FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Przed walką z Evrae masz z tego co pamiętam potwory, to powalcz z nimi zdobywając tyle lv żeby jednej postaci, która ma najbliżej do reflect udało się to uaktywnić. Ja zdobyłem reflect specjalnie do pierwszej walki z Seymourem.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

a skąd wziąć reflect? objechać całą drogę i wskoczyć na siate yuny?

masz kłopot z evrae... pewnie odkryłeś już styl ataków bestii - atak atak inhale poison breath + stone gaze który jest używany co 6 ciosów jako atak(nie kątra po 6 ataku a normalny atak turowy, poza tym atak magiczny + overdrivy liczą się jako 2 ataki, więc 3 czary = stone gaze), ale jak zrobi inhale to nie użyje stone gaze(ponieważ jedynie po inhale może być psn breath). Nie znam Twoich umiejętności wyuczonych postaciami, zatem trudno coś doradzić - atak rzędu 500dmg to kiepsko, ale zakładam że masz armor break auron - pierwsza rzecz jaką powinieneś zrobić na początku rundy. Wyrma nie jest trudnym przeciwnikiem ze względu na prosty układ ataków i możliwość manewrowania statkiem. Aha, zerknij na krypcie na limity rikku i sprawdź czy z aktualnych przedmiotów nie skleisz czegoś sensownego. Powodzenia.

edit: co do tego na dole - no worries here - nie masz armor break, użyj frag granate rikku, czyli mix 2 power sphere i wyrma ma na sobie breaka :).
Ostatnio zmieniony pt 28 gru, 2007 16:10 przez Rusty, łącznie zmieniany 1 raz.
marekszu1

Post autor: marekszu1 »

Mysle ze moj glowny problem polega na tym, ze nie za bardzo bylem zorientowany w temacie jak uprzednio gralem i np w ogole nie uzywalem umiejetnosci steal rikku i chyba dlatego mam biede jesli chodzi o itemy, a co za tym idzie upgrady jakie moge robic :/

Auronem mam tylko Power break i Magic break wiec generalnie w sphere gridzie jestem nieco zacofany, Tidus nie ma Hastegi tylko Haste :/

Tak jak mowilem moja druzyna to koslawcy, kulawcy z nalepkami NOOB na czole :shock: Ale pokombinuje...
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

A to słabo. Nie wiem czy jest tu ktoś kto grał na standard, a nie na ekspert, ale chyba nie.
Steal to jest na samym początku i na tym etapie na którym jesteś to każda postać może mieć steal. Szkoda, że nie zbierałeś na przykład fire gemów. Tak samo reflect i inne czary może mieć kilka postaci. Ale skoro możesz doprowadzić Evrae do tego, że używa haste to powinno ci wystarczyć nauczenie się tylko reflect, żeby bez problemu wygrać. Ja nie używałem breaków, ale miałem gemy. Bo po reflect oczywiście nie można używać czarów.
marekszu1

Post autor: marekszu1 »

Dlatego tak czy owak zaczne od poczatku gre, wiadomo ze pierwszy raz jest taki po omacku :D Troche podkoxalem druzynke na tych mobach co sa losowo na airshipie, bo mozna je w zasadzie bic bez konca a regenerowac sie na save poincie (ciekawe ze nigdy wczesniej na to nie wpadlem...) no ale zeby miec reflect to musze rikku sie cofnac i wpakowac na siatke yuny czyli jakies 8-10 lvl potrzebuje plus drugie tyle zeby potem wrocic :) Kaszanka.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

już lepiej jedź do przodu auronem, tidusem i wakką... gdy dojdziesz do armor break(gdzie znajdują się 2str nody dla aurona... chyba) tzn. że pora rozwalić wyrmę kilkoma hitami... ta taktyka z reflect to jakaś taka nienormalna, jechać siatą yuny po jeden czar przydatny na 1min.
marekszu1

Post autor: marekszu1 »

Rusty pisze:już lepiej jedź do przodu auronem, tidusem i wakką... gdy dojdziesz do armor break(gdzie znajdują się 2str nody dla aurona... chyba) tzn. że pora rozwalić wyrmę kilkoma hitami... ta taktyka z reflect to jakaś taka nienormalna, jechać siatą yuny po jeden czar przydatny na 1min.
Tez mi sie tak zdaje.

A teraz pytanie z innej beczki, czy ulepszenia broni typu triple overdrive, triple AP udostepnia mi sie jak bede mial przedmioty potrzebne do ich zrobienia, bo poki co nie ma ich na liscie customize? Czy musze je jakos odblokowac a potem dopiero przedmioty zebrac do ich wykonania?
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

cechy pokazują się z chwilą zebrania pierwszej sztuki potrzebnej do dodania właściwości do broni, na zawsze :).

btw. happy new year, bye.
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Reflect to bardzo przydatny czar. Rób jak chcesz, ale ja ci podałem najprostszy sposób. Cofanie nie zabiera tyle lv co w pierwszą stronę. A zawsze można walczyć z potworami i zdobywać lv. To żaden problem. Chyba tylko ja gram inaczej niż wszyscy, bo po swojemu, gdyż poruszałem się na siatce w różne strony, a nie tylko w jedną i dla mnie nie było czegoś takiego jak siatka kogoś :)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

To nie temat do strategii, więc znajdźcie sobie lepsze zajęcie niż zasypywanie tematu.
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

oli1 pisze:chodzi mi o monster arene mam wyłapane wszystko co się da!! a i tak niemoge odblokować tam jednej besti!! jest najdrozsza w całej monster arenie!! 250000 za nia chca!! nieorientujesz sie moze jak ja odblokować??
Pewnie chodzi Ci o Nemesisa ;) Musisz złapać wszystkie potwory na Monster Arenie, a także pokonać wszystkich bossów :D
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Po pierwsze musisz mieć złapane wszystkie potwory po 10 sztuk. Po drugie musisz pokonać wszystkie potwory odblokowane na monster arena. Wtedy ostatni się odblokuje.
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Mam pytanie. Jestem w trakcie maksowania charakterystyk postaci. Zostało mi tylko HP i Luck. Co powinienem zmaksować jako pierwsze i w jakich proporcjach ?
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

HP nie maxuj - zbędne bo 9999 wystarczy w zupełności. Luck podciągnij za to do ok 130 u kazdego
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Luck wystarczy do 80, a HP jest bardzo przydatne, ale zależy do jakiego wroga. Ja miałem aż 40 tys HP dla 3 postaci.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”