FF7 HELP: problem z przejściem/zdobyciem

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
elnino

Post autor: elnino »

witam,

mam problem z hodowla Chocobo. Pierwsza rzecz to taka, ze nie moge za zadne skarby skrzyzowac Wonderful Chocobo z Great Chocobo(R.T.), tak zeby wyszedl zielony albo niebieski:( probowalem juz nie wiem ile razy i bez skutku....

Druga sprawa: moje Great Chocobo(RT) nie moga osiagnac wyzszej predkosci niz 96km! Faszeruje je Sylkis Greens(samiec i samica) i nie moga za nic przekroczyc tej predkosci:[ Od czego to zalezy? Czy sa chocobo lepsze i gorsze? Help!
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

po 1 czytaj opisy na krypcie
po 2 nawet nie trzeba by duzo w tym watku szukac - bo ludzie pytaja o to regularnie

jak hodowac chocobo

po 3 jak mozesz zobaczyc w tym SZCZEGÓŁOWYM opisie hodowli 96km/h dla great to max i nie bedziewiecej

po 4 jak mozesz tam przeczytac i w tym watku na stronach wczesniejszych łatwiej jest krzyzowac 2 great - nize great/wonderfull (niby great/wonderfull nieco szybszy moze byc - ale to bedzie max 4-5 km/h) nie wiecej (chyba)

po 5 krypta naprawde ma szczegolowe opisy, ktore warto przesledzic

po 6 czytaj pkt. 1

Theo
gemega

Post autor: gemega »

jeszcze jedno pytanie. czy battle square łatwiej przejść będąc na wyższym poziomie doświadczenia czy na niższym :?:
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Gdy się ma dobre materie i equipment. :P
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

gemega pisze:jeszcze jedno pytanie. czy battle square łatwiej przejść będąc na wyższym poziomie doświadczenia czy na niższym
O ile wiem to stwory na Battle Square nie robią się silniejsze względem poziomu postaci więc zdecydowanie łatwiej będzie z wypakowaną postacią. Istoty silniejsze masz zależnie od tego na jakim CD jesteś. najlepiej wybież sobie jeden typ materii (np. Command) i wyposaż postać głównie tą materią a jak się pojawią anomalia związane z materią to zawsze celuj w materie innego koloru, zresztą ja tak robie.
jesli chodzi o Equipment to zalecam Ribbon by się chronić przed statusami.
Lord Gorg
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: pt 10 mar, 2006 15:20

Post autor: Lord Gorg »

Pewnie juz ktoś to pisał, ale warto zauwazyć, że im gorsze utrudnienia wypadają, tym wiecej kasy dostaje się za wygraną. Warto celowac w np. attack -50% jeśli atakujecie magią. Można w ten sposób uzbierać sporą sumkę w któtkim czasie.
"...bezpieczeństwo to złudzenie, fałszywe sanktuarium niewinnej wyobraźni."
Alan Cole "Era wilka"
elnino

Post autor: elnino »

Mam nadzieje, ze sie nie powtarzam, ale mam jedno pytanie odnosnie materii Mime: jak to sie robi, gdy jest 3 czlonkow w druzynie i chce powtorzyc ostatnia czynnosc (np limit). W opisie materii na stronie Krypty jest napisane zeby poczekac kolejke, ale zeby z powrotem wykonac czynnosc dana potacia, to musze u innych wybrac change/defend, a wtedy limit przepada... Czy moglby mi ktos podpowiedziec jak to zrobic?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

wciskając Menu podczas walki możesz przełączać między członkami drużyny, którzy mają prawo do ruchu. By ponownie wykonać Limit Mime'em musisz poczekać do następnej kolejki tej postaci i użyć Mime.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
elnino

Post autor: elnino »

nigdy nie uzywalem Menu podczas walki... Wielkie dzieki!! :)
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

Z tym kiedy walczyc to jest mniej wiecej tak:


Wmiare wczesnie na cd 1 jest tak:
Potworki sa wmiare slabe, warto miec w zapasie Trine i Beta, pare summonow. Nic specjalnego raczej nie grozi. Ze zdobywaniem GP jest ciezko, polecam motory jak grasz na psx/pc, a na emulatorze mozna sprobowac w kosza i zapisywac co udany rzut. Dlatego jak najwczesniej polecam zdobyc Omnislash, np. przy przymusowy, postoju albo po zdobyciu buggyego. Co prawda potrzeba prawie 2x wiecej pkt, ale nie ma co sie obawiac Gonnai Ghost Shipa.

Pozniej ulatwione jest zdobywanie lvl, przedmiotow i materii, zabawa limit break counter + mime, w zapasie 4-cut. Tak trzeba pobawic sie z reszta, m.in to co sie final attack zdobywa. Niestety tu czesto pojawia sie Ghost Ship, co przy nieprzyjemnych utrudnieniach zdazy konczyc sie Gonnai'em (wywala postac z walki).

A najwiecej punktow zaesze dostaje sie jak sie zlapie all materia is broken, nawet ponad 10k, gdy normalnie srednio po 3k sie dostaje.
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
Awatar użytkownika
Bahamut
Kupo!
Kupo!
Posty: 94
Rejestracja: czw 21 gru, 2006 18:37
Lokalizacja: 3 years ago

Post autor: Bahamut »

Mam taki problem:
W soluncji jest to rozdział 1.1.5 Don Corneo, zadanie z kobietą w kiblu wykonałem ale ani wycieczka do automatu ani inne nie działają może mi ktoś pomóc prosze.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Najpierw wszystko pozwiedzaj i pogadaj ze wszystkimi, a potem rób zadania ;)
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Bahamut pisze:W soluncji jest to rozdział 1.1.5 Don Corneo, zadanie z kobietą w kiblu wykonałem ale ani wycieczka do automatu ani inne nie działają może mi ktoś pomóc prosze.
1. pogadaj wpierw z dziadkiem w tymże barze, gdzie klijentka męczyła sie w kiblu
2. idz do jego sklepu i przymierz suknie
3. gdy bedziesz musial iść po perulke - wtedy zrób reszte zadań

A jeśli już się przebrałeś na dziewczyne - to sorry Winetou - pozostaje wcześniejszy save do załadowania lub granie dalej ;)
Awatar użytkownika
Bahamut
Kupo!
Kupo!
Posty: 94
Rejestracja: czw 21 gru, 2006 18:37
Lokalizacja: 3 years ago

Post autor: Bahamut »

Przepraszam :oops: okazało sie że gadałem ze złym strażnikiem przy domie rozkosz.
Ale za to mam inny problem (Przepraszam że was męcze ale jak to mówią kto pyta nie błądzi) jestem na piętrze 62 w budynku Shinra i nie wiem z którymi literami mam pokąbinować a chciałbym odgadnąć za pierwszym razem żeby dostać fajne coś od tego pana niby Burmistrza.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Proponowałbym zrobić save w najbliższym możliwym miejscu i próbować do upadłego, bo z tego co pamiętam, hasło jest losowe, dobierane z odgórnie ustalonej puli. Nagroda jest średnia, ale w kilku miejscach może się przydać.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”