FF7 HELP: problem z przejściem/zdobyciem

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Galed

Post autor: Galed »

Rozumiem Gveir :) ale ja poprostu musiałe to w końcu napisać :)
Dzięki za odpowiedź na moje pytanie :)



O kurde ale zwaliłem akcje :? Zawsze po pograniu sobie w ff7 lubie przeczytać sobie solucje do tego momentu do którego doszedłem i zobaczyćco przeoczyłem, i co się okazało :!: OMINĄŁEM Yuffie (z tego co czytałem to jest bardzo dobra i wielu z was miało ją w swoim składzie n1) nie przechodziłem przez tylko prosto do Junon i jestem właśnie na statku w drodze na drugi kontynent :( Czy będe jakoś nie długo mógł wrócić na pierwszy kontynent żeby ją przyłączyć?
Lord Gorg
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: pt 10 mar, 2006 15:20

Post autor: Lord Gorg »

Jak najbardziej. Możesz ją znaleźć po drogiej stronie rzeki od Gold Saucer, albo w Lesie po drodze do Ancient Temple. Ja ją spotykałem w tych miejscach.
"...bezpieczeństwo to złudzenie, fałszywe sanktuarium niewinnej wyobraźni."
Alan Cole "Era wilka"
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

I można to zrobić również na CD 2 i chyba 3 też.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Galed

Post autor: Galed »

Po wyjścia z więzienia wróciłem na pierwszy kontynent i poszedłem do lasu po jakichś 10 próbach spotkałem Yuffie, ale źle poprowadziłem rozmowe (nie chce korzystać z solucji) i uciekła. Potem za drugim razem spotkałem ją znowu tym razem rozmowa szła dobrze zgodziła sie dołączyć do mnie ale w rezultacie znowu uciekła (bardzo dziwne, bo myślałem że już jest w drużynie). Teraz stoczyłem chyba ze 20 albo i więcej walk i obawiam się że już jej nie spotkam, że moja szansa już minęła. :(


No wreszcie ją spotkałem, ale w tym lesie koło Ganaga(czy jakoś tak).
Jednak ona ma level 22 a Cloud 25, ona zadaje ataki po ok.130-140 Cloud i Red po ok.230.
Więc jest pewna różnica.Wsadziłem ją zamiast Barreta który też walił ponad 200, no ale cóż muszę ją wypróbować. A istnieje w ogóle coś takiego jak strategia gry postacią, tzn czy macie jakieś sposoby na rozwijanie postaci. Ja używam tylko podstawowego ataku yuffie (ma ona materie throw ale miałem tylko dwa przedmioty których mogła by ona użyć, takiego dużą gwiazdke szuriken chyba i peacmeaker rewolwer O_o troche dziwne)
Ostatnio zmieniony wt 24 kwie, 2007 14:33 przez Galed, łącznie zmieniany 1 raz.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

szansy na spotkanie Yuffie nie da się stracić. czasem pojawia się po kilku, czasem po kilkunastu walkach a jak ktoś ma pecha to i dłużej musi się namęczyć. próbuj dalej!
Galed

Post autor: Galed »

Już ją mam :) robiłem edit
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Galed pisze:A istnieje w ogóle coś takiego jak strategia gry postacią, tzn czy macie jakieś sposoby na rozwijanie postaci.
strategia gry postacią? nie ten Final. tutaj umiejętności postaci zależą od tego jakie ma materie, więc nic nie stoi na przesz kodzie, żeby wojownik rzucał najpotężniejsze zaklęcia i do tego jeszcze, nap kradł przedmioty. można co prawda zwracać uwagę na to, w jaki sposób materie wpływają na statystyki (np, magic materia ma to do siebie, że obniża atak, ale zwiększa magię) i spróbować zrobić maga ze słabym atakiem, ale na dłuższą metę nie ma to sensu. prędzej czy później przestaniesz używać magii ofensywnej i będziesz tylko atakować fizycznie (ewentualnie jakiś potężniejszy summon dla zabawy).

a Throw nie używaj, szkoda marnować przedmiotów, lepiej atakować normalnie.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Rozwijanie umiejętności jest takie sobie. Dopóki nie zbierasz Source ze stworków, to nie ma strategii, a jak zbierasz, to pakujesz je ile wlezie, aż napakujesz wszystko na 255. A bez tego zostajesz z normalnymi, wyjściowymi statsami.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Galed

Post autor: Galed »

Do 255 :shock: ja mam tetraz tak 30-50 , jeden source daje 1. Ile to czasu trzeba żeby do 255 dojść...

A jak ty pakujesz te source, wszystko w Clouda czy w innych też i np strehgt wszystko dla Clouda a dla Yuffie np Magic? Jak to jest
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Najpierw dopakuj postacie na 99 poziom, wtedy będziesz miał maksymalne statystyki i dopiero będzie miało sens. Wtedy po prostu tłuczesz potworki dające Source na statku Gelnika, i pakujesz kogo chcesz. Ja sobie dopakowałem trzy postacie na razie na maks, więcej mi się nie chciało, mają po 255 wszystkich statsów. Jakieś... dwa tygodnie intensywnego grania ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Galed

Post autor: Galed »

prędzej czy później przestaniesz używać magii ofensywnej i będziesz tylko atakować fizycznie
:O Z tego co czytałem to później używa się tylko materii typu final atack phoenixx (co kolwiek to znaczy) i inne. A materie to przecierz magia.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Final Attack + Phoenix to tylko ostateczny środek na ożywienie martwej drużyny, stosowany w walce z Emerald'em. Po prostu jak padasz, Final Attack materia używa materii połączonej z nią samą, czyli Phoenix i ożywia wszystkich zabitych, czyli cały team. A to fakt, pod koniec gry przydatne są tylko Regen, Full Cure, Cure 3, Big Guard (Enemy Skill) i Dispell. A siła ataków fizycznych wtedy przewyższa magię, no i dzięki takim rzeczom jak materia 2x/4x Cut możesz uderzać kilka razy po wydaniu jednej komendy. Do tego dodaj niesamowicie potężne limity ostatnich poziomów i magia ofensywna staje się zbyteczna całkowicie.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
mwlodi

Post autor: mwlodi »

Witam, mam taki problem ze zdobyciem summona Bahamut ZERO. Jeśli chodzi o niebieską Huge Materię, to jestem pewien, że ją zdobyłem (za 2-im razem udało mi się wstukać odpowiedni kod w Mako Reaktorze). Później poszedłem do Buggenhagen'a, do planetarium a tam zobaczyłem coś takiego :

Obrazek

Nie mam pojęcia co mogło się stać z tą niebieską Huge Materią, skoro ją zdobyłem...

Teraz jestem na dysku 3-im i znów poszedłem do planetarium, ale nic się nie zmieniło. Wiele razy próbowałem nawet wykopać tę materię w Bone Village jako Good Treasure, ale jedyne co mi się udało wykopać to Potion :/

Czy jest jakaś możliwość, abym zdobył jakoś tę materię??
Z góry dzięki za pomoc. :)
kubam

Post autor: kubam »

Witam wszystkich,
Mama pewien problem w North Corel. Bedac na pierwszym dysku idac po torach w pewnym momencie sie zapadaja. Gdy spadamy mamy mozliwosc kierowania cloud'em i zdobycia w ten sposob dwoch rzeczy. Probowalem roznych kombinacji i zawsze spadam w to samo miejsce posrodku :(. Prosze o informacje jaka kobinacja klawiszy mam zmienic tro lotu.
Z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Pisze jak spadasz ;] Wciskaj na upartego prawo albo lewo, dosyć to trudne, ale musisz wciskać ile wlezie.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”