FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Lenn Ty mnie łóżkiem nie szantażuj XD

Raziel...pewnego dnia, jak zasłużysz.

Konczyć tego offtopa, chłopcy.
---

Co do Kimahriego. Nim przejdziemy każdym bohaterem odpowiednią ścieżkę "zdrowia", wypada zainwestować w Kimahriego. Moim zdaniem warto z niego zrobić na początku white mage/black mage, czyli iść ścieżka Lulu/Yuna (wedle uznania). Od nawalanki ręcznej mamy Aurona, Tidę, Wakkę i Rikku...duzo tego. Oczywiście, jak już mamy uber postacie, to nie ma skład większego znaczenia, ale imo Kimahri jest niedoceniany.

No i nalezy pamięteć, aby każda postać wykonała jakies działanie w trakcie walki, aby zyskała exp.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Go Go Yubari pisze:No i nalezy pamięteć, aby każda postać wykonała jakies działanie w trakcie walki, aby zyskała exp.
Najskuteczniejsza metoda, pozwalająca na dopakowanie ładnie team'u - w każdej walce w grze warto przełączyć się pomiędzy wszystkimi członkami drużyny, wpuszczając ich na plac boju, robiąc choć jedną akcję (najlepiej obronę, jak nie ma sensu używać czegoś innego, a i tak jest najszybciej) i w kolejnej turze zmienić na inną postać. W ten sposób pod koniec linii fabularnej miałem wszystkie postacie rozwinięte równo i gotowe do dalszego pakowania, bez słabych punktów w drużynie. A co do Kimahri'ego - tak jak radzi Go jest najlepiej ;)
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
dami

Post autor: dami »

mam prosbe nie wiem jak odkryć Tanketa help z gory THX
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Złap po 3 sztuki <lub więcej> każdego z tych stworów (gatunek/wygląd: "opancerzone" krety):
Raldo - Mi'ihen Highroad
Bunyip - Djose Highroad lub Moonflow
Murussu - Macalania Forest
Mafdet - Macalania Snowfield
Shred - Calm Lands
Halma - Omega Ruins
dami

Post autor: dami »

jeszcze jedno czy jak facio na MA mówi o 4nogach to wszystkie???
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Czworonogi? Chodzi o wilkopodobne? W sumie i tak musisz połapać każdego stwora na świecie połapać i to po 10 sztuk, żeby móc walczyć z Nemesis...

A tu masz wszystkie informacje jakich potrzebujesz ładnie poukładane - http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=29
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
erfff

Post autor: erfff »

WITAM MAM mały problem z ffX :cry: :cry: :cry: :cry: ponieważ mam 30 poziom kazdym zawodnikiem i punkty zyciowe mi sie niezwiekszaja co trzeba zrobic zeby miec wiecej zyc/jak zrobic zeby sie zwiekszały???
dziekuje:*
pzdr

[ Dodano: Pon 11 Cze, 2007 13:49 ]
Witam..
mam mały problem:(
ponieważ mam moich bochaterow na 30/35 poziomie a nadal mam po 380/500 pnt zycowych jak sie zwieksza??
dzikuje sedzecznie:*:)
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

:lol: tak to jest jak się nie zwraca uwagi na tutoriale w grze xD Samo nic ci się nie zwiększy - sam musisz wejść w Menu w odpowiednią opcje i rozdysponować te punkty...

http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=59 -> opis funkcjonowania tegoż systemu...
Kooki

Post autor: Kooki »

Witam, jestem nowy, wiem ze te pytanie zostao zadawane ju setki razy, no tudno bede 101 osoba ktora to zrobi, natomiast nie wiem co musze zrobic aby szef monster areny mogl sprzedawac mi clear sphery, szukalem na tym forum, ale nie zdaze przeszukac calego tematu o pomocy w FFX :)

Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Są do kupienia na Monster Arenie, po złapaniu po 5 osobników z każdej lokacji :)
Peter32

Post autor: Peter32 »

Witam.
Mam troche glupie pytanie, mianowicie jak konczy sie cala gre FFX i pojawia sie napis "The End" to nie moge nic wcisnac na padzie. (Tez tak macie?) Zostaje mi reset konsoli. Wtedy jak biore "load game" to jestem ciagle w miejscu przed ostatnim Bossem. Tez tak macie? Czy moze robie cos zle? Z gory dzieki za pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Wszystko u ciebie normalnie ;) To po prostu Game Over :D
Peter32

Post autor: Peter32 »

Tez tak na poczatku myslalem, jednakze moje postacie nie maja tych smiesnzych aureolek nad glowami co w filmikach. Myslalem ze po koncu gry pojawi sie cos w stylu New game + (jak w ff x2) albo po Tych wszytskich filmikach koncowych bede gdzie indziej. Jednak jestem caly czas przy ostatnim save przed bossem ;/
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Bo dalej nie ma nic. Po prostu. Tak się gra kończy i tyle. I nie oczekuj zagrań z X-2 w innych FF, bo to ewenement na skalę serii, unikat pod względem konstrukcji rozgrywki. Taki koniec to norma w FF (i większości innych gier ;) ).
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Peter32

Post autor: Peter32 »

Oki, dzieki za pomoc :) Z tego co rozumiem teraz pozostalo mi cofniecie sie na statek i latanie po swiecie? :P A moze ktos wie jak to jest z tymi aureolkami ktore mialo sie w ostatniej walce?
Pojawia sie pozniej?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”