jedną żywą. Wtedy Ruby wpuszcza macki w ziemie, puszcza sie Hadesa i macki (oraz sam Weapon chyba też ale dokładnie nie pamiętam) zasypiają na chwile. Wtedy trzeba szybko wskrzesić reszte drużyny i atakować KOTR + mime do oporu. W razie gdyby sie obudził to znowu Hades i po pewnym czasie powinno być po sprawie ;)
"Fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering..."
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

zdecydowałem przejść od nowa FF7 by stoczyć wszystkie bitwy w Fort Condor, ogólnie z przechodzeniem nie mam problemu ale jest taka jedna sprawa:

Po trzeciej wygranej bitwie o Fort Condor otrzymuje trzy przedmioty o nazwie "Tinkture", no i właśnie tego dotyczy moje pytanie, co to jest za przedmiot???, bo niedość że wogule mi się nie pojawił w inwentory Itemów to nie ma go na żadnej liście przedmiotów a paczyłem na wielu stronkach, przejrzałem listy przedmiotów na gamefaqs i też nic nie znalazłem, może to jakiś błąd w grze?

czy ktoś się jeszcze spotkał z takim problemem? jedyną wzmiankę o tym przedmiocie znalazłem w własnych notatkach że go zdobyłem, ale nie mam go na liście przedmiotów więc widocznie się już wcześniej nie pojawił jako item w menu gry.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Tincture występował w FF 6 i uzupełniał MP. W przypadku FF 7 Tincture to po prostu Ether albo Turbo Ether - niestety nie pamiętam dokładnie.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Sephiria pisze:Tincture występował w FF 6 i uzupełniał MP. W przypadku FF 7 Tincture to po prostu Ether albo Turbo Ether - niestety nie pamiętam dokładnie.

Szedłem od nowa z starszego save'a do tego momentu i masz zdecydowanie rację, po otrzymaniu komunikatu "Received three Tincture" w inventory mam o trzy ethery więce, a więc to jakiś błąd tłumaczenia skryptu gry, albo coś w tym rodzaju. przeszedłem grę już kilkanaście razy i nigdy prędzej nie zwróciłem na to uwagi.

dziękuje za odpowiedź :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”