Ulubiona postać

Najnowsza i zarazem ostatnia część serii na konsolę PS2

Moderator: Moderatorzy

No więc?

Vaan
6
27%
Panelo
0
Brak głosów
Balthier
9
41%
Fran
0
Brak głosów
Ashe
4
18%
Basch
0
Brak głosów
Larsa
0
Brak głosów
Vayne
0
Brak głosów
Vossler
0
Brak głosów
Moogle
3
14%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Ulubiona postać

Post autor: Go Go Yubari »

Ok, nie zaszłam na tyle daleko, żeby podsumowywać postacie, ale mogę się podzielić pierwszymi wrażeniami.

<Zdjęcia = moje pierwsze skojarzenia postaci FFXII z realnymi (lub mniej) innymi postaciami>

Zacznijmy od faktu, że w S-E pracuje jakiś zboczeniec z obsesją na punkcie blondynów. Minimalne wyjątki: Balthier, Fran, Ashe...? *westchnęła*

Vaan
Nie wiem, która klata (?) mnie bardziej przekonuje. Vaana czy Patisona. Chyba jednak tego pierwszego, whatever. Strój (o dziwota) bardzo wygodny, pasujący do otoczenia i niezbyt przekombinowany. Chociaz brakuje mu kapelutka.
Z charakteru - OK! Nie narzekam. Nie jest to geniusz, bish ani drań, ale nie jest źle. Ma w plecy, ale nie daje się zdominować złym doświadczeniom i nie jest emo (mój braciszek kaput T T). Wkurza się w odpowiednich momentach, ale widać, ze to wciąż zwykły dzieciak. Z marzeniami o zostaniu Piratem. No i git. Nie wkurza mnie = duży plus.

Panelo
Jej body jest mocno udziwnione. Nie wiem co o nim sądzić. Niby nie irytuje, ale też nie zachwyca. Fryzura na "jestem miłą, niewinną dziewoją i ochronię mojego przyjaciela! :<" też ujdzie. Jak na razie, to Panelo jest IMO za mdła. No, ale może jeszcze jej dobrze nie poznałam.

Balthier
Gdy się kocha Hana Solo miłością niezmienną i coraz silniejszą, od prawie 15 lat, to oczywistą oczywistością jest miłość do Balthiera (imo). Pirat! Cholernie sexowny pirat! Zadbany, czysty i pachnący! (w porównaniu do pewnego Sparrowa). Boski głos. Ah, ten akcent! No i ta wyczuwalna nutka sarkazmu <3
Konkretny, myślący i przebiegły. Jak go tu nie kochać?

Fran
Nie dziwię się, że S-E nie wprowadza Króliczków do XIV. Inne rasy byłyby wtedy zbędne. Uwielbiam te ich uszy, a ogonki wywołują odruch "awwww".
Głos ma bardzo dobry. Ten dziwny akcent, oryginalna wymowa i połączenie dziecięcej zaczepki z sexapilem.
Strój skromny i z deka wulgarny :> Śmiesznie wygląda, gdy się biega w nim po pustyni. Nie przeszkadza mi. Taka ma być ta postać - pikantna.
Z charakteru Franuś jeszcze dobrze nie znam, ale widać, że to pewna siebie i zadziorna króliczyca ;)

Basch
Może nie ma najlepiej trafionego stroju, ale na pewno jest mu wygodnie. Poza tym kocham czerwień jego kamizelki. Jest ok.
Niedogolony, zarośnięty...z blizną! :Q~~~~ Ma w plecy, bo z brata kawał drania, ale się nie poddaje i robi swoje. Tak trzymać, stary!

Ashe
Księżniczka lubi różowe mini, ale o dziwo, jej skromne odzienie sporo zasłania. Czy to wygodne na burze piaskowe? Pewna nie jestem. Wizualnie nie razi, ale chyba S-E przekombinowało.
Księżniczka była happy, potem jej happy kaput i teraz księżniczka się wkurza. I dobrze. Trochę jej włosy zalatują Yuną, na szczęście mózgu i charakteru naszej ulubionej Summonerki, Ashe poskąpiono.
Mało ją znam, więc...

Larsa
Potencjalna ofiara pedofilów/pedofilek. Słodki, uroczy i cwany. Od razu widać, że to szycha (i nie mam na myśli tylko ubrania). Ciekawam, co jeszcze wypłynie... ;)

Vayne
(PRAWIE jak Wayne...lol)
Może głos ma bardziej normalny, ale od razu mi się skojarzył z Seymourem. Fryzura na Armanda (Wywiad z Wampirem) średnio do niego pasuje i raczej jasno określa jego orientację. Zuo, to się czuje.

Judges
No cóż... zabawni są O_o.

Czekam na więcej.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Mhm, bardzo Ci się nudzi. Co z brzytwą Ockhama: nie mnóż tematów ponad potrzebę?
Btw, jeśli Balthier to Solo, to czemu Ashe nie kojarzy Ci się z Leią?

Acha, Vayne wcale nie jest ciotą. Jeden z lepszych złych w Finalu do tej pory, bardzo ludzki - przez słowo 'ludzki' nie mam na myśli 'jego drugie imię to angst', tylko to, że jest po ludzku zły, czyli ani trochę bardziej od przeciętnego polityka. ^^
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Lenneth pisze:Ashe nie kojarzy Ci się z Leią?
Jak nie, jak tak? (przecież dałam Leię) FAIL.
Lenneth pisze:Mhm, bardzo Ci się nudzi.
Indeed.
Acha, Vayne wcale nie jest ciotą.
Miałam z nim 2-3 scenki?

Vayne mnie intryguje. Czekam na rozwój wypadków. W ogóle ciekawe rodzeństwo. Uwielbiam walkę o władzę, braterską "miłość" i wbijanie sobie noży w plecy. Może się nie zawiodę XD
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

No tak, to przecież slave outfit. Oglądałam obrazek 0,5 sekundy i skojarzyło mi się z NPCem z Xeny.

Generalnie zgadzam się ze wszystkim, co napisałaś, poza tym już produkowałam się na temat tych postaci w innych topicach, więc nie będę się powtarzać. No tak, jest jeszcze ankieta... Trudno mi wybrać między Balthierem, Larsą, Fran i Baschem. A, zamiast Vosslera warto dać np. Al-Cida. Ma sporą rolę (i charakter Bruce'a), ale jeszcze do niego nie doszłaś, to nie wiesz. :razz:
Go Go Yubari pisze:Czekam na rozwój wypadków. W ogóle ciekawe rodzeństwo. Uwielbiam walkę o władzę, braterską "miłość" i wbijanie sobie noży w plecy. Może się nie zawiodę XD
Ja liczyłam na wbijanie (...) w (...), ale zawiodłam się srodze...
No cóż, od czego są doujiny. XDDD
Ostatnio zmieniony śr 02 gru, 2009 00:08 przez Lenneth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Al-Cid jest jedną z ciekawszych postaci w FFXII obok Balthiera i Fran. Świetna gra aktorska trafiła do mnie od pierwszej cutscenki. Reddas też daje radę, ale niedużo go.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

I <3 all Moogles!!
Balthier jest cool (jakieś argumenty by się przydały) Prosto - fajnie wygląda, fajnie się zachowuje, fajnie mówi, fajny ma charakter, fajną przeszłość i jest fajnym piratem...
Vaan mnie wnerwia... bo co ktoś do mnie wpadnie i widzi jak gram w FF XII to się pyta, czy to chłopak, czy dziewczyna.. (interpunkcja?)
Ostatnio zmieniony czw 24 gru, 2009 04:53 przez Gudis, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Zagłosowalem na Balthiera - bo i na kogo innego. IMO, w ogóle, to charaktery w dwunastce ratują przed całkowitym olaniem ich głosy. Bosski inglisz Balthiera, tembr głosu Basha, głosik Fran... Najlepszy voice acting w historii serii (bo trzeci, wyboru za wielkiego nie było, hłehłehłe)? Zdecydowanie.

Co do postaci Vaana - już kiedyś się uzewnętrzniłem na jego temat, nie będę się powtarzał, rzucę tylko: Vaan ssie.

Powariowaliście z tymi Mooglami...
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

Moogle są najlepsze, kupo!
Szczególnie ten co go zostawili w Salikawood mnie ujął za serce^^ No i każdy moogle który się czegoś trzyma - lady albo barierki - jest super^^
Hmm.. tak wg mojego rankingu :P
1. Mooglesy -kawai!
2. Balthier -cool
3. Basch -też cool!
4. Gabranth - a nie wiem w sumie czemu ale mi się spodobała ta postać... tak polubiłem Bascha i Noah, że im nawet pozwoliłem walczyć sam na sam
5. Vaan -wkurza mnie jak się pytają, ale ogólnie postać ok... jest dzieciakiem i tak się zachowuje, i tak ma grać ;P
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Gudis pisze:1. Mooglesy -kawai!
2. Balthier -cool
3. Basch -też cool!
Gudis. Twoja argumentacja zwala z nóg. Świątecznie dostaniesz ode mnie http://www.k-ff.com/phpbb2/viewtopic.php?t=448 .
Gudis pisze:jest dzieciakiem i tak się zachowuje, i tak ma grać
Nie powiedziałabym, ze dzieciakiem. Jest starszy od Ciebie lol. Vaan to nastolatek, któremu w życiu nie jest łatwo. "Każdy orze jak może". 'Pracuje' i cichaczem marzy, że któregoś pięknego dnia zostanie piratem. Ot, typowy chłopaczek. Nie wiem czemu się wszyscy Vaana czepiają. W scenie w Jaharze wzbudził moją sympatię, a po spytaniu o wiek Fran, chciałam go poklepać po plecach "Eh młody, musisz się jeszcze wiele nauczyć". ;) Czepiacie się biedaka, jakby nie dość cierpiał przez swoją "klatę" i fryzurę (a raczej ten chamski blond). Kurcze. Sprawiłabym sobie takie spodnie i buty, szczerze mi się podobają (kamizelkę odpuszczę lol).
Awatar użytkownika
Qpers
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 18:12

Re: Ulubiona postać

Post autor: Qpers »

Go Go Yubari pisze:Głos ma bardzo dobry. Ten dziwny akcent, oryginalna wymowa i połączenie dziecięcej zaczepki z sexapilem.
Doskonale ujęte :D Zaraz po przejściu FF-XII szukałem po Internecie, kto też jest właścicielką tego zniewalającego głosu...

Ale no 1 moim zdanie to Balthier - świetne poczucie humoru, zgryźliwość nie obrażająca jednak nikogo. Szczególnie krótka wymiana zdań z Fran o "leading man" mi się spodobała :)

Vaan to moim zdaniem porażka - cały czasu wydawał mi się taki... nijaki.
Yuncia

Post autor: Yuncia »

Nie grałam w to wiele, bo nie mam gry na własność :((( ale najbardziej polubiłam Vaana i Ashe :) Panelo też fajna. Wszyscy oni są tacy dzielni, ale i zabawni! może nie Ashe ale ja lubię, bo umie walczyc mieczem i nie jest typową księżniczka :))) Co do reszty to nie wiem czy ich lubie bo mało grałam, ale chyba przesadzili z ubraniem Fran! To jak jakis playboy czy coś :/// ale uszka ma fajne, takie królicze :))) Lersa też fajny, taki słodziuchny ale też nie głupi :)))
Awatar użytkownika
naitmer
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 13:43
Lokalizacja: zanerkand

Post autor: naitmer »

Mój ulubiony to balthier i przeszedłem całą grę i utknołem tylko raz przy lusu mines jak sie uciekało przed tymi bakanami czy jakoś tak XD . A wygrałem ją na 57 . I ostatni boss zrobił :573: .Gra ogułem łatwa . No to teraz do tematu postek fosler z wyglądu w miarę ale zdradził więc morzna go se wsadzić w D, na szczęście to postka dodatkowa grałem balthierem , penello i bashem.
Ostatnio zmieniony pt 13 sie, 2010 15:00 przez naitmer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

naitmer pisze:Mój ulubiony to balthier i przeszedłem całą grę
...szczerze watpię, skoro nie wiesz że

Kod: Zaznacz cały

 Balthier przeżył katastrofę &#40;końcowy filmik&#58; Balthier odzyskuje swoj statek i zostawia Vaanowi krótki list&#41; i pojawił się nawet w sequelu XII. Zaznaczyłam spoiler w Twoim poście, żeby nie wprowadzać innych w błąd. 
naitmer pisze:rzałuję i trenuje ją na coreb
Nie chcę sie czepiać, ale ..
naitmer pisze:Gra ogułem łatwa
ogółem łatwiej by było czytać Twoje posty, gdyby były poprawne ortograficznie. Wystarczy wkleic tekst do Worda przed wysłaniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XII”