FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

abrasante

Post autor: abrasante »

Witam wszystkich fanów serii Final Fantasy :)

Obecnie gram w ffX, bez opisu, tak więc nie wiedziałem ze można zdobyć eona Anima. Jestem na statku, po zabiciu yunalesci. Polecialem do świątyni gdzie można zdobyc Anima (według opisu) lecz nie mogę jej odebrać, ponieważ nie znalazłem wcześniej ukrytych skrzyń w świątyni valefor'a i shivy. Wróciłem się aby odnaleźć te skrzynie, lecz przed wejściem do tych świątyń jestem atakowany i walczę z dark valefor i dark shiva (zależnie od świątyni). Co mam zrobić w takim wypadku ? Czy po zabiciu sinh'a będę mógł normalnie wejść do świątyń i odszukać ukryte skrzynie ? Czy już mogę sie pożegnać z Anima ?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Zabij Valefora i Shivę, a skrzynki cały czas będą gdzie były.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
abrasante

Post autor: abrasante »

Hmm... Rozwalają mnie jednym strzałem, tym bardziej shiva, która normalnym kopem zabiera mi 99,999 VIT :/

Po zabiciu Sinha nadal będę nazywany zdrajcą przy wejściu do świątyń ?

Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Bo Shiva i Valefor, jak i inne Dark Aeony, to inna liga. Jak się odpowiednio nie podpakujesz, to nie masz szans. Po pokonaniu Sina nic się nie zmienia.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
abrasante

Post autor: abrasante »

Hmm zauwazylem ze na forum pisze sie Sin a nie Sinh (jak w wersji hiszpanskiej)

Dzięki dark_raven za szybką odpowiedź, napewno zanmato pomoże :)
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Heh...mam pytanie odnośnie podróżowania w systemie Sphere Grid. W FFX zaczne grać w niedziele i czytałem instrukcje dotyczące sterowania w FF10. Mam pytanie odnośnie doświadczenia zaklętego w spherach. Gdy już wybiorę schemat podstawowy to co dalej? Będzie dostępna tylko jedna droga a w otwory będzie można wsadzić określone sphery czy wedle uznania. Może dramatyzuje, ale we wcześniejszych Finalach system ten był dużo prostszy.
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Nie dramatyzuj. Opis moze skomplikowany ale w grze pokaze ci jak to dziala i zaczaisz. Jak wtedy jeszcze nie ogarniesz to pytaj.

A tak w skorcie to hp/sila/i umeiejetnosci sa juz powkladane. A ty sobie je aktywujesz. Dodatkowo mozna zalapc sfery z HP i atrybutami by sobie w puste pola powkladac i jeszcze bardziej napakowac postac. Wszystko sie stanie proste jak do gry usiadziesz.
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Gram w FFX international i na początku gry wlaczaja mi sie japonskie znaki. Angielski moge ustawic dopiero po skorzystaniu z menu. Chodzi o to ze na poczatku jest do wyboru rodzaj sphere grida. Chcialbym wybrac basic sphere grid. Jak mam klikac te japonskie znaki by ustawic basic sphere grid ? Czekam na odpowiedź.
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Podejrzewam, że basic sphere grid to ta na górze.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
nevica

Post autor: nevica »

Jak mogę pokonać Sanctuary Keepera na Mount Gagazet??
Próbowałam strategii z Aeon'ami opisanej w "Opisie Przejścia", ale nie zadziałała... Keeper odrazu rzuca Photon Wings i curagę [w jednej kolejce]... a czasem rzuca dwie curagi pod rząd...
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Próbowałam strategii z Aeon'ami opisanej w "Opisie Przejścia", ale nie zadziałała... Keeper odrazu rzuca Photon Wings i curagę [w jednej kolejce]... a czasem rzuca dwie curagi pod rząd...
1. Podpakuj postacie... :D
2. Rzuć na niego Reflect -> jak go sobie zdejmie -> rzuć ponownie...
3. Każdy Aeon z pełnym paskiem OD - ma służyć tylko jako fire-and-forget,
4. Podpakuj postacie ;)
Farill
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 20:47
Lokalizacja: Jakaś wieś

Post autor: Farill »

W dychę gram już dość długo i właśnie jestem w trakcie zdobywania CW. Męczą mnie mapy w Krypcie, a szczególnie mapa "motylkowa", albowiem nie wiem (jak to brzmi xD) co to jest ta gwiazdka, przecież historia... O, przepraszam, legenda jest po japońsku czy w jakimś takim języku... Więc co to jest? - To było pytanie, do którego zrobiłem ten, niepotrzebny zresztą, wstęp. Serdecznie proszę o odpowiedź. :)

Edit:

Domyślam się, że to banalne pytanie i już ktoś na nie odpowiadał, ale nie chce mi się przeszukiwać ponad 150. stron. ;>
Ostatnio zmieniony pt 13 lip, 2007 13:06 przez Farill, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Skarb, który się pojawi po tym, jak już złapiesz te wszystkie motyle.
Farill
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 20:47
Lokalizacja: Jakaś wieś

Post autor: Farill »

Dzięki. ;)

Jam niekumaty, to żem nie skapował. ;]
Peter32

Post autor: Peter32 »

Takie troche glupie pytanie, ale jak dostac sie do Sunken Cave. Lapie potwory na monster Arene i tylko ta lokacja mi zostala ;/ Wiem, ze tam bylem kiedys, ale zupelnie niepamietam jak sie tam dostac.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”