Summony, Aeony i spółka

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Auron

Post autor: Auron »

Dokladnie ja koncze juz FF X i tam to jest dopiero grafika ;)
Jeżeli chodzi omnie to w FF X najbardziej lubie Aeona o nazwie Anima zajebistego ma Powera zadaje zawsze (przynajmiej u mnie) 99999hp i wezwanie też fajne
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ja w sumie cieszę się że w FFX-2 nie ma summonów... wiem że są kul i w ogóle ale właśnie... te przyzywanie mimo wszystko moze sie znudzic ;]
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Boni pisze:te przyzywanie mimo wszystko moze sie znudzic ;]
Od czego jest opcja, która wywala całe przywoływanie i masz od razu aeona? :] Kocham ją po 300h XD
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Nemesis pisze: Od czego jest opcja, która wywala całe przywoływanie i masz od razu aeona? :]
Od razu nie masz :]]] No ale... zawsze to jakieś ułątwienie życia, gorzej jak komuś nawet to sie znudzi :D (pamiętam jak Koki narzekał na to, jak Varuna hastege robi 'tyle czasu' choć i tak umrze... heh :wink: )
glamorous vamp
Auron

Post autor: Auron »

Sądze że w FFX nie obeszło by się bez Aeonów gdyz przy wileu walkach są potrzebne nie jako wojownik tylko zywa tarcza :wink:
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Auron pisze:Sądze że w FFX nie obeszło by się bez Aeonów gdyz przy wileu walkach są potrzebne nie jako wojownik tylko zywa tarcza
w FFX cała fabuła gry toczy się głównie wokół Tidusa i Yuny. Dokładniej wokół poświęcenia Yuny. Yuna jest summonerem, więc logiczne, ze aeony są istotne. Nie ma chyba Finala, gdzie miałyby one aż takie znaczenie.
Auron

Post autor: Auron »

Tak to prawda cala fabula opiera sie na "Ostatecznym Wezwaniu" :razz:
Podoba mi sie w FFX ze Summony walcza jako wojownicy a nie tylko wzywasz on atakuje i wraca :wink:
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Nemesis pisze:Nie ma chyba Finala, gdzie miałyby one aż takie znaczenie.
W FF6 cała fabuła opierała się wokół summonów (tu: Esperów). W FFX aż takiego znaczenia nie miały. No ale chyba w FF6 nie grałaś, z tego co się orientuję ;]
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Auron nie wal postów, byle walić, bo na to mamy skuteczne lekarstwo. I radzę przemysleć jakiegokolwiek posta, nim go napiszesz.
Jaco pisze:W FF6 cała fabuła opierała się wokół summonów (tu: Esperów). W FFX aż takiego znaczenia nie miały. No ale chyba w FF6 nie grałaś, z tego co się orientuję ;]
Nie. Nie grałam. Jeszcze.
Auron pisze:Sądze że w FFX nie obeszło by się bez Aeonów gdyz przy wileu walkach są potrzebne nie jako wojownik tylko zywa tarcza :wink:
Auron pisze:Podoba mi sie w FFX ze Summony walcza jako wojownicy a nie tylko wzywasz on atakuje i wraca
Oh dzizas. Można to było w 1 poście. Przypominam o poprawnej polszczyźnie. Może wpierw pisz posta w Wordzie. Nie jest to karalne, ale jak wkurzysz i zrazisz tym do siebie jakiegos moda (patrz: Nemesis), to lekko miec tutaj nie będziesz.

Wracając do Aeonów. W FFX wydają mi się zbyt barwne. Jasne, ze całe FFX jest przebarwione i zbyt pstrokate, ale bez przesady -_-' Bahamut, Maguski, Anima. Shiva ma przynajmniej zrównoważone kolory. No i design. Ixion jest fajny, ale co to wlaściwie jest? Pudel + koń + sierp na czole? Eh.
Sadako

Post autor: Sadako »

A mnie się podobaja i zawsze będa podobać GF'y z Final fantasy 8 :mrgreen: są tak doskonałe ze nawet te z FF9 są dla mnie denne i wyglądają beznadziejnie :)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Co do ważności w fabule, może w FFX były ważne aeony ale tylko w głupiej teorii, w praktycwe o wiele większe znaczenie miały w FFIX. GoGo, Jaco, czyżbyście zapomnieli ? :wink:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

No wiem wiem, ale nadal uważam, że w FF6 odegrały jak do tej pory największe znaczenie. FF9 pod tym względem jest na 2 miejscu. Ale gdyby FF6 było zrobione w czasach FF9 to tam też byśmy pewnie mieli summony w FMVkach :] (remake anyone?)

Jak już tak przy tym jestesmy, to chyba najmniejsze znaczenie dla fabuły miały one w FF5 i FF7 (moze też w FF3 ale nie grałem, więc nie wiem).
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Jaco pisze:miały one w FF5 i FF7
Nom to prawda w FF V kupywalo sie je i mialo w dupie , podobnie w FF VII z ta roznica , ze musiales je znalesc.
A w FF VIII? tam tez nie mialy wiekszego znaczenia.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Jaco pisze:Jak już tak przy tym jestesmy, to chyba najmniejsze znaczenie dla fabuły miały one w FF5 i FF7 (moze też w FF3 ale nie grałem, więc nie wiem).
Najmniejsze to miały w 1 & 2, bo tam ich w ogóle nie było. ;P Co do FF3 to masz rację. Jedyny kawałek w którym obowiązkowo widzimy summona, to walka z Bahamutem. Potem już można o nich zapomnieć.
A w FF VIII? tam tez nie mialy wiekszego znaczenia.
Cóż, jest wątek

Kod: Zaznacz cały

utraty pamięci przez GFy,
chociaż rzeczywiście aż takiej różnicy to nie robi.
Jaco pisze:Ale gdyby FF6 było zrobione w czasach FF9 to tam też byśmy pewnie mieli summony w FMVkach :] (remake anyone?)
Przecież powstał remake FF6 na PSX. :P Nie wiem, czy Espery się pojawiały w FMVkach, ale postaciom zdecydowanie to zaszkodziło, vide przefarbowana Terra. Po prostu L'Oreal w FF. :/
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Kimahri pisze:Nom to prawda w FF V kupywalo sie je i mialo w [tu brzydkie słowo]
No w sumie tylko 3 kupowaliśmy, reszte trzebabyło zdobyć, pokonując, czy coś...
Kimahri pisze:A w FF VIII? tam tez nie mialy wiekszego znaczenia
No nie powiedziałbym. Chociażby sam motyw kożystania z GFów przez SeeDów i ich negatywny wpływ, przez co mamy pewien ciekawy wątek w fabule :] Ale to tyle, jesli chodzi o FF8 (pomijam wyprawę Squalla po Ifrita ;P )

[ Dodano: Pią 14 Lip, 2006 21:32 ]
Ababeb pisze:Najmniejsze to miały w 1 & 2, bo tam ich w ogóle nie było. ;P
:P dlatego o tym w ogóle nie wspomniałem ;]
Ababeb pisze:Przecież powstał remake FF6 na PSX.
Taki remake to nie remake ;] A summonów nie było w FMV, chyba że za takowego uznamy

Kod: Zaznacz cały

Terre :]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”