Final Fantasy XII - The Best Weapon

Najnowsza i zarazem ostatnia część serii na konsolę PS2

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Rusty
Skoro jesteśmy w temacie grand helm to jest jakiś sposób żeby "wywołąć" helvinka?
Raz mi się pojawił gdy zdobywałem soul powder, czy jakoś tak.

[ Dodano: Pon 10 Mar, 2008 19:52 ]
wywołać miało być :grin:

[ Dodano: Pon 10 Mar, 2008 19:54 ]
wiem, że to pytanie nie w tym temacie i pewnie mnie ktoś ochrzani, ale za już za późno
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
magidues

Post autor: magidues »

Miałem ten słoneczny miecz i nawet 6 tys na cios potrafił zadać, lecz te miecze ze świętością to na mroczne potwory aż 9999.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

helvinek rzuca grand armor, a pojawia się gdy zabijesz 6 oversouls. Pierwszy oversoul pojawia się po zabiciu +-15 stworów. Następni wymagają coraz mniej. Gdy 6 zabijesz to od razu masz helvinka teleportującego się tu i tam. Tylko go chainować musisz - nie brać loota, aż do najwyższego chaina(+-20kill) i wchodzić do następnej lokacji zanim padnie i pokaże się exp + lp. Grand Armor jest gorszy imo niż maxymillian, a maximilliana jest banalnie zdobyć - elvorety chainujesz lub jak jesteś po giruvegan, to w ukrytym sklepiku można zakupić. Grand Helm rzuca tower na 88 piętrze pharos, generalnie łatwy chłopak jak się ma broń z dark :).
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Rusty pisze:ower na 88 piętrze pharos, generalnie łatwy chłopak jak się ma broń z dark :) .
Ogólnie rzecz biorąc łatwy - tłuczesz aż padnie, bez specjalnych komplikacji ;]
magidues pisze:Miałem ten słoneczny miecz i nawet 6 tys na cios potrafił zadać, lecz te miecze ze świętością to na mroczne potwory aż 9999.
A podbiłeś poziom postaci? Na 99 prawie każda wali Tournesol'em po 9999... Ale tak naprawdę to co z tego? Np. walka z Yazmat'em... Przy postaciach 99 poziomu wszystko rozbija się o ogranicznik obrażeń. Pięć razy Expose i potworek ma -18 obrony fizycznej. Dwie postacie z Masamune - jedna z Decoy, Reverse i czarami wspomagającymi, druga z HP poniżej 6.25%. I Yazmat pada bardzo, bardzo szybko. Bo nie liczy się wysokość obrażeń przy tym limicie i poziomie, tylko ilość ciosów. Dwie godziny i po Yazmacie. Fafnir przy tej strategii padnie w dosłownie jedną minutę - bez Expose. Co tylko udowadnia, że Masamune jest najlepszą bronią :P
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
magidues

Post autor: magidues »

I co z tego gdyż można walczyć nawet cały dzień z Yazmatem i to wcale nie znaczy że jest się gorszym bo ważne jest tylko żeby go pokonać, a w jaki sposób to już sprawa drugorzędna.
Nie chciało mi się podbijać leweli powyżej 80 poziomu gdyż po co robić coś co jest bezużyteczne.
Ja w tej grze miałem jedną taktykę. Jak można zabić w ten sposób to nie będę wymyślał czegoś innego tylko po to żeby było szybciej i łatwiej.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

magidues pisze:Nie chciało mi się podbijać leweli powyżej 80 poziomu gdyż po co robić coś co jest bezużyteczne.
Nie do końca. Powyżej 80 lv. statystyki i HP zdobywane przy każdym jednym lv. skaczą bardzo wysoko (zwłaszcza powyżej 90) - a w niektórych walkach robi to naprawdę dużą różnicę, liczoną nawet w tysiącach przy zadawaniu obrażeń i kilkuset przy ich otrzymywaniu.
magidues pisze:Ja w tej grze miałem jedną taktykę. Jak można zabić w ten sposób to nie będę wymyślał czegoś innego tylko po to żeby było szybciej i łatwiej.
Czasem się warto pobawić - dla własnej satysfakcji :P
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

no na 122333 też można yiazmata pokonać (btw. kto to yazmat?), wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od gry, nie? Na 80lvl wystarczy mystic ciuchy ubierać, a katany będą duży dmg zadawać (str+mag brane pod uwagę, str bardziej im wyższy poziom), ale mając ponad 90lvl + bubble mamy ponad 12000 hp.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Rusty pisze:btw. kto to yazmat?
W oryginalnej, japońskiej wersji Yiazmat nazywa się podobno Yazmat. Wzięli to imię od pierwszych trzech liter imienia i nazwiska jakiegoś byłego dyrektora finansowego Square, który chyba trochę im podpadł.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Całkiem fajną bronią jest Wyrmhero Blade. Przyzwoita ilość pkt ataku, ma element holy, więc to już średnia umiejętność. Zawsze mozna trafić na jakiegoś przychlasta z odprnością. Ale za to na potworki wrażliwe na holy oglądają wesołe cyferki w postaci 9999 :D Z wad można wytknąć tej broni jeszcze koszmarnie długi czas ładowania ataku. Zawsze jednak można założyć cater hood i użyć haste, ewentualnie berserek i wtedy idzie sobie jakoś radzić. ;) A teraz coś co czyni z tej broni maszynkę do zabijania, mianowicie szansa na combo. W przypadku tego miecza wynosi dokladnie dwa razy wiecej, bo aż 80%! niż wychwalana wcześniej masamune. Po założeniu Genji Gloves otrzymujemy kosmiczną sumę 144% szansy na serie ataków! Czyli co każdy cios dochodzi jeszcze parę bonusowych :smile:
Przy okazji kończąc rozpływanie się nad tą bronią widzę jeden malusieńki problemik. Otóż nie ma za bardzo już się na kim powyżywać :grin: Yiazmat wypatroszony, Omega gryzie piach. Więc z kim tu walczyć? Z mocniejszych przeciwników został mi już tylko lv99 chochobo, no a później Vayne. Może niech ktoś jeszcze podzieli się swoją opinią o tej broni i powie czy jest jeszcze jakiś wymagający przeciwnik w tej grze, na którym można by przetestować Wyrmhero Blade
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
Bryanfury
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: ndz 30 mar, 2008 13:14

Post autor: Bryanfury »

metalrevan pisze: Może niech ktoś jeszcze podzieli się swoją opinią o tej broni i powie czy jest jeszcze jakiś wymagający przeciwnik w tej grze, na którym można by przetestować Wyrmhero Blade
Jeżeli ktoś zostawił sobie Espery na koniec , to jednej postaci dajemy własnie Wyrm hero blade , genji gloves + (Haste , berserk) a dwie postacie z Masamune , cat ear hod + (haste , bravery , berserk)
i każdy esper będzie padał w kilka sekund nawet Zodiark jęzeli sie dobrze rozegra , no są dwa wyjątki Ultima i Haos .
Zodiark pokonany w 58 sekund :)
Awatar użytkownika
Squall
Kupo!
Kupo!
Posty: 86
Rejestracja: pn 18 gru, 2006 15:31

Post autor: Squall »

Ja mam kolejne Zodiac Spear do kolekcji i obecnie mam już 3 :D
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Squall pisze:Ja mam kolejne Zodiac Spear do kolekcji i obecnie mam już 3 :D
Lokacja ze skrzynką? O_o Powiedz tylko jedno - ile czasu mija, zanim uda Ci się wylosować kolejną włócznię?
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Gveir pisze:Lokacja ze skrzynką? O_o Powiedz tylko jedno - ile czasu mija, zanim uda Ci się wylosować kolejną włócznię?
To raczej nie zależne od czasu, lecz od szczęścia, bo pojawienie się włóczni jest losowe i do tego o dosyć niskim prawdopodobieństwie. By zdobyć kolejne Zodiac Spear's, to trzeba udać się do hene mines z załozonym Diamond Bracelet i zebrać odpowiedni skarb, dobiega się do niego jakieś 1:30-2:00 minut. I teraz jest 10% szansy że skrzynka wogule się pojawi, 90% szansy że z skrzynki (butli czy co to jest tam) otrzymamy Gil, 9% szansy że otrzymasz Elixir i 1% szansy że dostaniesz Zodiac Spear, tak więc jest jakieś 0,1% sansy na zdobycie włóczni przy jednym biegu. No ale teraz nie słyszałem nigdzie, że jest to ograniczone czasem, o ile wiem to zaraz po zdobyciu jednego można biegać za następnym.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

andchaos pisze:To raczej nie zależne od czasu, lecz od szczęścia, bo pojawienie się włóczni jest losowe i do tego o dosyć niskim prawdopodobieństwie.
Sposób obliczania czy się ZS pojawi czy nie - znam -_-" Pytanie było proste - ile rzeczywiście zajmuje zdobywanie włóczni. Jak wszyscy wiemy, prawdopodobieństwo swoje, a godziny na zegarku swoje. Ot? -_-"
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Squall
Kupo!
Kupo!
Posty: 86
Rejestracja: pn 18 gru, 2006 15:31

Post autor: Squall »

Wiesz, to zależy. Np. Swojego 2 Zodiac'a zdobyłem po jakiś 34 próbach od pierwszego włączenia konsoli w tym dniu. Ogólnie to męczyłem się z tym nie tak długo, a trzeciego zdobyłem z nudów :D Przyszedł kolega odpaliłem FF i Zodiac'a miałem za trzecim razem ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XII”