FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

jecht go bije a Ty o nemesisie gadasz.

klucze lvl. 3 stykają, zależy ofcoz co mieszasz. Najlepszym sposobem na trio jest underdog's secret - 99 dostajemy za słowniki - Jeżeli przeoczyłeś to idź do zanarkand, tam walcz z defenderami, którzy rzucają czasami lvl.3 key sphere, następnie do omega ruins i czekaj na floating death - bribe 138.000 i masz 10 gambler's spirit. Łączysz i trio gotowe.

edit:literówa
Ostatnio zmieniony ndz 23 gru, 2007 18:14 przez Rusty, łącznie zmieniany 1 raz.
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

No tak ale bez żadnej walki są 2 LV4 w Omega Ruins. Albo 3.
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Moje pytanie tyczy się stworzenia zbroi dla Lulu - Eternity ( Break HP Limit, HP+30%, Auto-Phoenix i Ribbon) posiadam już niemal wszystkie składniki prócz Ribbon. Problem polega na tym, że jeszcze nie wymaksowałem charakterystyk a posiadam już 52 sztuki wstążek i nie chce ich stracić bo jak złapię minimum 5 potworów to na monster arenie odblokuje się Ultima Buster, który da mi 99 sztuk Ribbon. Czy jest jakiś szybszy sposób na pozyskanie Ribbon niż walki na monster Arenie i z Dark Aeonami ? z góry dzięki za odpowiedź :grin:
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Tesse pisze:Czy jest jakiś szybszy sposób na pozyskanie Ribbon niż walki na monster Arenie i z Dark Aeonami ? z góry dzięki za odpowiedź :grin:
Nie - nie ma. :)
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

Tesse pisze:który da mi 99 sztuk Ribbon.
Tak dla poprawki 99 sztuk Dark Matter nie Ribbon ;)
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

..::PHOENIX::.. pisze:Tak dla poprawki 99 sztuk Dark Matter nie Ribbon ;)
Krypta pisze:99 sztuk za złapanie po 5 osobników z każdego gatunku na Monster Arenie walcząc ze specjalnymi potworami (Monster Arena Creations) - znajdź najłatwiejszego do pokonania (np. Sleep Sprout) przy Overdrivie dostaje się dwie sztuki (Dark Matter zdarza się średnio 1-2 razy na 10 walk)
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
marekszu1

Post autor: marekszu1 »

Witam, ja mam nastepujace pytanie.

Grałem sobie w FFX jakis czas temu, ostatnio go wyciagnalem odpalilem save'a i tluke dalej. Z ciekawosci jednak poszukalem na necie strony o FFX i przekonalem sie jaki ze mnie noob, bo nic nie wiedzialem o celestial weapons, korzystnych upgradach broni itp. itd. Jestem obecnie na etapie po zniszczeniu Home na Airshipie. I chcialem wlasnie zaczac gre od nowa bo przeoczylem na bank mase waznych miejsc, ale przeczytalem dokladnie stronke i w zasadzie widze ze dopiero od Calm lands zaczyna sie posiadanie Celestial Mirror a potem monster arena (klepanie AP) oraz sfera do ulepszania aeonow. Zauwazylem ze FFX jest latwa gra jak sie umiejetnie steruje druzyna, niestety moja to banda pokrak ktorymi przechodze gre ale bez jakiejs wiekszej satysfakcji, 2k zycia i dmg 700 to raczej nie sa powody do dumy... Zastanawiam sie tez po co robic "superbohaterow" w zasadzie przy koncowce gry?

Takze grac dalej banda pokrak ktora uda mi sie jeszcze na moim etapie podkoxowac czy zaczac gre od nowa?
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

marekszu1 pisze:Takze grac dalej banda pokrak ktora uda mi sie jeszcze na moim etapie podkoxowac czy zaczac gre od nowa?
To już zależy od ciebie :D Jeżeli jesteś wytrwały to spokojnie ich wytrenujesz (oczywiści to trochę potrwa ;) ). Ja moją drużynę zacząłem "trenować" dopiero po walce z Yunalescą :D Jeżeli chcesz zobaczyć i zdobyć wszystko w FF10 to zacznij grę od początku (ja jednak grałbym dalej) :D :D

Tak na przyszłość, używaj interpunkcji ;)
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

pierwszy gameplay jest żeby poznać gierkę, mechanikę itp. IMO nie ma sensu zaczynać od nowa tylko żeby pokonać łatwiej bosa. Jesteś w home, więc niedługo high bridge - najlepsze miejsce do trenowania przed fluxem - 7000ap za overkill wszystkich, a taktyka prosta nawet dla słabej drużyny - bahamut + impulse(2, jak masz mało str to podpakuj go). Jeżeli nie chcesz wyrywać sobie włosów z głowy to podpakuj się tam, ponieważ walki na calm + mt są trudne i dają mało ap (2000, góra 4000).
marekszu1

Post autor: marekszu1 »

Rusty pisze:pierwszy gameplay jest żeby poznać gierkę, mechanikę itp. IMO nie ma sensu zaczynać od nowa tylko żeby pokonać łatwiej bosa. Jesteś w home, więc niedługo high bridge - najlepsze miejsce do trenowania przed fluxem - 7000ap za overkill wszystkich, a taktyka prosta nawet dla słabej drużyny - bahamut + impulse(2, jak masz mało str to podpakuj go). Jeżeli nie chcesz wyrywać sobie włosów z głowy to podpakuj się tam, ponieważ walki na calm + mt są trudne i dają mało ap (2000, góra 4000).
1. Co to znaczy overkill wszystkich? Wiem tylko ze overkill to taki komunikat ktory mi czasem wyskakuje i wtedy zadaje wiecej dmg.

2. Poki co mecze sie z Evrae na airshipie. Taktyke znam, ale jak moi maja 1.5 -2k zycia a ona jak zejdzie na 12k rzuce haste i mi takie wjazdy robi ze nie zdaze sie odsunac i game over...

3. Moje bronie zadaja jej 300-400 dmg... jedynie auron wali kolo 1000 bo ma piercing...
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

marekszu1 pisze:3. Moje bronie zadaja jej 300-400 dmg... jedynie auron wali kolo 1000 bo ma piercing...
Zawsze możesz potrenować na potworach, których umiesz pokonać. Z czasem przeżucisz się na te silniejsze i tak dalej. Jak co to masz magie i Aeony. Broń możesz ulepszyć lub zdobyć celestian weapon.
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
marekszu1

Post autor: marekszu1 »

..::PHOENIX::.. pisze:
marekszu1 pisze:3. Moje bronie zadaja jej 300-400 dmg... jedynie auron wali kolo 1000 bo ma piercing...
Zawsze możesz potrenować na potworach, których umiesz pokonać. Z czasem przeżucisz się na te silniejsze i tak dalej. Jak co to masz magie i Aeony. Broń możesz ulepszyć lub zdobyć celestian weapon.
Na airshipie nie ma yuny, nie ma aeonow. A nawet jesli to moje aeony nie maja wiecej jak 2k zycia i sa na 2-3 pierdniecia przeciwnika. W customize nie mam opcji triple overdrive, evasion i counter tylko jakies gowna typu icestrike, sensor itp. :/
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

Może spróbuj tego:
Innym sposobem na pokonanie Evrae jest pozostawanie cały czas w oddaleniu i atakowanie Wakką oraz czarami Lulu. To strategii jest prostsza ale nieco bardziej czasochłonna.
Gdy cię zaatakuję, od razu rzuć Al Bhed Potion. Ja też miałem z nim problemy :D Trochę powalczysz, aż w końcu się uda ;)
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Najprostszy ze sposobów na pokonanie Evrae na statku, który sam wymyśliłem to walczyć cały czas z bliska bez uciekania statkiem. Tak żeby armaty statku ani razy nie strzelały, bo to prawie nic nie daje. A chwilę przed tym jak Evrae chce użyć haste to użyj na nią reflect to wtedy za każdym razem haste się odbije i w kółko będzie powtarzać ten czar. A najlepiej ją wtedy zniszczyć chociażby za pomocą fire gem. Ja tak właśnie robiłem, bo jak rzuci haste na siebie to jest bardzo ciężko dlatego nie wolno do tego dopuścić.
Ostatnio zmieniony pt 28 gru, 2007 15:40 przez matiu222, łącznie zmieniany 1 raz.
marekszu1

Post autor: marekszu1 »

matiu222 pisze:Najprostszy ze sposobów na pokonanie Evrae na statku, który sam wymyśliłem to walczyć cały czas z bliska bez uciekania statkiem. Tak żeby armaty statku ani razy nie strzelały, bo to prawie nic nie daje. A chwilę przed tym jak Evrae chce użyć haste (ok 10 tys HP) to użyj na nią reflect to wtedy za każdym razem haste się odbije i w kółko będzie powtarzać ten czar. A najlepiej ją wtedy zniszczyć chociażby za pomocą fire gem. Ja tak właśnie robiłem, bo jak rzuci haste na siebie to jest bardzo ciężko dlatego nie wolno do tego dopuścić.
Nie sadze aby reflect bylo w moim repertuarze :/
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”