FFX POMOC, część druga

Wszystko co userzy naprodukowali przed listopadem 2007 (od tego miesiąca liczona jest Czwarta Era :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Viking »

recee mi opadly. to jest niesamowite...
domyslem sie ze chodzi o CoT w Djose. tu masz opis zaczerpniety ze strony krypty:

"Djose Cloister of Trials

Zaraz na początku zauważysz dwie Djose Sphere, które należy umieścić w drzwiach, które prowadzą do kolejnego pomieszczenia na północy labiryntu. W tym pomieszczeniu zauważysz, że w posadzce są wyryte runy, które w dodatku zapalają się po włożeniu sfer Djose w odpowiednie miejsce. Jak łatwo się domyślić, trzeba zaświecić całość, by przejść dalej. Po prawej stronie run w podłodze znajdziesz trzy otwory - jeden zaraz koło drzwi prowadzących w górę oraz dwa kolejne gniazda, blisko siebie, połączone "przewodem" nieco dalej w prawo. Właśnie w te gniazda należy włożyć po jednej sferze - zapali się piedestał zwisający ze sklepienia. Teraz należy wykorzystać piedestał stojący na runach, włożyć weń pozostałą sferę Djose i przepchnąć pod świecący piedestał sufitowy. Naładuje to kulę umieszczoną w piedestale.

Tą naładowaną kulę należy włożyć w prawy otwór przy drzwiach nad runami - te tworzą się, a w oddali będzie widać kolejną sferę Djose. Ale droga jest niedostępna. Należy zresetować piedestał (panel znajduje się po lewej stronie) i włożyć weń dwie sfery Djose, wykorzystane wcześniej do naładowania tej trzeciej. Piedestał przesuwamy na północ i zrzucamy go w przepaść. Występujące tam wyładowania oraz sfery z piedestału utworzą z niego przejście, po który możemy udać się do przełącznika zawierającego sferę Djose. Popchnij przełącznik - jedna z run powinna się zaświecić. Wróć do miejsca z runami, zresetuj piedestał i umieść pozostałe trzy sfery tak, by zapaliła się reszta run - jedno z gniazd jest po zaraz obok piedestału, lekko po lewej stronie, obok drzwi, pozostałe dwa gniazda są przed drzwiami, które otworzyłeś/otworzyłaś a początku.

Gdy to zrobisz pojawi się winda, która zawiezie cię piętro wyżej. Na górze nie korzystaj z widocznego zaraz po lewej stronie przejścia po schodach na górę. Zamiast tego udaj się w głąb pomieszczenia, na północ. Tam czeka cię wepchnięcie 5 przycisków. Nie wszystkie są dobrze widoczne. Gdy już uruchomisz kolejną maszynerię wróć na dół i dotknij glyphu, który się tam pojawił. Otrzymasz Destruction Sphere. Wróć na górę i włóż sferę Destrukcji w piedestał, który stoi nieopodal. Rozkruszone mury ujawnią skrzynię, która kryje w sobie Magic Sphere. Teraz masz już wszystko i możesz skorzystać z przejścia po schodach na górę.

Tam czeka cię krótka rozmowa, gdy odzyskasz kontrolę na Tidusem, spróbuj wyjść a gra potoczy się dalej - ty znajdziesz się na zewnątrz świątyni. W gospodzie znajdziesz nową skrzynię, w której znajdziesz Switch Hitter. Po zapisaniu gry udaj się z powrotem do świątyni, gdzie w pomieszczeniu po lewej stronie znajdziesz Yunę. Teraz możesz wrócić do rozdwojenia dróg, tam gdzie można było skręcić do Moonflow. Po drodze spotkasz kilka osób, od których dostaniesz 2x Hi-Potion, 10x Potion oraz Halberd. Teraz już możesz iść do Moonflow"
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
Vizor

Post autor: Vizor »

dzięki
Maruchina

nie no kurde nie przeszlam

Post autor: Maruchina »

zdawalo mi sie nie?
to ze niektrorzy nie wchodza na strone krypty i są debilami i ludzmi chodzacymi na latwizne to nie znaczy ze wszyscy są:| nie traktuj wszystkich z problemami w przejsciu gry jak umyslowo chprych..
dzieki za pomoc=.=
Vizor

Post autor: Vizor »

Po zmianie win95 na winXp wszystko chodzi ok . mam Pytanie na koncu opisu jest napisane koniec płyty 1 ja mam tylko 1 płyte . Czy mi brakuje 1Płyty czy final 10 był wydawany w wersji jednopłytowej lub dwupłytowej ?????????????? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Maruchina pisze:to ze niektrorzy nie wchodza na strone krypty i są debilami i ludzmi chodzacymi na latwizne to nie znaczy ze wszyscy są:| nie traktuj wszystkich z problemami w przejsciu gry jak umyslowo chprych..
Po to piszemy teksty, zeby ludzie z nich mieli pozytek. Są łatwo dostępne i przystępnie napisane. Mamy dośc odpowiadania na durne pytania, których jest tutaj 90%. Temat ma pomagać w skrajnie trudnych momentach i sposobach.
I jak nie macie pytań lub nie macie zamiaru pomagać, to nie zawalać niepotrzebnie tematu.
Koniec OT. Pytania.

[ Dodano: Czw 17 Sie, 2006 15:25 ]
Vizor pisze:Pytanie na koncu opisu jest napisane koniec płyty 1 ja mam tylko 1 płyte . Czy mi brakuje 1Płyty czy final 10 był wydawany w wersji jednopłytowej lub dwupłytowej ??????????????
Oryginał? :roll: Tak. Gra jest na 1 płycie.
Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

ah te motylki.....

Post autor: Viking »

witam! problem moj polega na tym, ze po przejsciu obu motylkowych tras nie dostalem nagrody. czy trzeba obie trasy przejsc od razu po sobie bez skuchy?? bo ja robilem tak, ze jak sie nie udalo to wychodzilem z lokacji i zaczynalem od nowa. moze to byl moj blad? druga trase tez przechodzilem w ten sposob-cofalem sie do lokacji z save sphere i zaczynalem rajd. nie kumam tego troche.....
p.s co oznaczaja te pojawiajace sie skrzynki zaznaczone na mapce na zolto?
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
ffgriever

Post autor: ffgriever »

@Viking

Nie musisz ich przejsc od razu bez skuchy... Mozesz wychodzic poza teren 'lapania' i wracac zeby zaczac od nowa. Pamietaj tylko ze jak przejdziesz pierwsze motyle to musisz wziac skrzynie (nie wychodz do nastepnej lokacji bo bedziesz musial ta przejsc od nowa). Gdy wezmiesz juz co bylo w skrzyni to idz do nastepnej lokacji i lap tam motyle. Jak ci sie uda to tez nie wychodz do nastepnej lokacji bo skrzynia zniknie i bedziesz musial przejsc od nowa. (Jak gralem w to pierwszy raz (zerkalem do opisu tylko wtedy jak mialem potezny z czyms problem) tez mialem z tym problem, bo opis sugeruje(?) ze skrzynia sie pojawi po przejsciu obydwu i nie jest napisane ze skrzynia pojawia sie w kazdej lokacji osobno).
Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Viking »

Wielkie dzieki. a skarby pojawia sie w miejscu oznaczonym na mapce zolta kropka?
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
deki

Post autor: deki »

Oki... Już prawie mam Anime jednak brakuje mi skarbu z Zanarkand. Czy chodzi tu o Sun Crest czy o cos innego?? bo Przeszedłem wg opisu z Krypty Cloister of Trials i nic mi to nie dało...

_________________________

Oki... już mi sie udało... wielkie dzieki za pomoc!
Ostatnio zmieniony pt 18 sie, 2006 13:59 przez deki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

Aby zdobyc skarrb w CoT w zanarkand musisz w obu pomieszczeniach uaktywnic wszystkie biale kwadraty, ekran z kwadratami sie rozwali, wyjeta z tamtad sfere destrukcji wsadz w ktorys otwor w duzym pomieszczeniu (ten z dodadkowa "sciezka") i masz skarb
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

Bribe

Post autor: Viking »

Witam. moje pytanie dotyczy bribe'u. od czego on zalezy? czesto sie zdarza ze postacie nie trafiaja(miss) i ponad milion gil jest tracony:( czy zalezy to od Luck postaci, a moze najpierw trzeba zadac jakies obrazenia?
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Tu masz tabelę bribe http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=60 - mogłeś zajrzeć ;). A czasami nie trafia, bo istnieje pewna losowość - czasem przypasi niższa kwota, a czasem wyższa nie będzie zaakceptowana. A losowość zależy po części od Luck, a po części od niewidocznych wskaźników losowości ukrytych w algorytmach gry.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Viking »

ta tabele to prawie na pamiec znam :D Dzieki za wyjasnienie
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
Tomciu2

Evrae

Post autor: Tomciu2 »

Evrae czy jakos tak.
mam z nim problem wystawiam taką drużyne jak na KRypcie(ten dłuzszy sposob)
(wakka,lulu i Rikku)I tak jak ma ok 8K hp cala druzyna pada jak muchy oddalam statek zaraz przylatuje chce oddalic jeszcze raz to dostane poison break i papa bo z pazura drapnie rikku i bay i kniec gry =.= wiec jakies rady bo juz mnie to denerwuje(12 razy i 4h straconego czasu co wy nato ?? :/)[/scroll]
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Tomciu2 pisze:I tak jak ma ok 8K hp cala druzyna pada
Jak miałam z nim problem po raz 12ty, to zaczęłam grac od nowa i tak napakowałam drużynę, ze nie zdążył zareagować. Pewnie za słaby team masz.
Tomciu2 pisze:drapnie rikku
Po cholerę Ci Rikku? Radzę wszystkie aeony z overdrive'ami i Yunie. Do tego Auron i Lulu...Tidus lub Rikku tylko do oddalania....
Tomciu2 pisze:12 razy
Zacznij od nowa i dopakuj druzynę.... koniec.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”