[Guide] Jak zdobyć Grand Set.

Najnowsza i zarazem ostatnia część serii na konsolę PS2

Moderator: Moderatorzy

Alen

[Guide] Jak zdobyć Grand Set.

Post autor: Alen »

Wiem że dużo jest tego na necie ale zauważyłem ze brakuje tego na tym forum.
(Nie jestem pewien czy to dobry dział więc proszę moda o przeniesienie o ile jest zły)

Grand Helm:


1. Krótkie info

-Ciężka zbroja
-Obrona magiczna +40
-Siła +12

Leci on tylko z moba o nazwie Tower. Niestety jest tylko jedno miejsce gdzie się pojawia jeden mob i mamy 20% na to że się pojawi a podstawowa szansa na drop 1% a z maxymalnym chain lvl'em 12%.

2. Wymagania
-W fabule głównej gry musisz być już po Pharos.
-Pare Gyshal Green dla Chocobo.

3. Zaczynamy.
Pierwsze co musimy zrobić to nabić sobie wysoki chain level na golemach. Udajemy się do Mosphoran Highwaste i idziemy do lokacji na wschód od wioski (Rays of Ashen Light). Tam są 2 Clay Golemy. Zabijamy je i biegniemy 2 lokacje na północ, przez Trial of Sky-flung Stone do Northen Skirts i wracamy do Rays of Ashen Light żeby zabić golemy. Powtarzamy tę czynność aż będziemy mieć wystarczający chain level(aż będą wypadać duże złote medale). Tak wiem że bardzo monotonna robota ale pomaga. Kiedy już skończymy bić golemy gadamy z chocobo i udajemy się do Nalbina Fortress (przypominam że każda "rozmowa" z kryształem wyzeruje nam nasz chain level wiec musisz ich unikać). Z Areodrome lecimy Sthralem do Ridorana Cataract (Najlepiej wyłącz gambity teraz) i biegniemy do wierzy(The Pharanos). W wierzy używamy windy by dostać się na samą górę aż do The Third Ascent. Gdy już jesteśmy na górze musimy przejść całą drogę przez kolorowe teleporty (przypominam kolory: Czarny,Zielony,Czerwony i kolor który wybraliśmy przy pierwszej wizycie w Pharanos). Po przejściu całej drogi znajdziemy się w lokacji gdzie jest "Tower". Jeśli nie pojawił się, a jest 20% szansy, nic strasznego się nie stało. Po twojej prawej stronie jest "Way Stone" który przeniesie Cie do pomieszczenia z drzwiami i kolejnym "Way Stone" za tobą który znowu Cie przeniesie do miejsca z Tower'em. Teleportujemy się aż mob się pojawi. Jeśli po drodze nie zabiłeś żadnego moba i nie rozmawiałeś z kryształem to będziesz kontynuować Chaina z Caly Golemów co zwieksza twoją szanse na drop Grand Helm'u. Po zabiciu Towera, musisz wykonać całą droge z kolorowymi teleportami od nowa, więc używamy Way Stone i przechodzimy przez pierwsze drzwi. Zanim przejdziesz przez te drugie drzwi radze wyłączyć gambity by przypadkiem nie zabić żadnego moba po drodze. Powtarzamy całość aż wyleci hełm. :)
Powodzenia!



<Grand Armora dodam później :P >



Mam nadzieje że wszystko opisałem w miarę jasno i komuś się to przyda xD
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Forum służy do dyskusji. Jak chcesz dawać poradnik, to zgłoś się Krakersa, żeby to na stronę wrzucił.

http://www.gamefaqs.com/console/ps2/file/459841/48127
AR 10 i AR 11 - znalezienie - 5 minut. Po angielsku, ale cóż. Jak napisałam. Doceniamy, ale forum to nie poradnik.
Zablokowany

Wróć do „Final Fantasy XII”