Summony, Aeony i spółka

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Racja Iz, zapomniałem o Kujacie. Co ty masz przeciwko knurom? :> A i Typoon mi się dziwacznie kojarzy, taki różowy ********. :?
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Chyba nie Kujata tylko KJATA... Przynajmniej u mnie się nazywała Kjata...
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

U mnie też, ale w spisie summon materii na Krypcie jak byk widnieje "Kujata". :P
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Nazwa zależy chyba od wersji PSX/PC albo NTSC/PAL. Ja miałem Kujatę.

Koniec OT
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Ja dzięki Typoonowi miałam banana na buzi :lol: Taki śmieszny stworek
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ababeb pisze:"Kujata"
Bo ktoś chyba fanem/fanką Kui jest :]

Ababeb pisze:A i Typoon mi się dziwacznie kojarzy, taki różowy ********. Confused
Heh, mi Typoon podoba się zaraz za bahamutami :D Fajny jest, i te przewrócenie ziemi do góry nogami :]

Ababeb pisze:W Ifricie jedyne co mi się nie podoba, to jego kolor. Kto widział zielonego demona ognia?!
Święte słowa, ale jego dymek z ust też nie lepszy :lol:

Ababeb pisze:Shiva jak zawsze
Jakie zawsze. Te jej sopelki są tak wątłe...I te dziwne "coś" co się tworzy tam gdzie wróg stoi :lol: Mizerna jakaś była :lol:

Ivy pisze:Ten summon zawsze jest pięknie animowany..przyczepiłabym się minimalnie do korony, którą nosi na głowie w FF9.
W FF9 z kolei jest jakaś... stara XD

A w FFX. oceniając po screenach i to co i innych się widziało na konsolach to muszę przyznać, że jeszcze nie widziałem gadającej Shivy XD (chyba, że to ktoś inny gadał... Yuna? e nie...(?))

Ivy pisze:Pierwszy Bahamut, jakiego miałam, to był ten z FF8
Nie ma to jak początek, jak leci śród chmur :) Koniec średni...

A ten z FF9 wychudzony jakiś... Pikselowaty też... ale śliczna eksplozja, a o jego udziale w fabule i na FMV nie wspomnę :)

Eiko pisze:Szczególnie ten cudowny z FF9 :]
Tylko kiedy jest przyzwany po śmierci wszystkich członków drużyny :) Nie ma to jak czwarty fenix z rzędu podczas walki z Ozmą :lol: Tak samo niegdyś z Omegą z FF8 :D

Ivy pisze:Natomiast Bahamut z FF10 to kompletna porażka designera. Kolorowy do bólu, złote elementy na skrzydłach i obręcz na plecach..brrr...srogo się na tym Aeonie zawiodłam..
E tam, wygląda nieco humanoidalnie ale niemniej jednak (o ile się nie mylę) jego założone łapska fajnie się prezentują. Taki giga paker u boku biednej, wątłej Yuny :] Heh, a jego pocisków nigdy (jeszcze) nie widziałem :)

Kermi pisze:Ja zawsze lubiłam Hades'a - pana podziemi...
Zupkę se gotował, tylko jakaś taka fe wyszła :P
glamorous vamp
pho3n1x

Post autor: pho3n1x »

Ivy pisze:Może jednak powinieneś żałować n :
Shiva
ee nie jest w moim typie :P
Boni pisze:W FF9 z kolei jest jakaś... stara XD
Nawet nie o to chodzi... wolę brunetki :D

Ktoś tam mówił o Shivie w ff7 yyy z tego co pamiętam, to za zastanawiałem się czy to kobieta jest :)
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Boni pisze:Heh, mi Typoon podoba się zaraz za bahamutami
A ja jakoś nigdy nie przepadałam za summonami powietrznymi... Zawsze są trochę badziewne (Typhoon, Pandemona).
Boni pisze:A ten z FF9 wychudzony jakiś... Pikselowaty też... ale śliczna eksplozja, a o jego udziale w fabule i na FMV nie wspomnę n
U Bahamuta z FF9 nigdy nie mogę zauważyć "pyska". Wydaje się taki jakiś spłaszczony, ale podoba mi się i ma fajne kolory, w porównaniu do tego przybajerzonego z FFX
Boni pisze:A w FFX. oceniając po screenach i to co i innych się widziało na konsolach to muszę przyznać, że jeszcze nie widziałem gadającej Shivy XD (chyba, że to ktoś inny gadał... Yuna? e nie...(?))
Szkoda, że aeony nie mają głosu. Zamiast tego mamy Yunę gadającą "Be strong" tym swoim słodkim, bojaźliwym głosem. Ble, nienawidzę tego.
Ababeb pisze:Kto widział zielonego demona ognia?
Dziwnie to wygląda - jeszcze do tego Ifrit w FF4,5 i 6 jest chyba żółty, a w nowych częściach brązowy, czerwony itp. Co za różnorodność ^^
Kermi pisze:Chyba nie Kujata tylko KJATA... Przynajmniej u mnie się nazywała Kjata...
Heh, grałam na PC i PS2, na komputerze była Kujata, a na konsoli Kjata jak pamiętam, ale wiem, że była różnica :)

[ Dodano: Pon 04 Lip, 2005 ]
Maguski są najlepsze... Fajne kolory, ogromna siła rażenia. Szczególnie w wersji Dark XD
__Sephiroth

Post autor: __Sephiroth »

Faris pisze:Heh, grałam na PC i PS2, na komputerze była Kujata, a na konsoli Kjata jak pamiętam, ale wiem, że była różnica
W wersji PAL jest Kujata a w wersji NTSC Kjata przynajmniej na PSXie, ale prócz różnonazewnictwa nie ma między nimi żadnej różnicy.

Błąd tłumaczenia i nazwy zaczynają się zatracać. Podobnie jest w FF10. Podczas tłumaczenia zatracono oryginalną nazwę włóczni Kimahriego, ostatniej i najlepszej jego broni - Longinus'a. Została nazwana imieniem rzymskiego żołnierza, którego włócznia przebiła bok Chrystusa. Metafora ostrza, które przebiło boskość została utracona w toku tłumaczenia na język angielski.

Mój ulubiony Summon?

Bahamut za siłę i prezencję, władca smoków robi wrażenie atakiem choć mógłby być silniejszy.

Odin za klimat mrocznego rycerza, niosącego jedynie śmierć i zniszczenie.
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

__Sephiroth pisze:ale prócz różnonazewnictwa nie ma między nimi żadnej różnicy.
A mi chodziło właśnie tylko o różnicę w nazewnictwie, bo tak to były identyczne.

Jednymi z najśmieszniejszych summonów są Cactuar i Tonberry King z FF8 - ataki zwalają z nóg... Zdobyłam ich dopiero za drugim razem grania w FF8, bo za pierwszym się nie chciało - a warto, bo to chyba Cactuar dodaje najwięcej Luck, co przyda się dla limitu Selphie :P
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

__Sephiroth pisze:Błąd tłumaczenia i nazwy zaczynają się zatracać. Podobnie jest w FF10. Podczas tłumaczenia zatracono oryginalną nazwę włóczni Kimahriego, ostatniej i najlepszej jego broni - Longinus'a. Została nazwana imieniem rzymskiego żołnierza, którego włócznia przebiła bok Chrystusa. Metafora ostrza, które przebiło boskość została utracona w toku tłumaczenia na język angielski.
a nie szlo czasem znowu o cenzure? :roll:

Boni pisze:tam, wygląda nieco humanoidalnie ale niemniej jednak (o ile się nie mylę) jego założone łapska fajnie się prezentują. Taki giga paker u boku biednej, wątłej Yuny :]
dla mnie to wlasnie takie smieszne bylo..po bahamucie z 9 jakos nie moglam sie przyzywczaic do tego czegos...heh
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Właśnie Shive zdobyłem i jej atak. A więc tak. Ta kobieta jest śliczna, fakt, ataki ma cudne- też fakt, ale jest jedno ale. Czemu tak mało lodu robi w diamnd duście :): Ja sądziłem że to będzie niewiadomo co a tu tyle lodu co w shivie z FF7 :D Fakt faktem i tak mi się podoba, heh, czy mi się wydaje, czy przed pstrykaniem nie ma muzyki? XD A i jeszcze jedno, słyszałem że jak ma się shivę to jakieś inne jej ujęcia są czy coś tego typu... czy ktoś może tą kwestię przybliżyć :)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Boni pisze:A i jeszcze jedno, słyszałem że jak ma się shivę to jakieś inne jej ujęcia są czy coś tego typu...
Nie za bardzo wiem o co ci chodzi ale ja nic o tym nie wiem/nie słyszałem. Ciekawe o jakie "ujęcia" ci chodzi :twisted:
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

no kiedyś ktoś coś mówił, że coś trzeba przytrzymać, etc. chyba że mam jakiś mętlik w głowie, ale byłem przekonany że coś takiego jest XD
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Eee, ja nic takiego nie słyszałam... Mi tylko się Boost z ff8 kojarzy...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”