FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Pixel

Post autor: Pixel »

ok już zrobione, jestem teraz w Mt. Gagazet i mam walczyć z Seymour Flux'em ale nie ma sposobu na jego pokonanie, nawet jeśli mam teraz 3x armor z zombie ward nic mi to nie daje i walka kończy się w 2-3 turze, myślę żeby naładować wszystkim overdrivy i wystawić aeony na mięso armatnie, czy ma to szanse powodzenia czy zmarnuje te 1-2h ? :P

btw. mój Auronek ma już 6k hp xD dzięki za odpowiedź do mojego ostatniego pytania.

/Edit: Dobra już go wykończyłem xP, teraz tylko Yunalesca, jakieś wskazówki ? :F
Awatar użytkownika
FantasyFiend
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 17:48

Post autor: FantasyFiend »

Yunalesca to dosc twarda sztuka bo ma 3 formy pierwsza z nich ma 24k hp ,druga forma 48k hp a ostatnia 60k hp.
Pierwsza faza jest dosc latwa niezadaje zbyt duzych obrazen tylko zaklada rozne anomalie.
W fazie drugiej Yunalesca stosuje pewna taktyke zaklada Zombie + Curaga/Regen , a kontratakami anuluje wszelkie pozytywne statusy na postaci.
Faza trzecia robi prawdopodobnie wszystko to co poprzednie fazy tylko dodatkowo zaklada confusion (atak na wszystkich) oraz bardzo czesto zuca czar zabijajacy postac niebedace pod wplywem zombie ,przydaja sie tu Aeony jako "mieso armatnie ;D"
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=41

Nie ma wielkiej filozofii. Wysokie HP, naładowane wszystkie paski i status zombie na wszystkich postaciach na 3cia walkę. Koniec.
compadre
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: pt 02 maja, 2008 10:07

Post autor: compadre »

prosta walka, niewiem dlaczego niektorzy mowia ze to najtrudniejsza walka w grze, dlamnie banal, zero przyzywania aeonow bo yuna to cieki bolek w grze, auron tidus + wakka, nawalac normalnie i overdrivam, wrazie statusu zombie uzyc holy water i leczenie, dbac nalezy o wysokie hp i tak az do konca 2 jej fazy, podczas 2 wcielenia warto liczyc ile zycia sciagnelismy yunalesce. Po polowie nalezy uleczyc cala druzyne na max i dac sie zzombiakowac na przynajmniej 2 osobnikach, wten sposob przezyjemy zmiane 2 formy na3, gdy to sie juz stanie trzaskamy 3 faze pamietajac zeby wrazie czego choc jedna z postaci miala status zombie. proste
MaDaFaKa

Post autor: MaDaFaKa »

Nie wiem czy to już było, bo nie chciałem przekopywać 190 kilku stron tego tematu :P Tak więc mam problem. Po pierwsze... Mam Airshipa i chce wrócić do Djose Temple ażeby zdobyć skrzynke ze skarbem. Nestety na tym mostu przy wejścu do świątyni ściga mne jakiś Monk, Crusader i jeszcze ktoś inny, więc nie mogę przejśc. Jak tam się dostać?

Drugie pytanie, gdzie jest skarb w Zanarkand? Tam przecież nie ma destruction sphere, a przynajmniej ja jej nie znalazłem (nawet w Opisie Przejście nie ma żadnej wzmianki o skarbe w Zanarkand). Może chodzi o Sun Crest po zabiciu Yunaleski?

Please Help :)
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

MaDaFaKa pisze:Nie wiem czy to już było, bo nie chciałem przekopywać 190 kilku stron tego tematu
Jest opcja szukaj.
MaDaFaKa pisze:Nestety na tym mostu przy wejścu do świątyni ściga mne jakiś Monk, Crusader i jeszcze ktoś inny, więc nie mogę przejśc. Jak tam się dostać?
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba powinieneś pójść do Bevelle i wtedy zaczną cię wpuszczać do świątyń.
MaDaFaKa pisze:Drugie pytanie, gdzie jest skarb w Zanarkand? Tam przecież nie ma destruction sphere, a przynajmniej ja jej nie znalazłem (nawet w Opisie Przejście nie ma żadnej wzmianki o skarbe w Zanarkand). Może chodzi o Sun Crest po zabiciu Yunaleski?
Musisz wrócić do Cloister of Trials i podświetlić wszystkie kwadraty, wtedy dostaniesz skarb.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

MaDaFaKa pisze:Nie wiem czy to już było, bo nie chciałem przekopywać 190 kilku stron tego tematu
Opcji "szukaj", tez się nie chciało sprawdzać, co? -_-
MaDaFaKa pisze:Drugie pytanie, gdzie jest skarb w Zanarkand? Tam przecież nie ma destruction sphere, a przynajmniej ja jej nie znalazłem (nawet w Opisie Przejście nie ma żadnej wzmianki o skarbe w Zanarkand)
Jakbyś przeczytał dokładnie co trzeba, wiedziałbyś, że aby dostać ten skarb, trzeba wrócić do zanarkand i odkryć wszystkie białe kwadraty.
MaDaFaKa pisze:Może chodzi o Sun Crest po zabiciu Yunaleski?
Nie. Sun Crest jest częścią Celestal Weapon, a nie skarbem Zanarkand.
MaDaFaKa pisze:Nestety na tym mostu przy wejścu do świątyni ściga mne jakiś Monk, Crusader i jeszcze ktoś inny
No i? Oni Ci krzywdy nie zrobią. :roll:
MaDaFaKa

Post autor: MaDaFaKa »

Wiem, że jest szukaj, ale to też by w dużym stopniu nie pomogło :p Krzywdy nie zrobią, ale do świątyni nie da się wejść, bo po kilku sekundach pościgu wywala mnie wstecz, przed wejściem do świątyni. Ale i tak dzięki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

MaDaFaKa pisze:Wiem, że jest szukaj, ale to też by w dużym stopniu nie pomogło
Niech zgadnę - bo nie umiesz korzystać z tej opcji? :roll:
Bezcenna wskazówka: wpisujesz szukane słowa a potem zaznaczasz "pokaż wyniki jako: posty", a nie tematy. I nie przekopujesz się przez 190 stron. Myślenie/ spostrzegawczcość nie boli. -_-
Kamillo33
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: sob 31 maja, 2008 19:19

Post autor: Kamillo33 »

Mam pytanie co do chwytania stworów. Jak schwytać Ochu na D. Road, chodzę tam przez godzinę i nie mogę do złapać bo się nie pokazuje. :sad:
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Spróbuj na drodze pomiędzy Djose a Moonflow. Tam powinien się pojawiać :)
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Zerknij na post kwaziego: http://www.k-ff.com/phpbb2/viewtopic.php?p=162712

PS. Opcja 'Szukaj' jest bardzo przydatna.
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
MaDaFaKa

Post autor: MaDaFaKa »

Dobra spoko, w przyszłości będę używał SZUKAJ. Teraz mam znów mały problem (szukałem tego i nic nie ma), a raczej pytanie, czy jeśli już uniknę błyskawic (quest z sigilem dla Lu) to czy jeszzce kiedyś będę mógł sobie dostawać nagrody za unikanie? Chodzi mi o coś takiego: Przechodzę sobie quest z unikaniem błyskawic i dostaję wszystkie nagrody razem z sigilem. Czy w przyszłości będę mógł dostawac jeszcze jakieś nagrody za unikanie, chodzi mi o str. sphere...

Dzięki za odpowiedzi ;)
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

nagrody są jednorazowe, sigil jest ostatnią nagrodą. Możesz dostać nagrody za to, że piorun walnie w ciebie :)
MaDaFaKa

Post autor: MaDaFaKa »

Witam ponownie hłehłe :D Nie znalazłem tego w SZUKAJ (!) więc się nie czepiać ;) A więc, jeśli zrobię już quest w OR (skrzynki) nie zdobędę ostatniej pozycji to następnym razem będę mógł jeszcze próbować od początku?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”