Summony, Aeony i spółka

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Boni pisze:Przynajmniej coś nowego, a nie zawsze te same "połery"
Występowały juz zdaje się w czwórce - naprawdę szkoda,że dopiero w FFX sobie o nich przypomniano. Delta Attack to potęga - szczególnie dwa razy pod rząd z Grand Summon i naładowanymi limitami u każdej z sióstr ^^ Wielkim minusem jest jednak fakt,że do wykonania overdrive'a muszą mieć wszystkie pełny pasek - co przy starciach z mega-bossami nie jest takie łatwe. Nieraz miałam sytuację, w której dobijałam u trzeciej pasek i juz miałam wykonać Delta Attack,kiedy wróg zabijał mi jedną z sióstr i zabawa zaczynała się od początku :P
Za to Anima to klasa sama w sobie - nie dość,że animacja przyzwania jest jedną z najlepszych w FF, to jeszcze siła rażenia (przy odpowiednim treningu) naprawdę duża.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Mówiąc o słabym limicie Magusek miałem na myśli porównanie do Obliviona ;)

A swoją drogą zauważyłem że aeony ładnie się upgradują wraz z upgradem Yuny ;]
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Maguski mają limit - ale muszą być wszystkie załadowane na overdrive i wszystkie żywe, bo inaczej nici z limitu... I moim zdaniem są baaaardzo silne... właśnie ta "gruba zołza" jest bez sensu, ale czasami się przydaje ;) Anima też jest extra, Oblivion jest też bardzo silny... Ale mi z X najbardziej się podoba Ixion... :D
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Kermi pisze:właśnie ta "gruba zołza" jest bez sensu, ale czasami się przydaje n
Jest zołzą, ale bez niej maguski się d*** warte. Jak sie dopowiednia nia pokieruje, to ona ciągle wkrzesza swoje siostry i w ogóle. U mnie to ona zawsze najdłuzej zostaje na polu bitwy.
Kermi pisze:Anima też jest extra, Oblivion jest też bardzo silny... Ale mi z X najbardziej się podoba Ixion...
Taka mieszanka konia z pudlem. Używam go, ale nie mogę do niego przywyknąć. Już wielki kogut, Valefor cieszy sie u mnie wiekszym powodzeniem. Heh.
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

VAlefor też cool, ale ja wolę Ixiona, bo lubię konie, a on jeszcze ma taki fajny "bajerancki" wygląd, no i nawet łądnie uderza. Szybki jest, a dzięki temu długo zostaje na polu walki. A ta Cindy (chyba...) no to właśnie o to, ze się przydaje co napisałam to chodziło o ożywianie i dobieranie życia, ale czasami jest wkurzająca, bo powiedzmy - wszystkie mają kupe życia niemalże do pełna, a ona jeszcze rzuca najwyższy stopień leczenia i marnuje tylko magię... :/
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Kermi pisze:wolę Ixiona, bo lubię konie, a on jeszcze ma taki fajny "bajerancki" wygląd
A ja go tam nie lubię. Właśnie za ten "bajerancki" wygląd. Valefor też brzydki. Króluje Shiva, Maguski także niczego sobie, Anima trzyma klasę :] Reszta taka...średnia. Ifrit przypomina jakiegoś psa, który przywalił łbem w ścianę :D
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Shiva baardzo ładnie wygląda w X... A Ifrit też mi kogoś przypomina takiego pogiętego... ale chyba z Parasite Eve... Valefor - brzydki, ale ma fajne skrzydełka no i nawet jakby się uprzeć - silny...
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Kermi pisze:nawet jakby się uprzeć - silny...
Każdy Aeon jest silny, jeśli się ćwiczy ;) Ale Maguski najlepsze, bo jest ich trójka.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Anyway mi Ifrit się podobał ;) I ten jego Hellfire, poprostu majstersztyk. A Ixion też był fajny, podobała mi się eksplozja w Thor's Hammer, prawdziwie elektryczna animacja ;] A Shiva, jak mówiłem za mało lodu produkuje.

Ogólnie rzecz biorąc ataki oparte na lodzie mało lodu tworzą w ffx. Tak właciwie to magia elementów w FFX nie ma wyjątkowych animacji. Ciekawiej było w FF9 ;]

A co do flare, nic nie przebije tego z FF9. No ale powrót do aeonów.

Valefor jest ciekawy, aczkolwiek smutny jam, bo nie mam jego drugiego limitu i mieć nie będę, ale co tam ;) A drugi raz kto tam będzie przechodził ;]
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

bo nie mam jego drugiego limitu i mieć nie będę, ale co tam n A drugi raz kto tam będzie przechodził ;]
Przecież mówiłam, że jego limit można później zdobyć. Ten pies nadal jest w Besaid Village, tylko trzeba mieć szczęście :P
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

W Besaid???

A ja cały czas szukałem w Kilika.

:grin:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Boni pisze:Anyway mi Ifrit się podobał n I ten jego Hellfire, poprostu majstersztyk.
No, no. Popieram. Hellfire wymiata. A że psiowaty? Nazwałam go Inuki ;) Niektórzy skojarzą.

Shiva jest ładna, ale obecnie jest u mnie najsłabszym aeonem. Tylko ona i Ixion nie mają u mnie Damage Limitu zdjętego.

Boni pisze:W Besaid???

A ja cały czas szukałem w Kilika.

Very Happy
Brawo, Boni -_-'
Pies biega sobie po Besaid, ale na drodze stoi Ci Dark Valefor.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Go Go Yubari pisze:Shiva jest ładna, ale obecnie jest u mnie najsłabszym aeonem. Tylko ona i Ixion nie mają u mnie Damage Limitu zdjętego.
Ja mam zdjęty limit (dla lulu łatwo się zdobywa wszystko :) ) no i ładnie kosi hp. A co do ixiona.... Motylki w macalanii są na tyle zryte że nie chcę z nimi nic robić... Nawet jeśli dla aeona starczy sam crest to nie chce mi się do kwiatków biegać w macalanii :lol:

Go Go Yubari pisze: Brawo, Boni -_-'
No co XD Swoją drogą zaglądałem na kryptę i tam pisało że w sklepie jest jakaś pani itp. i ja jej w kilika szukałem, i potem jak pisało w opisie maks. w lewo biegłem i nic tam nie było, tylko rybak :lol: Ekhm, a może na krypcie na prawdę pisze że w Kilika ;]

Go Go Yubari pisze:Pies biega sobie po Besaid, ale na drodze stoi Ci Dark Valefor.
Jak zdobywałem Animę, to Valefora potraktowałem w odpowiedni sposób samurajskim mieczem. :D
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Boni pisze:(dla lulu łatwo się zdobywa wszystko n
Tja? To zdradź swój sekret, jak ominąłeś 200 błyskawic. Jaką miałes strategię?

Boni pisze:Jak zdobywałem Animę, to Valefora potraktowałem w odpowiedni sposób samurajskim mieczem.
No, tak też można. Pamiętasz ile wtedy wybuliłeś na Zanmato?
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Go Go Yubari pisze:Tja? To zdradź swój sekret, jak ominąłeś 200 błyskawic. Jaką miałes strategię?
Erm, to nie było takie trudne. Go-Go pamiętasz jak w FF9 skakało się na skakance Vivim? Ja miałem skakankę opanowaną do perfekcji toteż te pioruny nie były dla mnie problemem. A co do samego przebiegu... Cóż, dla mnie osobiście czas między błyśnięciem ekranu, a uderzeniem błyskawicy jest piekielnie długi i ja nie widziałem problemu w omijaniu błyskawic. Dobrze mi było je omijać na samym początku Thunder Plainsów a także w drugiej lokacji koło jednego z pomników kaktuara- tam sobie omijałem czasowo. Wiedziałem że, pierwszy piorun trzaśnie za 3 sekundy, drugi za 1 s, a trzeci za pięć sekund, a potem od nowa. Jakoś tak to wyglądało w każdym bądź razie. Pamiętam jak raz się powinęła mi noga przy 134 błyskawicy, ale mimo wszystko jakoś się udało. A ilość ominiętych błydkawic zapisywałem systematycznie na kartce, gdy akurat miałem walczyć z kimś.

Sam słyszałem, że podobno dobrym sposobem jest zrobienie tego questu w nocy, kiedy jest ciemno. Mi osobiście to nie zrobiło różnicy, ja questa zrobiłem gdzieś o 12.00 w dzień :lol:
Heh, mi się wydaje, że tu nie trzeba tyle taktyki co poprostu opanowania i skupienia. Aczkolwiek luzackiego podejścia z zerem emocji przy np. 199 błyskawicy. :)

No, trochi polałem wody :D

Go Go Yubari pisze: No, tak też można. Pamiętasz ile wtedy wybuliłeś na Zanmato?
Dokładnie 196.000 Gilów. Mogłem mniej, ale nie chciało mi się męczyć. Raz a dobrze :lol:

Heh, początkowo nie wiedziałem jak go tu ciachnąć, ale przypadkiem napotkałem first strike'a dla Tidusa (Sonic Blade bodaj ta broń się zwała) i tak ciachnełem buraczka.

Niemniej jednak ulokowanie Dark Aeonów jest głupie. Np. ten Ifrit, ja sobie zbieram potworki do Monster Areny a tu jakiś burak wyskakuje -_- i wszystko od początku. To samo z maguskami. :roll:
glamorous vamp
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”